Esileht Kodunurk Rohenäpud, ärgake!

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Rohenäpud, ärgake!

Postitas:

Ei olegi siin veel teemasid tehtud? Ma ise kavatsen homme külida (rõhk sõnal KÜLIMA) porrulauku ja paprikat. Need peaks maha panema veebruaris.

Paaril eelneval aastal on paprikaga kehvasti läinud. Võrsed tulevad ilusti mullast välja, õitsema lähevad ka suure hilinemisega, kuid nii palju elujõuliseks ei saa, et viljad külge kasvataks. Ei olegi aru saanud, kas viga on seemnes või kasvatajas (minus)?
Sel aastal proovin esimest aastat ka porrulauku, lillkapsast ja brokkolit kasvatada. Porru külvamise peaks ka veebruaris tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 21:09; 11.02 21:33; 12.02 11:47; 12.02 22:04; 18.02 11:43; 19.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need peaks maha panema veebruaris.

Kõik olened võimalustest. Köetava kasvuhoonega ettekasvatamisel on mõtet. Kui kasvatad aknalaual, siis ei tasu kiirustada: taimed jäävad kiduma või kasvavad alguses hooga, aga välja istutada veel ei saa, venivad pikaks peenikeseks ja jäävad pärast ümberisutamist kiduma.
Minul õnnestub alati hilisem külv või lausa otse kasvukohale külvamine paremini – taime kasv on ühtlasem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen tomati alati Eesti Vabariigi aastapäeval ja kõik kasvab ja kannab saaki. Ei veni välja ega kidu. Jalapeno külvan homme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:23; 12.02 06:25; 12.02 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need peaks maha panema veebruaris.

Kõik olened võimalustest. Köetava kasvuhoonega ettekasvatamisel on mõtet. Kui kasvatad aknalaual, siis ei tasu kiirustada: taimed jäävad kiduma või kasvavad alguses hooga, aga välja istutada veel ei saa, venivad pikaks peenikeseks ja jäävad pärast ümberisutamist kiduma.
Minul õnnestub alati hilisem külv või lausa otse kasvukohale külvamine paremini – taime kasv on ühtlasem.

Aga paprikat vist otse kasvukohale külvata ei saa? Kasvuaeg jääks liiga lühikeseks, kui pole köetavat kasvuhoonet. Samuti tomatit.

Otse kasvukohale (õue) olen külvanud suvikõrvitsat. Selle ettekasvatamisel ei ole meie kliimas küll mingit mõtet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 21:09; 11.02 21:33; 12.02 11:47; 12.02 22:04; 18.02 11:43; 19.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jalapeno värk huvitab. Ehk räägid kuidas sa sellega tegeled..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen minikasvuhoonesse karbiga kasvuturvast, turba niisutan korralikult ära ja sinna surun seemned 4-5 mm sügavusele ning patsutan kergelt kinni. Hoian soojas pliidi kõrval, ööseks panen pliidi servale. Hea oleks peale kerge liivakiht puistata, aga seda mul praegu ei ole. Saab ilma ka. Tuleb niiskust hoida vajadusel pritsimisega. Paari nädala jooksul ilmuvad välja, siis viin jahedamasse, aga valgesse kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:23; 12.02 06:25; 12.02 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna-homme panen paprika ja petuuniad maha, sest muidu tõesti on tomatid ammu enne valmis kui paprika (tahan letšolaadseid purki teha, kus mõlemad sees oleks). Tomatid panen peale EV aastapäeva (veebr lõpus). Pole mingeid eritingimusi loonud, taimed pole väljaveninud ning annavad kenasti saaki (tomateid söön juba juuli esimestel päevadel). Pean vaid külvikalendri üles otsima, kuna midagi hea aeg maha panna on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulla võib küll, aga ei pruugi olla “õige” sort, kui tolm kuskilt teiselt taimelt on tulnud.

Mulle jällegi meeldib ka suvikõrvitsat, kõrvitsas ja kurki ette kasvatada. Seda selleks, et siis näen, palju neid taimi üldse välja tulnud on, ja siis istutan õigetesse kohtadesse ja isikliku veepudeliga maha.

