Esileht Sünnitus Sünnitusasendid

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Sünnitusasendid

Postitas:

Kes mis sünnitusasendis on sünnitanud, ja miks ta on just valinud selle asendi`?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii palju lapsi, et olen igas asendis sünnitanud: selili, külje peal, käpuli, vannis. Valik kujuneb töö käigus, kui su keha sulle väga täpselt tunda annab, kuidas mugavam on. Absoluutselt pole mõtet sellele varem mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin selili (st tegelikult nagu poollamav pigem).

Ma ausõna omastarust olin ka kõik läbi mõelnud ja arvasin, et selili sünnitada ei taha. Korra proovisin olla presside ülehingamise ajal käpuli, aga nii hakkas väga halb. Siis olin põlvili voodis ja rippusin mehe kaela küljes – arvasin, et nii ma sünnitangi, väga hea oli olla. Aga mingi hetk taheti KTG-d teha (ma pidin väga pikalt presse üle hingama, sest laps ei olnud päris õiges asendis veel), pidin külili heitma. Siis kästi mul paar korda külili asendis pressida, aga ma ei tea, kas nad ise nägid, et see ei sobi mulle, aga mingil põhjusel kästi mul selili keerata (külili oli mul tõesti ebamugav pressida, ei olnud nagu jõudu).

Igaljuhul kui selili keerasin, siis veel mees sositas mulle, et “sa ju ei tahtnud selili sünnitada, kas ütlen midagi”, ma ainult sisisesin vastu : “mul jumalast savi, ma tahan juba last välja saada ja ei liigu enam kuhugi”.

Nii et – nii palju siis planeerimisest 😀 tegelikult oli sellises selili/poollamavas mul väga mugav pressida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 12:42; 30.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käpuli, minul oli nii kõige vähem valus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 15:56; 13.10 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse sünnitasin järil istudes, mees toetas selja tagant. Väga mugav oli.
Teise lapse puhul proovisin korra käpuli valutada aga üldse ei sobinud, siis tõusin korraks voodi najale püsti, et asendit vahetada aga siis tulid pressid ja tundsin kuidas laps sees keerab ja tuleb, sain vaid käed alla lükata ja nii ma ta püsti seistes sünntasingi 🙂 Mõlemal korral oli vaid 4-5 pressi ja hoolimata kiiretest väljumistest jäin ise täiesti terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Käpuli.
Minul oli selline mure, et selili olla ei saanudki, emakas surus veresoontele ja pilt läks eest. Ämmakas oli kursis. Selili sünnitamine (või veel hullem, poolistukil sünnitamine, sabakont ilma igasuguse liikumisvõimaluseta) oli ka mulle psühholoogiliselt vastu.
Asendite valik oli ette mõeldud ja minu arvates seda peabki ette mõtlema. Sünnituse käigus selgub lõplik eelistus, mulle näiteks ei sobinud järi. Siis olingi käpuli ja sobis hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selili (st poolistukil) sünnituslaual, 2 välist vãikest ômblust. Teisiti lihtsalt fûûsiliselt ei suutnud olla peale 30 tundi valutamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 pool-istukil sünnituslaual. 2 vannis. 3 käpuli lebokoti peal(ei lubatud vanni kuna enneaegne laps). Kõige leebem ehk vannis. Kõik olid kiired sünnitused. Proovi võimalusel erinevaid asendeid, keha annab teada milles mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin selili voodis, kuna lapsel oli jälgiv juhe pea küljes ning ktg juhe mul ümber kõhu. Pluss minul veel tilguti käes. Sünnitus oli pikk ning kurnav ja muu asend lihtsalt füüsiliselt ei olnud enam võimalik.

Esimese lapsega oli samamoodi juhe lapse pea küljes ja mul KTG kõhu peal ja tilguti käel. Valutasin selili poolistuli, aga kui väljutuseks läks, siis kamandati mind külili. Seega sünnitasin külili, arst hoidis jalga. Laps 3600 g, üks väike õmblus kliitori juures.

