Esileht Sünnitus Sünnitamine Põlva või Tartu haiglas

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Sünnitamine Põlva või Tartu haiglas

Postitas:

Tere

Olen kahevahel kas sünnitada Põlvas või Tartus. Põlvas tean et on hea rahulik ja sünnitajaid vähe ning kindlasti võimalus peretuba saada, kuid olen kuulnud et seal on üks ämmaemand Marika, kelle kohta on ikka väga ebameeldivaid jutte kuulda olnud. Kas kellegil viimasel ajal temaga kogemust?

Samas kaalun ka Tartu Ülikooli Kliinikumis sünnitamist, kuid individuaalse ämmaemanda teenust enam ei jõua võtta (selleks peab vist 2 kuud enne eeldatavat tähtaega ühendust võtma), kuid mul on sünnituseni natuke üle kuu aja. Tartus on ilmselt keerulisem perepalatit saada ja ühispalatisse ei tahaks. Samas kuidas Tartu Ülikooli kliinikumis suhtumine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 16:54; 23.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valiksin Tartu. Kui on väga kiirelt abi vaja siis ka Tartus saad. Näiteks on laps valesti või siis ei lähe sünnitus niimoodi, kuidas lapsele parim on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 22:30; 23.07 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti tasub uurida individuaalse ämmaemanda teenuse kättesaadavust, vt kliinikumi lehel on nende kontaktid olemas. Kirjuta ja uuri. Ise jätsin samuti viimasele minutile, kuu enne sünnitust ning enamik neist oli minu soovitud kuupäeval saadaval (juulis, kus ometigi palju sünnitajaid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud info eest. Kas oskad ka soovitada nimeliselt ämmaemandat keda tasuks endale individuaalselt küsida? Ehk sul kogemusi ja saad soovitusi anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 16:54; 23.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiri Põllumaa kogenud ja pooldab loomuliku sünnitust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 22:30; 23.07 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 2016 Tartus ja võimalusel ei teeks seda enam kunagi. Pole kunagi kohanud nii ennasttäis ja halbu arste. Olen uuesti rase ja ei teagi mida teha. Kaalun samuti Põlvat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahate loomulikul teel sünnitada siis tõesti minge Põlvasse. Aga pidage meeles, et epiduraali seal ei tehta ja naerugaasi saab ka väga väga harva. Seega kui sünnitus venib pikaks nagu mul siis on see tõeline piinakamber. Lõpuks lõpetasin keisris aga 20h piinelda valudes ilma ühegi valuvaigistita.. appi! Mitte kunagi enam. Kuigi mul oli nö Põlva parim äe jättis ta mind küll külmaks. Kui pean ise sünnitama siis kindlasti Tartus. Saan peretoa või mitte see mind ei huvita. Minujaoks on tähtis võinalikult valudeta sünnitada, et jääks ilus mälestus. Midagi ilustat Põlvas meelde ei jäänud kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 09:02; 24.08 21:16; 18.09 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste prioriteedid on ikka nii erinevad 🙂 Kuna sünnitamine pole spa-sse minek, siis mind isiklikult jätavad külmkapid, diivanid ja lillevaasid sügavalt külmaks. Perepalat oleks tore, aga kui sinna kohe kohta ei saa, siis on see lihtsalt väike ebamugavus, mis kohe meelest läheb.
Kui aga sünnituse ajal peaks midagi viltu minema ning laps või mina ise ei saaks õigeaegset abi sellepärast, et haigla töötajatel pole piisavalt kogemusi või õigeid seadmeid, siis seda ma endale ei andestaks.
Ühesõnaga, mina valiks Tartu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste prioriteedid on ikka nii erinevad

Inimeste rasedused ja sünnitused on ka väga erinevad. Sünnitus ei ole enamasti mingi patoloogiline protsess ja mõned teevad seda isegi kodus. Siiski on sünnitusel riske palju ja mina läksin ja läheksin uuesti ikka haiglasse. Aga sealsamas Põlva haiglas on tegelikult kõik vajalik olemas ka selleks puhuks kui peaks midagi valesti minema. Kõrge riskiga rasedad saadetakse muidugi Tartusse, aga neil, kel kõik korras ja põhjust muretsemiseks pole, on prioriteetidega kõik korras ka Põlvas sünnitades.
Põlva haigla ämmaemandatel ja arstidel on palju kogemusi. Kõik nad on diplomi saanud Tartust ja 99% neist on töötanud mujal haiglates ja väga tõenäoliselt just Tartus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste prioriteedid on ikka nii erinevad

Inimeste rasedused ja sünnitused on ka väga erinevad. Sünnitus ei ole enamasti mingi patoloogiline protsess ja mõned teevad seda isegi kodus. Siiski on sünnitusel riske palju ja mina läksin ja läheksin uuesti ikka haiglasse. Aga sealsamas Põlva haiglas on tegelikult kõik vajalik olemas ka selleks puhuks kui peaks midagi valesti minema. Kõrge riskiga rasedad saadetakse muidugi Tartusse, aga neil, kel kõik korras ja põhjust muretsemiseks pole, on prioriteetidega kõik korras ka Põlvas sünnitades.
Põlva haigla ämmaemandatel ja arstidel on palju kogemusi. Kõik nad on diplomi saanud Tartust ja 99% neist on töötanud mujal haiglates ja väga tõenäoliselt just Tartus.

