Esileht Beebi ja mitmikud Söögitooli valimine ajab mu hauda..

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Söögitooli valimine ajab mu hauda..

Postitas:

Andke nõu, mis teha sellises olukorras. Mul on laps arengus maha jäänud, on juba 6 kuune, aga ei keera veel kõhuligi, proovib vahel, aga välja ei tule. Üks kehapool on nõrgem. Käime füsioteraapias, kogu aeg, edusammud on väga visad ja vaevalised. Otse pole öeldud, aga ma arvan, et mingi 2-3 kuud on ta arengus maas. Aga lisatoitu peab ta ikka sööma, kuigi istuda ei oska ja ei hakka üldse veel niipea vist midagi oskama. Ma pean talle mingi söögitooli ostma. Guugeldan, loen, vaatan ja järjest masendavam tundub. Tool peab lamamistooli funktsiooniga olema, võiks vähe ruumi võtta, pikemalt kasutatav olema. Iga kord kui mulle tundub, et oh, see on sobiv, loen midagi sellist kellegi kasutaja poolt, mis jälle ei sobi. Enamasti kaebavad, et laps vajub ära, no kui tavaline laps ära vajub, võite arvata, mis siis minu omaga juhtub… Mul ei ole elamises mingi kolaka jaoks ruumi ja mul ei ole aega ega jõudu juperdada, et ostan, proovin, saadan tagasi, ostan uue. Praegu sööb laps mul süles, aga see on liiga ebamugav. Füsio ei lubanud teda isegi käru lamavasse asendisse panna, peab ikka korvis püsima, kuigi tal on seal igav ja tahaks ilma näha. Keha pidi liiga ebastabiilne olema. Ta on ka väikest kasvu ja nt kõhukoti juba saatsin tagasi, sest ta uppus ära sinna. Vahin seda taanlaste Nomi tooli, kas tõesti tulebki see tellida… Aga appi, mis hind, kui ei sobi siis..
????
Ma ei suuda uskuda, et see nii talumatult keeruline peab olema. Kas kellelgi on Nomi tool? On tore või?
Andke nõu mulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stokke steps toolile saab panna stokke lamamistooli peale ja seal ei vaju sul laps ära. Mul juba 1-kuune laps “istus” seal.
Eelmine laps istus babybjörni lamamistoolis kui sõi või bumbo toolis. Need sobivad ka. Bumbo fikseerus meil veel ilusasti tooli ja lauaplaadi vahele ning kasutasimegi söögitooli asemel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 16:33; 25.02 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasuta lamamistooli või turvahälli. osadel lamamistoolidel saab seljatuge veidi püstisemaks tõsta ja turvahällil saab kandesanga hälli selja taha panna, et see ei kiiguks. kui laps juba tugevam on, siis vaata selline, mis elamisse mahub. muidu need suured plassmassist kolakad käivad enamuses veidi lamavasse.ühel tuttaval oli sama probleem ja tema kasutas mingit brittoni tooli. oli hirmus suur kolakas, aga seljatuge sai muuta. lisaks olid rihmad, mis hoidsid last kinni. http://www.brittonbaby.com/tooted/soogitoolid/Nord-99
bumbo istet ei soovita, sest sellel puuduvad rihmad millega see tooli külge kinnitada. kasutada saab ainult põrandal. tootja ei luba neid istmeid ühelgi kõrgemal pinnal kasutada, sest väga palju lapsi on selle istmega kõrgelt kukkunud ja viga saanud. see ka põhjus, miks bumbo lubab oma istet ainult põrandal kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on Haucki Sit’n Relax ja olen väga rahul esimesed 7kuud, kuni istuma hakkas oli lamamistooli osas ja edasi toolis.
On küll suur, aga kuna meil see sünnist alates siis oli väga mugav just see, et beebina sai lapse laua juurde võtta ja tegutseda. Hetkel ei tea, kas sul enam tasub seda osta, aga toolina ise kiidan seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.jukukeskus.ee/ee/shop/lastetuba/beebi-kaimistoolid-lamamistoolid/fisher-price-lamamistool-friends-cbf52-0887961016536/p35255

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

bumbo istet ei soovita, sest sellel puuduvad rihmad millega see tooli külge kinnitada. kasutada saab ainult põrandal. tootja ei luba neid istmeid ühelgi kõrgemal pinnal kasutada, sest väga palju lapsi on selle istmega kõrgelt kukkunud ja viga saanud. see ka põhjus, miks bumbo lubab oma istet ainult põrandal kasutada.

