Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Südameaspiriin preeklampsia ennetamiseks – kui tõhus?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Südameaspiriin preeklampsia ennetamiseks – kui tõhus?

Postitas:

Eelmise raseduse ajal diagnoositi 34. nädalal preeklampsia ja sündis enneaegne laps.

Kohe, kui uue raseduse tuvastasin ja 5.-6. nädala paiku arstile pääsesin, määras ta mulle 150 mg südameaspiriini päevas, et preeklampsiat ennetada. Niisiis olin üsna muretu ja lootsin, et seekord haigus ei kordu. Praegu käimas 21. nädal ja öösel avastasin, et sõrmed paistes. Õnneks turse siiski hommikul alanes, aga häirekella pani hetkeks lööma küll.

Kuidas teiste kogemused on? Kui olete raseduse algusest südameaspiriini võtnud, kas siis on preeklampsia välja löönud, või olete sellest pääsenud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 10:17; 28.02 18:15; 24.04 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab ka, kuidas mõikab. Esimese lapsega võtsin hobuseannuse magneesiumi – kahjuks kaotasin 35.nädalal ikkagi lapse. Teise lapsega kirjutati Trandate (vererõhuravim) – rasedus lõppes erakorralise keisriga (õnneks mitte enneaegsena). Siiski tekkisid tursed juba 20n paiku.
Seekord arvutati preeklampsia risk 1:14-le. Võtan ka Hjertemagnyli 150mg. Mul hetkel alles 16n – turseid veel pole, vererõhk aga on juba kerkinud. Perearst soovitas ikkagi vererõhuravimit ka võtma hakata. Kui arstile saan, eks siis arutame seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas sul läheb? Mul käimas 20.nädal. Turseid pole, aga vererõhk on juba kerkinud. Hakkasin juba Trandate’t võtma. Võtan õhtuti endiselt seda aspiriini, kuigi veri tundub väga vedel olevat (hommikuti on nina hüübinud verd täis, hambaid pestes hakkavad igemed veritsema). Suuremaid verejookse pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käimas 25. nädal. Turseid pole ja vererõhk ka normis. Igemed veritsevad küll kergemini kui muidu, aga see pidi raseduse ajal ju tavaline olema ja pole seda südameaspiriini võtmisega seostanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 10:17; 28.02 18:15; 24.04 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sõltub inimesest. Mul oli risk 1:49.Võtsin ka 150 mg, ausalt, sittagi ei aidanud. 23. nädalal hakkas jama suureks minema, vererõhk möllas korraks juba 20.nädalal. 25. nädalaga tekkis platsenta irdumine, mul endal juba silme ees sähvis, sain keisrilõikega kasvupeetusega 450-grammise lapse ja endale kaasa püsivad tervisekahjustused. Ma ei kahetse et mul on laps, aga kui oleks ette teadnud, et nii läheb, poleks rasestunud. Hiljuti lugesin ühe arsti artiklit sellest, kuidas järjest enneaegsemad ja nõrgemad looted moodsa meditsiini abil ellu jäävad, aga selle hinnaks on puuded0, tervisehädad, erivajadused, psüühikaprobleemid, õpiraskused, närvisüsteemi häired jne. Ma pean veel kaua, vbl terve ülejäänud elu, oma lapse vaevasid ja võitlust nägema ja elama teadmisega, minu organism selle põhjustas. See oli mu esimene ja viimane rasedus. Aspiriinist ei arva ma midagi. Intensiivis oli mitu minusugust, kõik võtsid aga aspiriini ja tited olid ikka inkubaatoris.
Hoian pöialt, et teie kehad vastu peavad ja terved tited õigel ajal välja vupsavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul selgus Oscar testis, et risk preeklampsiale 1:70, 12.nädalast alates võtsin siis 150mg Hjertemagnyli ja minu puhul toimis. Raseduse lõpupoole oli küll vererõhk minu kohta tavatult kõrge – 140/90 ja sõrmuseid ei saanud ka sõrmest ära, aga proovid oli kõik korras ja 39+1 sündis laps. Ega ma tegelikult ju ei tea, võibolla ei oleks ka ilma südameaspiriinita seda preeklampsiat tekkinud, aga seda ei saa kunagi teada ja parem ikka võtta kui mitte võtta, kui arst on nii soovitanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 14:58; 24.03 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sõltub inimesest. Mul oli risk 1:49.Võtsin ka 150 mg, ausalt, sittagi ei aidanud. 23. nädalal hakkas jama suureks minema, vererõhk möllas korraks juba 20.nädalal. 25. nädalaga tekkis platsenta irdumine, mul endal juba silme ees sähvis, sain keisrilõikega kasvupeetusega 450-grammise lapse ja endale kaasa püsivad tervisekahjustused. Ma ei kahetse et mul on laps, aga kui oleks ette teadnud, et nii läheb, poleks rasestunud. Hiljuti lugesin ühe arsti artiklit sellest, kuidas järjest enneaegsemad ja nõrgemad looted moodsa meditsiini abil ellu jäävad, aga selle hinnaks on puuded0, tervisehädad, erivajadused, psüühikaprobleemid, õpiraskused, närvisüsteemi häired jne. Ma pean veel kaua, vbl terve ülejäänud elu, oma lapse vaevasid ja võitlust nägema ja elama teadmisega, minu organism selle põhjustas. See oli mu esimene ja viimane rasedus. Aspiriinist ei arva ma midagi. Intensiivis oli mitu minusugust, kõik võtsid aga aspiriini ja tited olid ikka inkubaatoris.
Hoian pöialt, et teie kehad vastu peavad ja terved tited õigel ajal välja vupsavad.

