Esileht Tööelu, raha ja seadused. sünnitushüvitis – laekunud summa ei klapi sotsmaksu andmetega

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: sünnitushüvitis – laekunud summa ei klapi sotsmaksu andmetega

Postitas:

Täna laekus sünnitushüvitis, mis oli oodatust väiksem. E-maksuametist vaadates on 2016 aastal minu eest sotsmaksu kokku tasutud ca 3400 euri, summa, mis haigekassast laekus oli ca 2254, minu arvutuste kohaselt peaks aga olema 3164 kanti. Milles võib olla küsimus? Osa sotsmaksust maksti doktoranditoetuse pealt, kas asi võib olla selles, et seda osa millegipärast ei arvestatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 11:16; 11.08 14:09; 11.08 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa arvestab vaid sotsmaksu TÖISELT TULULT.

St vaata õiget rida tuludeklarist.

(Lisaks veel, et kui aasta keskmine on näiteks lausa alla hetke miinimumpalga siis vaadatakse, et esitatud sünnituslehel tööandja poolt sisestatud põhipalga nr poleks väiksem kui hetke miinimumpalk st peab olema vähemalt miinimumpalga nr).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:43; 11.08 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain aru, et alates 2015 a seadusemuudatusest läheb doktoranditoetus samuti töise tuluna kirja (mis on ka ju loogiline, sest tegemist justkui teaduri töö eest saadud palgaga). Vanemahüvitise puhul ju kindlasti seda arvestatakse, kas siis sünnitushüvitise puhul siiski mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 11:16; 11.08 14:09; 11.08 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sa seda ei unustanud, et e-maksuametis on brutosumma, kontole laekub netosumma, kusjuures maksud võetakse maha alates esimesest eurost

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei unustanud, lahutasin maksud. Vaatasin järele, et selline summa tuleb tõesti kokku, kui doktoranditoetus välja jätta. Ja mitte kuskilt ei leia infot selle kohta, kas dekreedirahade puhul doktoranditoetust arvestatakse, ikka ainult vanemahüvitisest on jutt. Ossinovski kõlavad laused seadusemuudatuse eel stiilis “Mitte ühegi doktorandi sissetulek ei tohiks langeda seoses lapse saamisega” samas justkui viitaks sellele, et ka dekreedirahade puhul toetust arvestatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 11:16; 11.08 14:09; 11.08 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH maksab Sotsiaalkindlustusamet(Pensioniamet), sünnitushüvitist e nn dekreediraha maksab Haigekassa.

Minister pidas silmas lapsega kodus oleva ema nn elatustaseme stabiilsust, mitte töövõimetusperioodi(ei ole ilmselt siis nii, et haigus-, hooldus- ja sünnitushüvitise puhul läheks doktoranditoetus arvesse)

VH aluseks on Perehüvitiste seadus
https://www.riigiteataja.ee/akt/124122016005

Paistab, et
VH arvestuses tehtud muudatused, kui neid ikka on…( märksõna “doktoranditoetus” küll seadusest pole leitav) ei mõjuta Haigekassa makstavaid töövõimetushüvitisi,

loe Ravikindlustuse seadust, mina ei leidnud sealt küll, et doktoranditoetus oleks arvestatav.
https://www.riigiteataja.ee/akt/127122016012

Lugesin mis lugesin aga must-valgel lubas Ossinovski nii: 1. septembrist (2015) hakatakse doktoranditoetuse pealt arvestama ka vanemahüvitist.
https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-otsustas-tagada-doktorioppe-uliopilastele-sotsiaalsed-garantiid

siin lubas valitsus muuta ravikindlustuse seadust
ja
muutus on selline:
(4) Kindlustatud isikuga käesoleva seaduse alusel võrdsustatud isik, kelle eest ei maksta sotsiaalmaksu, on:

5) õigusaktide alusel asutatud ja tegutsevas Eesti õppeasutuses või välisriigi samaväärses õppeasutuses põhiharidust või üldkeskharidust omandav isik, kutseõppe tasemeõppes õppiv isik ning Eesti alalisest elanikust üliõpilane, välja arvatud doktoranditoetust saav doktorant.
[RT I, 05.12.2014, 2 – jõust. 01.09.2015]

Kuskilt ei leia, et doktoranditoetust arvrestatakse jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:43; 11.08 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas selle doktoranditoetusega on, kas siis, kui haige oled, saad selle võrra vähem toetust ja selle asemel esitad töövõimetuslehe ja saad töövõimetushüvitist? Kui ei, siis ei võeta doktoranditoetust ka nn dekreediraha arvestamisel arvesse, sest ka see on töövõimetushüvitis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka töötav doktorant, dekreeti jäin veebruaris. Ja ongi nii, et dekreeti jäämisel ei võeta doktoranditoetust arvesse, aga VH arvutamisel võetakse. Minu arust kummaline, aga seaduses on ka nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka imestasin, miks mul kipsi sattudes vaid palk haigushüvitise jaoks arvesse läks ja doktoranditoetus ei läinud…

küsimus targematele: kuidas tulevikus pensioniarvestusega on, kas seal ka seda sots.maksu ei arvestata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus targematele: kuidas tulevikus pensioniarvestusega on, kas seal ka seda sots.maksu ei arvestata?

Mitu aastat sul pensionini on? Seadused muutuvad ju pea üle aasta. Tulevikku saab ennustada vaid hiromant või Delfi oraakel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. sünnitushüvitis – laekunud summa ei klapi sotsmaksu andmetega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.