Esileht Kodunurk Rohenäpud – kuidas aiatööd edenevad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Rohenäpud – kuidas aiatööd edenevad?

Postitas:

Mida toredat sel aastal kasvatate?

Mul juba tomatid ja paprikad kasvuhoones, herned ja salatid on tõusnud.
Väga meeldib aias toimetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli. Mul oleks ka nii asjalikku naist vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida toredat sel aastal kasvatate?

Naati. Palju naati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 23:27; 24.05 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida toredat sel aastal kasvatate?

Naati. Palju naati.

Naat on tõesti sel aastal jube jõudsalt visanud. vaarikate all on kõrge nagu suvel, piibelehepeenar on täiesti naati uppunud, aiaäärtes lokkab ka varsti poole meetri kõrguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida toredat sel aastal kasvatate?

Naati. Palju naati.

Naat on tõesti sel aastal jube jõudsalt visanud. vaarikate all on kõrge nagu suvel, piibelehepeenar on täiesti naati uppunud, aiaäärtes lokkab ka varsti poole meetri kõrguses.

Ma ei tea, ma annaks miljard eurot (kui mul oleks) inimesele, kes aitaks mul sellest neetud nuhtlusest lahti saada. Olen juba kõik aiandusfoorumid läbi tuulanud, et kasulikke nõuandeid leida, aga vastused kipuvad olema nii, et naadist ei olegi võimalik lahti saada. Vähemasti mitte mulle kättesaadavate vahenditega ja ca 5000m2 peal, nagu mul on. Üks põnevamaid soovitusi oli naadi “minema hirmutamine” naadi jaoks ebasõbralike taimedega (ei tea, kas sellel ka mingi tõepõhi all on) – mainiti takeete, aga neid ju ei istuta 5000m2 peale. Kui lihtsalt muru ja ristiku seemet peale külvata, ei tea, kas saaks mingisuguse enam-vähemgi normaalse muru?

Ühesõnaga, kes iganes teab toredaid meetodeid, kuidas naati tappa, andke teada. Muidu, ausalt öeldes, ei olegi tuju ja motivatsiooni üleüldse midagi istutada, kui on juba ette näha, et naat kõik ära lämmatab. Ei taha aeda minnagi enam. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 23:27; 24.05 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tahad oma 5000 m2 naadiväljast muruplatsi teha ja sul on olemas mingi aiatraktor, siis ei tohiks probleemi olla, ainult aega läheb. Ma kujutan ette, et kui hoiad seda platsi suvi otsa mustas kesas, siis järgmisel kevadel võid juba ristikuseguse muru peale külvata. Ega naat niitmist ei talu väga, nii et kui mingid juurikad peaksid pärast seda ühte aastat veel elujõulised olema, siis murutaimed võiks need juba ise välja tõrjuda, kui korralikult niita.
Kui naadid on põõsaste ja püsilillede vahel, siis on juba karmim värk. Ise olen ikka kergema kaevamise ja multšimisega üritanud neil piiri pidada, või kui vähem aega, siis kitkun lihtsalt pealsed ära. Ühe väiksema puudevahelise platsi sain nii naadivabaks, et lihtsalt kaevasin juured välja, lasksin seista, otsisin kasvamahakanud pealsete järgi sisse jäänud juured üles, ja mõne aja pärast sain pinnakattetaime peale panna (roomav metsvits). Hiljem siiski tuli mõnes kohas veel mõni naat üles, aga need urgitsesin siis ka välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:52; 26.05 09:57; 29.05 10:29; 05.06 09:57; 06.06 09:54; 13.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muru seest naadi väljaajamine on pris lihtne, kahe aastaga peaks plats puhas olema: muruseeme/ristik külvata ja niita korrapäraselt. Aga proovi teda välja saada päevaliilia või pojengipuhma ja vaarikate seest!
Mul on “õnn” omada veel üht jubedaimat nuhtlust, roomav kellukas taimeke ise suht tagasihoidlik, aga mis juured! Ma juba aastaid räägin, et kui sellest õudusest lahti saaks, ma oleks nõus naati kasvatama aknalaua peal ilutaimena 🙂

