Esileht Hobinurk Rootsi kruiis, miljon küsimust

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Rootsi kruiis, miljon küsimust

Postitas:

Vabandan juba ette ära kui mu küsimused tobedad tunduvad.
Plaan minna perega Rootsi kruiisile ja kuna ma käisin viimati Rootsis kümme aastat tagasi, siis oleks mõned küsimused.
Alustuseks, kui tahan broneerida kajutid, siis valikus on kahene ja neljane. Valisin selle ära ja näitab, et broneeritud 1X b-klassi kajut. Nii, aga seda kas broneeriti kahene või neljane ei näita ju. Reisijad on kaks täiskasvanut ja kaks alla 5-aastast last.
Kui lastel on kaasas kärud, kas nendega minnakse kajutisse?
Kuidas saab Rootsis sadamast kesklinna? Kas seda infot saab puust ja punaselt ka näiteks laeva infost? Kui viimati käisin oli meil kaasas selline inimene kes vedas meid autoga siia-sinna. Nüüd läheme täitsa ise.
Tahaks käia kuningalossi juures ja siis lastega veel kuskil. Kas jõuab selle aja jooksul, mis jääb linnas käimiseks?
Ja muidugi oleks head soovitused, kuhu lastega võiks minna (3,5a ja 1,5a)
Söökidest. Hommikusöögid (Rootsi poolel) võtan läbi broneeringu, aga õhtusööki ei tahaks võtta. Kas laevas on ka mõni soodsam söögikoht ka, kui need mis broneeringu juures pakutakse? Kaas küll midagi, peale näksimise lastele, vedada ei tahaks.
Kumba laeva soovitate, Baltic Queen või Victoria?
Hetkel ei tule vist kõik küsimused meelde, aga eks küsin siis siit jooksvalt juurde.
Oleksin väga tänulik, kui keegi viitsib minuga siin arutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 07:52; 16.07 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandan juba ette ära kui mu küsimused tobedad tunduvad.
Plaan minna perega Rootsi kruiisile ja kuna ma käisin viimati Rootsis kümme aastat tagasi, siis oleks mõned küsimused.
Alustuseks, kui tahan broneerida kajutid, siis valikus on kahene ja neljane. Valisin selle ära ja näitab, et broneeritud 1X b-klassi kajut. Nii, aga seda kas broneeriti kahene või neljane ei näita ju. Reisijad on kaks täiskasvanut ja kaks alla 5-aastast last.
Kui lastel on kaasas kärud, kas nendega minnakse kajutisse?
Kuidas saab Rootsis sadamast kesklinna? Kas seda infot saab puust ja punaselt ka näiteks laeva infost? Kui viimati käisin oli meil kaasas selline inimene kes vedas meid autoga siia-sinna. Nüüd läheme täitsa ise.
Tahaks käia kuningalossi juures ja siis lastega veel kuskil. Kas jõuab selle aja jooksul, mis jääb linnas käimiseks?
Ja muidugi oleks head soovitused, kuhu lastega võiks minna (3,5a ja 1,5a)
Söökidest. Hommikusöögid (Rootsi poolel) võtan läbi broneeringu, aga õhtusööki ei tahaks võtta. Kas laevas on ka mõni soodsam söögikoht ka, kui need mis broneeringu juures pakutakse? Kaas küll midagi, peale näksimise lastele, vedada ei tahaks.
Kumba laeva soovitate, Baltic Queen või Victoria?
Hetkel ei tule vist kõik küsimused meelde, aga eks küsin siis siit jooksvalt juurde.
Oleksin väga tänulik, kui keegi viitsib minuga siin arutada.[/tsitaat]
Tõepoolest ei näita broneeringut tehes, kas on 2- või 4-kohaline, aga ma olen enam kui kindel, et saate ikkagi 4-kohalise. Igaks juhuks võid pärast infosse helistada ja ekstra üle küsida, kuigi reeglina sellega probleeme pole.

Kärudega pääsete kajutisse küll, sellega pole muret.

Laevast kesklinna pääseb näiteks metrooga, laeva infopunktis tehakse puhtas eesti keeles päris puust ja punaselt selgeks, kuidas see kõik toimib. Küsige siis liinide nimed ja pange kas või kirja, siis ei ole ohtu, et läheb meelest ära. Infost antakse teile kaasa ka väike kaart, kuhu joonistatakse teekond metroojaama.

