Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Saime triibud aga viibime veel 4 kuud Austraalias

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Saime triibud aga viibime veel 4 kuud Austraalias

Postitas:

Tere
Detsembris tulime abikaasaga Austraaliasse, veebruarist hakkasime triipe püüdma ja mõned päevad tagasi saimegi oma triibud kätte. Otsustasime, et tagasi Eestisse tuleme ilmselt juulikuus aga enne seda on siiski vajalikud arstilkâimised.
Kas kellelgi on olnud kogemusi Austraalias ultrahelis käimisega? Kuidas on lood hindadega?
Rasedust hetkel 4+1 ja arsti juurde plaanis minna 6-7 nädala paiku.
Olen esmarase ja üritan leida võimalikult palju informatsiooni, ehk on kellelgi siin kogemusi, mida jagada.

Samuti on jube väsimus ja alakõht valutab pidevalt, aga see peaks vist normaalne olema? (Olen natuke mures)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:11; 18.03 11:26; 22.03 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on su enda otsustada kas tahad dating scani, kus öeldakse sulle täpselt kui vana kõhubeebi on ja vaadatakse kas kõik on hästi etc. Minul maksis see 80 dollarit, sain küll valitsuselt raha tagasi kuna elan siin. Järgmine scan on siis nuchal scan, eesti keeli siis kuklavolt? selle teed 12 nädala paiku ja hinnaks on kuskil 180 audi. Hinnad kindlasti osariigiti varieeruvad veidikene ja ära kindlasti kuskile kallisse kliinikusse mine, kui perearsti visiidile lähed siis ehk küsi mingit odavamapoolset kliinikut. Esimese visiidi perearstile peaksid tegema 8 nädala paiku, tehakse sulle vereanalüüsid jms, et näha kas kõik on su tervisega korras jms. Mina sain selle tasuta, aga sulle peaks see vist maksma paarisaja kandis. Täpset hinda ei oska öelda, aga ehk üle 500 dollari minna ei tohiks. Siis tuleb 20nda nädala scan ja see peaks ka jääma sinna 180 dollari kanti. Üldiselt kõik scanid vist suht sama hinnaga. 200 dollari kandis. Kui on veel küsimusi olen nõus vastama. 🙂
Väsimus ja tugev alakõhu valu on täiesti normaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu missus, asi vähemalt selgem 🙂
Kas pean kindlalt enne mõne perearsti jutule minema? Lihtsalt ultraheli ilma saatekirjata siin ei teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:11; 18.03 11:26; 22.03 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ultraheli siin vist ilma saatekirjata tõesti ei tehta. Vähemalt minu kliinik ei tee, alati küsitakse saatekirja. Isegi kui günekoloogile tahad minna on vaja saatekirja, Eestis vist ju sama lugu, pole kindel.
Perearsti visiiditasu on 80 dollarit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui Eestis tahad sünnitushüvitist, siis vist ei saa, kui enne 12. nädalat siin arvele ei võta? Või arvestavad nad välismaal tehtud arstivisiiti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui Eestis tahad sünnitushüvitist, siis vist ei saa, kui enne 12. nädalat siin arvele ei võta? Või arvestavad nad välismaal tehtud arstivisiiti?

See arvelevõtmise nõue on Tallinna linna poolt antavas sünnitoetuses. Teiste omavalitsuste nõuetega pole kursis. Riiklik sünnitoetus arvelevõtmisest ei sõltu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh 🙂 olen asja uurinud ja tundub, et siin austraalias tehakse esimene visiit tihti alles 12 nädala paiku. Üritan ka siis ilmselt nii kaua oodata ja kuskil 10-11 nädalal arsti leida, kellelt edasi saatekiri saada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:11; 18.03 11:26; 22.03 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui Eestis tahad sünnitushüvitist, siis vist ei saa, kui enne 12. nädalat siin arvele ei võta? Või arvestavad nad välismaal tehtud arstivisiiti?

arvestavad ka välismaal tehtud arstivisiiti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Saime triibud aga viibime veel 4 kuud Austraalias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.