Esileht Ilu ja tervis Sclerosis Multiplex

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Sclerosis Multiplex

Postitas:

SM progresseerub ajaga, et kindasti teemaalgatajal ei ole SM. Ei tasu kohe endale igasuguseid asju külge pookida, näiteks sarnaste sümptomitega on veel paljud haigused jne. Kas põiega midagi võtsid ette? harjutusi jne? Neuroloogil? Kuidas julgesid veel teist last saada, kahtustades, et on SM? Peas ei ole kõik ikka korras? Minul olid ka sarnased sümptomid, teadsin kohe alguses, et ei ole ärevushäire. Arstid aina tembeldasid et ärevushäire, kuni jäin lõpuks voodisse ja siis alles ärgati, et mingi tõsisem asi ikka on kallal ja oligi. Kui arstidele tegin selgeks, et ei ole ärevushäire ja on midagi muud, sis ei usutud. Tegelikult oli mul algusest peale õigus olnud, et kehas on midagi sassi läinud. Mis on loo moraal, kõike ei saa ärevuse kaela ajada, aga tuleb ikka ise ka aru saada, kas tegu on ärevusega. Kuidagi liiga kergekäeliselt tembeldatakse inimesi ärevikeks ja aastaid hiljem selgub, et oli mingi tõsine haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Saime tõesti teise lapse – ülimalt nunnu veel pealekauba 🙂
Minu ärevusest ei saa keegi teine osa, va teie siin – seega on minu pereeluga korras, olen hea ema ja hea abikaasa oma mehele.

Need, kellel haigus on diagnoositud, siis millised sümptomid teil olid, kui pikalt kestsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 23:36; 02.11 00:00; 02.11 16:19; 02.11 20:53; 15.05 09:40; 23.05 17:37; 23.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel 😀 sul ei ole SM. SM on vahelduva kuluga haigus – st sümptomid tekivad ja kaovad vahepeal ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 18:20; 23.05 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul just ongi ju nii… vahel on ja siis jälle mingi aeg ei ole ????????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 23:36; 02.11 00:00; 02.11 16:19; 02.11 20:53; 15.05 09:40; 23.05 17:37; 23.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Huvitav, kui praeguseks on sümptomid ikka alles ja umbes samasugused, kas siis viitab see pigem, et on kardetud haigus või hoopis sellele, et pigem mitte?”

Räägid iseendale vastu. Vahepeal on surin kätes, vahepeal ei ole? See on tüüpiline ärevuse sümptom. SM puhul on haaratud kord üks, kord teine närvisüsteemi osa.
SM on harvaesinev haigus, seda esiteks. Teiseks, kui oled neuroloogi juures käinud ja kinnituse saanud, et sul ei ole SM – miks ennast veel selle mõttega piinad? Usaldad pigem oma hüpohondrilist “sisetunnet” kui spetsialisti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 18:20; 23.05 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka ärevik.
Kõige imelikum ongi, et pärast laste sündi ja siis kui oled kodune, hakkad kõike omale külge pookima.
Esimese lapse ajal mul need paanikahood olid päris hullud. Esimest korda kui tekkis, siis ma ei saanud aru, mis toimub. Tuba käis ringi, süda peksles kurgus. Mees kutsus kiirabi.
Pärast uurimist pandi diagnoos ärevushäire.
Nüüd pärast teise lapse syndi võtsin kergemalt. Aga praeguseks juba aasta kodus olnud ja hiilib igast kahtlusi ligi. Mul on seljas valu. Mingis kohas ja see on levinud kylge mööda alla. Käin hea fysioterapeudi juures, kes on mind väänanud, keeranud…aga endiselt on mingid kohad. Tema ytleb, et yhe poolega tõstan last, teise kehapoolde loovad pinged.
Samuti on surinad. Pärast synnitust oli astuda jube. Jalatallad olid kui vatt. Hakkasin vitamiine võtma ja olukord parem.
Teatud kangus kehas on alles, pluss see selja ja kyljevalu.
Lisaks öösiti magan ja nt vetse lähen ja sygavalt hingan, siis mingi krudin käib sees. Juba jõudsin kopsuhaigusi mõelda. Aga see juba r
Arst mind enne ette ei võta kui imetamise lõpetan. Tema ytles mulle, et no vaata ennast milline kribu ja vaata last kui suur juba. Et tõstad ära voi siis roietevaheline põletik. Kahe lause peale selline diagnoos.
Aga keegi siin ees jube hästi kirjeldas. Mõtled ja mõtled ja see valu ei saagi kaduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teie, kes te seda haigust endal kahtlustate, kas olete perearstil käinud ja palunud saatekirja neuroloogile?
Mina saan aru, et osad siin teemas vastanutest lihtsalt ootavad ja piinavad ennast, samas kui neuroloog ütleks midagi kindlat.
Minul ka nagu oleksid selle haiguse sümptomid (samas tean, et sm sümptomid võivad vastata sajale erinevale haigusele) ja sellepärast lähengi neuroloogi vastuvõtule, et asjas selgust saada.
Loodan kogu südamest, et tegemist pole sm-iga, vaid näiteks hoopis ärevusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 22:30; 19.06 14:49; 19.06 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teie, kes te seda haigust endal kahtlustate, kas olete perearstil käinud ja palunud saatekirja neuroloogile?
Mina saan aru, et osad siin teemas vastanutest lihtsalt ootavad ja piinavad ennast, samas kui neuroloog ütleks midagi kindlat.
Minul ka nagu oleksid selle haiguse sümptomid (samas tean, et sm sümptomid võivad vastata sajale erinevale haigusele) ja sellepärast lähengi neuroloogi vastuvõtule, et asjas selgust saada.
Loodan kogu südamest, et tegemist pole sm-iga, vaid näiteks hoopis ärevusega.