Linna marsruut tuleks teil netist ehk enne järgi vaadata. Kuidas saab lossi juurde ja kuidas muuseumisse. Guugelda ja uuri, sest seda laeva infopunkt sinu eest ära ei tee. Vaevalt keegi rootslastest ka tänaval arusaadavalt seletab. Mõistlik oleks enda marsruut ise välja mõelda ja üles joonistada. Aega jääb teile linnas kõigeks piisavalt. Söömiseks ja jalutamiseks. Söögikohti on mustmiljon, vaadake ise, mis meeldib, astuge aga sisse ja sööge. Soovitada ei ole mõtet.

Laevas söömisega on keeruline. Ütlen ausalt, et sealne buffee ei ole minu meelest hinda väärt. Liiga kalli raha eest liiga keskpärane toit. Pigem eelistada mingit bistrood või võtta ise näksimist kaasa. Enne tagasisõidu alustamist võiks Rootsis kõhu korralikult täis süüa. Aga pood on ka laeval olemas ja mingist bistroost saab ka kindlasti kehakinnitust, nälga ei jää mingil juhul. Ise soovitan soojalt kaasa osta saiakesi-pirukaid ja muid endale meeldivaid ja toitvaid snäkke, sest maksta õhtusöögi eest rootsi lauas on totaalne rumalus.

Laevadest soovitaks isiklikult Baltic Queeni, tundus kuidagi mõnusam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no meie lähme laupäeval perega näiteks kruiisile.
kahest kajutit nii suure seltskonnaga sa broneerida ei saa, ikka neljane tuleb. aga miks aknaga ei võta? suvel on ilus aknast välja vaadata, kui lased juba magavad. öö nii valge.
käruga saab kajutisse aga jube kitsaks läheb,meie võtsime hoopis perekajuti ja vanaema ka kaasa. siis saime perekajuti ehk kaks neljast keskelt uksega kajutit, ruumi kohe rohkem ka käru jaoks, meil 6-ne ja 1,5-ne laps. kergkäru peaks see siis kindlasti olema, emmaljunga vist küll kajuti uksest sisse ei mahu…pole muidugi proovinud aga siis ei mahu kajutis üldse ringi keerama.
infot linna saamiseks saab laeva infost, vanasti oli neil oma buss, mis linna viis, usun, et nüüd on ka. tagasi saab linnaliiniga, selle kohta saab ka sealt küsida. piletid bussist.
meie lähme lastega skanseni vabaõhumuuseumisse, kui ilm halb, siis junibackenisse. aga ilm ei ole halb 🙂
kuningalossi juurde lähme pärast, enne laevale minekut, kui viitsimist on. ega rohkem lastega ei jõuagi.
meie võtsime kõik söögid laevast, ei viitsi kombineerida. aga kohvikuid on seal ka, väga soodne see muidugi ei ole aga odavam, kui rootsi laud.
meil baltic queen, alati sellega käinud, minu teada on see uuem ja suurem.
meie teeme alati perele ka tervisekindlustuse.
muud ei teagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikeste lastega võtaks kindlasti laeva peale süüa kaasa, midagi sellist, mida tead, et nad kindlasti söövad. Ja kajuti võtaks kindlasti aknaga ehk siis A kajuti. Kärud on loodetavasti teil kokkupandavad, muidu peaksite ise laes rippuma, sest nad võtaksid kogu vaba ruumi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandan juba ette ära kui mu küsimused tobedad tunduvad.
Plaan minna perega Rootsi kruiisile ja kuna ma käisin viimati Rootsis kümme aastat tagasi, siis oleks mõned küsimused.
Alustuseks, kui tahan broneerida kajutid, siis valikus on kahene ja neljane. Valisin selle ära ja näitab, et broneeritud 1X b-klassi kajut. Nii, aga seda kas broneeriti kahene või neljane ei näita ju. Reisijad on kaks täiskasvanut ja kaks alla 5-aastast last.
Kui lastel on kaasas kärud, kas nendega minnakse kajutisse?
Kuidas saab Rootsis sadamast kesklinna? Kas seda infot saab puust ja punaselt ka näiteks laeva infost? Kui viimati käisin oli meil kaasas selline inimene kes vedas meid autoga siia-sinna. Nüüd läheme täitsa ise.
Tahaks käia kuningalossi juures ja siis lastega veel kuskil. Kas jõuab selle aja jooksul, mis jääb linnas käimiseks?
Ja muidugi oleks head soovitused, kuhu lastega võiks minna (3,5a ja 1,5a)
Söökidest. Hommikusöögid (Rootsi poolel) võtan läbi broneeringu, aga õhtusööki ei tahaks võtta. Kas laevas on ka mõni soodsam söögikoht ka, kui need mis broneeringu juures pakutakse? Kaas küll midagi, peale näksimise lastele, vedada ei tahaks.
Kumba laeva soovitate, Baltic Queen või Victoria?
Hetkel ei tule vist kõik küsimused meelde, aga eks küsin siis siit jooksvalt juurde.
Oleksin väga tänulik, kui keegi viitsib minuga siin arutada.[/tsitaat]