Bumbot kuskile kõrgemale pinnale ei paneks jah, aga kui bumbo on tooli peal ja laua ääre alla lükatud, siis on see seal ikka väga kinni ja ei mingit ohtu. Aga niisama põrandalgi vaatan, et laps paneb sealt seest minekut väga kergelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 16:33; 25.02 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Babymoov Slim söögitool võtab väga vähe ruumi, seljatoel, laual ja kõrgusel 3 asendit. Alustasin oma lapsega kasutamist ka enne istuma hakkamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib Childhome Evolu söögitool, hea lihtne, sobib meie kodu stiiliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris alguses (enne 6.kuud), kui laps alles hakkas maitsma esimesi asju, kasutasime BB lamamistooli ja sellega sai väga hästi hakkama. Äkki sobiks see? Seda ei saa küll laua äärde võtta… Samas sõltub ka lapse kaalust, sest mida raskem on laps, seda lamavamasse asendisse see vajub (saab küll ise reguleerida ka, aga ikkagi raskusega vajub).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sarnane olukord. Toitmiseks kasutan turvahälli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 20:43; 03.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kasutuses beebide vanniiste. Tõstan köögilauale ja annan ampsud kätte. Ta on seal mugavas 45kraadises kallakus. Laps 6k.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see 6-kuune sul sööb juba suuri koguseid või on alles maitsmisperiood? Minu laps hakkas istuma alles peale 9-kuuseks saamist ja enne seda ta lisatoidu vastu mingit suuremat huvi üles ei näidanud. Ma muidugi pakkusin talle väikeseid suutäisi maitsmiseks, aga mugavaim oli seda teha just nimelt lamamistoolis. Lamavas asendis, mitte istuvas.
Alles lapse istuma hakates võtsime söögitooli kasutusse, siis kui ta selg oli piisavalt tugev. Muidu ta vajus lössi seal, olgu pealegi poollamav asend. Meil on ABC Design plastmassjurakas, järelturult saadud, täidab oma funktsiooni ülihästi, aga seda just lapse vanemaks saades. Mitteistuva beebi jaoks arvan, et on mõttetu.
Muuseas, raskema sünnikaaluga poiste hulgas olevat paari-kolmekuine hilistumine täiesti normaalne nähe ja paanikaks pole põhjust. Võimalik, et see väide kehtib ka pisemate laste ja tüdrukute kohta. Sa võtagi seda asja nii, et asjad tulevad kerge hilinemisega ja käitu vastavalt. Näiteks – kui su laps on 6-kuune ja tundub arengust 2 – 3 kuud maas, siis ei ole mõtet teda panna söögitooli, kuhu pannakse üle 6-kuuseid lapsi, kes oskavad ise istuda. 3-4 kuud vana last sa ju sinna ei paneks. Sama ka käruga. Kui keha pole veel valmis, las lamab. Vaatevälja saab avardada ka ülevaltpoolt, hädapärast saad kärupõhja alla midagi tugevamat panna, et ta näeks soovi korral ka külgedelt välja. Ei pea tingimata istuma, et kogu maailm näha oleks. Võibolla ta polegi veel valmis, et kõike näha. Emotsioonide liigküllus võib kehalist arengut samamoodi pärssida, juhul kui laps pole võimeline kõike vastu võtma.
Jutu mõte see, et kui laps tundub kehaliselt nõrgem, siis ei ole vaja tema lülisammast rikkuma hakata, kui ta ise pole veel sealmaal. Anna paar kuud aega, kuula, mida arstid räägivad ja ära ülearu muretse, las ta lülisammas saab tugevamaks, küll siis tulevad uued oskused robinal. Mõni laps hakkab asju tegema hiljem, aga siis ka väga kiirelt, nii et paariaastaselt ei saa keegi aru, et keerama-roomama-istuma-käima hakkas laps osadest eakaaslastest palju hiljem. Mul endal on selline kogemus olemas. Esimene laps oli kehalises arengus kõvasti ees, teine mitu kuud maas, omad ohud ja hirmud mõlemal juhul. Aga parem on, kui laps hakkab asju tegema natuke hiljem, kui et liiga vara, seda ma võin öelda. Mingis vanuses see tase ühtlustus täielikult.
Jõudu teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6-kuune ei pea veel lisatoitu sööma. Mina oma lastele pole enne 8dat elukuudel midagi peale rinnapiima andnud ja tänapäeval on see täiesti aksepteeritud ja isegi soovitatav.

/ämmaemand ja imetamisnõustaja, 3 lapse ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6-kuune ei pea veel lisatoitu sööma. Mina oma lastele pole enne 8dat elukuudel midagi peale rinnapiima andnud ja tänapäeval on see täiesti aksepteeritud ja isegi soovitatav.

/ämmaemand ja imetamisnõustaja, 3 lapse ema.

Tänapäeval soovitatakse üldse palju veidraid asju.

Olin hiljuti beebiga pikalt haiglas ja õed soovitasid erinevaid, kohe väga väga erinevaid asju. Siis tuli imetamisnõustaja ja hakkas hoopis omamoodi juttu ajama. Arst tuli jälle omamoodi infoga 🙂

/suhelnud rohkem, kui oleks algselt soovinud, ämmaemandatega, imetamisnõustajatega, kah lapse ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 20:43; 03.03 21:46;
To report this post you need to login first.

