Esileht Kodunurk Stalinistlik maja – kostab nii läbi!

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Stalinistlik maja – kostab nii läbi!

Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas see võimalik on – just allkorruselt kuulen laste jubedat möllu ja trampimist, ise elan viimasel. Ei teagi, mis teha – see segab mu enda lapse magamajäämist. Samas ma ei saa aru, kust see heli tuleb – kuulen lausa sõnu! Soin on see ventilatsioonisysteem ka, aga lapsetoas ei ole uhtki avaust, ometi kuulen siin koige paremini. Natuke masendav. Just kolisime. Oskab keegi valgustada stalinistliku maja nn helirännet? Kas põranda summutamisest oleks kasu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 21:27; 10.03 09:23; 10.03 14:44; 16.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta apteegist kõrvatropid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on need head kuuselaudadest põrandad! Pealegi need majad tunduvad massiivsed ja “kivised”, tegelikult on nad parajad sõrestikud. Kui me enda omas remonti tegime ning põrandad ja seinad lahti võtsime, siis võisime kohati naabri korterisse vaadata.

Minul on suur korter ja minu peale jääb 2 korterit ning ma olen üsna kindel, et mõlemas korteris elab perekond kängurusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta apteegist kõrvatropid.

Miks ma vaevun kommenteerima, aga ikkagi: jutt oli ju lapsest. Ma ei topi 2aastasele troppe kõrva. Kõik sarnase teemaga postitused tõmbavad ligi neid kõrvatropipromootoreid, justkui nad ainsana teaksid, et selline “imeravim” on olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 21:27; 10.03 09:23; 10.03 14:44; 16.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta apteegist kõrvatropid.

Miks ma vaevun kommenteerima, aga ikkagi: jutt oli ju lapsest. Ma ei topi 2aastasele troppe kõrva. Kõik sarnase teemaga postitused tõmbavad ligi neid kõrvatropipromootoreid, justkui nad ainsana teaksid, et selline “imeravim” on olemas.

No ja mis takistab sind lapsele kõrvatroppe panemast? Apteegis müüakse neid laste jaoks ka muideks.
Masendav on see, et ostsid kinnisvara ilma selle ehituskonstruktsioonilist eripära teadmata ja hea nõu andjat veel ironiseerid ka, eriti ülbe ja nahaalne tüüp.
Võid kohe arvestada, et vähemalt pool ostusummast kulub korteri helikindlamaks muutmiseks. Odavam on uus eluruum otsida, kus on sulle sobvilikumad tingimused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik majad kostavad läbi, tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta apteegist kõrvatropid.

Miks ma vaevun kommenteerima, aga ikkagi: jutt oli ju lapsest. Ma ei topi 2aastasele troppe kõrva. Kõik sarnase teemaga postitused tõmbavad ligi neid kõrvatropipromootoreid, justkui nad ainsana teaksid, et selline “imeravim” on olemas.

No ja mis takistab sind lapsele kõrvatroppe panemast? Apteegis müüakse neid laste jaoks ka muideks.
Masendav on see, et ostsid kinnisvara ilma selle ehituskonstruktsioonilist eripära teadmata ja hea nõu andjat veel ironiseerid ka, eriti ülbe ja nahaalne tüüp.
Võid kohe arvestada, et vähemalt pool ostusummast kulub korteri helikindlamaks muutmiseks. Odavam on uus eluruum otsida, kus on sulle sobvilikumad tingimused.

Ma tutvusin maja ehituskonstruktsiooniga, nii palju kui siin käisin, oli siin ka vaikne; ja maja üldiselt on väga vaikne, õuest ei kosta naljalt midagi. Aga kuidagi see heli rändab kas läbi ventikate või on põrandad seest õõnsad… Nende remondi jaoks ei jätkunud praegu raha, nii ei oska, jah, selle kohta täpselt öelda.