Aga tehtud on uus maitsetaimepeenrakast uue mullaga, olen laisk ja kasutasin valmiskasvatatud maitsetaimi. Juurdusid ja kasvavad kenasti. Potis müüakse toidupoes, petersell, meliss, tüümian, koriander, isegi salvei jne, kui ei viitsi seemnest kasvatamisega jännata, on see väga hea, eelmisel aastal sain terve majaääre õitsvat liivateed täis istutada 1 potitäiest.
Maasikapeenrad koos uute maasikatega, mesimurakapeenar on tehtud, kartul pottides, lilletaimed juba suured. Nüüd tuli vihma, saab maha istutada, muidu oli muld nii tuhkkuiv. Tomateid ei panegi, keegi ei söö neid, kasvatan hoopis füüsaleid ja kurki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 10:28; 01.06 16:14; 06.06 10:25; 09.06 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otsin oma krundilt naati tikutulega taga, sest see on mu jänku lemmiksöök. Kui sai veidi naati, siis enam heina ei söö. Kahjuks mul pole seda palju, väikseid lehekesi käin katkumas. Naabril on nagu rohkem. Ei ole tihanud küsima minna. Pean vist retke kuskile metsa ette võtma.

Kui teemasse vastata, siis mul pole küll midagi veel üleval, nädal tagasi panin seemned maha. Kasvuhoones ka alles hakkasid kasvama mingid salatid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just möödunud nädalavahetusel käisin turult taimi ostmas, nüüd on lillekastid täis istutatud või külvatud, kõrgpeenardest üks on veel must, ootab toas idanevaid kõrvitsaid-kurke. Lilledest saavad olema lillhernes, kress, lobularia, aster, saialill, peiulill; maitsetaimedest kaks münti, murulauk, basiilik, meliss, majoraan, salvei, till, kummel; köögiviljadest paprika, tomat (kile all), hernes, põld- ja aeduba, sibul, salat, kurk, kõrvits, suvikõrvits. Kõige rohkem varjus olevalt lillepeenralt kaevasin just 12 sõnajalapoega välja, seal maikellukesed, meelespead ja murtudsüdamed õitsevad üksteise võidu, aga see pole selle aasta töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul selleks kevadeks ühel pool maja kogu muruplatsi enda alla võtnud võililled. Kas nende vastu ka midagi on peale väljatorkimise? Torkimisega ju see lugu, et ta kasvab oma juurest ruttu-ruttu uuesti ja veel tugevamalt.

Mul küll nii väike ja lihtne aed, aga ikka ei saa midagi justkui päris valmis. osa lilleampleid-kaste on veel tühjad. Kõnniteede servad veel mõnes kohas muru täis kasvanud. Kahel korral olen juba muru niitnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naadi vastu aitab niitmine. Endil on kõik maas, kasvuhoones tomatid ja paar pika kurgi taime, lavades kurk, paprika ja suvikõrvits. Peenral hernes, erinevad oad, peet, naeris, erinevad kapsad, mais, salat redis, midagi on veel. Kohutavas koguse lilli, varsti lähen istutan maha daaliad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kõigil see naat nii suuri õudusevärinaid tekitab? Minu meelest väga ilus taim, söödav ka veel pealegi. Ma saan aru, kui kõrvenõges, ohakas või sosnovki karuputk aias vohaks, see tõesti oleks õudne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kõigil see naat nii suuri õudusevärinaid tekitab? Minu meelest väga ilus taim, söödav ka veel pealegi. Ma saan aru, kui kõrvenõges, ohakas või sosnovki karuputk aias vohaks, see tõesti oleks õudne.

