Esileht Sünnitus Rohelised looteveed?-kas haigla teeb proovid sellest..

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rohelised looteveed?-kas haigla teeb proovid sellest..

Postitas:

Kahe lapsega veed olnud rohelised. Kas haigla teeb mingid proovid, kui mul kahega juba sama moodi olnud? Enda sünnilood peaksin saama haigla sekretärilt-kas on nii? Mul kerge paanika, kuna kolmas sünnitus kevadel ja soovin, et kõik hästi läheks. Lapsed ei ole olnud üle kantud. Palju põletikke endal, kuid alati saanud ravi. Nüüd üle poole raseduse kantud ja verd andnud korra kv aeg, verejookse olnud põhjuseta 3, 24-s nädal jooksmas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 19:24; 24.01 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looteveest proove ei tehta. Tõenäoliselt võetakse lapsel nabaväädist analüüs põletikule (IL6), mis näitab üsasisest põletikku ja vajadusel ka lapselt endalt põletikunäitajad (CRP, verepilt). Kindlasti ei teha analüüse 100% kõikidel roheliste lootevetega sündinud lastel, sest veed ei ole rohelised ainult põletiku tagajärjel. Rohelised looteveed võivad viidata ka üsasisele hapnikupuudusele (ka kui nabaväät on lapsel ümber kaela ja saab vahepeal pitsitada). Analüüside vajaduse otsustab lastearst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps saigi mingi infektsiooni (minu küsimustele, miks jnt vaikiti, kuid üks ämmaemand ütles, et lapse nabanöör saatus sinna solgivette ja sai põletiku) Ühesõnaga olime 1nädal haiglas ja prooviti kahte eri ab ravi. Teise sünnituse ajal lootsin, et veed norm, kuid sama seis. Laps õnneks ab ei vajanud.
Sünniloos peaks ikkagi ju kõik kirjas olema..Samas, ei saa ma selle paberiga ennast nüüd ju kaitsta. Miks arstid nii ükskõiksed on, miks mind rohkem ei jälgita , ei teagi-analüüse jnt rohkem. Järgmine vereproov pidi olema ka alles 27nädalal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 19:24; 24.01 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul olid sünnitades rohelised looteveed. ei minu ega lapse haigusloos polnud sellest sõnagi, samuti mingeid lisaanalyyside vastuseid polnud. juuli 2011 ja ITKs

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid ka rohelised looteveed. Sünnituslugu, mille sain, oli mingi vorm, millele siis ämmakas oli riste õigetesse kohtadesse tõmmanud. Seal oli roheline vesi ära märgitud.

Ülekandlust polnud, platsenta oli ilus ja polnud veel mingeid põletikukoldeid vms. Sündis 39+4.

Lapsel midagi viga ei olnud. Apgar oli 9/9. Lastearstiga kohtusime u 14-15h pärast sündi (sündis u 1 öösel, lastearst pidi hommikul üle vaatama, aga hommik venis hilisesse pärastlõunasse). Nabanöörist mingit proovi küll keegi ei võtnud, lastearstil oli seda otsust ka veidi hilja teha juba ju nii palju hiljem. Lapsele ka mingit vereanalüüsi ei tehtud, va skriiningtestid, mis kõigile tehakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Sünnitus Rohelised looteveed?-kas haigla teeb proovid sellest..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.