Mina jälle kirjutan.
Oh jumal, neuroloogil käidud ja sain saatekirja MRT-sse augustiks, et välistada sclerosis multiplex!!
Ma olen praegu nii ärevil ja ei tea kuidas vastu pidada, sest ootaja aeg on pikk ja ma tõsiselt kardan seda jubedat haigust….
Loodetavasti on mul asi siiski näiteks ärevushäires, mitte selles kohutavas haiguses, nii loodan!

Kes SM kahtlusega MRT-s käinud, kuidas vastu pidasite selle ooteaja ja millal peale uuringut vastused teada saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 22:30; 19.06 14:49; 19.06 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milliste sümptompite tõttu neur0loog saatis pea MRT-sse ja kahtlustas Sclerosis Multiplexi?
Seljavalu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milliste sümptompite tõttu neur0loog saatis pea MRT-sse ja kahtlustas Sclerosis Multiplexi?
Seljavalu?

Pea käib kogu aeg ringi, nagu kõiguksin, üldse on pea uimane ja kogu aeg olen väsinud ja muud sada häda…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 22:30; 19.06 14:49; 19.06 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul just ongi ju nii… vahel on ja siis jälle mingi aeg ei ole ????????

SM-iga on ikka väga konkreetsed sümptomid, näit üks jalg konkreetselt ei kanna, käsi jääb ukse vahele või kukud pikali. Näed topelt, mitte kergelt häguselt, vaid ikka nii, et sinu ees ongi kaks pilti vms. Usu mind, päris SM sümptomite puhul sa ei kaaluks kolm aastat, kas minna arsti juurde või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 15:21; 19.06 18:31;
To report this post you need to login first.

Aga mul just ongi ju nii… vahel on ja siis jälle mingi aeg ei ole

SM-iga on ikka väga konkreetsed sümptomid, näit üks jalg konkreetselt ei kanna, käsi jääb ukse vahele või kukud pikali. Näed topelt, mitte kergelt häguselt, vaid ikka nii, et sinu ees ongi kaks pilti vms. Usu mind, päris SM sümptomite puhul sa ei kaaluks kolm aastat, kas minna arsti juurde või mitte.

Ei ole alati nii. SM-le on iseloomulik, et sümptomid tulevad ja lähevad.
Tunnen isiklikult ühte SM haigelt, kellel kahelinägemine tekkis juba koolipõlves ja see möödus, SM diagnoositi üle 10 aasta hiljem. Praegugi on tal näiteks päevi, mil on kõnehäire ja järgmiseks päevaks on see möödunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna on Postimehes artikkel ühest naisest, kes põeb SM-i.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:08; 20.06 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas sul läheb, mis uuringul selgus? Ma lähen ka uuringule mõne päeva pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitaks, kuidas teemaalgatajal läheb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema! Mul esineb rändav liigesevalu, hommikul valutab parema käe randmeliiges, lõunal vasak ja õhtul juba valu põlves või valutab terve käsi õlast randmeni jne… Käed, jalad surevad korda mööda, vahest hommikul või isegi öösel ärkan kohutava valu peale ja avastan et ei saa üldse kätt liigutada. Üks kord kadus poole kõndimise pealt parem jalg alt. Ja väga kummaline asi hakkas toimuma u. 7aastat tagasi, nimelt silm hakkab vett jooksma, valutab silma nurgast kohutavalt ja umbes 5-8h pärast heal juhul, vahest kahe ööpäeva pärast tuleb nuusates ninast tükk välja(beežikas, kuni 2,5cm ja pool pehme) ja siis valu kadunud ja tavaelu jätkub. Arstil käies öeldakse et stress, joo teed jne… pms olen harjunud oma valude ja tükidega elama. Praegugi käsi suriseb ka jalg tõmbleb aga elan. Kõik liigesed ragisevad ka, hiilida ma ei saa sest terve maja kuuleb kui mina õhtul liigun, varbad ragisevad nii kõvasti. Tarbin magneesiumi ja toitun enam-vähem korralikult. Alakaalus olen ka, söön mida tahan ja palju tahan aga kaal ei tõuse, seisab 48kg peal alati. Abiks on sellele mitte tähelepanu pööramine ja asjaga leppimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

SM-iga on ikka väga konkreetsed sümptomid, näit üks jalg konkreetselt ei kanna, käsi jääb ukse vahele või kukud pikali. Näed topelt, mitte kergelt häguselt, vaid ikka nii, et sinu ees ongi kaks pilti vms. Usu mind, päris SM sümptomite puhul sa ei kaaluks kolm aastat, kas minna arsti juurde või mitte.

ei ole nii.
ex-õde

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 03:54; 18.12 04:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sm on paljude hüpohondrikute õudusunenäoks.
viimati viibisin haiglas ühe naisega, kes viimased 5 aastat korraldas juba oma matuseid ja nende aastatega kõik sümptomid vaid süvenesid.
ta lõpetas totaalse läbipõlemisega ja ärevushaigusega seewaldis.
peale 4-nädalast ravi taandusid kõik sm sümptomid…kuniks ta mõned päevad enne väljakirjutamist guugeldas endale esimese staadiumi maovähi, seega ta ruttas seewaldist mustamäele, et minna uuele ringile.
seda naisterahvast oli võimatu ka ümber veenda.
nii et guugeldage vähem ja külastage psühhiaatrit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 03:54; 18.12 04:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Ilu ja tervis Sclerosis Multiplex

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.