Küsige üle, et oleks ikka neljane kajut, ei kujuta ette küll, et kuidas te muidu ära mahuks.

Linna minge kindlasti bussiga, sest kui olete käruga, siis on bussiga sõit tasuta (käruga lapsevanemale) ja täpsemat infot saab kindlasi laeva infost, sealt saab ka ühistransporti pileteid osta.

Kärudega on isenesest jama, kajutid on nii väikesed, et soovitan kindlasti pisikesi kergkärusid kasutada, need vast mahutate kuskile voodi alla ära.

Laevas on muid söögikohti ka. Ise ei osta ka kunagi buffee õhtusööki. (igaks juhuks mainin, et ega need odavamad kohad ka just odavad ei ole)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kuningalossi juurde tahate minna, siis on bussiga mugavam – läheb otse sadamast lossi kõrvale. Tallinki lehel on ka info olemas – http://www.tallinksilja.com/et/web/ee/stockholm-vartahamnen
Kui piletit vaja läheb, siis selle saab osta laeva infopunktist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tagasi saab linnaliiniga, selle kohta saab ka sealt küsida. piletid bussist
[/tsitaat]yhistranspordis (bussis nt) ei myyda pileteid juba aastast 2004. see ikka nii arusaamatu, miks valede faktidega vaja esineda

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:38; 05.10 22:10; 06.10 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
infot linna saamiseks saab laeva infost, vanasti oli neil oma buss, mis linna viis, usun, et nüüd on ka. tagasi saab linnaliiniga, selle kohta saab ka sealt küsida. piletid bussist.

[/tsitaat]

Linna saab liinibussiga või metrooga. Ühistranspordist (sealhulgas ka bussist) pileteid osta EI SAA, piletid tuleb ette osta automaatidest, kioskitest, metroost või kõige lihtsam – laevalt infoletist. Siin on info ka Tallinki lehelt:
http://www.tallinksilja.com/et/web/ee/stockholm-vartahamnen

Minu teada Tallink korraldab oma bussiga ainult linnaekskursiooni 18 EUR per inimene ja niisama rahvast linna ei sõiduta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:40; 16.07 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te teete tervisekindlustuse?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no meie lähme laupäeval perega näiteks kruiisile.
kahest kajutit nii suure seltskonnaga sa broneerida ei saa, ikka neljane tuleb. aga miks aknaga ei võta? suvel on ilus aknast välja vaadata, kui lased juba magavad. öö nii valge.
käruga saab kajutisse aga jube kitsaks läheb,meie võtsime hoopis perekajuti ja vanaema ka kaasa. siis saime perekajuti ehk kaks neljast keskelt uksega kajutit, ruumi kohe rohkem ka käru jaoks, meil 6-ne ja 1,5-ne laps. kergkäru peaks see siis kindlasti olema, emmaljunga vist küll kajuti uksest sisse ei mahu…pole muidugi proovinud aga siis ei mahu kajutis üldse ringi keerama.
infot linna saamiseks saab laeva infost, vanasti oli neil oma buss, mis linna viis, usun, et nüüd on ka. tagasi saab linnaliiniga, selle kohta saab ka sealt küsida. piletid bussist.
meie lähme lastega skanseni vabaõhumuuseumisse, kui ilm halb, siis junibackenisse. aga ilm ei ole halb 🙂
kuningalossi juurde lähme pärast, enne laevale minekut, kui viitsimist on. ega rohkem lastega ei jõuagi.
meie võtsime kõik söögid laevast, ei viitsi kombineerida. aga kohvikuid on seal ka, väga soodne see muidugi ei ole aga odavam, kui rootsi laud.
meil baltic queen, alati sellega käinud, minu teada on see uuem ja suurem.
meie teeme alati perele ka tervisekindlustuse.
muud ei teagi.

