Avaleht Sünnitus Sunnitamiseks sobilikud riided, ehk siis mida kantsite ja mida kanda plaanite.

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Sunnitamiseks sobilikud riided, ehk siis mida kantsite ja mida kanda plaanite.

Postitas:
Kägu

Ma olen 2x sünnitanud (plaanis ka 3.kord minna) – ikka haiglakitlis. Esimene kord oksendasin selle täis, hooldaja vahetas puhta vastu. Siis tulid veed pauhti ära ja jälle uus kittel selga.
Teisel korral sai algul joodiga kokku, hiljem verega (nagu küljeli keerasin, nõrgus loik voodisse). Hooldaja tuli pidevalt uute kitlitega (3 päeva jooksul ikka kulus neid).
Kolmas kord loodan ka haiglakitlite peale. Mina ilmselt puhtalt sünnitada ei oska (ikka okse, veri, lootevesi ja uriin) (kaka ka)), ei hakka omi riideid määrima. Hooldajalt ikka uus ürp selga ja pesumaja teenused maksab sünnitusmaja ise kinni 🙂

(0) (0)

Postitas:
Kägu

Esimese sünnitasin oma riietes, püksid võttis ilmselt keegi ära (võib-olla ma ise, ei mäleta). Särk ja rinnahoidja aidati siis seljast ära, kui laps juba kõhul oli.
Teisega võtsin püksid laua kõrval ära, ülejäänud riided võttis mees koos sanitariga kahe pressi vahel (presse oli kokku 3).
Kolmandaga sain haigla öösärgi selga, ja kuna seekord kestis sünnitus pikemalt, lausa 2 tundi, siis oli see igati asjakohane. Igal juhul kuna püksid võetakse ju sealt alt ära, siis olemks mõistlik midagi pikemat selga panna, kui e taha paljast peed välgutada.

(0) (0)

Postitas:
Kägu

Mina soetasin endale mugava odava öösärgi sünnituseks. Arvestusega, et viskan selle pärast ära. Perekooli mingis loengus ütles ämmakas, et tema meelest osades haiglates pakutavad kitlid käivad natuke inimväärikuse pihta ja on üsna hirmsad flanellist hõlstid. Sünnitasin Tartus ja sealne kittel tundus sel momendil üsna ok. Nii, et jäi siiski see selga. Sel momendil väga enam vahet vist polnud ka. Kuid kui oleksin pidanud seal väga pikalt viibima ja valud oleksid veel talutavad olnud, siis ilmselt oleksin ennast enda riietuses paremini tundnud. Üldiselt ma ütleks nii, et kui see varem valmis soetatud kleidike sulle rahu toob ja usud, et tunned ennast sedasi mugavalt ja hästi, siis tasub see soetada. Mis iganes tekitab tunnet, et oled siis paremini eelseisvaks valmistunud ja tekitab kindlama tunde on minu meelest sel ajal õigustatud. Rasedus niigi kohati selline ebakindlusi täis periood.

(1) (0)

Postitas:
Kägu

Haiglasse jõudes pandi selga lühike pitsilise äärega öösärk (Elites sünnitasin) ja kui korraks istusin oli juba vereplekk särgil ja voodis. Sünnitustuppa jõudes lendas see kohe seljast ja maandusin vanni, kus mõnulesin neli tundi, ihualasti. Ei oleks ette kujutand, et keegi fotosid teeb või muud moodi mu keskendumist segab. Mees üritas küll suhelda, aga igasugune häirimine oli füüsiliselt valus ja ei ühtegi üleliigset liigutust ega mõtet sellest, kuidas ma väljapoole paistan:). Väljutusperioodiks ronisin välja ja ma isegi ei mäleta, kas mulle pandi mingi ürp selga. Mingi mälupilt nagu on mingist valgest palakast, samas riietumise hetke absoluutselt ei mäleta. Ühesõnaga on see kõige väiksem asi, kõige tähtsam on laps võimalikult “valutult” kätte saada.

(3) (0)

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Avaleht Sünnitus Sunnitamiseks sobilikud riided, ehk siis mida kantsite ja mida kanda plaanite.