Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Suur mure :( sõin pooltoorest kana

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Suur mure :( sõin pooltoorest kana

Postitas:

Käisin lõunat söömas ja kui pool kana oli juba ära söödud, siis lõpuks avastasin, et seest roosa 🙁
Selle ülejäänud tüki jätsin järgi. Aga nüüd mure nii, nii suur 🙁
Mis hädad nüüd ohustada kõik võivad: salmonella, listeeria, toxoplasmoos.
Miks ei saa normaalselt rasedust nautida, kogu aeg mingid ohud.

Kas kellelgi veel nii juhtunud on?

Nädalaid 18+

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 15:10; 06.03 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kõik võid sa siis ka saada, kui rase pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kõik võid sa siis ka saada, kui rase pole.

Jah, aga siis põed lihtsalt läbi ja korras. Rasedana on ohustatud kõhubeebi ja ise ka rohkem 🙁 ja listeeria puhul on asju väga hull ju 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 15:10; 06.03 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šanss midagi saada on nii üliväike, et ma isegi ei mõtleks sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mõistan su mure täiesti, sõin raseduse ajal mitte täielikult läbi küpsenud liha ja muretsesin ikka tükk aega.

Kuid statistiliselt on salmonellat saada tõesti väga väike võimalus, sest praegu testitakse seda pisteliselt juba kana tootmise ajal.

Ja mina saan aru, et salmonella saamiseks pead sa ikka konkreetselt toorest kohta sööma, sina sõid ju ümbert ära ja roosat osa ei puutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge mõelge vähem üle. Olen 3x rase olnud, iga raseduse ajal söönud väga palju erinevaid pehmeid juustusid, toorest kala nii meil kui mujal maailmas jnejne. Mitte midagi pole juhtunud ja ma ei tea ka kedagi, kellel oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 19:41; 08.03 00:04; 09.03 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures paljud meist on toksoplasmoosi kunagi ilma sümptomiteta läbi põdenud (eriti need, kes rohkem loomadega kokku puutunud). Eestlastest pidi ligi 50 % olema antikehad veres ja seega sellele immuunsed. Kusjuures hispaanias tehakse rasedatele rutiinselt antikehade test ja kui need olemas, siis lubatakse vabalt ka toorest värki süüa (ma ei tea muidugi, miks nad siis listerioosi eest ei hoiata, äkki see on niivõrd haruldane?). Igal juhul on oht palju suurem 1. trimestril.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Eestis tehtud uuringu üks organiseerijatest – toksoplasmoos on tõesti üle pooltel eestlastest. AGA toksoplasmoosi korral võib esineda ka taasnakatumise oht. Ma olen ise ka positiivsete tiitritega, aga väldin ikkagi võimalust uuesti nakatumiseks. Samas kui roosat osa ei söödud, siis ei tohiks miskit hullu olla ja IGA kana nüüd ka toksoplasmoosi ei kanna.
3 rasedusega eelkõnelejale aga ütleks, et paljusid asju ei pruugigi osata seostada. Näiteks toksoplasmoos on väga mitmetahuline ja mitmepalgeline, et uskumatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 22:05; 09.03 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Eestis tehtud uuringu üks organiseerijatest – toksoplasmoos on tõesti üle pooltel eestlastest. AGA toksoplasmoosi korral võib esineda ka taasnakatumise oht. Ma olen ise ka positiivsete tiitritega, aga väldin ikkagi võimalust uuesti nakatumiseks. Samas kui roosat osa ei söödud, siis ei tohiks miskit hullu olla ja IGA kana nüüd ka toksoplasmoosi ei kanna.
3 rasedusega eelkõnelejale aga ütleks, et paljusid asju ei pruugigi osata seostada. Näiteks toksoplasmoos on väga mitmetahuline ja mitmepalgeline, et uskumatu.

Et kui ma olen täiesti terve, pole kordagi kõhulahtisust esinenud, rasedused probleemideta kulgenud, proovid korras, siis võin ikka olnud raseduse ajal toksoplasmoosi põdenud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 19:41; 08.03 00:04; 09.03 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toksoplasmoos ei kulge enamasti kõhulahtisusena, vaid pigem gripilaadsena ehk “külmetusena”. Kui sa oled terve ja rasedused on kõik kulgenud ok, siis oled sa 50% tõenäosusega toksoplasmoosivaba. Kui oled pos antikehadega, siis võib ikkagi kõik hästi minna, kuna enamasti nakatutakse siiski juba enne rasedust. Kõige ohtlikum on esmakordne nakatumine raseduse ajal. Korduvnakatumised ei ole küll sagedased (neid on kohutavalt raske diagnoosida, sest ka esmanakatumist on raske diagnoosida, korduvat on veel raskem), aga raseduse ajal samuti väga ohtlikud, seega liigseid riske ei tasu võtta isegi juhul, kui juba oled toksoplasmoosile postitiivse tiitriga. Minul on olnud üks täiesti probleemideta rasedus (sünd 2014), praegu on teise algus. Uuringutega alustasin 2012 aastal ja samal aastal uurisin enda verd ka igasuguste huvitavate parasiitide vastu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 22:05; 09.03 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toksoplasmoos ei kulge enamasti kõhulahtisusena, vaid pigem gripilaadsena ehk “külmetusena”. Kui sa oled terve ja rasedused on kõik kulgenud ok, siis oled sa 50% tõenäosusega toksoplasmoosivaba. Kui oled pos antikehadega, siis võib ikkagi kõik hästi minna, kuna enamasti nakatutakse siiski juba enne rasedust. Kõige ohtlikum on esmakordne nakatumine raseduse ajal. Korduvnakatumised ei ole küll sagedased (neid on kohutavalt raske diagnoosida, sest ka esmanakatumist on raske diagnoosida, korduvat on veel raskem), aga raseduse ajal samuti väga ohtlikud, seega liigseid riske ei tasu võtta isegi juhul, kui juba oled toksoplasmoosile postitiivse tiitriga. Minul on olnud üks täiesti probleemideta rasedus (sünd 2014), praegu on teise algus. Uuringutega alustasin 2012 aastal ja samal aastal uurisin enda verd ka igasuguste huvitavate parasiitide vastu ????

Ühesõnaga üsna väike risk. Sama hästi võib tänaval telliskiviga pähe saada. 🙂 Gripilaadseid sümptomeid meie peres ka viimaste aastate jooksul olnud pole, ainult nohu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 19:41; 08.03 00:04; 09.03 17:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Suur mure :( sõin pooltoorest kana

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.