Esileht Sünnitus Sunnitamiseks sobilikud riided, ehk siis mida kantsite ja mida kanda plaanite.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Sunnitamiseks sobilikud riided, ehk siis mida kantsite ja mida kanda plaanite.

Postitas:

Olen kuulnud, et ka eestis juba monda aega haigla kleit ei ole oluline, seega mida olete plaaninud ja valinud sunnitamiseks.
Elan Rootsis, siin igauks vaatab ise mida tahab kanda ja populaarne on nn sunnituskleidid, nagu ameerikas.

Kuidas Teie planeerite oma riietust?
Ise planeerin kas spetsiaalset kleiti voi siis nagu eelmise sunnitusega ostsin oosargi laadse aga piisavalt avara seljas ja luhema kleidi, oli vaga hea valik. Seekord olen ka pilku heitnud spetsiaalsetele kleitidele, kuid veel motlen mida teha 🙂

Kogemusi? Kas eestis muuakse selliseid kliete uldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.11 09:49; 01.11 15:35; 03.11 09:35; 03.11 11:23; 03.11 18:45; 09.12 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitamise ajaks antakse haigla poolt kitlilaadne hõrst selga. Need näevad küll jubedad välja, aga üldjuhul ka määrduvad sünnituse käigus. Nii et minu meelest on haigla kitli kasutamine siiski mõistlik mõte. Kui tahad tingimata oma riideid, siis mina valiks tagumikku katva, lohvaka, eest avatava pluusi/tuunika. Eest avamine on oluline, kuna peale sünnitust pannakse laps sulle kõhu peale ja tavaliselt on ema ise selleks hetkeks nii läbi, et riiete üle pea kiskumine või üles tirimine pole hea mõte.
Peale sünnitust (sünnitusmajas) on mugav kanda lohvakaid nö haaremipükse. Pluus võiks eest avatav (lihtsam imetada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haha, juba tulevad moodi spetsiaalsed kleidid. Varsti hakatakse tegema fotosessioone, kuidas seda kleiti selga pannakse, rääkimata sünnituse fotosessioonist. Naeruväärne, nagu tänapäeva pulmad juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasi see spetsiaalne sünnituskleit on?

2014 anti mulle sünnitusmajas eest suht lahtine öösärk (no et vajadusel ei pea midagi üle pea tõmbama, kui nt vaja keisrisse minna vmt) ja hommikumantel. Kästi juba vastuvõtutoas riided vahetada – sellest nõudest ma küll aru ei saanud, et miks.

Seekord on samasugune plaan haiglariideid kanda. Mis vahet seal on, mis mul sünnituse ajal seljas on? pool aega siiberdasin nagunii duššivahet ja olin paljas 😀

Küll oli mul sünnitusjärgseks kaasas oma öösärk igaks juhuks, mis kulus ära, kuna higistasin meeletult ja siis oli hea, kui sain vahepeal värske asja selga panna. Sama käis saunalina kohta – käisin ikka mitu korda päevas dušši all ja oli hea, te oli ka kuiv lina võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 11:44; 03.11 10:57; 06.11 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin paljalt. Kui sünnitustuppa viidi, läksin vanni ja hiljem olin nii meeletutes valudes, et see kittel ei tulnud pähegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest ma raagin, moned ideed on siin :
https://www.pinterest.se/explore/birthing-gown/

Tundub, et eestis siiski kasutust sellele vaga ei ole ja naised kannavad haigla kitlit.
Minu kogemused on valismaal ja seal toesti jah enamasti naised ise valivad mida soovivad kanda ja selline kliet on moistlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.11 09:49; 01.11 15:35; 03.11 09:35; 03.11 11:23; 03.11 18:45; 09.12 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sünnitasin ka alasti. Algul passisin duši all ja pärast kolisin vanni üle. Mõni vast paneb vannis ntx ujumisriiete rinnahoidja osa selga, aga endal polnud küll aega häbi tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