[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:58; 29.07 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tõepoolest ei näita broneeringut tehes, kas on 2- või 4-kohaline, aga ma olen enam kui kindel, et saate ikkagi 4-kohalise. Igaks juhuks võid pärast infosse helistada ja ekstra üle küsida, kuigi reeglina sellega probleeme pole.

Kärudega pääsete kajutisse küll, sellega pole muret.

Laevast kesklinna pääseb näiteks metrooga, laeva infopunktis tehakse puhtas eesti keeles päris puust ja punaselt selgeks, kuidas see kõik toimib. Küsige siis liinide nimed ja pange kas või kirja, siis ei ole ohtu, et läheb meelest ära. Infost antakse teile kaasa ka väike kaart, kuhu joonistatakse teekond metroojaama.

Linna marsruut tuleks teil netist ehk enne järgi vaadata. Kuidas saab lossi juurde ja kuidas muuseumisse. Guugelda ja uuri, sest seda laeva infopunkt sinu eest ära ei tee. Vaevalt keegi rootslastest ka tänaval arusaadavalt seletab. Mõistlik oleks enda marsruut ise välja mõelda ja üles joonistada. Aega jääb teile linnas kõigeks piisavalt. Söömiseks ja jalutamiseks. Söögikohti on mustmiljon, vaadake ise, mis meeldib, astuge aga sisse ja sööge. Soovitada ei ole mõtet.

Laevas söömisega on keeruline. Ütlen ausalt, et sealne buffee ei ole minu meelest hinda väärt. Liiga kalli raha eest liiga keskpärane toit. Pigem eelistada mingit bistrood või võtta ise näksimist kaasa. Enne tagasisõidu alustamist võiks Rootsis kõhu korralikult täis süüa. Aga pood on ka laeval olemas ja mingist bistroost saab ka kindlasti kehakinnitust, nälga ei jää mingil juhul. Ise soovitan soojalt kaasa osta saiakesi-pirukaid ja muid endale meeldivaid ja toitvaid snäkke, sest maksta õhtusöögi eest rootsi lauas on totaalne rumalus.

Laevadest soovitaks isiklikult Baltic Queeni, tundus kuidagi mõnusam.[/tsitaat]

Jutt muidu õige, aga mis puutub söökidesse, siis Tallink just muutis oma menüüsid. Nüüd on seal täitsa söödavad toidud! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Miks te teete tervisekindlustuse?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

See peaks alati elementaarne olema, millest nii rumal küsimus?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 11:17; 16.07 11:25; 16.07 16:55; 16.07 17:00; 21.08 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete kärudega, siis võite minna bussiga, aga muidu eelistame meie alati metrood, sest buss on mõttetult rahvast täis ja mulle ei meeldi tunne, et peaks nagu vaesed kilud karbis sõitma. Piletid ja linna kaardi saate laeva infost (hommikuti on üsna pikk järjekord seetõttu seal)

