Esileht Koolilaps Soovitage kirjandust (suhted, seks)

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Soovitage kirjandust (suhted, seks)

Postitas:

Tere,

Soovitage kirjandust, mida võiks anda poisile lugeda (hetkel 10a, võibolla on veel vara?)
Uurin pigem tuleviku mõttes, et kas on raamatuid, kus oleks lihtsalt ja hästi kirjutatud/selgitatud seksist, suhetest, tunnetest, pubrteediea isearasustest jmt, mille jaoks alati kunagi see esimene aeg tuleb.
Koolis veel seksuaalkasvatust ei ole ja laps ise ka täpsemalt uurima-küsima pole tulnud. Sõbrannadega rääkides on nad olnud pigem üllatunud, et meil veel see vestlus pidamata. Aga neil on kõigil tütred..ma ei tea, võibolla tüdrukutega kuidagi teistmoodi, kuid no ei ole poisiga see teemaks tulnud, päriselt ei ole. Ja seetõttu mõtlesin, et ehk on mingit head raamatut, mida saaksin teda ennast suunata lugema, kui aeg õige?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Maoli”- poiss seksib (koolis käivad teismelised, umbes 15 vist olid), tüdruk jääb rasedaks, poiss tõmbab uttu, vahepeal püüab korralik pereisa olla, ei tule välja. Seksi eriti palju ei kirjeldata, natuke on.
“Makaagid ja majad”- poisid püüavad tüdrukuid leida, mõnel on palju, üks tüdruk teeskleb, et on rase, seksikirjeldusi pole, rohkem musitamisest ja siis suhteid ja bänditegemist.
“Nullpunktis” mu mäletamist mööda oli ka suhteteema ja natuke äkki seksist.
“Esimest korda ja enamgi” on seksiteemast, romantiline, aga mitte ka päris moosine lugu.
Siis on veel “Punamütsikese ja hundi vahel on kõik läbi”- aga see on tüdruku seisukohast, kuidas ta mingile kelmile süütuse kaotab.
Siis on veel “Enne kui ma langen”, seal on rohkem kiusamisteema, aga tüdruk vahepeal üritab edukalt õpetajat võrgutada ja on kirjeldatud, kuidas ta poole pealt ümber mõtleb ja siis ka selle tüdruku romantilisemat suhet teise poisiga (aga sellega seksi ei ole).
Paljudes noorteraamatutes on seks kuidagi teemaks, aga erilisi kirjeldusi pole.
Ma arvan, et raamat ei asenda vestlust inimesega ja kindlasti peaks ehk lisaks ilukirjandusele ka mingit realistlikumat ja dokumentaalsemat seksisse puutuvat kirjutist lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil käi valgustamine kuidagi jooksvalt – poiss loeb sageli lehti, vaatab telekast igasugu seriaale ja tõsieludraamasid jne, siis saab kõrvalt kommenteerida, mis on mis. Tulevikuks ostsin täikalt ühe n-ö meheks arenemise raamatu ka, mille saab hiljem talle kätte anda. Laps saab kohe 10.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan, et me käisime algklassides raamatukogus raamatut “Sel ööl, kui Kristjan loodi” piilumas. See oli selline eakohane ja üsna täpsete piltide ja kirjeldustega 🙂 Olime siis vist kolmandas või neljandas klassis ja tundus põnev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emme ei olegi vist ise kunagi vanainimeste asja teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10a pojale andis vanaema sellise raamatu. https://www.apollo.ee/mis-seal-allpool-toimub.html
Luges läbi ja meeldis, aga talle oli muidugi see kõik ka eelnevalt teada. Me oleme nendest asjadest ammu rääkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Soovitage kirjandust (suhted, seks)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.