Esileht Ilu ja tervis Silma miinus äkki palju väiksemaks muutunud

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Silma miinus äkki palju väiksemaks muutunud

Postitas:

Käisin hiljuti uusi prille tegemas. Lühinägelik olen olnud alates põhikoolist. Nüüd siis 37-aastane. Viimati lasin silmi kontrollida 2012. Mul on retsept alles sellest ajast. Siis sain ka uued prillid. Nüüd siis mõtlesin, et prillid juba nii vanad. Rasked ka nina peal. Raha ka oli ja läksingi silmi kontrollima. Silmi kontrollis mitte optometrist vaid ortoptist. Neil on väike vahe. Ortoptist tegeleb rohkem silma anomaaliatega jne, aga võib ka prille määrata. Eks ta varem oligi optometrist ja siis õppis juurde. Ühesõnaga tema pädevuses ma ei kahtlegi.
Proua võttis siis minu vanad prillid ja kontrollis nende miinust. Siis kontrollis mu silmi aparaadiga. Midagi oli valesti. Võttis uuesti minu prillid ja kontrollis neid uuesti. Ta oli segaduses. Miks mulle on määratud nii kanged prillid. Ime oli, et ta ei küsinud, kas need ikka on minu prillid. Küsis veel, kes mulle eelmised prillid määras. Sama optikafirma. Kontrollis siis mu silmad ka veel üle ja selgus, et minu ühe silma miinus on 1,0 ja teisel 0,75. Nii näitas ka aparaat. Seda ma teadsin, et silmad on erinevad ja et ühel silmal on silinder. Aga müstiline on see, et vanad prillid olid 1,75. Nii palju, kui ma mäletan prillide kandmist, on minu miinus olnud kas 2,0 või 1,75. Võib-olla päris alguses oli jah väiksem miinus.
Ortoptist arvas kindlalt, et varem on tehtud viga. No aga ega siis kõik kontrollijad ei saanud vigu teha. Ikka minu silmad on muutunud. Küsisin ka, kas see on võimalik, aga täpsest seletusest aru ei saanud. Ma pole eriline porgandite sööja ka, et silmad järsku nii heaks muutuksid.
No ja kui 5 aastat tagasi määrati läätsed, siis üks silm oli 2,0 ja teine 2,25. Nüüd sain läätsed, mis on 1,25, aga üks läätsedest sobib silindriga silmale.
Panin siis uued prillid kohe ette. Autoga sõites pean tunnistama, et päris kaugele ma ei näinud. Ei näinud 30 märki kaugelt. Ju siis olengi harjunud vanade prillidega ja kullinägemisega. Natuke ebameeldiv oli see, et enam nii hästi ei näe. Ma ei tea, kas nii peabki olema või kui kaugele üldse peab nägema. Äkki ma varem nägin lihtsalt liiga kaugele.
Läätseid pole veel proovinud.
Kodus eriti prille ei kanna. Äkki selle pärast on nägemine paranenud? Läpakas istun ilma prillideta. Mõnikord vaatan ka telekat ilma prillideta, kui ei viitsi neid parajasti otsima minna. Aga mugavam on siiski prillidega vaadata. Üks kord olen ka autoga sõitma läinud nii, et prille ees polnud. Sain hakkama.
Kas keegi oskab seletada sellist anomaaliat? Ma tean, et kui on väike miinus, siis silmad võivad paraneda. Aga mul ju polnud väike miinus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.03 10:11; 21.03 13:09; 21.03 16:49; 21.03 18:39; 21.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinuse väiksemaks muutumine on muidugi suurepärane uudis, aga mina käiksin igaks juhuks mõnes teises firmas ka silmi kontrollimas. Muidu, minuarvates ongi -2 väike. Mul endal on -5.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vananedes, kui + hakkab tekkima, siis miinus reeglina vähenebki. Ka + prillid tulevad lühinägelikel hiljem kui korras nägemisega inimesel. Aga mina lasen oma prillid alati kirjutada silmaarstil, sest olen näinud küllalt neid prillipoodide “spetsialiste” kes lausa valesid prille välja kirjutavad ja seejuures sageli liiga kangeid ja siis raudkindlalt raiuvad, et neid peab kogu aeg kandma ja ilma tema määratud prillideta oled sa ju “pime”. Pärast viimast korda, kui me lapsele määras prillipoe spetsialist 1,5 numbrit kangemad prillid, me enam neid prillipoe inimesi ei kasuta. Arst kirjutab iga aasta uue retsepti ja siis osatakse õigesti valmis teha küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikidel – prillidega inimestel miinus eaga paraneb. Vanusepiir millal see juhtuma hakkab pole samuti ühene, et siis ja mitte varem või hiljem. Minul vähenes 2,5 -1-ni aastatega ja plussprille ei vaja siiani(50) aga tean, et ega ma neist ei pääse. Sinu kirjutatust selgub, et teed oma silmalihastele ka korralikku trenni. See on hea kui kannatad ja silmalihased tahavad samuti tugevnemiseks treeningut. Laseks ise arstil ülekontrollida, aga iseenesest ei ole sinu nähtus midagi enneolematut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas polnud mitte sedasi, et miinus tuleb silmamuna piklikust kujust Fookus ei lange silma põhjale vaid selle ette ja pluss siis vastupidi, fookus läheb silma tagapõhjast kaugemale. Vanusega silmamuna muutub

