Esileht Beebi ja mitmikud Soovitage turvahälli suurt kasvu lapsele

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Soovitage turvahälli suurt kasvu lapsele

Postitas:

Olen oma kolmanda poisi ootel ja valin igasugu beebivarustust. Eelmised poisid on juba sündides olnud suurt kasvu ja aastaselt mõlemad üle 80cm pikad. Milline turvahällidest oleks kõige mugavam ja mahukam, et ka talveriietes mõnusalt sisse mahuks. Siiani olen kasutanud maxi cosi cabriofixi, mis vastab enamvähem nõudmistele. Ehk on kellelgi kogemust, mis firma turvahällis on kõige rohkem ruumi, aga samas ka vastsündinu ebaloomulikult kõverasse ei vaju. Tänud ette 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga talveriietes ei panegi last hälli! Osta hoopis soojakott, lapsel ka lahedam sellega kuu mingis kombes higistada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poiss 8.5-kuune ja 75.5 cm, kaal ca 10 kg. Kasutasin 7 kuud Maxi Cosi Pebble Plus turvahälli ning siis jäi see juba väikseks (õlad olid pigistatud mõlemalt poolt ja jalad üle serva jne). Ostsin seejärel Maxi-Cosi 2-Way Pearl http://www.beebimaailm.ee/product/maxi-cosi-turvatool-2way-pearl/lang/et/ istme ning tüüp on väga rahul. Sobib kasutamiseks juba alates 9 kg ning võimalik sättida sõidusuunas või selg ees. Seda saab kasutada ilmselt kuni 4-eluaastani.
Miks ma seda välja toon on see, et ma ostsin kohe alguses ka 2WayFix aluse (ääretult lihtne ja mugav) http://www.beebimaailm.ee/product/maxi-cosi-autoalus-2wayfix/lang/et/ ja see sobib nii antud turvahälli kui -tooliga. Kui autol isofix kinnitused, siis pole ka mingit turvavöödega jändamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maxi Cosi Cabrio on suhteliselt suur, aga tõesti, talveriietes ei panda last turvahälli, see ei ole turvaline, avariis lihtsalt surutakse see õhk kokku ja laps lendab turvahällist välja. Erilist vahet ei ole, kaua turvahälli mahub, peale turvahälli võiks veel niikuinii seljaga sõidusuunas olla mõned aastad. Nii et osta, mis meeldib ja millele rahakott peale hakkab ja kui on väike, osta seljaga sõidusuunas tool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 22:42; 16.02 19:43; 23.02 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vahet ju pole, soojakott võtab täpselt samamoodi turvahällis hulga ruumi vähemaks. Mul on Cybex Aton 2 turvahäll ja origniaalsoojakott – esiteks mu 8-kuune on seal soojakotis jalad üle mõistuse krõnksus juba mitmendat kuud ja teiseks on tal seal turvahällis soojakotiga isegi veel vähem ruumi kui talvekombekas (tunnistan ausalt, et minu laps on vahel talvekombekaga ka sõitnud turvahällis, kui läheme suuremale lapsele lasteaeda järele, sest see marsruut on 2 km ja 100% mööda õueala, 20 km/h).

Muidu Cybexi turvahällid on vist ka pigem suuremapoolsed. Aga mul on raske hinnata, sest ma ilmselt olen harjunud oma lapsi üsna tihedalt kokku pakkima (nt praegu 8-kuuse 9 kg ja 72 cm lapse topin veel Emmaljunga Quadrolift kookonisse koos talveriietega lõunaund magama, nii et silm ka ei pilgu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:34; 16.02 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soojakotiga jooksevad rihmad õigesti vastu last. kombekaga seda ei ole ja kui juhtub avarii, siis laps lupsab rihmade vahelt välja. eriti hullud on kottkombed, sest nendega jääb kombekas turvahälli ja laps lendab välja (õigemini saab koleda ajutrauma), aga kombekas jääb ilusti turvahälli. seega tekib küsimus kumba kaitstakse, kas last või kombekat?
üks tõeliselt suur turvahäll on graco oma. see vist üks suuremaid. müüb meil kurepesa pood ja hind koos alusega täitsa ok (http://lastetarbed.ee/tooted/turvahallid/graco-logico-s-turvahall). teoorias peaks see aasta jõudma el turule ka graco snugride turvahäll, mis sobib kuni 20kg lapsele.
kui hirm, et laps kasvab ikka väga kiiresti, siis võid kohe osta turvatooli, mis alates sünnist. klippani firmal selline turvatool, millel saab alguses turvahälli osa välja võtta, et siis beebit mugavam kaasa tassida oleks. kui laps hällist välja kasvanud, siis jääb see koos raami ja lisa peatoega autosse ja moodustab turvatooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 16:47; 17.02 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soojakotiga jooksevad rihmad õigesti vastu last. kombekaga seda ei ole ja kui juhtub avarii, siis laps lupsab rihmade vahelt välja. eriti hullud on kottkombed, sest nendega jääb kombekas turvahälli ja laps lendab välja (õigemini saab koleda ajutrauma), aga kombekas jääb ilusti turvahälli. seega tekib küsimus kumba kaitstakse, kas last või kombekat?
üks tõeliselt suur turvahäll on graco oma. see vist üks suuremaid. müüb meil kurepesa pood ja hind koos alusega täitsa ok (http://lastetarbed.ee/tooted/t…..-turvahall). teoorias peaks see aasta jõudma el turule ka graco snugride turvahäll, mis sobib kuni 20kg lapsele.
kui hirm, et laps kasvab ikka väga kiiresti, siis võid kohe osta turvatooli, mis alates sünnist. klippani firmal selline turvatool, millel saab alguses turvahälli osa välja võtta, et siis beebit mugavam kaasa tassida oleks. kui laps hällist välja kasvanud, siis jääb see koos raami ja lisa peatoega autosse ja moodustab turvatooli.

