Esileht Kodunurk Sulepadjad haisevad

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sulepadjad haisevad

Postitas:

Pesin sulepadjad ära ja peale pesu on meeletu hais. Olen neid nüüd pea nädal tuulutanud rõdul, vahepeal kloppinud, päikese käes hoidnud, aga kasu ei midagi. Miks selline hais? Kas see ikkagi kaob ära mõne aja pärast või on tegemist nüüd prügimäe kaubaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 14:02; 10.08 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa üldse sulepatju PESED? Kui tõesti on nii vanad, et on juba lausa pesemist vajavad, siis heal juhul keemiline puhastus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kuivatis, tennisepallide jm ja õhemat suleasja pestes ei ole kindel, kas seest niipalju kuivaks saavad suled, et hallitust ei teki. Kui juba haisevad, siis ma ei usu, et midagi päästa on. Kui viitsid jännata, siis haruta padjapüür lahti, võta suled välja ja kuivata ühtlaselt ära, näpi klombid jne lahti ja kuivad suled pane uuesti pestud üüri sisse tagasi.
Kellel kange himu sulepatju pesta, peakski tegema seda niiviisi võtma suled välja, pesed, püüri korralikult ära ja topid suled tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulepadjad on päris vanad juba ja vajasid hädasti pesu. Neid ostes küsisin spetsiaalselt, kas tohib pesta masinas ja kas peab suled välja võtma. Müüja ütles, et neid võib pesta masinas ja sulgi ei pea välja võtma selleks ajaks.
Toimi veel poe juhendite järgi… :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 14:02; 10.08 15:20;
To report this post you need to login first.

Miks sa üldse sulepatju PESED? Kui tõesti on nii vanad, et on juba lausa pesemist vajavad, siis heal juhul keemiline puhastus.

ma pesen iga suvi oma sulepadjad läbi. imelik küsimus.
praegu on selleks sobivad ilmad neile, kel kuivatit ei ole. võiks muidugi soojem olla, aga päikese ja tuule käes kuivavad ka piisavalt kiiresti ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 17:31; 23.08 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese uuesti või vii pesumajja, kui ikka haisevad, viska minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Patju tekke peaks pesema 3-4 korda aastas ja sulepatjade aeg on seetõttu juba ammu läbi. Kes viitsib nende ülitugevate allergeenidega jännata, kui korralikke, pestavaid kunstkiudpatju on igas hinnaklassis saadaval?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Patju tekke peaks pesema 3-4 korda aastas ja sulepatjade aeg on seetõttu juba ammu läbi. Kes viitsib nende ülitugevate allergeenidega jännata, kui korralikke, pestavaid kunstkiudpatju on igas hinnaklassis saadaval?

sulepadjad on ka pestavad ju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 17:31; 23.08 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti ikka pesin, aga nüüd ostan 2-3-4 uut patja igal aastal, kuidas just tundub vaja olevat, viskan vanu jupikaupa minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid diivanipatjadeks odavamad sulepadjad. Kuna olen alati magamiseks kasutatud sulepatju pestnud ja midagi pole juhtunud, panin ka need pessu. Ka peale kuivamist ja tuulutamist haisesid kohutavalt. Siis tuli meelde, et kunagi internetist patju otsides ja kommentaare lugedes jäi silma, et kui padi sisaldab “waterfowl feathers”, mitte konkreetselt hane või pardi sulgi, ei tasu pesta kuna hakkavad haisema. Ju siis odavamaid/teatud linnu sulgi tööstuses töödeldatakse millegagi, et ei haiseks. Tavalised haneudusulepadjad pole hakanud haisema kui korralikult kuivamise ajal kloppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulgedega on selline jama, et nad peavad kiiresti ja ühtlaselt kuivama.

Ma olen suur sulepatjade ja tekkide fänn. Ja ikka tuleb neid pesta paar korda aastas. Mina teen nii, et pesen ära (masinas 60 kraadiga) ja loomulikult sentrifuug, et tilkuva märja välja saaks ja siis kuuma leiliruumi kuivama. Kuivamise ajal käin kloppimas ja soputamas. Siiani pole ükski haisema jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Sulepadjad haisevad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.