plaanin isikliku hõlsti, eest avatava lohvaka kleidi või öösärgi selga panna, ehkki tean, et see ära määrdub. sünnitanud ei ole, aga muul põhjusel ITK naistekliinukus haiglas olles sain haigla poolt nii hämmastavalt nartsaka öösärgi ja kitli, et see oli nagu “adding insult to injury”. ma ei paneks sügisesele kartulipõllule minnes ka täielikke räbalaid selga, miks siis peaks seda tegema ühel elu tähtsaimal sündmusel. las siis olla veidi kenam asi seljas, samal ajal kui ma seal undan ja ennest tõenäoliselt täis teen 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 18:42; 03.11 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sünnitasin ka Soomes ning ei näinud küll kellegil sünnituskleiti. Kõigil olid haigla poolt antud ülimugav öösärgilaadne tuunika, mille sai eest mugavalt lahti teha (et peale lapse sündi pannakse laps ema rinnale tuunika sisse).
Seal lingil, mis andsid, oli ju küll ilusaid kleite, kas ise ei oska neist valikut teha? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 22:48; 07.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu tãhtsaimal sündmusel peaks vast keskenduma sünnitusele, lapsele ja vajalikele tegevustele, et asi käiks õigesti ja võimalikult väikeste valudega. See pole moeshow ja kedagi ei huvita, mis seljas on. Ega siis filmima ja pildistama hakka? Kuigi…kes teab, mida inimesed teha soovivad. Igapäevaselt ikka vaatan, mida selga panen, aga sünnitusel oli täiesti ükskõik. Ei näe mõtet sellepärast muretseda. Aga ega vaidlema hakka, igal inimesel omad kiiksud….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Minu jaoks on siiski veel uskumatu, et kantakse haigla riideid, aga ok see igauhe enda valik.
Ise ei raagi ei soomest ega eestist. Rootsis ja Norras on vaga normaalne, et naisel on enda valitud riietus olenemata sellest palju see maardub voi mitte.

Mis puudutab pilte siis jah 🙂 Meil on planeeritud fotograaf, fotograafi tarbeks mingil maaral riietus ei ole oluline, sest tema ulesanne on rohkem tabada hetki ja teha artistlike fotosid. Kuid see viimane on vist ka veel eestis veidi vooras teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.11 09:49; 01.11 15:35; 03.11 09:35; 03.11 11:23; 03.11 18:45; 09.12 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli tavaline õhemast puuvillast pluus, mis rasedana sai kantud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on aga uskumatu, et mõned inimesed teevad sünnitusest enda jaoks mingi šõu – spetsiaalsed kleidid, fotograafid, värgid-särgid – ja peavad kõike seda tilulilu ehk sünnituse jäädvustamist, väljanägemist, tähtsamaks kui lapse ilmaletoomist 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 11:44; 03.11 10:57; 06.11 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei raagi ei soomest ega eestist. Rootsis ja Norras on vaga normaalne, et naisel on enda valitud riietus olenemata sellest palju see maardub voi mitte.

Samamoodi on Eestis normaalne, et naised ise valivad võimaluse kasutada haigla poolt antavat öösärki ja oma riideid mitte määrida. Mitte keegi ei sunni sind seda sünnitusel kandma.
Imelik on minu jaoks sünnitusel kasutatavast riietusest probleemi tegemine. Kasuta mida tahad ja mis sulle mugav on, aga infor soovitan sul ikka otsida oma elukoha foorumitest, siis ei pea sa ka imestama ja minestama haiglariiete kasutamise pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 11:00; 03.11 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest ma olen juba aru saanud, et eestis naised ka ise eelistavad ikka veel kanda haigla riideid sunnitusel. See on imeline kogemus igale naisele, perele ja miks mitte seda jaadvustada kunstlike emotsioone tais fotode naol? Taiesti normaalne ja jarjest enam propulaarsust koguv. Minul endal esimesest sunnitusest on vaid moned fotod ja ka need tulid valja vaga kenad, kuid nagu ma utlesin see oleneb mida sa ise eelistad. Mina eelistan tunda ennast nii hasti kui voimalik ja seda haigla kleidis ma kindlasti ei tunneks.