Buffees me pole enam ammu söönud. Restoranis on toidud maitsvamad, söömine viisakam ja nauditavam ning lisaks tuleb meil ka tavaliselt odavam. Vaata tallinki lehelt menüüsid, seal on kõik hinnad restoranide menüüdel juures. Meie eelistame tavaliselt Baltic Queen laeva ning käime Grill restoranis (võisin täpse nimega eksida). Pearoa juurde on kogu salatilaud tasuta. Suurt praadi mina süüa ei jaksa, piisab supist või nt caesari salatist (mis on seal laeval väga hea ja suur ports tõesti suur). Magustoitu ma ka tavaliselt ei taha, sest kõht on juba piisavalt täis. Seega toitude hinnad tulevad restoranides meil seega soodsamad, kui oleks buffees olnud. Joogid tuleb nii või naa mõlemas kohas juurde osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 11:17; 16.07 11:25; 16.07 16:55; 16.07 17:00; 21.08 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldib kusjuures just sõita vanema laevaga. Mõlemad on ühesuurused. Paar korda olen Queeniga ka sõitnud aga seal ei saanud magada sest laev krigises.Kui võimalik siis eelistaks ka aknaga kuna seal on rohkem ruumi ja hommikul on vaade aknast tõesti võrratu.
Rootsilaud õhtuks pole suurem asi. Eelistaks laeval mõnda restorani või fastfoodi(burger, salat). Lastega reisi puhul võtaks kindlasti midagi kaasa. Hommikusöök võiks olla rooti lauas.

Linnas ei jõua kindlasti kõike vaatamisväärsusi ühe päevaga läbi käia – eriti kui on väiksemad lapsed. Seetõttu soovitaks valida piirkonna järgi mida vaadata.
Ühte kohta jäävad lähestikku vabaõhumuuseum-Aquaria veemuuseum-vasa. Sinna ja tagasi saab sõita liinibussiga. Buss sõidab ühte otsa ca 30-45min.
Teine suund võiks olla vanalinn-loss-vahtkonnavahetus-shopingu tänav. Sinna saab mugavalt sõita metrooga. ca 20-25 min üks ots. Seal tasuks sõita metrooga kesklinnapeatusest mööda ja kas oli järgmine või ülejärgmine peatus. Ja siis vaikselt hakata tagasi jalutama. Mööda kitsast tänavat ja vanalinna tänavaid. Vahtkonna vahetus oli vist alles kella 13.00 ajal kui õigesti mäletan.

Meie käisime viimati lastega veemuuseumis ja siis jala lossi juurde vahtkonnavahet vaatama ja sealt siis mööda shopingutänavat kesklinna metroojaama ja tagasi laeva.
Suureks abiks on laevast saadav turistikaart. Samuti tasub google kaartiga teha enne natuke eeltööd 🙂 Minule oli alguses suureks abiks Silmaringi Stockholmi turistiraamat.
Piletiinfo ja muusemutie tutvustus on ka Tallinki lehel. http://www.tallinksilja.com/et/web/ee/stockholm#secTabs-content-2-1
samuti infot ühistrantspordi kohta http://www.tallinksilja.com/et/web/ee/stockholm-vartahamnen
Mulle endale ei meeldi eriti see Tallinki buss mis viib linna. Viimased korrad olen sõitnud metrooga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga, väga tänan teid kõiki!
Ma sain nii palju targemaks ja hetkel ei oskagi enam midagi juurde küsida.
Aga muljetage ja kirjutage edasi, kui miskit veel meelde tuleb. Ma usun, et ma pole ainuke kes sellest teemast abi sai.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 07:52; 16.07 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just broneerisin, aga meie lähme (2 täiskasvanudt ja 3 last) läbi Soome Silja Symphoniga. Kajuti võtsime üleval korrusel Family Promenade, see 2-toaline sviidi tüüpi. Soomest minnes on Silja laevadel väga maitsev buffet, Tallinnast väljuvate kohta kahjuks ei oska öela. Igaljuhul on odavam võtta buffet kui hakata laeva peal restoranis sööma. Ja valik on buffes lai, leiavad ka lapsed midagi söögiks! Hind tuleb koos TLL-HEL piltetitega ja söökidega 941.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See peaks alati elementaarne olema, millest nii rumal küsimus? [/tsitaat]
Kui raha on palju ja ülearu siis on kõik asjad elementaarsed, reaalelus pole kruiisile küll vaja tervisekindlustust ka lastega reisides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Igaljuhul on odavam võtta buffet kui hakata laeva peal restoranis sööma. Ja valik on buffes lai, leiavad ka lapsed midagi söögiks! Hind tuleb koos TLL-HEL piltetitega ja söökidega 941.[/tsitaat]

Baltic queeni buffet on 29-31¤, restoranis kulub meil ühe inimese kohta tavaliselt vähem raha, nt viimati sõin karpe koorekastmes 16¤ + puraviku püreesupp 10¤, kokku 26¤. Selle hinna sees oli ka tasuta salatilaud. Kui oleksin magustoitu ka tahtnud, siis oleksin supi ära jätnud ja oleks kokku läinud max 26¤. Joogid (nt veinid) tuleb mõlemas eraldi juurde osta.

