Esileht Ilu ja tervis Sõltlase lähedane – kuidas ennast aidata?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Sõltlase lähedane – kuidas ennast aidata?

Postitas:

Minu ema on alkoholitarbimisega jõudnud punkti, kus mina enam teda aidata ei suuda, taha ega oska. Kogu elu on ta mind terroriseerinud ja hoolimata kõigest on mul temast ikkagi kahju hakanud ja olen teda aidata proovinud, ravile viinud, tema jamasid klaarinud jne jne. Tema järjekordse joomatsükli järel otsustasin, et ma pean lõpetama inimese pärast muretsemise, kes ennast ise aidata ei taha ja kes ei hooli, kuidas ta lähedased ennast tunnevad. Ta on minu elu juba liiga palju mürgitanud ja enda vaimse tervise huvides pean suhtlemise lõpetama ja iseendale mõtlema. Kogu see olukord ja pinge mõjutab juba minu enda pereelu ja lapsi ning pean eelkõige neile mõtlema. Ta on aastate jooksul näidanud, et pole võimeline muutuma ja teda ei kõiguta ka see, et lähedased tema ümbert järjest eemale tõmbuvad ja et ta varsti üksi on.

Kuidas kibedate tunnete ja mälestustega toime tulla ja ennast ise aidata? Kuhu pöörduda? Kas panen lihtsalt aja suvalise psühhiaatri või psühholoogi juurde kirja ja räägin oma mure ära? Kas keegi on käinud sõltlase lähedasena nõustamisel ja kas sellest on kasu olnud? Kuidas see üldse käib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaksid pöörduma psühhoterapeudi poole, sind lihtsalt psühholoogile kurtmine ei aita.

aga kaassõltuvusest vabanemine algab tegelikult lihtsalt sellest, et sa ei klaari ühtegi tema jama enam – mitte ühtegi!

loe seda, siin on väga hästi seletatud, kuidas sa ennast vabaks saad sõltuvusest: http://alkoinfo.ee/et/lahedastele/kuidas-saab-aidata-ennast-alkoholisoltlase-lahedane/

Hakka elama omaenda elu! – see ongi su probleemist vabanemise võti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremini oskavad sind vast aidata samas olukorras olnud inimesed. Huupi psühholoogi juurde minemine on ehku peale minek, kuigi ega asja halvemaks ka ei tee.

Alkoholisõltlaste täiskasvanud lastele on olemas oma tugirühmad. “Alkohoolikute täiskasvanud lapsed” on meeste ja naiste anonüümne sõpruskond, mille liikmed tahavad terveneda, teadvustades endale oma hävitavaid käitumismalle ning jagades üksteisega oma kogemusi, jõudu ja lootust.

https://atleesti.wordpress.com/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees oli samas olukorras. Lapsest peale kannatanud, püüdnud aidata nii lapsena kui ka nüüd täiskasvanuna. Kõik need aitamised on läinud luhta. Emale töö otsimised, elukoha otsimised, tema eest maksmised, ravile tassimised, kõiksugu olukordade lahendamised, klaarimised, politseid, kiirabid, sotsiaaltötajad – heaga ja halvaga – kõik variandid läbi proovitud.
Tema jõudis peale 30 aastat lõpuks selleni, et ta ei saagi enam mite midagi teha, sest ema ei taha end korda saada. Või ei oska. Aga sa ei saa aidata inimest, kes end ei soovi aidata.
Nüüd on see ema kodutu, meie veel loodame, et kui äkki ta selles kõige hullemas põhjas ära käib, siis hakkab midagi muutuma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin lihtsalt lahti ja leppisin. See ei tähenda, et oleksin alkohooliku maha jätnud, ma käin ikka tema eest hoolitsemas, pesen pesud ja viin süüa, kui vaja, aga ma ei ela seda enam üle ega püüa teda “päästa”. Kui kuhugi minek või kellegagi jutt, ütlen, et ta on alkohoolik, alkoholi tarvitada ei või, sest teeb alla ja tekivad tervisehäired. Õnneks tema ei võta võlgu, aga kui võtaks, siis ütleksin kõigile, et tema võlgu ma ei maksa, ärge andke laenu. Ja nii elamegi juba üle 10 aasta, teen, mis vaja, sest olen ju tema laps, aga ei süüdista end ega ürita teda õigele teele aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas panna kokku jooksma alkohooliku ja tema kaassõltlase mõtteid?
alkoholism on teatavasti haigus, sõltuvus? seda teavad juba isegi alkohoolikud, et see on haigus. haigus nagu iga teine haigus nende arust. ja nad on nördinud, kui neid nende haiguse pärast ignoreerima hakatakse. ega nad sellele kaassõltuvusele mõtle. nad mõtlevad ikka rohkem endale ja sellele, et kuidas neile pööratakse selg, neile ei anta uusi võimalusi, nad on üksi oma mures ja haiguses, keegi ei mõista.
joodikud on ise ka parasjagu isekad ja oskavad sellega hästi manipuleerida.
minu ema jõi. ma olen päris vihane tema peale seepärast. aga niipalju, kui ma oma emotsioone olen lasknud lahti… öeldakse, et ta on (õigemini oli) ju haige inimene.
anna andeks talle, ta ei suutnud paremini. isegi vihane ei lubata olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Sõltlase lähedane – kuidas ennast aidata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.