Ma ei mõelnud mitte seda, et mis vahe on turvalisuse seisukohast, vaid et mis vahe on suuruse mõttes – kui turvahällis oleks kitsas talveriietega, siis oleks seal kitsas ka soojakotiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:34; 16.02 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soojakotiga jooksevad rihmad õigesti vastu last. kombekaga seda ei ole ja kui juhtub avarii, siis laps lupsab rihmade vahelt välja. eriti hullud on kottkombed, sest nendega jääb kombekas turvahälli ja laps lendab välja (õigemini saab koleda ajutrauma), aga kombekas jääb ilusti turvahälli. seega tekib küsimus kumba kaitstakse, kas last või kombekat?
üks tõeliselt suur turvahäll on graco oma. see vist üks suuremaid. müüb meil kurepesa pood ja hind koos alusega täitsa ok (http://lastetarbed.ee/tooted/t…..-turvahall). teoorias peaks see aasta jõudma el turule ka graco snugride turvahäll, mis sobib kuni 20kg lapsele.
kui hirm, et laps kasvab ikka väga kiiresti, siis võid kohe osta turvatooli, mis alates sünnist. klippani firmal selline turvatool, millel saab alguses turvahälli osa välja võtta, et siis beebit mugavam kaasa tassida oleks. kui laps hällist välja kasvanud, siis jääb see koos raami ja lisa peatoega autosse ja moodustab turvatooli.

Ma ei mõelnud mitte seda, et mis vahe on turvalisuse seisukohast, vaid et mis vahe on suuruse mõttes – kui turvahällis oleks kitsas talveriietega, siis oleks seal kitsas ka soojakotiga.

Siis valid kas sobiva soojakoti või kasutad hoopis villaseid riideid, tekki k/s kombekat vms. Esimesel 8-9 kuul ajab ka soojakott asja ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 22:42; 16.02 19:43; 23.02 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli sama mure,et suur laps.Käisin poodides seljatoe pikkusi mõõtmas.
Lõpuks selgus,et meie oma häll oli kõige suurem ikkagi.
Meil oli siis selline.
http://www.pakostnik.com/en/stolche-za-kola-kiddy-maxi-pro
Väga meeldis see peatugi ja et häll kaalus vaid 2,45kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sündis laps juba pikkusega 55cm ja 4,5kg. Sai ostetud kõige tavalisem Cybex Aton turvahäll. Jah, alguses beebina oli ka meie laps soojakotiga turvahällis, aga see talv siiski talvekombega. Minu mõistus ei võta seda, kuidas ma pool-palja lapse jääkülma autosse panen. Ma ise olen ka autos tavaliselt ära külmunud. Jope seljas ja ei tee mina elus jopel lukku eest lahti. Kindad ka käes nii kaua, kuni auto poole sõidu pealt üles soojeneb. Meil veel sellised kiired sõidud mõni km siia-sinna ja mõnikord lausa 3-4 korda päevas. Pole aega autot eelnevalt soojendada. Lisaks ei pane ma ju talvel õhukeste riietega või tekiga last autost kergkärusse istuma. Niisiis mina ei viitsi sel teemal vaielda, kas kombega või mitte. Iga pere teeb nii nagu õigeks peab ja mina vastutan oma lapse elu eest. Ka praegu selg sõidusuunas olevas turvatoolis sõidab laps kombega. Rihmad on nii pingul kui võimalik.