Noh, meil näiteks on suur aguliaed, kreegi-, kirsi- ja õunapuudega. Kunagi endistel aegadel jagatud korterite vahel mõttelisteks osadeks. Kui mina sinna elama läksin, siis hakkasin selle oma korteri osa eest hoolitsema: seal on puude all palju sibullilli ja mõned pojengipõõsad. Ise panin veel mitmesuguseid püsililli juurde. Aga külgnevate osade eest keegi ei hoolitsenud ja seal on põhiliseks taimeks naat. Vahepeal on mulgi elu jube kiire olnud ja paar aastat pole eriti aega olnud aias toimetada. Tulemus: ka selle minu platsi peal vohavad naadid. Hakkasin just pealseid ära kakkuma, et lilli mingilgi määral päästa. Juhul kui mul on võimalik suvel vähemalt paar nädalat iga päev kaevata, siis saaksin veel oma lilled päästa. Alternatiiv on tõesti, et võtan muist lilli välja ja viin ajutiselt mujale, puudealusel alal aga käin paar aastat lihtsalt naate niitmas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:52; 26.05 09:57; 29.05 10:29; 05.06 09:57; 06.06 09:54; 13.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtaks jänese kui teaks et jänku kõik mu naadi ära sõõks..minu õudus algas sellega kui maja ette suures lolluses kibuvitsa heki istutasin millega vist naadid kaasa tulid juurte vahel. Iga aasta olid naadid heki all, proovi seal neid okaste vahelt välja kitkuda. Kibuvits hakkas oma juurekesi ka vahepeal eesoleva muru peale välja ajama ja naadike ikka tublilt järgi. See aasta võtsime heki maha aga ega kibuvits ikka vabatahtlikult ei lahku, ajas jälle kasvud välja koos oma sõbra naadiga kes juba jõudis peaaegu muru ees vallutada. Suure vihaga võtsin siis eile hekilõikuriga siis kibuvitsa võsud ja naadi maha, trimmerdasin veel ja nüüd on majaesine nagu lahinguväli. Ausalt olen meeleheitel, müüks krt maja maha aga kes seda õudust kuubis majaees tahab. Poleks ma seda kibuvitsa ometi ostnud..lollll

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 12:26; 20.07 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtaks jänese kui teaks et jänku kõik mu naadi ära sõõks..minu õudus algas sellega kui maja ette suures lolluses kibuvitsa heki istutasin millega vist naadid kaasa tulid juurte vahel. Iga aasta olid naadid heki all, proovi seal neid okaste vahelt välja kitkuda. Kibuvits hakkas oma juurekesi ka vahepeal eesoleva muru peale välja ajama ja naadike ikka tublilt järgi. See aasta võtsime heki maha aga ega kibuvits ikka vabatahtlikult ei lahku, ajas jälle kasvud välja koos oma sõbra naadiga kes juba jõudis peaaegu muru ees vallutada. Suure vihaga võtsin siis eile hekilõikuriga siis kibuvitsa võsud ja naadi maha, trimmerdasin veel ja nüüd on majaesine nagu lahinguväli. Ausalt olen meeleheitel, müüks krt maja maha aga kes seda õudust kuubis majaees tahab. Poleks ma seda kibuvitsa ometi ostnud..lollll

Kui see ala sul lõpmata suur ei ole, siis mina soovitaks see mingi materjaliga hoolikalt kinni katta ja paariks aastaks sinnapaika jätta. Ma olen näiteks kuulnud, et kuskilt on hangitud vana mistrat selliseks otstarbeks. Seal peal saab isegi ajutist istumiskohta pidada vmt. Servaala, kus naadid ja kibuvitsad on ennast muru sisse ajanud, tasuks ehk läbi kaevata, aga kui väga hullu invasiooni veel ei ole, siis hoolikas muruniitmine peaks sealt servast vähemalt naadi välja sööma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:52; 26.05 09:57; 29.05 10:29; 05.06 09:57; 06.06 09:54; 13.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kibuvits on vist tõesti kõige hullem õudus kuubis. Seda ei saa isegi trimmerdada tavatrimmeriga, selline puitunud ja kõva, nõuab võsatrimmerit lausa. Ei aita vist katmine ka, kardan.
Naadist veel hullem on kassitapp, see lämmatab kõik, on veelgi jõulisemate juurtega, hakkab kasvama igast juuretükist. Juured nagu pesunöörid. Jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andke nõu, millist lille poleks veel hilja maha külvata? Saialill, rukkilill, kas on midagi veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain naadist lillepeenardes lahti peenikese saepuruga. Paksem kiht saepuru peale ja naat kolis oma juured sinna sisse, aegajalt sikutasin möödaminnes lihtsalt meetrite viisi valgeid juuri välja. 2 suve ja peenrad naadivabad. Lilledel ei paista saepuru vastu midagi olevst. Eriti tore oli veel see, et lähedalasuvast puidutöökojast toodi mulle saepuru tasuta lausa koju kätte 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kosmos, kivikilbikud, ei tea ju, kui suurt/madalat sa tahad. Otsi asju, mida avamaale külvata: nemeesia (kuigi mul ei tulnud, lihtsalt pakist maha visates midagi erilist üles), kress, päevalill, lillherned ja -oad. Siin on terve loetelu, mida kuna teha ja mida veel otse aeda külvata.

