Esileht Kodunurk roosid lõikamata

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: roosid lõikamata

Postitas:

Sügisel jäi roosipõõsas tagasi lõikamata, aga mis juhtub, kui ma need nüüd ikkagi ära lõikan? Külma on praegu kuskil -5… Või jätangi lõikamata ja lõikan kevadel? Siis pean põõsa ikkagi kuidagi ära katma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 12:01; 12.12 13:22; 18.03 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mullatud on? Vähemalt mullata võiks, kuhja juure ümber mulda/turvast vms ja lehti. Ülejäänu on juba maitseasi, mina lõikan kevadel, kui on näha, kuipalju külm on tegelikult hangest väljaulatuvaid varsi näpistanud. Lihtsalt laisk olen ja aru saanud, et erilist vahet ei ole. Vähemalt ei jää mul roosid kunagi ummuksisse ja mädanema 😛 aga ära võtab külm mõnikord ka kaetud roosid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mullatud on? Vähemalt mullata võiks, kuhja juure ümber mulda/turvast vms ja lehti. Ülejäänu on juba maitseasi, mina lõikan kevadel, kui on näha, kuipalju külm on tegelikult hangest väljaulatuvaid varsi näpistanud. Lihtsalt laisk olen ja aru saanud, et erilist vahet ei ole. Vähemalt ei jää mul roosid kunagi ummuksisse ja mädanema ???? aga ära võtab külm mõnikord ka kaetud roosid.

aga sa ainult muldad, ei kata okstega või kangaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 12:01; 12.12 13:22; 18.03 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lõikan juba aastaid kevadel. Sügisel ainult muldan ja kui püsivalt on alla -8,siis katan kerget okstega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maale minnes avastasin, et mu mahalõigatud roosid olid ajaviiteks edasi kasvanud (maja asub mere ääres, seega on seal soojem). Kuna katta on kõrgete okstega roosi keeruline, tegin südame kõvaks ja lõikasin lühemaks. Muldasin juba varem ära ja panin kuuseoksad peale. Reeglina ikkagi need oksad tuleb kevadel maha võtta, külm on neid näpistanud, seega kui katmisega probleemi ei ole – siis las jääda.
Eelmine aasta olin kindel, et külm on roosid ära võtnud, ühel ei olnud ühtegi punga ega midagi. Ei kiirustanud väljakaevamisega ja kuskilt alt hakkasid võrsed tulema ja väga ilusasti õtses suvi läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal see õige aeg nüüd kevadel oleks nende rooside lõikamiseks, mis sügisel lõikamata jäid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 12:01; 12.12 13:22; 18.03 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roose tasub lõikama hakata alles siis, kui uued pungad paisuma hakkavad, siis näed, kas ja kui suured on talvekahjustused ja kust lõikama peaks. Praegu on veel vara, roosid on alles talveunes 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lõikan ka viimastel aastatel kevadel. Hea näha, kusmaalt vars roheline on. Muldan (see talv ei mullanudki), aga ei kata. Mul on väga head roosid, õitsevad rikkalikult, osa lõhnavad taevalikult, ja tundub, et mingit erilist poputamist ei vaja. Väetan ja natuke pritsin kevadel ja suvel, aga üldiselt üsna hooldusvabad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk roosid lõikamata

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.