Aga teemasse ka. Cybex Aton on mõnusalt suur turvahäll. Lisaks omasuguste hulgas üks kergemaid, aga minu meelest on turvahällid nagunii väga rasked. Ma ei kujuta ette, et teised veel raskemad oleks. Laps alles nüüd lõpetas turvahällis sõitmise ehk siis aastaselt. Oli sel hetkel 79cm pikk. Mahtus ilusti hälli. Kuskilt midagi ei pigistanud. Samas meie laps väga pontsakas pole. Oli sel hetkel 10kg raske. Pigem sale poiss.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 11:40; 24.02 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui paksu kombekaga panna ei või, siis see ei tähenda, et edasi on paljas olek ja külmumine. kasuta kihilist riietamist, kasuta pontshot, kasuta tekki, kasuta villakombet. isegi need tänapäevased ja ultramoodsad kombekad ei sisalda enam vatikihti, aga hoiavad ilusti sooja. laps ei külmu kuidagi.
kõige hullemad on need meie kohalikud lenne ja huppa. tõelised vatikuhuilad, mis takistavad lapsel normaalselt liikuda. nendega ei tohi kindlasti last turvahälli ega turvatooli panna.
arvestades millised on hetkel meil ilmad, siis tegelikkuses ei olegi vajadust paksude riiete järgi. autoga sõitma minnes piisab ilma vatiinita kevadriietest. hoiavad tuule ilusti kinni ja laps ei hakka higistama. kui on väheke miinust, siis lihtsalt üks kampsik alla. isegi õues mängimiseks on need paksud talveriided juba liiast. meil lihtalt haiglane komme lapsi üle riietada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 16:47; 17.02 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige hullemad on need meie kohalikud lenne ja huppa. tõelised vatikuhuilad, mis takistavad lapsel normaalselt liikuda. nendega ei tohi kindlasti last turvahälli ega turvatooli panna.
arvestades millised on hetkel meil ilmad, siis tegelikkuses ei olegi vajadust paksude riiete järgi. autoga sõitma minnes piisab ilma vatiinita kevadriietest. hoiavad tuule ilusti kinni ja laps ei hakka higistama. kui on väheke miinust, siis lihtsalt üks kampsik alla. isegi õues mängimiseks on need paksud talveriided juba liiast. meil lihtalt haiglane komme lapsi üle riietada.

Paks kombekas on ka praeguste ilmadega väga vajalik. Kõik beebid ei istu autos, vaid magavad tunde õues vankris. Huppa kombe väga mõnus, ei pea hunnikut riideid alla toppima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige hullemad on need meie kohalikud lenne ja huppa. tõelised vatikuhuilad, mis takistavad lapsel normaalselt liikuda. nendega ei tohi kindlasti last turvahälli ega turvatooli panna.
arvestades millised on hetkel meil ilmad, siis tegelikkuses ei olegi vajadust paksude riiete järgi. autoga sõitma minnes piisab ilma vatiinita kevadriietest. hoiavad tuule ilusti kinni ja laps ei hakka higistama. kui on väheke miinust, siis lihtsalt üks kampsik alla. isegi õues mängimiseks on need paksud talveriided juba liiast. meil lihtalt haiglane komme lapsi üle riietada.

Paks kombekas on ka praeguste ilmadega väga vajalik. Kõik beebid ei istu autos, vaid magavad tunde õues vankris. Huppa kombe väga mõnus, ei pea hunnikut riideid alla toppima.

Jah, vankris magamiseks muidugi, aga mitte turvahällis või turvatoolis. Kedagi tsiteerides tasub ka vaadata seda, millal tsiteeritav kirjutanud on – tema kirjutas siis, kui väljas oli +6, sina vastad nüüd, kui väljas on -6.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 22:42; 16.02 19:43; 23.02 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lenne ja Huppa kombed pole ainukesed maailmas. Enamus muude firmade talvekombesid on nii õhukesed, et kui ma nüüd kevadel neid katsumas käisin, arvasin tõsimeeli, et tegu kevad-sügiskombedega. Imestama pani see, et need olid allahinnatud. Aga müüja ütles, et need ikka talvekombed. Nii et mina arvan, et nendega last turvahälli või -tooli panna pole mingi probleem.
Mul on näiteks üks autosõit lapsega, kui viin vanema lapse trenni. Trenn kestab 1,5tundi ja samal ajal jalutan ma nooremaga õues. Ja see kõik toimub õhtul. Ma ise olen paksult riides ja mõnikord on tunne, et lapsel isegi talvekombega on jahe. Eriti siis, kui miinused ja tuul ka veel lõõtsub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 11:40; 24.02 11:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Soovitage turvahälli suurt kasvu lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.