Teadupoolest, kui pole väga rikas, ei ole need valikud ka alati unistuste järgi. Jah, oma unistustes elaksin kesklinnas kõige kõrgemal liftiga korrusel (aga mitte kõrgemal kui 4-5), nii et mul oleks katuseterrass, kus oleks väike aed ja rohelus; ja korter oleks vaikne, ja naabrid toredad, ja linnamelu poleks kosta, kuigi elan kõige sagina keskel… Aga see pole võimalik. Muus suhtes on korter väga tore ja oleme väga rahul. Ainult see, et lastekisa nii hästi kostab, ja allkorruse põrandatel (!) trampimine, see häirib.

Eks ma rohkem jagasin oma nördimust kui ootasin lahendusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 21:27; 10.03 09:23; 10.03 14:44; 16.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas inimesed saavad olla nii mõistmatud, nagu see kõrvatroppide soovitaja. Inimene tegi ju kõik endast oleneva, et uurida müra kohta enne ostmist. Minu arust on see väga suur probleem, mis teemaalgatajal on. Jääb lootus, et keegi ei hakka tümpsu panema. Selliseid mõistmatuid tüüpe on ka kahjuks Eestis rohkem kui vaja. Ega muud üle ei jää, kui maha müüa ja uut kohta hakata otsima, kui ei soovi just kapitaalremonti teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnased probleemid on korterite puhul olnud juba aastakümneid, samas kui linnastumise trend aina kasvab. Valdav osa noori tahab elada kesklinnas ja kui pere luuakse, siis korraga avastatakse kui häiriv on endast sõltumatu müra, pidev sagimine ja suur inimeste hulk ümberringi. Kui tahate rahu ja vaikust, tasuks mõelda kolimist kesklinnast kaugemale. Kui oluline on ülim mugavus, siis head lahendust polegi, mis summutaks sissetulevat müra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses olukorras tasuks nõu pidada inimesega, mõni arhitekt vms kes tunneb just neid stalinistlikke maju, või sellisega kes oskaks kohapeal tuvastada milles konkreetselt probleem ja mis nüüd teha. Neid maju teatavasti oli ja on mitut tüüpi. Väga head majad tookordsetele härradele(kunagine teadlaste maja Rävala pst näiteks) ja ligadi-logadi lihtsurelikele. Mul üks tuttav elab ühes härrademajas ja allkorrusel võib puhkpilliorkestri saatel terve steppijate tantsupeo korraldada, ülemine ei kuule midagi ja vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas see võimalik on – just allkorruselt kuulen laste jubedat möllu ja trampimist, ise elan viimasel. Ei teagi, mis teha – see segab mu enda lapse magamajäämist. Samas ma ei saa aru, kust see heli tuleb – kuulen lausa sõnu! Soin on see ventilatsioonisysteem ka, aga lapsetoas ei ole uhtki avaust, ometi kuulen siin koige paremini. Natuke masendav. Just kolisime. Oskab keegi valgustada stalinistliku maja nn helirännet? Kas põranda summutamisest oleks kasu?

Kahju muidugi, aga midagi pole teha, korter jääb korteriks. Ilmselt saad aru, miks see koter müügis oli. Kui kolimine pole võimalik tuleb lihtsalt äraharjuda. Harjuta laps raadioga magama, see tõmbab vähekene igasugu äkilisi helisid maha. Kindlasti on abi mööblist toas ja vaibast maas. Ja ehk saad jutule ja saate magamisajad altkorruste lastega samale ajale ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie elasime eestiaegses puumajas ja absoluutselt ei kostnud läbi, allkorrusel elas veel klaveriõpetaja, kes kodus tunde andis. kolisime paneelmajja ja seal kostis n.ö. alt-üles. öösel kui all naabrid riidlesid – oli väga hästi kuulda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