Teise sünnitasin vannis põlvili. Laps täpselt 4 kg, ühtki õmblust ega rebendit ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, miks tahetakse külili ajada, siis on ju kohutavalt raske vastu raskusjõudu oma jalga üleval hoida, minul läks jalg seepeale kohe kole valusalt krampi ja pöörasin end jõuga teise asendisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 15:56; 13.10 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese sunnitult selili, samuti juhtmete pärast- lapse peas andurid, KTG, tilguti, vererõhuaparaat jne. Üsna ebameeldiv, õmmeldi kolmveerand tundi, ei istunud 6 nädalat jne.

Teise puhul oli nõus olema ainult järil, juba haiglasse saabudes teatasin, et mina pikali ei lähe ja kui järi veel sünnitustoas polnud, siis olin nõus istuma WC- potil.
Mulle tundus kuidagi loomulik asend sünnituseks- pressimiseks (olin haiglas ka ainult 40 minutit enne sünnitust). Järil töötab gravitatsioon kaasa, Aafrika naised sünnitavad ka kükitades 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse sünnitasin selili, sest olin peale 40h valutamist nii läbi, et peale epituraali ma enam voodist ei tõusnud. Teise lapse väljutasin järil, sest tundus kõige “mõnusam” sellel hetkel, kuigi enne olin mõelnud, et tahan käpuli olla väljutuse ajal aga kui see aeg käes oli siis üldse see asend ei sobinud. Seda vast jah ette pole mõtet planeerida, sellel hetkel toimid nii nagu keha ütleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin külili, mees hoidis üht jalga. Lihtsalt tundus, et tahan nii olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaks last nö pikali ehk poolistuvas, kolmas põlvili.
väga soovitan põlvili asendit. mul juba valutamise ajal oli hea olla sedasi, et olin kummargil voodi najal (kätega hoiad voodist, jalad sirged ja ise kummargil. selja sirutad suht sirgeks, otsid asendit, mingis asendis on valu hoopis vähem!). ja sünnitasin ka sealt samast laskudes põlvili! väga hea ämmakas oli ka! kohe oli sellega nõus, juhendas, toetas! soovitan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, miks tahetakse külili ajada, siis on ju kohutavalt raske vastu raskusjõudu oma jalga üleval hoida, minul läks jalg seepeale kohe kole valusalt krampi ja pöörasin end jõuga teise asendisse.