Vaidlen vastu! Ei ole põlvas olemas kõike, kui lapsel midagi viga peaks olema. Ka sünnitajaid viiakse keset sünnitegevust tartusse, kui midagi juba valesti on läinud. Beebidele kutsutakse laste reanimobiil järgi, kui peale sündi kriitiline seis. Jah seda halvimatel juhtudel, kuid siiski. 100% kindlam on sünnitada Tartus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 09:02; 24.08 21:16; 18.09 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 3 last sünnitanud Tartus. Peretoa olen alati saanud.
Esimesega oli ebameeldiv ämmakas, aga teistega väga Ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahate loomulikul teel sünnitada siis tõesti minge Põlvasse. Aga pidage meeles, et epiduraali seal ei tehta ja naerugaasi saab ka väga väga harva. Seega kui sünnitus venib pikaks nagu mul siis on see tõeline piinakamber. Lõpuks lõpetasin keisris aga 20h piinelda valudes ilma ühegi valuvaigistita.. appi! Mitte kunagi enam. Kuigi mul oli nö Põlva parim äe jättis ta mind küll külmaks. Kui pean ise sünnitama siis kindlasti Tartus. Saan peretoa või mitte see mind ei huvita. Minujaoks on tähtis võinalikult valudeta sünnitada, et jääks ilus mälestus. Midagi ilustat Põlvas meelde ei jäänud kahjuks.

Kui sul endal vähegi mõistust ja ettevalmistust oleks, siis teaksid, et kõige efektiivsemaid valuvaigisteid toodab sünnitava naise organism ise! Seda ei toimu aga juhul kui naine meritähena voodisse pikali heidab ja endale “täisteenindust” nõuab st et loodab et teised sünnitagu tema eest ja meditsiin võtku valu ära. See kõik tuleb lapse tervise arvelt! Ükski sünteetiline valuvaigisti pole ilma kõrvaltoimeteta.

Olen sünnitanud 2 last üle 20h sünnitustega (45h ja 25h), ilma valuvaigistiteta ning mul on nendest sünnitustest väga head mälestused. Kolmas laps tuli 7h jooksul samuti ilma valuvaigistiteta ning uskumatu – elan! Sõbranna, kes sünnitas samal kuul epiduraaliga, vaevleb siiani sellest tingitud seljavalude käes ning oma sünnitusest sai nii suure trauma, et käib uue raseduse ajal psühhiaatri juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahate loomulikul teel sünnitada siis tõesti minge Põlvasse. Aga pidage meeles, et epiduraali seal ei tehta ja naerugaasi saab ka väga väga harva. Seega kui sünnitus venib pikaks nagu mul siis on see tõeline piinakamber. Lõpuks lõpetasin keisris aga 20h piinelda valudes ilma ühegi valuvaigistita.. appi! Mitte kunagi enam. Kuigi mul oli nö Põlva parim äe jättis ta mind küll külmaks. Kui pean ise sünnitama siis kindlasti Tartus. Saan peretoa või mitte see mind ei huvita. Minujaoks on tähtis võinalikult valudeta sünnitada, et jääks ilus mälestus. Midagi ilustat Põlvas meelde ei jäänud kahjuks.

Kui sul endal vähegi mõistust ja ettevalmistust oleks, siis teaksid, et kõige efektiivsemaid valuvaigisteid toodab sünnitava naise organism ise! Seda ei toimu aga juhul kui naine meritähena voodisse pikali heidab ja endale “täisteenindust” nõuab st et loodab et teised sünnitagu tema eest ja meditsiin võtku valu ära. See kõik tuleb lapse tervise arvelt! Ükski sünteetiline valuvaigisti pole ilma kõrvaltoimeteta.

Olen sünnitanud 2 last üle 20h sünnitustega (45h ja 25h), ilma valuvaigistiteta ning mul on nendest sünnitustest väga head mälestused. Kolmas laps tuli 7h jooksul samuti ilma valuvaigistiteta ning uskumatu – elan! Sõbranna, kes sünnitas samal kuul epiduraaliga, vaevleb siiani sellest tingitud seljavalude käes ning oma sünnitusest sai nii suure trauma, et käib uue raseduse ajal psühhiaatri juures.

Just! AGA minu sünnitust kutsuti päevi esile!! ja kui ma tundsin end väsinuna kuna kõndisin ringi, uuuutasin, kükitasin tuhudega koos, et laps laskuks madalamale.. ning tahtsin puhata ja epiduraali, siis sain üllatusena teada, et seda Põlvas ei tehta. Mitte keegi ei öelnud mulle seda raseduse ajal ja mina ei taipand küsida ka ausaltöeldes..
aga vot käin ka mina siiamaani psühholoogi juures kord nädalas, sest kuidagi ei saa sünnitusest saadud traumast üle! Sulle vastab ema, kes on peale sünnitust käinud läbi tulest ja veest ning maadleb siiani sünnitusjärgse depressiooniga! Palun ära targuta vaid tunne natuke kaasa!! Sa oled kangelane ja tubli naine, et selliste sünnitustega hakkama oled saanud! Mùts maha! AGA kõigi tee ei ole olnud nii lihtsad ja ka sinu sünnitusest lühem sünnitus võib olla väga ränk nii emale kui lapsele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 09:02; 24.08 21:16; 18.09 13:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Sünnitus Sünnitamine Põlva või Tartu haiglas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.