Esileht Sünnitus Sünnitusasend.

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Sünnitusasend.

Postitas:

Tere, selline küsimus neile kes enne on pükil/ järil sünnitanud.
Kuidas oli? jäite rahule? On piisav kui mees tagant toetab või väsib ikka selg ära.
Plaan endal proovida seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Esimese sünnitasin laual poolistuv/lamavas asendis ja olin 95% kindel, et ka see kord samuti. Kuid ämmakas soovitas järi, kuna kõhuke oli väga väike. Olin nõus proovima ja jäin väga rahule. Ei saanud ka sel korral ühtegi rebendit ja lõigata polnud ka vaja.
Mehe toetus selja taga oli piisav. Aga see võib olla sellest, et ma järil olin vaid 15-20min.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna presside aeg venis mitmetunniseks, siis jõudsin lisaks muudele asenditele ja abivahenditele ära katsetada ka järil olemise. Selleks ajaks, kui järile sain, olin suht läbi juba omadega, nii et ämmakas väga kaua seal ei lubanudki olla. Minu jaoks oli lihtsalt üks asi, mida sai proovitud ja kus mitte midagi endiselt ei edenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis järil, oli loomulik sünnitus. Järi sobibki rohkem siis, kui sünnitus on rahulik, saab kasutada gravitatsiooni abi 🙂 Mees istus selja taga voodi peal. Teine laps kutsuti esile ja sünnitegevus oli niivõrd intensiivne, et püsitasendis ei kannatanud üldse olla. Teine laps sündis käpuliasendist. Esimese sünnituse pikkus 10 h, teine vete avamisest 2,5 h.
Enne sünnitust ei saa otsustada, mis asendis sünnitad. Lõpuks valid selle, milles endal kõige mugavam 🙂 Proovida võib kõike muidugi. Ära väsid niikuinii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse sünnitasin järil. Ma ei tea, kaua ma ajaliselt seal olin, aga mitte üle 45min. Mees toetas tagant selga, selg ära küll ei väsinud. Oli pigem õnnis tunne, sest avanemise ajal tundsin tuhu peamiselt seljas ja see kadus presside ajaks täiesti. Oleksin ise tahtnud seal sirge seljaga istuda, aga laps liikus paremini, kui veidi tahapoole nõjatusin.

Järi miinus minu jaoks oli, et mul oli raske oma alumist otsa lõdvana hoida. Tõusin presside vahel lõdvestamiseks isegi püsti. Sain ka väiksed rebendid lõpuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järil oli väga valus mul olla, liiga järsku ja korraga tuli kõik valu, kogu lapse raskus ju siis otse avaneva emakasuu poole, kiirendab jah, aga kaunis valus. Mulle sobis käpuli, sai ise enesetunde järgi valida – tagumik upakil – sünnitegevus aeglustus, valu vähenes, tagumik alla suunas – sünnitegevus kiirenes. Kui suutsin ennast mentaalselt nii kaugele viia, et olin nõus pea lõikumise valu ära kannatama, siis lasin tagumiku alla ja pressisin lapse välja, seda siis esimese pressiga, millele ma kaasa aitasin. Aga minul on alati vaja veidi aega, et valuga kohaneda ja seetõttu algul on mul vaja võimalust protsessi pidurdada ja tagumik püsti ajada. Kolme sünnituse kogemus, iga kord leidsin, et käpuli sobib mulle kõige paremini. Ainult et kätes peab käpuli asendis piisavalt jõudu olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks last järil sünnitanud. Teise ajal sai ka küliliasendit proovitud, äe ja arst hoidsid vaheldumisi jalga. No ei sobinud mulle üldse pikali olek. Järil oli kõik väga loomulik kuidagi. Esimese lapsega oli paar ilupistet, sest sündis käsi põse peal, teisega ei olnud midagi, laps üle 4 kg raske. Mulle väga sobis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin, aga ei sobinud. Sa ei saa seda ette planeerida. Sulle mugavaim asend selgub alles asja käigus. Kui suudad, proovi eri variante kui juba tuhud käivad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Sünnitus Sünnitusasend.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.