Äkki Sa veelkord vestleksid oma füsioterapeudiga sellest teemast või paluksid kellegi teise konsultatsiooni, kes üksipulgi ära seletaks, milline peaks või võiks lapse asend olla.

Sest taastusravis kasutatakse äärmiselt palju ikkagi kehatüve probleemide korral toetatud hosrisontaalset iste- või seisuasendit. Lastele, kes ei suuda oma kehatüve hoida, on spetsiaalsed toolid, mis sarnanevad auto turvatoolidele. See ongi ravi osa, selles toolis olemine. Märksõna on toetamine- seega ei sobi mitte iga tool.

Sinu füsioterapeut ilmselt ootab, et laps hakkaks ise keerama-istuma ja seetõttu on kõik ära keelanud. Aga ta ei hakka seda rutem tegema, kui hoida teda selili kogu aeg. Tegelikult süles hoidmine võiks olla sellise lapse jaoks just üks kõige parem variant. 6-kuune ei söö veel tahket toitu nii palju, et ei jaksa teda süles hoida. Süles riietamine, kandmine, mängimine. Ka vankris selili hoidmine tegelikult on natuke probleemne juba selles vanuses- mõni laps hakkab nö kangutama ennast üles niikuinii. Sa ei tohi teda panna vankris istuma, aga on vahevahiante ka.

Kindlasti ei tohi nõrga kehatüvega last panna Bumbo tooli, see on isegi tavalapsele kahjulik.

Mulle tundub, et keegi on Sind põhjalikult hirmutanud või siis on lapsel rohkem probleeme, kui see, et lihtsalt ei keera. Aga seda enam vajaks ta pisut edasijõudnumaid abivahendeid, mis võimaldaksid tal ka muid eakohaseid tegevusi- näiteks kätega tegutsemine. Mu oma laps hakkas ka 6 k 3 n vanuselt alles kõhuli keerama, see ei tähenda mingit 2-kuulist mahajäämust, keeramist eeldataksegi just selles vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas esimene laps iseseisvalt istuma 9-kuuselt, keerama 6,5-kuuselt (oli kergelt enneaegne, tugev lihaslinge, käisime füsios ja ujumas jne). Tahket toitu hakkas saama 6-kuuselt. Alguses on kogused ju nii väiksed, et need mõned ampsud annad nii, et hoiad enda süles. Mõnikord panin turvahälli söötmise ajaks. Selleks ajaks, kui ükskord söögitooli ostsin, oli laps ise ka juba tugevam ja suutis istuda (kui oli u 10 kuud vana), siis ostsime tavalise puidust tooli, mille pärast sai tõsta eraldi tooliks ja väikeseks lastelauaks.

Ära kiirusta selle tooli ostmisega praegu, kui pole päris kindel, missugust vajaksid tegelikult, kui laps suurem on. Praegu on ju teil alles lisatoiduga alustamise periood ja saab hakkama ka nii, et söödad last süles hoides või paned korraks turvahälli või lamamistooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kurb kuulda Sinu tooni oma lapsest rääkides. Sa nagu juba ette paned ISE talle diagnoosi, et ta on saamatu, teistest maha jäänud jne. Su laps on alles 6- kuune!!! tule mõistusele! ära tee oma lapsele liiga oma hirmudega, võistlemise sooviga jne! ole õnnelik oma lapse üle! naerata talle, anna talle positiivsust! see annabki talle energiat, jõudu- elada!
muide, ma kuulsin just hiljuti, et see on halb märk, kui laps hakkab asju tegema väga vara!! ntx käima jne

mul endal on ka 6- kuune beebi 🙂
ta keerab kõhuli, aga ei aja end istuli, ei käputa, ei liigu edasi. natuke viimastel päevadel on üritanud, aga ei tee veel. sellegipoolest on meil väga lõbus. puristame koos, naerame ja “jutustame”

ära riku oma last ise ära oma paanitsemisega 🙂

olge rõõmsad!! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 11:30; 09.03 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja muidugi teemasse- 6- kuune ei pea istuma veel. eitohigi, kui ta pole selleks valmis!!
lisatoitu ta ka ei pea saama. meie küll maitseme vaikselt ja talle meedib, kuid seda siis turvatoolis. BB pole, muidu kasutaks ilmselt seda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 11:30; 09.03 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga huvitav suhtumine. mul oli kiire arenguga laps, kes hakkas 10-kuuselt kõndima. 6-kuuselt ei istunud ta aga kohe kindlasti, hakkas alles ca 7,5.aga tõesti annad sa alguses ju ainult paar ampsu ja kõige lihtsam on seda teha, kui laps on süles. poollamavas asendis last toitma ei peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Söögitooli valimine ajab mu hauda..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.