Mis maardumisest siin uleuldse nii vaga raagitakse? Mina ise kull mingit suurt kleidi maarimist ausalt oeldes ei nainud, kummaline 🙂

Kuid siiski, igal uhel on oma arvamus ja soov mida kanda ja kuidas see teha. See ei ole show, see on uks vaga tahtis eluetapp ja miks mitte seda jaadvustada parimal viisil mis voimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.11 09:49; 01.11 15:35; 03.11 09:35; 03.11 11:23; 03.11 18:45; 09.12 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu tãhtsaimal sündmusel peaks vast keskenduma sünnitusele, lapsele ja vajalikele tegevustele, et asi käiks õigesti ja võimalikult väikeste valudega. See pole moeshow ja kedagi ei huvita, mis seljas on. Ega siis filmima ja pildistama hakka? Kuigi…kes teab, mida inimesed teha soovivad. Igapäevaselt ikka vaatan, mida selga panen, aga sünnitusel oli täiesti ükskõik. Ei näe mõtet sellepärast muretseda. Aga ega vaidlema hakka, igal inimesel omad kiiksud….

ma ei tea, kuidas sinul, aga mul võtab kena kleidi selgapanemine sama palju aega ja energiat kui koleda kleidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 18:42; 03.11 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest ma olen juba aru saanud, et eestis naised ka ise eelistavad ikka veel kanda haigla riideid sunnitusel. See on imeline kogemus igale naisele, perele ja miks mitte seda jaadvustada kunstlike emotsioone tais fotode naol? Taiesti normaalne ja jarjest enam propulaarsust koguv. Minul endal esimesest sunnitusest on vaid moned fotod ja ka need tulid valja vaga kenad, kuid nagu ma utlesin see oleneb mida sa ise eelistad. Mina eelistan tunda ennast nii hasti kui voimalik ja seda haigla kleidis ma kindlasti ei tunneks.

Mis maardumisest siin uleuldse nii vaga raagitakse? Mina ise kull mingit suurt kleidi maarimist ausalt oeldes ei nainud, kummaline

Kuid siiski, igal uhel on oma arvamus ja soov mida kanda ja kuidas see teha. See ei ole show, see on uks vaga tahtis eluetapp ja miks mitte seda jaadvustada parimal viisil mis voimalik.

Ma saan aru, et su esimene sünnitus oli lühike ja kerge. Väga tore. Lootus on, et ka teine sünnitus tuleb samasugune.
Aga reaalsus on see, et väga paljudel nii ei lähe. Sünnituse ajal läheb naistel kõht lahti ja oksendatakse ja mõned piinlevad valudes rohkem kui ööpäeva, higistavad, mõnele lõppeb loomulik sünnitus erakorralise keisriga. Mina nt. vahetasin seda haigla hõlsti esimese sünnituse ajal.
Kui sulle on oluline, mis sul sünnituse ajal seljas on ja et kohal oleks fotograaf seda sündmust jäädvustamas, siis see on sinu õigus ja valik. Aga miks peaks halvustama naisi, kelle jaoks pole oluline, millised nad täpselt selle protsessi ajal välja näevad? Mina poleks küll mitte ühtegi fotograafi ega ka lähedust tahtnud oma sünnitust jäädvustama. See oleks minu sünnitust ainult seganud.
Ja üsna mõttetu tundub mulle mingi spets. kleidi hankimine ühekordseks kasutuseks. Parem võiks mõelda, millise keskkonna me sellele samale sündivale lapsele jätame.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 11:00; 03.11 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see ei ole esimene sunnitus ja sunnitus mis oli kestis 13tundi, seega selle aja sees suutsin pm koike valja ajada mis voimalik oli, aga siiski ma ei nae et oleksin vaga maardunud olnud. Igatahes see on toetsi igauhe enda valik ja ma absoluutselt ei pane pahaks kes teevad seda haigla kleidis, loomulikult. Pigem mulle meeldib see, et on antud valik ja valiku vabadus, kanda mida ise soovid, et ei ole kui kohustust.
PS! Spetskleidid on tegelikult vagagi kasutavad hiljem ookliedina, sest neil on koik head omadused ka rinna andmiseks jne.