stalinislik maja? see on stalini aegne maja. Ilmselt. Staliniaegsed majad küll ei olnud mingi sõrestikuga vms, nagu siin mõni kirjutas, et vaata või naabri korterisse. Staliniaegsed majad on paksude kiviseintega ja suht väike tõenäosus, et sealt niimoodi läbi kostab, eriti sõnad. Läbi konstruktisoonide nüüd küll sõnad ei kosta, konstruktisoon annab edasi pigem värinaid ja undamisi ja selliseid helisid, muusika bassi poolt jne. Kui kuuled sõnu, siis ilmselt tõesti ventilatsioon – topi avad kinni ja kuula kas ikka kuuled sõnu. Kuidas radiaatorküttepüstikud on? Äkki on lapse toas just küttepüstikud ja nende jaoks ju avad lõigatud põrandale mis läbivad kõiki korteried ja vbla kehvasti kinni mätsitud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin korteri stalini aegsesse majja, viimasele korrusele nurga peale, et trampimist ei oleks, sest eelmine korter kus ma elasin oli 60-ndate paneelmajas, kus perekond lastega trampis hommikust õhtuni meie peal.

Meie stalini aegses majas kostub alt üles ja kõrval korteritest trampimine väga läbi. Kõrvalkorterite trampimise kostvusest meie korterisse ma aru ei saa, seda ei tohiks olla, aga ikka on. Vahelaed on ehitusregistri andmetel betoonist. Meie köögist kostub naabrite jutt täiesti läbi. Ma olen naabrite eraeluga niivõrd kursis, et tean täpselt kuna mees ei suutnud naist rahuldada, kuidas mees toob alati liiga vähe raha koju jne. Aga õnneks köögis ei ela pidevalt :). Samuti kuulevad naabrid ka meie juttu.

Enne korteri ostmist käisin 6 korral ereinevatel aegadel ja päevadel korteris, siis oli vaikus. Müüjatelt küsisin kostvuse kohta, pidi natukene kostuma. Naabrid pidid kõik väga vaiksed olema. Reaalsus on teine.

Stalini aegsetel majadel on paksud ainult välisseinad. Korteritevahelised seinad on õhukesed, olen kuulnud, et osades majades pidi korterite vaheseinad olema sõrestikule ehitatud. Osadel majadel on vahelaed puitsõrestikust, osadel on betoonist. Osad majad on vaiksed, osad jälle kostuvad väga läbi. Iga maja on erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Staliniaegsetes majades on korralikud ventilatsioonilõõrid ja need on teadupärast igas hoones hilde edasikandjad. Võib-olla aitab pisut ventilatsioonišahti katmine mingi spetsiaalse tehnilise helisummutusmaterjaliga. Uuri spetsialistidelt, mis see olla võiks. Peaasi, et võimalikult erinevad sagedused kinni peaks. Näiteks trampimine ja rääkimine on ikka täiesti erinevad sagedused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta apteegist kõrvatropid.

Miks ma vaevun kommenteerima, aga ikkagi: jutt oli ju lapsest. Ma ei topi 2aastasele troppe kõrva. Kõik sarnase teemaga postitused tõmbavad ligi neid kõrvatropipromootoreid, justkui nad ainsana teaksid, et selline “imeravim” on olemas.

No ja mis takistab sind lapsele kõrvatroppe panemast? Apteegis müüakse neid laste jaoks ka muideks.
Masendav on see, et ostsid kinnisvara ilma selle ehituskonstruktsioonilist eripära teadmata ja hea nõu andjat veel ironiseerid ka, eriti ülbe ja nahaalne tüüp.
Võid kohe arvestada, et vähemalt pool ostusummast kulub korteri helikindlamaks muutmiseks. Odavam on uus eluruum otsida, kus on sulle sobvilikumad tingimused.

Kes siin räägib ostmisest???
Kolimisest ja mürast oli juttu, sherlok!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidu keelt siin ei kommenteeri, aga stalinistlik maja ajas nii kohutavalt naerma… 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidu keelt siin ei kommenteeri, aga stalinistlik maja ajas nii kohutavalt naerma… ????

Oleksid pidanud seegi kord keele hammaste taga hoidma. Kas sa pole seda nimetust enne kuulnud või mis naerma ajas? Enesekindlus on kadestamisväärne.
Keelenõu:
stalinistlik ‹-liku, -likku 30› ‹adj›
stalinismile omane. Stalinistlikud kuriteod. Stalinistlik arhitektuur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 21:27; 10.03 09:23; 10.03 14:44; 16.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Stalinistlik maja – kostab nii läbi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.