Aga kui on lapsed kaasas, siis muidugi oleneb, mida lapsed sööksid. Buffetis on lapsed tasuta või soodsama hinnaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 11:17; 16.07 11:25; 16.07 16:55; 16.07 17:00; 21.08 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui raha on palju ja ülearu siis on kõik asjad elementaarsed, reaalelus pole kruiisile küll vaja tervisekindlustust ka lastega reisides.
[/tsitaat]

Reaalses elus midagi ei juhtu? 😀 Sama keiss on nende õnnetutega, kes on tulekahjus oma kodu kaotanud, aga kindlustust muidugi polnud, sest reaalelus pole vaja. Aga pärast raha nuruma on küll julged ja siis peaks kõikidel teistel raha olema. Sa üldse kujutad nt ette, kui palju maksab surnukeha välismaalt Eestisse toomine? Meenub ka mitu sellist hädakisa. Aga mis sul selles siis, eks, siis maksavad ju su lähedased… Uskumatu rumalus.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 11:17; 16.07 11:25; 16.07 16:55; 16.07 17:00; 21.08 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui raha on palju ja ülearu siis on kõik asjad elementaarsed, reaalelus pole kruiisile küll vaja tervisekindlustust ka lastega reisides.
[/tsitaat]
Tervisekindlustuseks ei pea palju raha olema. Meie 4-liikmelise pere kindlustus 3 päeva Põhjamaades maksis 11 EUR, kas see on kallis?
Mõnikord oleme lisanud veel õnnetusjuhtumikindlustuse ja kui piletid pikemalt ette broneeritud, siis ka reisitõrkekindlustuse ja üle 25 EUR pole kunagi maksnud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:40; 16.07 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

transpordist: laeva infoletis müüakse sõidukaarte, vot sellised on:
http://sadiegeoghegan.files.wordpress.com/2012/04/img_0579.jpg

sellele kaardile saad sealsamas infoletis lasta kohe raha kanda.
(NB, tegele sellega õhtul, hommikul on seal järjekord.)

kaardiga saab metroos maksta: kui on mitu inimest, rivistad nad kassa ette üles ja ütled teenindajale, mitu inimest ja kas mõni neist on junior või senior. teenindaja võtab su kaardilt siis vastavalt raha ja annab paberist pileti. pilet hoia alles, see kehtib mumeelest tund aega, näiteks kui sõidad sadamast metrooga Karlaplanile (see on kohe järgmine peatus), tuled maa alt välja, siis on kohe bussipeatus ja sealt saad bussiga edasi, bussijuhile tuli vaid pileteid näidata. buss nr. 44 viib Karlaplanilt Djurgardeni saarele.

sinisele kaardile saab raha juurde kanda, metroos oli mingi r-kioski sarnane kohakene, Pressbyrån nimeks, seal seletasin müüjale ära, mitmele inimesele piletiraha vaja on ja ta siis võttis mu pangakardilt õige summa ning kandis sinisele kaardile. see kaart kehtib aastaid, nii et ära ära viska.
rohkem infot leiad siit: http://sl.se/en/fares–tickets/

* * *

tee kodutöö korralikult ära: võta google maps või google earth ette ja uuri täpselt järgi, mis kus on ja kuhu sa tahad jõuda. “käi” marsruut street view-ga läbi, siis on kohale jõudes palju kergem orienteeruda.
kui võimalust on, siis võid olulisemad kohad välja printida ja kaasa võtta. kui vaja, tee telefoniga arvutiekraanilt pilte.

kui lähed metrooga linna, siis laevast väljudes mine sinna, kuhu kõik teisedki lähevad. ega seal suurt mujale polegi minna.
linnast metrooga tagasi tulles pead sõitma punase liiniga Ropsteni suunal, sadamale lähim peatus on Gärdet (nad hääldavad seda Järdet).

muide, see leht: http://www.globalexpatpartners.com/public-transport-in-stockholm/ väidab, et lapsekäruga saab bussis tasuta sõita. metroo kohta ma märget ei näinud, seal siis vist ei saa.