Mis puudutab fotograafi, siis ausalt oeldes esimese sunnituse juures ma arvan ka et oleks neid peksnud, aga nuud olen millegi parast arvamusel, et ega nad on nn minu plaani jargi ja tegemist minu tuttavaga, seega saan saata ka perse kui vaja 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.11 09:49; 01.11 15:35; 03.11 09:35; 03.11 11:23; 03.11 18:45; 09.12 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin sünnituse juures varem olnud, enne kui ise sünnitama läksin.
Ja haiglahõlst oli mulle mõttena juba eos vastuvõetamatu.
Esimesel sünnitusel kandsin üht perekonna vana öösärki, mis oli eest avatav ja piisavalt lai. Ilmselt sai mustaks, aga 3 päeva hiljem ära pestes sai taas puhtaks.
Teise sünnituse puhul sain küll haiglas olla pool tundi, aga kui läbivaatustuppa toodi see hõlst, siis olenemata sünnituse lõppfaasist kisasin, et mul on oma ja ajasin selle kuidagi ikkagi selleks pooleks tunniks selga. Täitsa puhtaks jäi.

Mulle on olnud oluline mitte ilu (kuigi tõsi, haiglahõlstid on koledad), vaid tunne, et kannan midagi oma ja mulle tähendusega. Viimasel korral siis vanaema öösärki ja seda selga pannes tõesti palusin, et ta kusagilt sealt kaugelt pilvi piirilt mind toetaks..

Sünnituskleit ei ole nii imelik mõte, sest see jääb omaette mälestusesemeks (lugesin siit küll sellest esimest korda). Päris armas võib olla tütrele kunagi kinkida ja öelda, et kandsin seda ööl, kui sa sündisid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 22:24; 03.11 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS teemaalgataja, Su lauseehitus ja sõnakasutus on rootsi keele poolt täitsa pekki pandud. Eesti keeles nii rääkida ei saa! Mina lugedes hakkasin ka juba rootsi keeles su lauselõppe lugema

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 22:24; 03.11 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no pange oma kleidid siis selga – aga lõpuks olete ikka piltidel alasti 😀 Või jätate kõik dušši allkäimised jne ära, sest kleiti ei taha seljast võtta? MIna nätieks ei olnud võimeline pärast dušši all käimist endale midagi selga panema. Ilmselt on esmasünnitaja see, kes mõtleb välimusel eja ei kujuta ette, mis sünnitusel tegelikult toimub. Lõpuks väljutamise ajal “istusin” järil (pigem rippusin mehe jalgevahel) paljalt ja lihtsalt mäirgain lapse välja. No ei oleks hiljem ilus ka piltidelt vaadata 😀

Aga eks meedias presenteeritakse ainult neid pilte, kus naised sünnitavad kõik käpuli (miskipärast olen näinud ainultneid versiooni sünnituspiltidest), mees on näoga naise poole mitte ei toeta tema keha vmt ning naisel on loomulikult mingi kena kampsun seljas ja pigem naeratav kui suurest pingutusest punane nägu 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 11:44; 03.11 10:57; 06.11 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks lastest oli nii kiire tulekuga, et jõudsin haiglas ainult seeliku ära võtta. 🙂
Aga minu arvates ei sunnita ka Eestis kedagi haiglaürpi kasutama. Ikka võib minna oma valitud riietega ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on küll fotograafe, kes käivad ka sünnitustel kaasas ja jäädvustavad emotsioone. Kui soovid, jagan linke teenusepakkujatest?
Riikide tasandil mingeid üldistusi teha on samuti veidi kitsarinnaline. Ma tahaks näha, kuidas see pagulaste armee (jah, just need naised, kes pole päevagi elus tööl käinud ning sots.süsteemile ainult lapsi sünnitavad) endale sünnituskleite ja fotograafe valivad :)) Keegi peaks ikka reaalsusesse tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 22:48; 07.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on tööl käimine siiski piisavalt vaevarikas, et oma vaevaga teenitud raha ma küll ei raatsi sellele kulutada, et ühte kleiti kanda tund aega kanda, see üleni verega kokku mäkerdada ja seejärel ära visata. Täiesti mõttetu investeering tundub mulle. Esimese lapse puhul veel sai haiglaürbis veidi pikemalt olla, teine ja kolmas laps sündisid ühe tunniga. Ja selleks tunniks ajaks osta eraldi riietus? Või leotad need vereplekid välja ja müüd kleidi edasi? Milleks see vaev? Parem kasutada haigla poolt antud ürpe ja endal pole mingit muret, mis sellest ürbist hiljem saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellise pildi paneks küll albumisse ja näitaks heldinult külalistele iga kord kui nood uksest sisse tulevad: https://www.google.ee/search?q=birth+photography&espv=2&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUoIutl-fQAhVB2SwKHWsOBO8Q_AUIBigB#imgrc=W7qJgwvLaOWwFM%3A