Lisatud: Oohh, oli mul ka plaanis hakata kunagi naadilehekesi ükshaaval pintsliga roundupitama, et paganast muidu lahti ei saa puhmastes. Mõte oli hea, aga kus mul see aeg mööda aeda mingi pintslikesega kepselda ja ükshaaval lehekesi maalida 🙂 Kibuvits on ka üks aia “toredusi”, kaevasin oma põõsa välja 3a tagasi ja üsna kapitaalselt, niipalju kui vhegi ktte sain, aga ikka leian ma võsusid teisest aia otsastki, julgelt 20 meetri eemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 10:28; 01.06 16:14; 06.06 10:25; 09.06 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kibuvits on vist tõesti kõige hullem õudus kuubis. Seda ei saa isegi trimmerdada tavatrimmeriga, selline puitunud ja kõva, nõuab võsatrimmerit lausa. Ei aita vist katmine ka, kardan.
Naadist veel hullem on kassitapp, see lämmatab kõik, on veelgi jõulisemate juurtega, hakkab kasvama igast juuretükist. Juured nagu pesunöörid. Jube.

Kassitapp on tõesti kohutav. Eriti, kui ta kuskil hekis sees või vaarikates. Juured lähevad ikka väga sügavale ja kõige nõmedam on see, et juured pole eriti tugevad. Naadi juuri annab veel tirida, aga kassitapu juur läheb kohe katki. Eriti tore on see, et kui viskad umbrohu kompostihunnikusse ja siis hiljem viid komposti peenardele, hakkab kassitapp tõesti igast juure tükikesest peenras vohama. Ma alati üritan kohe need tükikesed peenrast välja tõmmata, et asi hulluks ei läheks.
Meie aed oli alles 9 aastat tagasi täiesti umbe kasvanud naadiväli. Enne jaanipäeva kolisime sisse ja rohi oli kõhuni. Kõik aiaääred olid paksult kassitappu täis. Vana välja kasvanud tuhkpuuhekk nägi kohutav välja. Aed polnud muruniidukit aastaid näinud.
Murust saab naadi kergesti välja niitmisega. Peenrad tegin ülihoolikalt. Iga juurekene sai kokku korjatud. Ometigi on mul ka kiviktaimlasse natuke naati tekkinud selle 9 aastaga. Kõige hullem on üks maakividest ilumüür, mille peal kasvab nurmnelk. Sinna kivide vahele on naat end seadnud ja kätte ei saa. Ei saa ju kivimüüri laiali lammutada.
Mul on plaanis ära proovida Roundupi geel. Ma just mõtlesin, et miks pole välja mõeldud sellist mürki, mida paned umbrohule nii, et ülejäänud taimed ja keskkond ei kahjustuks. No ja ongi selline asi välja mõeldud. Nii peaks saama lahti umbrohust, mis end lillepuhmaste vahele sättinud. Ei tea, kas see asi nii toimib. Loodame. Siis on minu mure lahendatud.
Meil pisike kasvuhoone. 7 tomatitaime panin see aasta. Kurkidega ma enam ei tegele, sest absoluutselt ükski aasta ei tule normaalseid kurke. Kõik on kibedad. Ju siis neile miskit ei sobi. Kastsin neid küll nagu segane. Lõpuks hakkasid juba tomatid sellest suurest niiskusest mädanema. Seekord laps tahtis kasvuhoonesse panna ühe meloni ja ühe arbuusi taime. Mitu seemet panime idanema, aga välja tulidki üks melon ja arbuus. No ja arbuusitaime lõhkusin ma kogemata ära. Läksin vastu ja vars murdus ära. Jäigi melon ainult. Ma ei usu, et sellestki midagi välja tuleb.
Hernes hakkab välja tulema. Mees pani ka natuke kartuleid maha, et oleks varakult võtta. Umbes 30 maasikataime on ka kasvamas, aga kuna me elame tiheasustuspiirkonnas, kus haigused levivad ülihästi, siis iga kevad pean maasikaid mürgitama, et üldse midagi saaks. Haigused on sees ka lilledes ja muudes põõsastes.
Terrassile seekord suuri lillepotte ei pannud. Meil pooleteistaastane poisiklutt, kes tahab aias hirmsasti aidata ja mullas tuhnimine on ikka toredam kui liivakastis mängimine. Kõrgel ripuvad kaks amplit ja üks lillekast on aknalaual.
Enamus aeda on lilleaed. Ma olen hull lillefänn ja suureks lillefänniks on saanud ka abikaasa. Erinevaid taimi on meeletult. Võin julgelt öelda, et suurest prügihunnikust ja naadiväljast on saanud üks ilusamaid aedu. Aga üksi poleks ma suutnud neid suuri peenraid kaevata ja kividega ääristada. Abikaasa tegi kõik raskemad tööd. Minu ülesanne on vaid rohida, lilli istutada. Ülejäänuga tegeleb mees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 16:16; 06.06 18:20; 08.06 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kolis koos põllumullaga jällegi põldosi aeda. Muru sees ei ole eriti lokkama läinud, sest see teatavasti ei talu niitmist. Aga peenrad ja põõsaalused on õudus kuubis. Nii kurb olen, ma lihtsalt ei suuda neid rohelisi oksakesi enam välja tirida, selline tunne on, et iga rohimisega see isend paljuneb kümnekordselt. Mürk ei pidavat ka mõjuma. Aga aia üldmuljele mõjub see halvasti, selline tunne on pidevalt, et ma nagu ei viitsikski peenraid rohida… tegelikult on nii, et osi kerkib iga päevaga aina uuesti ja uuesti.
Oli plaanis teha aianurka üks kena püsilillepeenar, nüüd mõtlen, et kas peaks äkki selle ala musta katte alla panema paariks aastaks – kas siis saaks põldosjast lahti lõpuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sibul tärkab kenasti 🙂 iga päev käin piilumas, et kas tillist ka märki juba on 😀 Sügisel mahapandud küüslauk on päris kõrge juba.