* * *

vabandust, et nii pikalt ja põhjalikult. ajasin mõni aeg tagasi sama infot kildhaaval netist taga, ehk on nüüd kellelegi abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kysisin ju,et milleks tervisekindlustus. Piisaks ju haigekassa kaardist.

Tõsimeeli küsid? Reisitõrkekindlustus on eriti lastega reisides elementaarne, kunagi ei tea, kes millal haigeks jääb. Ja tavaline reisikindlustus: on sul aimu, mis rootsis maksavad haiglapäevad, operatsioonid või halvemal juhul haige transport eestisse?[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:58; 29.07 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muide, see leht: http://www.globalexpatpartners.com/public-transport-in-stockholm/ väidab, et lapsekäruga saab bussis tasuta sõita. metroo kohta ma märget ei näinud, seal siis vist ei saa. [/tsitaat]

Sinu poolt viidatud lehel ütleb, et pilet kehtib ümberistumise korral tund aega, aga Tallinki kodukal ütleb et 75 minutit. Huvitav, kumb siis õige on?
Tallinki kodukas:
Piletite hinnad eelmüügist ostmisel

A tsooni pilet (kehtib 75 minutit) täishind 36, soodushind 20
AB tsooni pilet (kehtib 75 minutit) täishind 54, soodushind 30
Ettelaetud kaart (Reskassa)** täishind 220, soodushind 110
24 tunni pilet täishind 115, soodushind 70
72 tunni pilet täishind 230, soodushind 140

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kysisin ju,et milleks tervisekindlustus. Piisaks ju haigekassa kaardist.
[/tsitaat]

Euroopa ravikaart katab riiklikes raviasutustes vaid otsese meditsiiniteenuse maksumuse, samas visiiditasu, ravimid ja haiglakoha peab inimene ise kinni maksma. Samuti ei kata kaart ravimeid, transporti haiglasse ning repatriatsioonikulusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 11:17; 16.07 11:25; 16.07 16:55; 16.07 17:00; 21.08 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emmaljunga Spaider mahub ilusti kajutisse.
Oli ka teisi reisijaid suuremate vankritega ja need seisid julgelt kajuti uksetaga kogu öö. Mina ei julgenud jätta siiski. Kuid kui vaatasin teise vankreid siis olid terved ja ööga polnud midagi juhtunud.
Meie käisime linnas jalutades. Kaasas 3 aastane vankriga seisulauaga. Sõpradel oli 4 aastane ja 8 aastane.
Kändisime kaardi järgi saab infopunktist laevalt. Jõudime jalutdes kõik kohad mis tahtsime läbi käia,kuningapaleed vaadata,vahtkonnavahetust. Käisime muuseumis kus laev Vaasa vist oli ja siis veel ¨oppasime H ja M-is
Ja jõudsime veel jalutades tagasi ka ja aega oli veel ülegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka mõni küsimus.
Kas jõuab käia Vaasa-muuseumis, akvaariumis ja natuke vanalinnas ostlemas? Arvestasin ise, et üks ja pool tundi Vaasas, tund akvaariumis ja siis peaks ju ostlemiseks ka 3 tundi jääma. On liiga palju plaanitud?
Vabandan, olen ka üks neist viimastest inimestest, kes pole Stockholmis käinud.

Veel tahtsin küsida, kuidas saab buffetis akna alla kohta broneerida, peab selleks varem minema?
Minek oktoobris koolivaheajal, laev ilmselt väga täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 21:48; 05.10 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on ka mõni küsimus.
Kas jõuab käia Vaasa-muuseumis, akvaariumis ja natuke vanalinnas ostlemas? Arvestasin ise, et üks ja pool tundi Vaasas, tund akvaariumis ja siis peaks ju ostlemiseks ka 3 tundi jääma. On liiga palju plaanitud?
Vabandan, olen ka üks neist viimastest inimestest, kes pole Stockholmis käinud.