Kuidas su lapsel läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli terve rasedus madal vererõhk, kuid siis 29. nädalal paari päevaga hüppas lakke ja tehti keiser. Peale lapse sündi läks rõhk päevaga korda. Sõbrannal esimene laps samuti preeklampsiaga 30. nädalal, teine rasedus aga ilma mingisuguse ravita täiskantud. Iga rasedus on täiesti erinev aga näiteks on välja toodud, et ka lapse isa geneetika mõjutab preklampsia tekke võimalust. Lohutuseks – preklampsia tõttu enneaegselt sündinud laste puhul on see hea, et see ei olnud nö nende geneetiline “viga”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 14:58, mis nädalani võtsid aspiriini?
Mul korra kerkis 21.nädalal väga kõrgeks, aga ravimite abil sain korda. Praegu normis, turseid pole, aga loode veidi kasvust maas (eelmise rasedusega sain 36n kasvupeetuse diagnoosi). Võimalik, et kõik ok – ma raseduse täpset suurust ei saa arvutada (päevi polnud enne rasestumist), endal ka kaaluiive suht väike (23.nädal ja ainult +2,9kg). Katsume vähemalt 30.nädalani kasvada ja ühes tükis püsida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin kuni 35+0, kuna oli plaaniline keiser. Muidu arst soovitas kuni 36+0. Aga lõpetasin nädal varem, et kindel olla, et opi ajal poleks veri liiga vedel, sest äkki laps oleks tahtnud sündida juba nt 37+0. Sest see taastumine pidi võtma 2 nädalat aega, et vere konsistents normaliseeruks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 14:58; 24.03 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua teie arstid on soovitanud südameaspiriini võtta? Kas see 36. nädalat on tavaline soovitus?

Mul on 39. nädalal plaaniline keiser kavas, aga unustasin viimasel visiidil arstilt küsida, et kaua ma veel aspiriini peal olla võin. Hetkel 33. nädal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 10:17; 28.02 18:15; 24.04 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie loo kokkuvõtteks:
– 33.nädalal sattusin haiglasse kõrge vererõhuga. Vererõhk suudeti normaliseerida, valku uriini ei tekkinud. Saime ühes tükis koju tagasi.
– 36 nädala täitumisel jätsin südameaspiriini ära. Paari päeva pärast hakkas tervis halvenema – tekkis iiveldus, oksendamine. Pandi haiglasse jälgimisele. Uriini tekkis valk ja arstid otsustasid sünnituse esile kutsuda. Tita sündiski 36+6 erakorralise keisri abil, sest esilekutsumine ebaõnnestus.
Olime mitu päeva haiglas jälgimisel, preeklampsia nähud taandusid.
Seega kuigi ma lootsin kõige paremat oma kõrge riskiga (1:14-le tähendab ju ikkagi seda, et vaid 1-l 14-st rasedast tekib preeklampsia, ülejäänud 13 pääsevad terve nahaga), ei pääsenud seegi kord.
Tita sündis 3+kg, seega vähemalt kasvupeetuse aitas see südameaspiriin ära hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Südameaspiriin preeklampsia ennetamiseks – kui tõhus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.