Suvikõrvitsa ja kurgitaimed viisin ka välja ära, aga ma neid katta ei viitsi 😀 Kui kurk saab hukka, eks toon siis poest uued taimed 😀 Suvikõrvits peaks vastupidama küll.

Lillepeenrad ainutl kiratsevad. Mul 2 peenart, 1 kummalgi pool maja. Ja just hoovipool ei taha tulbid üldse kasvada, nartsissid ei taha kummalgi pool kasvada. Mingi jama on mu jaapani enelasega ka sel aastal ja douglase leeklill näeb ka kuidagi kahtlane välja 🙁 Vähemalt eelmisel aastal istutatud liiliad on jõudsalt kasvama läinud ja kohe ka paljunenud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui nuhtlusest rääkida – siis kuidas saada lahti vaarikast, mis tungib järjekindlalt kasvuhoonesse. Kusjuures vaarikate ja kasvuhoone vahet on vähemalt meeter, see on niidetud ala. lisaks üritab ikka kreek taas meie aias kasvama hakata.

aga kasvuhoones on tomatid ja 2 kurki. rediseid, salat ja till on kasvuhooones valmis, avamaal on ka ühteteist tärkamas, kartul on ka väljas, maasikas on õites.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 18:25; 09.09 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meetrine niidetud vahemaa nüüd vaarikataimi küll ei koti: nad ajavad oma võsundid ju maa all edasi. Ega muud teha pole kui mingi poolemeetrine müür vaarikapeenra ette maa sisse vahele ehitada (või plekitahvel vmt), ja väljaspool kõik juured välja kaevata.
Positiivsest nii palju, et tänavune külm kevad on ka putukad minema peletanud: kapsa- ja kaalikataimed kasvavad mühinal, mõni aasta on nad olnud maakirpudest üsna näritud ja õnnetud sellel ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:52; 26.05 09:57; 29.05 10:29; 05.06 09:57; 06.06 09:54; 13.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on plaanis ära proovida Roundupi geel. Ma just mõtlesin, et miks pole välja mõeldud sellist mürki, mida paned umbrohule nii, et ülejäänud taimed ja keskkond ei kahjustuks. No ja ongi selline asi välja mõeldud. Nii peaks saama lahti umbrohust, mis end lillepuhmaste vahele sättinud. Ei tea, kas see asi nii toimib. Loodame. Siis on minu mure lahendatud.