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikidel – prillidega inimestel miinus eaga paraneb. Vanusepiir millal see juhtuma hakkab pole samuti ühene, et siis ja mitte varem või hiljem. Minul vähenes 2,5 -1-ni aastatega ja plussprille ei vaja siiani(50) aga tean, et ega ma neist ei pääse. Sinu kirjutatust selgub, et teed oma silmalihastele ka korralikku trenni. See on hea kui kannatad ja silmalihased tahavad samuti tugevnemiseks treeningut. Laseks ise arstil ülekontrollida, aga iseenesest ei ole sinu nähtus midagi enneolematut.

Eks selline asi võibki pikkade aastate jooksul muutuda, aga vaevalt, et 5 aastaga. Muidu ju poleks silmade kontrollija veendunud, et eelmine on mulle täiesti valed prillid välja kirjutanud.
Ma nüüd täna panin esimest korda läätsed ette. See tooriline lääts on ikka hoopis teistsugune. Palju kõvem ja ümaram. Aga ometigi see nõrgem silm, millel ka silinder, näeb selle läätsega ikka uduselt. Vaatan teise silmaga ja palju selgem pilt. Näiteks arvutis olla on mul läätsedega täitsa ebamugav. Üldse ilma on ka pilt kuidagi selgem. Ma läätseid nagunii kannan harva ja niisama ringi vaadata on ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.03 10:11; 21.03 13:09; 21.03 16:49; 21.03 18:39; 21.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on näiteks nii, et parema silma miinus on jäänud samaks, st -2 (samuti ca 5a tagasi tehtud prillid vahetasin välja), aga vasakul oli varem -1,75 ja praegu mõõdeti -1,5. Silmaarst küll ei imestanud, vaid ütles, et aja möödudes võivad tekkida sellised muutused. Kui päris noorena prillid sain, siis olid mõlemad silmad -2,5. Olen 40a hetkel.
Aga kui kahtled, siis võid ju kusagil mujal üle lasta kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust su lühinägevus pole nii väga suur kunagi olnudki ja eaga võib kuni üks number minna küll paremaks. See on alati ka veidi subjektiivne, see määramine. Kui inimene ütleb, et enda arust näeb piisavalt hästi, ei määrata prille, kui kurdab, et ei näe, siis määratakse. Paljud miinus o,75-ga ei kannagi prille üldse. Ma saaks aru, et miinus kaheksa pealt läheb miinus kahe peale, oleks vähe kahtlane, aga sinu numbrite juures pole siin midagi imestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin nüüd siis läätseid ära võtma. Tavalise läätsega polnud mingit probleemi. Mis siis, et viimati panin ja võtsin läätseid ära 4 aastat tagasi. Aga seda toorilist läätse kätte ei saanud. Tee või tina. See kuramus pole ju pehme, et võtad kinni ja läheb nagu natuke kortsu. Sellest polnud mitte kuskilt kinni võtta. Silmanurka ka ei tõmba, et seal kortsu läheks ja saaks kätte. Mul olid juba pisarad silmas. Silm juba nühkimisest tulipunane ja valus. Täitsa kohutav, aga vanas konteineris olid vanad läätsed juba kõvaks läinud. Selle vana läätse serva ajasin silmas oleva läätse vahele ja nii sain lõpuks kätte. Mul on tunne, et see oli vist viimane kord, kui neid läätseid silma panin. Või siis pean ikkagi tavalise läätse silmale tellima. Selle toorilisega ma küll paremini ei näinud ja seda kätte ka ei saa normaalselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.03 10:11; 21.03 13:09; 21.03 16:49; 21.03 18:39; 21.