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olengi varsti sunnitamas ja kuna ka teema ise algatasin siis ka vastan. Ei ostnud spetsiaalset kleiti, aga siiski ostsin spetsiaalselt selleks ajaks, kuid mottega et saan seda ka hiljem kanda. BOOB imetamis oosargi moodi kleit. Avar, piisavalt kattev, mugav nii sunnitusel kui parast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.11 09:49; 01.11 15:35; 03.11 09:35; 03.11 11:23; 03.11 18:45; 09.12 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 2x sünnitanud (plaanis ka 3.kord minna) – ikka haiglakitlis. Esimene kord oksendasin selle täis, hooldaja vahetas puhta vastu. Siis tulid veed pauhti ära ja jälle uus kittel selga.
Teisel korral sai algul joodiga kokku, hiljem verega (nagu küljeli keerasin, nõrgus loik voodisse). Hooldaja tuli pidevalt uute kitlitega (3 päeva jooksul ikka kulus neid).
Kolmas kord loodan ka haiglakitlite peale. Mina ilmselt puhtalt sünnitada ei oska (ikka okse, veri, lootevesi ja uriin) (kaka ka)), ei hakka omi riideid määrima. Hooldajalt ikka uus ürp selga ja pesumaja teenused maksab sünnitusmaja ise kinni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese sünnitasin oma riietes, püksid võttis ilmselt keegi ära (võib-olla ma ise, ei mäleta). Särk ja rinnahoidja aidati siis seljast ära, kui laps juba kõhul oli.
Teisega võtsin püksid laua kõrval ära, ülejäänud riided võttis mees koos sanitariga kahe pressi vahel (presse oli kokku 3).
Kolmandaga sain haigla öösärgi selga, ja kuna seekord kestis sünnitus pikemalt, lausa 2 tundi, siis oli see igati asjakohane. Igal juhul kuna püksid võetakse ju sealt alt ära, siis olemks mõistlik midagi pikemat selga panna, kui e taha paljast peed välgutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soetasin endale mugava odava öösärgi sünnituseks. Arvestusega, et viskan selle pärast ära. Perekooli mingis loengus ütles ämmakas, et tema meelest osades haiglates pakutavad kitlid käivad natuke inimväärikuse pihta ja on üsna hirmsad flanellist hõlstid. Sünnitasin Tartus ja sealne kittel tundus sel momendil üsna ok. Nii, et jäi siiski see selga. Sel momendil väga enam vahet vist polnud ka. Kuid kui oleksin pidanud seal väga pikalt viibima ja valud oleksid veel talutavad olnud, siis ilmselt oleksin ennast enda riietuses paremini tundnud. Üldiselt ma ütleks nii, et kui see varem valmis soetatud kleidike sulle rahu toob ja usud, et tunned ennast sedasi mugavalt ja hästi, siis tasub see soetada. Mis iganes tekitab tunnet, et oled siis paremini eelseisvaks valmistunud ja tekitab kindlama tunde on minu meelest sel ajal õigustatud. Rasedus niigi kohati selline ebakindlusi täis periood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglasse jõudes pandi selga lühike pitsilise äärega öösärk (Elites sünnitasin) ja kui korraks istusin oli juba vereplekk särgil ja voodis. Sünnitustuppa jõudes lendas see kohe seljast ja maandusin vanni, kus mõnulesin neli tundi, ihualasti. Ei oleks ette kujutand, et keegi fotosid teeb või muud moodi mu keskendumist segab. Mees üritas küll suhelda, aga igasugune häirimine oli füüsiliselt valus ja ei ühtegi üleliigset liigutust ega mõtet sellest, kuidas ma väljapoole paistan:). Väljutusperioodiks ronisin välja ja ma isegi ei mäleta, kas mulle pandi mingi ürp selga. Mingi mälupilt nagu on mingist valgest palakast, samas riietumise hetke absoluutselt ei mäleta. Ühesõnaga on see kõige väiksem asi, kõige tähtsam on laps võimalikult “valutult” kätte saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Sünnitus Sunnitamiseks sobilikud riided, ehk siis mida kantsite ja mida kanda plaanite.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.