Ma tahan sel aastal katsetada seda lume sisse minikasvuhoonesse külvamist, et idaneb siis, kui tahab.

Mul on siin üks noor rohenäpp, kes oskab juba aknalaualt kress-salatit süüa, kardan, et ju oskab muid taimi ka. Oskate keegi öelda, millised taimed mürgised on, st et nende söömise võimalikud tagajärjed ei piirduks vaid sellega, et tuleb uuesti külvata? Tomatid vist on kindlalt halvad selles osas, aga kuidas paprikatega on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paprika seest võetud seemned idanevad tavaliselt hästi. Vahet pole, kas magus või kibe paprika, külvamine ja ettekasvatus käib ühtemoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:23; 12.02 06:25; 12.02 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitaks paprika. Mul on paprika seest võetud seemned. Millal ja kuidas ma need mulda panema peaks? Tegu on siis pikliku magusa paprikaga ja kavatsen kasvatada rõdul. Kas nendest seemnetest üldse tuleb midagi?
Sõbranna melon ja arbuus küll kasvas vilja seest võetud seemnega nagu mühinal.
Tomat(spetsiaalne rõdu kirsstomat) eelmine aasta kandis ilusti vilja, kuigi panin seemne mulda alles märtsi lõpus. Avastasin natuke liiga hilja, et ma ju ostsin seemned ???? see aasta kavatsen varasem olla.
Aga paprika koha peal olen suur kõrv.

Minul oli eelmisel aastal nii, et poest ostetud paprikaseemned (mitmest erinevast pakist, erineva firma omad) ei tõusnud üldse üles. Poest ostetud paprika seest võetud seemnetest tulid taimed tulid aga väga ilusti ja kiiresti üles. Kahjuks jäid taimed mingil momendil kiduma ja saaki ikka ei saanud. Siinkohal olen kindel, et tegin (või hoidsin taimi) kuidagi valesti, mitte ei olnud seemnetel midagi viga.

Sel aastal ostsin Prismast paprika seemned. Ei jäta jonni. Püüan ikka uuesti. Täna lähen ostan poest ühe valmispaprika ja võtan ka sealt seest mõned seemned.

Ja millega mul veel ei ole õnnestunud toimetada, on turbatabletid. Kõik, mis ma sinna sisse olen pannud, on kiduma jäänud või pole üldse üles tulnud. Mõni turbatablett on hallitama läinud jne.

Samas, tomatid kasvavad minu käe all mühinal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 21:09; 11.02 21:33; 12.02 11:47; 12.02 22:04; 18.02 11:43; 19.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasvatan tšillit juba aastaid, see vist analoogne paprika kasvatamisega.
külvan veebruari lõpus, kuna mul ei ole köetavat kasvuhoonet. selleks ajaks, kui kasvuhoonesse istutada saab (mai keskpaik tavaliselt), on juba tavaliselt õied peal.
aga külvamisest siis – kuna paprika ja tšilli ei talu väga ümberistutamist ning peab olema väga ettevaatlik, siis mina istutan seemned 1-kaupa kohe sinna potti, millest nad kasvuhoonesse istutan (10 cm läbimõõduga). öeldakse küll, et kui potis palju liigset ruumi, siis võib sinna mingi elu tekkida, no mul ei ole kunagi tekkinud. need taimed, mida pikeerinud olen, kannavad oluliselt vähem ja hilisemat saaki, kui ühes potis ette kasvatatud taimed.
aga seemned võtan oma tsillist.
tomati peaks mulda panema märtsi keskel, rõdutomati olen ka veebruaris külvanud, aga siis peab taimi kevadel sisse-välja tõstma vastavalt temperatuurile.
veebruaris külvatud rõdutomatil on sooja kevade korral juba juuni alguses tomatid valmima hakanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 12:17; 18.02 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on keegi üldse paprikat rõdul kasvatanud?
Ma plaanin nad hiljem ümber istutada kasvukottidesse või siis üldse poti sisse jätta.
Nii palju googeldades sain jah targemaks, et juur on paprikal nõrk ja pikeermist ja ümber istutamis väga ei kannata.
Kasvuhoone võimalust mul pole üldse. Kevadel hakkab päike rõdule paistma nii 16 ajal, suvel juba 14 ajal ja paistab kuni loojumiseni. On klaasitud rõdu. Kas paprika kuuma päikest üldse talub? Kui on ikka soe 25+ ilm, on rõdul lahtiste klaasidega ca 30+ kraadi.