Mina sünnitasin ka külili ja hoidsin ise enda üht jalga üleval kõverdatult. Olime sünnitustoas ämmakaga vaid kahekesti ning seega polnud ka kedagi teist hoidmas. Samas oli see minu meelest just parem, et ise hoida ning pressida. Sellega justkui kontrollid enda keha ja presse. Tuhude ajal olin samamoodi enamik ajast voodis pikali/külili ning keskendusin valudest ülehingamisele ja vahede ajal kogusin jõudu, säästsin energiat. Lisaks oli mul kanüül, lapsel pea küljes andur ning KTG ümber kõhu. Kõikide nende juhtmete keskel ei tahtnud küll hakata kuhugi sättima 🙂 Ämmaka küsimuse peale asendi kohta vahetult enne lapse sündi ütlesingi, et tõstan lihtsalt jala üles ja tegelikult oli see väga mugav mulle. Rebendeid ka polnud, kuigi pressid kokku olid 5 min. Kuna tegemist oli esimese sünnitusega, siis teiste asendite kohta öelda ei oska. Kui peaksin uuesti sünnitama, valiksin ilmselt uuesti külili asendi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 22:41; 12.03 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin ja planeerisin ka kogu protsessi enne läbi, aga isegi kui tehniliselt nii ideaalselt ei läinud, oli meelsus väga õige. Valutasin vannis 7 tundi, see oli parim osa. Siis hakkasid 2t kestvad pressid ja mind kamandati välja. Sai siis voodipeatsis pressitud – jalad läksid harki olles krampi ja oma keha oli raske kontrollida, sama järil. Lõpuks väljutasingi lapse selili poolkülili, nii et mees hoidis ühte jalga ja pidin seda veel ämmaka õla vastu suruma. Nii ta siis tuligi. Ma ei saanud üldse aru, kuidas õigesti pressida, kuni vahetusse just saabunud uus ämmakas hõikas, et kaka 🙂 ja kohe oli selge. Oleks ma varem teadnud, oleks presside piinarikas osa lühem olnud, aga no ju nii pidi minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese sünnitasin sellili -ei osanud tol hetkel muud tahtagi 🙂 teisega olin tiba rohkem kursis aga sattusin siiski käpuli aga ei tulnud välja sellest midagi, sest ma tundsin end ebamugavalt ja piinlik oli – jah ma tean, et ei tohiks aga nii oli. Ja kohe kui külili sain tuli kohe laps välja, mees hoidis jalga. Teist tahtsin vette hoopis sünnitaga aga kuna tilguti kyljes siis ei lastud enam vette. enamus aja olin siiski püsti ja kappasin toas ringi, et laps kiiremini tuleks, kokku aga ikka 14h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle “meeldis” kõige enam käpuli. Olen neli last sünnitanud, igast asendeid proovinud. Käpuli oli parim, aga sain kohutava hemorroidi. Enam ei julgeks selles asendis sünnitada. Aga eks see on individuaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii tihti loen, et kui ktg peal, siis surutakse voodisse. No ei saa aru, kas see on siis ämmaemandate mugavus või mis? Endal oli mõlemal sünnitusel pidevalt ktg peal aga juhtmete ulatuses võisin vabalt kõndida ja püsti olla. Mul on alati pikali valud mitmeid kordi hullemad, oleks ikka väga kuri olnud, kui oleks pikali sunnitud.

Sünnitasin ühe järil, väga meeldis. Teisega oli sama plaan aga ei olnud ootamatult suuteline istuma ning kuna laps juba oli peaaegu väljas, siis ei olnud aega mõelda, läksin ruttu voodisse küllili, mees hoidis jalga. Laps sündis mõne minutiga nii et ei jõudnud jalg krampi minna ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese külili, selili. Nii kohutav oli. Teise ajal nad lõpus aitasid mind koos KTG-ga ikkagi järile. Milline kergenudus, peale tunnist tühja pressimist.
Kolmandaga ütlesin kohe, et tahan järi. Sain. KTG oli ka seekord peal. Kahe eelmisega võrreldes väga normaalne sünnitus. Kuigi alguses ka taheti, et oleksin pikali ja külili. Väga raske oli nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin selili (st tegelikult nagu poollamav pigem).

Ma ausõna omastarust olin ka kõik läbi mõelnud ja arvasin, et selili sünnitada ei taha. Korra proovisin olla presside ülehingamise ajal käpuli, aga nii hakkas väga halb. Siis olin põlvili voodis ja rippusin mehe kaela küljes – arvasin, et nii ma sünnitangi, väga hea oli olla. Aga mingi hetk taheti KTG-d teha (ma pidin väga pikalt presse üle hingama, sest laps ei olnud päris õiges asendis veel), pidin külili heitma. Siis kästi mul paar korda külili asendis pressida, aga ma ei tea, kas nad ise nägid, et see ei sobi mulle, aga mingil põhjusel kästi mul selili keerata (külili oli mul tõesti ebamugav pressida, ei olnud nagu jõudu).

Igaljuhul kui selili keerasin, siis veel mees sositas mulle, et “sa ju ei tahtnud selili sünnitada, kas ütlen midagi”, ma ainult sisisesin vastu : “mul jumalast savi, ma tahan juba last välja saada ja ei liigu enam kuhugi”.

Nii et – nii palju siis planeerimisest ???? tegelikult oli sellises selili/poollamavas mul väga mugav pressida.