Veel tahtsin küsida, kuidas saab buffetis akna alla kohta broneerida, peab selleks varem minema?
Minek oktoobris koolivaheajal, laev ilmselt väga täis.[/tsitaat]Vasale 2h, Aquariale 45 min-1h max. seal pole suurt vaadata pikalt, vana ja väsinud koht. ja ylejäänud aeg ostlemisele. minna praamiga yle kanali vanalinna kajle ja sealt läbi vanalinna jalutades ja mööda Drottninggatan`it kesklinna, kus kauplused kobaras. vanalinnas pole suurt ostelda kui just turistinänni vaid. aga jöuab köik kui tahata!

laud bronni kohe laeva minnes, pea esimese asjana. akna alla kohad lähevad esimestena. aga, seal vöib kylm istuda olla, tuul puhub läbi akende tuntavalt. ei ole just köige mugavam. kui siis mingid gardiganid, kampsunid, pleedid abiks. igatahes mina alati kirun endid, et akna alla sättinud endid, k.a hommikubuffee. kylm on!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:38; 05.10 22:10; 06.10 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vasale 2h, Aquariale 45 min-1h max. seal pole suurt vaadata pikalt, vana ja väsinud koht. ja ylejäänud aeg ostlemisele. minna praamiga yle kanali vanalinna kajle ja sealt läbi vanalinna jalutades ja mööda Drottninggatan`it kesklinna, kus kauplused kobaras. vanalinnas pole suurt ostelda kui just turistinänni vaid. aga jöuab köik kui tahata!

laud bronni kohe laeva minnes, pea esimese asjana. akna alla kohad lähevad esimestena. aga, seal vöib kylm istuda olla, tuul puhub läbi akende tuntavalt. ei ole just köige mugavam. kui siis mingid gardiganid, kampsunid, pleedid abiks. igatahes mina alati kirun endid, et akna alla sättinud endid, k.a hommikubuffee. kylm on![/tsitaat]

Aitäh sisuka vastuse eest! Kas Stockholmis peaks tagasiteel ka u 1h varem sadamasse minema, oleks optimaalne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 21:48; 05.10 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aitäh sisuka vastuse eest! Kas Stockholmis peaks tagasiteel ka u 1h varem sadamasse minema, oleks optimaalne?[/tsitaat]ei pea. rahulikult olla nt 17.15 viimast sadamas, pole probleemi. no ok, kui “pabin”, siis kl 17, aga mitte varem (kui just ise ei taha). laev väljub 17.45 ja teil on ju juba check-inn tehtud, ainult laeva minek.
nt ma ise läehen Sthlmist peale nii, et teen veel alles kl 17.10 check-inni ja ka olen kenasti laevas

P.S soovitan kesklinnast sadamasse minna metrooga. olete u.7- max 10 minutiga nt T-Centralenist Gärdetis. Buss nr 1, mis ka söidab läbi kesklinna sadamasse, venib sinna a 20-25 minutit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:38; 05.10 22:10; 06.10 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin selle vana teema ja küsin üle. Sadamast linna lähme ekskursioonibussiga, aga et metrooga linnast sadamasse tagasi sõita, kas selleks saab laevast üksikpiletid ette ära osta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 19:45; 23.02 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin selle vana teema ja küsin üle. Sadamast linna lähme ekskursioonibussiga, aga et metrooga linnast sadamasse tagasi sõita, kas selleks saab laevast üksikpiletid ette ära osta?

Jah, laeva infoletis müüakse.

Aga ma soovitan enne Google tänavavaate abil endale natukene selgeks teha, kuhu tuleb minna metroojaamast, et sadamasse jõuda. Ega see nii väga ligidal sadamale siiski ei ole. Mõne aasta tagune postitaja soovitab mitte liiga vara laeva minna, kui just ise ei taha, aga kui minekuaega ei oska hinnata, siis ma soovitan küll pigem natukene liiga vara kui liiga hilja jõuda. Laev väljub praegu 17.30 kohaliku aja järgi ja 20 minutit enne väljumist suletakse väidetavasti laevapääs. Mina olen korra Helsingis niimoodi maha jäänud, et vast minuti jäin hiljaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 01:53; 23.02 02:45; 23.02 21:00; 24.03 14:41; 26.03 02:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Hobinurk Rootsi kruiis, miljon küsimust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.