Mina olen rõdul väikseid potipaprikaid kasvatanud. Väga ilusti kasvasid. Rõdu on klaasitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 21:09; 11.02 21:33; 12.02 11:47; 12.02 22:04; 18.02 11:43; 19.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks “rohenäpp”? Pigem nagu mullanäpp või porinäpp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tuleb inglise keelest jälle, “green fingers”.
Rõdule maksab jah valida mingi väikesekasvuline sort. Või siis panna kasvama suure istutuskoti sisse, tomatimullaga istutuskotte on küll saada, ehk sobivad need paprikale ka. Aga väetamine on ka väga oluline, kui taim kasvab potis või kotis. EKs muidugi peenral ka, aga peenral on tal siiski rohkem mulda ümberringi, kust toitaineid saada.
Ma ise pole veel talveunest ärganud ega jõudnud isegi ühtegi külvikalendrit vaadata. Selleri seemned peaks küll varsti ära külvama, eelmisel aastal jäin lootusetult hiljaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel aastal proovin esimest aastat ka porrulauku, lillkapsast ja brokkolit kasvatada. Porru külvamise peaks ka veebruaris tegema.

Mina olen paar aastat üritanud kasvatada lillkapsast ja brokkolit. Nüüd olen loobunud.
Kasvatasin neid aias. Iga aasta olid mul need paksult usse täis, et süda lähks pahaks. Nagu õudusfilmis
(eriti oli see ükskord brüsseli kapsaga). Tuleb välja, et kapsalised tahavad kasvada põllul. Ma ei tea miks .. äkki tuult rohkem, päikest rohkem.
Nüüd olen jäänud oma “liistude” juurde – oad, herned, porgandid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluaeg on olnud kevadised aknalauad paksult mingit külitud maltsa täis 🙂 enam ei viitsi. Kui oleks suur aiapidamine ja palju taimi vaja, siis jah muidugi, aga oma 10 tomatitaime ja paar paprikat ostan ma edaspidi aiandist. Ema kasvatab siiani kõik tomatid ise. Kapsad on ka mul olnud kidurad, puised ja usse täis, porgandid peenikesed, ei tasu vaeva. Vot iluaiandus õitseb, aga tarbeaed ei paku niipalju, et tasuks rabamist. On sibul-till ja maitsetaimed, herned ja natuke kartulit jne. Aga tippsibul on juba aknalaual kasvamas, maitsetaimena.

Kes küsis rõdul kasvatatava paprika kohta- tomat ei kannata kuuma, üle +30 õied ei viljastu ja viskab need hiljem maha. Kas paprikaga on sama, ei teagi, nad on ju suht lähedalt sugulased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:38; 20.02 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel aastal proovin esimest aastat ka porrulauku, lillkapsast ja brokkolit kasvatada. Porru külvamise peaks ka veebruaris tegema.

Mina olen paar aastat üritanud kasvatada lillkapsast ja brokkolit. Nüüd olen loobunud.
Kasvatasin neid aias. Iga aasta olid mul need paksult usse täis, et süda lähks pahaks. Nagu õudusfilmis
(eriti oli see ükskord brüsseli kapsaga). Tuleb välja, et kapsalised tahavad kasvada põllul. Ma ei tea miks .. äkki tuult rohkem, päikest rohkem.
Nüüd olen jäänud oma “liistude” juurde – oad, herned, porgandid ????