Olen sama postitaja. Nüüd teine sünnitus ka möödas ja võtaks uuesti sõna 😀 Seekord arvasin kindlalt, et küllap ma selili sünnitan. Korraks proovisin uuetsi ka käpuli asendit ja seekord oli päris hea olla endal,aga pressida oli nii ebamugav. Niisiis palusin ise võimlaust selili olla. Isegi küsisisn, et kas äkki oleks võimalik saada jalatugesid nagu günekoloogi toolis :d kange tahtmine oli kumera seljaga sünnitada, aga sellepeale hakkas ämmakas naerma, et ei ole veel ükski laps suunaga üles poole sündinud 😀 Aga seekord selili pressimine ei läinud ka kuidagi, laps eriti ei liikunud ja lõpuks pakkus ämmakas välja varianti järil sünnitada.

Pean ütlema, et tegelikult oli see üpris ebamugav. Pressida oli küll veidi parem – mul olid seekord väga nõrgad pressid ja pidin meeletu jõuga ise kaasa pressima, aga endal nagu kehal oli halb, ei olnud korralikku tuge jne, kuidagi rohkem rippusin seal mehe jalge vahel. Aga no välja ma lapse sain 😀 Kui kunagi peaksin 3. lapse saama, ilmselt siis katsetan taas esmalt selili pressimist, kuna see tundus mulle ikka mugavam 😀

Mis muidugi voodilt püsti tõustes/järil oli huvitav, et seekord ma tundsin ise, et “laps tuleb juba”. Esimesel sünnitusel ei tajunud ma ise üldse, et kusmaal see laps on, aga nüüd nii kui voodist püsti sain, karjusin “ta tuleb nüüd kohe” 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 12:42; 30.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kaks last ilmale toonud. Ühe selili ja teise kolm kuud tagasi Pelgulinnas vette. Julgen seda väga soojalt soovitada. Ämmakad on väga abivalmid ja kogu protseduur on kordades pehmem kui nii-öelda kuiva maa peal. Midagi kartma seejuures ka ei pea. Tuttav ämmaemand kirjutas just siin blogis ka sellest, soovitan lugeda http://eestilapsed.ee/ammaemand-pelgulinnas-sunnib-peaaegu-iga-paev-moni-laps-vette/.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega suruti selili, teisega olin juba targem ja keeldusin sellest. Sünnitasin nööri küljest hoides põlvili maas, natukene nagu rippudes.
Vahe oli nagu öö ja päev!
Eks haiglas suruvad selili, kuna neil endal niimoodi mugav. Naisele-lapsele pole selline asend kuskilt otsast sünnitegevust soodustav. Kui ämmaemand/arst aga päevas 20 sünnitust peaks kusagil maas küürutades vastu võtma, oleks ta selg/põlved varsti läbi. Tuleb neist ka aru saada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, miks tahetakse külili ajada, siis on ju kohutavalt raske vastu raskusjõudu oma jalga üleval hoida, minul läks jalg seepeale kohe kole valusalt krampi ja pöörasin end jõuga teise asendisse.

Ma sünnitasin külili ning olin ka peale haiglasse saabumist külili. See tundus kõige parem asend. Ma ei tahtnud, et keegi massaazi teeks, ma ei tahtnud dushi all istuda või vannis olla, rääkimata neljakäpukile minna. Külili, keskenduda ning lisaks ka kanüül käe küljes, KTG, lapse pea küljes andur, kuhu ma ikka keeran. Kui küsiti, et mis asendis soovin lapse väljutada, siis ütlesin, et tõstan jala üles. Hoides ise enda põlvest jalga kõveralt üles, oli väga ok vastupinge nö. lapse liikumisele. Pressid olid 5 min ja rebendeid ei tulnud. Aga ükski sünnitus, sünnitaja, laps ega ämmaemand/arst pole sama. Ühele üks, teisele teine. Kui keegi teine oleks minu eest jalga hoidnud, siis oleks ilmselt väga ebamugav olnud, aga ise hoides on jõutasakaal hoopis teine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 22:41; 12.03 02:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Sünnitus Sünnitusasendid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.