Roundup on kohutavalt kahjulik, jääb keskkonda aastateks. Ei soovitaks kasutada, eriti lastega peredes. Kuulasin selle kohta spetsialisti loengut ja ausalt öeldes ei saa aru, miks see veel keelatud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naat on ju söögitaim. http://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/aed/kevadised-toidud-naadist?id=30555643

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiusatus veel kord sõna võtta ja eelmiselt käolt küsida, mitu kilo naati ta jaksab päevas siis ära süüa. Jah, ma söön küll naati – varakevadel, kui see on esimene roheline, mis maast välja tuleb. Nüüd, kui igat sorti salateid ka juba kasvab, tundub naat siiski üsna maitsetu. Aga oma kunagisest lilleaiast jõuan ma praegu poole tunniga kaks kärutäit naati üles kakkuda. Lausa kahju, et lehma ei ole!
See saepuruga katmine on hea nipp küll, aga mitte väikeste sibullillede (lumi- ja märtsikellukesed), sinilillede ja priimulate korral, mis minu aia varakevadel nii ilusaks teevad. Pealegi ei ole mul sellist head saepuruallikat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:52; 26.05 09:57; 29.05 10:29; 05.06 09:57; 06.06 09:54; 13.09 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lohutuseks jälle on see, et sul on aias rammus ja hea muld, naat igasuguse klibu peal ei kasva! Meil on aias tohutult hea muld, kõik kasvab mühinal ja on lopsakas, esmajoones umbrohi 🙂 võilill on üle põlve ja naadiõis meetrine. Õnneks ka teised taimed on ikka kobedad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 10:28; 01.06 16:14; 06.06 10:25; 09.06 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on plaanis ära proovida Roundupi geel. Ma just mõtlesin, et miks pole välja mõeldud sellist mürki, mida paned umbrohule nii, et ülejäänud taimed ja keskkond ei kahjustuks. No ja ongi selline asi välja mõeldud. Nii peaks saama lahti umbrohust, mis end lillepuhmaste vahele sättinud. Ei tea, kas see asi nii toimib. Loodame. Siis on minu mure lahendatud.

Roundup on kohutavalt kahjulik, jääb keskkonda aastateks. Ei soovitaks kasutada, eriti lastega peredes. Kuulasin selle kohta spetsialisti loengut ja ausalt öeldes ei saa aru, miks see veel keelatud ei ole.

Tegemist on geeliga, millega puudutad konkreetset umbrohtu. Ma küll ei näe, kuidas see ülejäänud keskkonda saastaks. Pritsimine on hoopis midagi muud ju. Seda ei teeks ma elus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 16:16; 06.06 18:20; 08.06 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roundupist on päris palju juttu olnud ja tean minagi, et tegemist väga hullu mürgiga, mis saastab keskkonda veel pikalt peale kasutamist. Peaks olema ka keelatud paljudes riikides.
Isegi wikipedia räägib sellest, et mitmete uuringute järgi inimestel vähki põhjustav jne, lisaks väga kahjulik loomadele lindudele jne. Tasub mõelda, kas see umbrohu hävitamine on seda riski väärt?
Guugeldades tuleb päris palju infot selle mürgi kohta, mõned näited siin.
https://et.wikipedia.org/wiki/Roundup
http://www.pollumajandus.ee/uudised/2015/01/17/holland-keelustas-roundupi-muugi-eraisikutele
http://digileht.maaleht.delfi.ee/maamajandus/roundup-fl-540-on-keelatud?id=75488611

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Kodunurk Rohenäpud – kuidas aiatööd edenevad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.