Lillkapsas ongi üks igavene ussimeelitaja ka põllul. Kasvatasin neid ja peakapsast aastaid tagasi aias. Kapsas üldiselt tahab suuremaid vahesid, sellest ka see põlluvärk. Liiga tihedalt kasvav kapsas ei jõua pead kasvatada. Üldse tahab kapsas tihedat rasket maad, turvas või liivamaa ei sobi talle, sest sellest valgub vesi läbi, kapsas vajab palju vett. Ka ei salli ta üldiselt pikeerimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viinamarjad välja arvata (kasvuhoones) siis otsustasin neile lisaks (hooldamise mõttes) istutada füüsali põõsa(d). Kuna on olemas vaba maa ja ka hea maa kasvatamiseks siis tekkis mõte, et nii kaks kolm tulevast põõsast. Varasemalt on kogemus ühe põõsaga, aga siis jäi istutamisaeg hiliseks, viljad väikseks (varane sügis kah).
Teine plaan on vaarikapeenrale (ca 7m pikk) külvata saialille, et tõrjuda naati. Pidi toimima.
Kolmas plaan on neljanda aasta kasvanud mustsõstra istikud ümber istutada teise Eesti otsa, minu sort pidi nii magus ja suur olema, et tasub ära. Ei tea …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on nüüd esimesed paprikataimed pead mulla seest välja tõstnud. Tean, et nüüd pean jahedamasse ja valge kätte tõstma. Aga siinkohal tekkis küsimus. Kas peaksin kaane pealt ära võtma? Ma ei loe seda ühestki ettekasvatuse juhendist välja.

Mul on praegu taimed turbatablettide sees ja sellises minikasvuhoones: http://www.k-rauta.ee/ehituspood-productimages//big/5/501/501386/501386426_1.jpg

Ehk oskab keegi ka head nõu anda, kuidas kassi taimedest eemal hoida? Panen taimed aknalauale, kus kass aegajalt käib istumas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 21:09; 11.02 21:33; 12.02 11:47; 12.02 22:04; 18.02 11:43; 19.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oskab keegi ka head nõu anda, kuidas kassi taimedest eemal hoida? Panen taimed aknalauale, kus kass aegajalt käib istumas.

ma tahaks ka teada. mul pole isegi toalilli enam. ei jäänud lihtsalt muud üle, kui valida kassi ja taimede vahel. no kass võitis seekord, aga äkki on mingi salanipp ikkagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kassiga on kehvad lood jah. ma ehitasin eelmisel aastal barrikaadi ette, ilusti kasvasid taimed pea 2 kuud. ja siis hetkeks unustasin peale kastmist ning 3 sekundiga olid taimed nagu vikatiga maha tõmmatud ja ära söödud. õnneks oli teine sats ettenägelikult sõbranna juures kasvamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 12:17; 18.02 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on nüüd esimesed paprikataimed pead mulla seest välja tõstnud. Tean, et nüüd pean jahedamasse ja valge kätte tõstma.

Mina jälle arvasin, et paprika on soojalembene taim.
Aga etteruttavalt – millega ja millal peaks paprikataimi üldse väetama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on nüüd esimesed paprikataimed pead mulla seest välja tõstnud. Tean, et nüüd pean jahedamasse ja valge kätte tõstma.

Mina jälle arvasin, et paprika on soojalembene taim.
Aga etteruttavalt – millega ja millal peaks paprikataimi üldse väetama?

Ongi soojalembene, ja erinevalt tomatitaimedest ei taha tuuletõmbust. Kuni taimealgete tekkimiseni hoitaksegi mulda soojas, kuid tärkamise järel hoitakse neid 4–5 päeva jahedamas (16–18°), et nad välja ei veniks. Hiljem pannakse jälle soojemasse kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 21:09; 11.02 21:33; 12.02 11:47; 12.02 22:04; 18.02 11:43; 19.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda tehakse paljude idudega, et need soojas liiga kiiresti pikaks ja nõrgaks ei kasvaks, siis tulevad varrepõletikud jms, ei kasva tugeva varrega taimed. Kuigi nt meil pole seda tehtud, eks igal perenaisel omad nipid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:38; 20.02 09:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Rohenäpud, ärgake!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.