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prillide puhul on oluline, milleks neid kasutatakse. Kui autosõiduks, siis peavad prillid olema just sellised, kui silma miinus on, et sa näeksid kaugele hästi. Kui aga on prille vaja arvutitööks või teleka vaatamiseks, siis tehakse alati nõrgemad prillid, et oleks mugavam ning saaksid ka vahelduseks lähemale vaadata. Võimalik, et su eelmised prillid olid autojuhtimise prillid ning nüüd said nn. olmeprillid. Lisaks on ealiselt su nägemine paranenud ning kaks tegurit kokku andiski selle tulemuse. Ma ei ole silmaarst ega optometrist, kuid minu jaoks on veider, et selline erinevus 5 aastaga tema jaoks imelik oli. 5 aastat on pikk aeg ning sinu vanust on just selline, kus nägemine muutuma hakkab. Pigem kõlab ikka sedamoodi, et ta tahtis eelmiste prillide väljastajale kohta kätte näidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vanaks hakkad jääma, viisakalt öeldes ealised iseärasused. Reeglina muutub vaneusega silm + poole, st miinus väheneb. Käisin kunagi -3 laseri konsultatsioonil, seal öeldi, et no 40.eluaastaks saaksid siis miinusest lahti ja peaksid +prille kandma hakkama. No 5 aastaga võib ikka nägemine väga palju muutuda juba sinu “kõrges” (nali!) vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel üks loll küsimus. Retsepti peal vasak silm ja parem silm. Kelle poolt vaadates vasak silm ja parem silm?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.03 10:11; 21.03 13:09; 21.03 16:49; 21.03 18:39; 21.03 19:25;
To report this post you need to login first.

Mul on veel üks loll küsimus. Retsepti peal vasak silm ja parem silm. Kelle poolt vaadates vasak silm ja parem silm?

No ikka nii, nagu nad sinu küljes parem ja vasak on. Parema ja vasaku käe puhul sul ju ei teki küsimust, kelle poolt vaadatuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel üks loll küsimus. Retsepti peal vasak silm ja parem silm. Kelle poolt vaadates vasak silm ja parem silm?

No ikka nii, nagu nad sinu küljes parem ja vasak on. Parema ja vasaku käe puhul sul ju ei teki küsimust, kelle poolt vaadatuna.

Seda arvasin ka mina. Lihtsalt segadust tekitas see, et kui mul varem on kogu aeg vasak silm suurema miinusega olnud, siis nüüd on vastupidi. Paremal silmal on suurem miinus. 5-aastat tagasi sain prillid, kus miinus oli mõlemal klaasil sama. Meenub, et see oli taotuslik, et silmade miinust ühtlustada. Ju siis see ühtlustumine toimus millalgi selle 5 aasta jooksul ja vasak silm sai veelgi tervemaks kui parem silm. Me siin mõtlesime katsetada lastega, kui palju ma siis uute prillidega näen. Loogiliselt peaks ma sama hästi nägema prillidega kui nemad ilma prillideta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.03 10:11; 21.03 13:09; 21.03 16:49; 21.03 18:39; 21.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sul need määrati? Kas nende prillidega silmakabineti nägemistabelis nägid sümboleid korralikult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Silma miinus äkki palju väiksemaks muutunud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.