Esileht Ilu ja tervis Sünnitusjärgne kontroll

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Sünnitusjärgne kontroll

Postitas:

Sünnitasin juuli keskel ja pikemat aega kaalun arstile aega panna sünnitusjärgseks kontrolliks. Esimese sünnituse järel enam kuskil kontrollis ei käinud, ei pidanud seda aastaid nooremana vajalikuks. Nüüd aga mõtlen, et peaks ikka kontrolli minema, aga kelle juurde aeg panna? Rasedust jälginud ämmaka juurde ei tahaks, kuidagi nii pealiskaudse ja ükskõikse suhtumisega oli. Samas oma günekoloogi mul pole, kelle juures aastaid käinud oleks. Enne sünnitust käisin dr Anu Suurpalu juures korra visiidil oma müoomide pärast ja tema jättis küll väga sümpaatse mulje. Aga kas tema teeb üldse sünnitusjärgset kontrolli võib peaks ikkagi oma ämmaka juurde minema? Kas olete pidanud vajalikuks peale sünnitust kontrolli minemist või olete pigem käega löönud? Kui olete kontrollis käinud, kas siis oma ämmaka juures või lihtsalt helistan ja ütlen, et sooviks dr suurpalu juurde aega? Kogemusi, soovitusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas tema teeb üldse sünnitusjärgset kontrolli võib peaks ikkagi oma ämmaka juurde minema? Kas olete pidanud vajalikuks peale sünnitust kontrolli minemist või olete pigem käega löönud? Kui olete kontrollis käinud, kas siis oma ämmaka juures või lihtsalt helistan ja ütlen, et sooviks dr suurpalu juurde aega? Kogemusi, soovitusi?

Sulle vast ei tehtud seal midagi väga individuaalset ja eripärast, et tingimata sama ämmakas peaks olema. Pane lihtsalt aeg, kelle juurde registratuurist antakse (ütledki, et sünnitusjärgseks kontrolliks, küll nad seal ise jagavad) ja käi ära.
Jah, muidugi pidasin oluliseks, tahtsin olla kindel, et kõik on paranenud, arutada spiraali paigaldamise võimalusi jne

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgset kontrolli teeb reeglina ämmakas. Pärast esimest sünnitust kontrollis käies ämmakas viskas pilgu peale (eemalt ja väljastpoolt) ja ütles, et “päris normaalne näeb välja” ja võttis PAP-testi, sest aeg oli sealmaal, ja küsis, et kas ma mingeid rasestumisvastaseid vahendeid tahan, aga ma ei tahtnud. Teine kord käisin teise ämmaka juures ja tema küsis, et kas ma ise tahan pukki minna, et kas ma tunnen vajadust. Kuna ma ei tundnud, siis küsis, et kas rasestumisvastaseid vahendeid tahan, aga ma ei tahtnud. Nii et minu jaoks olid need visiidid suht mõttetud, samas ma tahtsin ikkagi igaks juhuks ära käia, no mine tea. Kes tahab beebipille või spiraali või kellel on mingid komplikatsioonid, nende jaoks on kindlasti mõttekam. Kui sul on olemas arst, keda sa usaldad, siis sa võid ju tema juurde lihtsalt tavavisiidile minna, ega see kuidagi halvem ei ole, korra aastas peaks ju niikuinii käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine selle juurde kontrolli, kes endale sobib. Võid valida teise ämmaka nt netiarvustuste põhjal ja siis tema juurde aja panna. Ise tegin ka nii. Kuigi jah, see kontroll oli suht mõttetu…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis Sünnitusjärgne kontroll