Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Suur pere ehk viies laps

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Suur pere ehk viies laps

Postitas:

Kas on siin neid emmesid , kel on ka neli last vöi rohkem olemas vöi ootavad viiendat? Kuna ma ise plaanin oma unistuse täita ja saada vis last . Mul on neli last oelmas. Ühes seltskonnas ma kuidagi vihjasin et miks mitte ei vöiks veel üks olla ja sellepeale sain sellise loengu,et olen ma loll ja rumal vöi imelik, jne jne. Kas teistel suurperedele on ka nii viltu vaadatud selle peale? Millest selline arusaam kohe? Miks ei vöiks olla palju lapsi peres? Miks peab olema see 2-3 last ja isegi kui kolmanda saad siis juba vaadatakse imelikult. Millest see tuleb? Enam nagu ei julgegi sönagi öelda kuskil. Kahju on sellest see on ju minu rööm mida tahaksin jagada hoopis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui jaksad oma lapsed üles kasvatada ja tagada neile korralik haridus, siis olgu lapsi või 20 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2. Sooviks veel 2-3, kuid meie puhul kahjuks võimatu – mehepoolne viljatus.
Kui teil on tervised korras ja majanduslik pool ka, siis andke minna! Miks see peaks olema teiste asi kommenteerida. Lapsed on nii toredad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu unistus on ka suur pere.Tahaks lausa 8 last. Praegu olemas 1 ja mehel eelmisest abielust ka üks täiskasvanud laps. Ootame avasüli järgmist rasedust.
Ära lase kellegil oma unistuste peal talluda. Igatüht teeb erinev asi õnnelikuks. Ma ei jagaks oma plaane mitteviljakas keskkonas vaid ikka nendega kes Sulle toeks on ja Sinuga koos rõõmustada oskavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hetkel 3 last. Peagi sündimas neljas. Oleme mõelnud ka viienda peale. Eks elu näitab. Keegi viltu pole vaadanud. Just oleme kiita saanud, et nii tublid oleme. Katus on meil pea kohal, lastel kõik olemas, mehega suhted head.. miks mitte siis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan teist last ja olen saanud mõistmatuid kommentaare selle kohta. Küll kommenteeritakse lapse sugu (teine poiss tulekul) kui ka väikest vanuse vahet (1a10k). Ühel sünnipäeval ütlesin küll juba ühele 7 lapse isale halvasti, kui ta hakkas kõvasti kommenteerima, et ma koguaeg ainult kõhuga ringi käin. Me oleme ise elukaaslasega väga rahul ja oleme rääkinud ka kolmandast lapsest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks ka viiendat, aga kahjuks jaanuaria mu kolm kuud katkes ja nüüs olen õnnetu, ei teagi enam. Nii väga tahaks aga kurbus ha hirm on suur. Hetkel pole ceel tsükkel ka käima läinud, seega kes teab millal, paraku pressib vanus ka peale.
Aga mina ei arva, et viis last on palju.
Kui esimene on nn.”mehele läinud”☺ ja viimane on kooli läinud, miks siis ka mitte üks naeru ja rõõmupall lisaks.
Ja kui nähvatakse hariduse teemat, siis olgem ausad see üks ja kaks võivad samuti lihtsalt mitte õppida, siin pere suurus kûll võimu ei võta. Ise olen 10 lapselisest perest ja no olgem ausad keegi ei ela ehk just mannavahus aga keegi pole ka turuvarblane. Kõik igati viksid ja viisakad, mehed asjalikud firma omanikud, naised pedagoogid, klienditeenindajad ja ilutegijad/ maniküürid, pediküürid ja aiakujundajad.
Kes tahab see jõuab. Ainult haridus üksi ei tee inimest inteligentsemaks.
Olen igati õnnelik, et mind selline pere ümbritseb.
Teistel tädide ja onu perees oli 2 last ja pole millegagi kiidelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 02:17; 14.02 02:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui keegi siin hakkab kirja vigu “kommima”, siis telefoniga juhtub seda, mitte pole kirjaoskus hariduse taga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 02:17; 14.02 02:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei öelda ikka midagi halvasti suurte perede kohta.

See täiesti oleneb perest – kui vaevuvaevu jaksad praegustelegi normaalset elu võimaldada (näiteks käid facebookis annetustena kärusid, beebitarbeid jne otsimas), siis ilmselgelt pole mõtet saada järgmist last. Pigem aita senistel võimalikult kvaliteetset elu elada (ehk tahaks laps mõnes trennis käia, kooliekskursioonidel, parema kvaliteediga kummikuid vms). Kui kuu lõpus raha kontol otsas – siis “beebid on ju nii nunnud ja lapsed nii toredad” pole küll mingi argument.

Mul on sõprusringkonnas mitu pere, kus emal ja isal normaalne sissetulek (teise ringi asju osta on ju täiesti ok), lapsi 3+ ja kõik elavad ju pigem kaasa, et oi kui äge pere teil on, mida rohkem seda uhkem! On ka superäge kuue lapsega pere. Ei ole nad midagi rikkad, aga kaugelt näha, et majandavad hästi ja lapsed on õnnelikud. Vanemad ka 😉

Kui aga inimene oma seniseid lapsi ära toita ja katta ei suuda (näiteks kuu lõpus on konto alati nullis), siis muidugi vaadatakse viltu. Riik ei pea toitma ja katma ja absoluutselt iga laps on ära teeninud tähelepanu, võimalused ennast arendada, kvaliteetsed riided (vältimaks külmetust), normaalsed pesemisvõimalused kodus, alati toitaineterikaste einetega täis kõhu ja armastavad vanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 5 last, neist 3 teismelist ja 2 lasteaiaealist, kellest üks erivajadusega. Üks asi on majanduslik toimetulek, teine asi emotsionaalne. Mina isiklikult tunnen, et vahel muutun küll närviliseks kui pean korraga kõigi 5 probleemidega tegelema – et mind lihtsalt ei jagu. Ja et mul ei ole muud oma-aega kui uneajast. Aga tean, et see kõik läheb mööda ja see, kuidas nad tegelikult kokku hoiavad (kuigi oskavad loomulikult ka suurepäraselt näägelda omavahel), on ikka väga südantsoojendav. Olen oma lastele maast madalast õpetanud, et sõber on sõber, sõbrad tulevad ja lähevad, aga pere on see, kelle peale võib alati loota, kes toetab ja ootab.
Ise tunnen, et rohkemaks mul ka jaksu ei jätkuks kui need 5, eriti praegu kui maja on pubekaid täis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see laste arv ja sugu on alati mõnel hambus, olgu neid 1 või kakskümmend. Nad tegelikult ei mõtlegi seda tõsiselt läbi, mida jahuvad, see on niisama suusoojaks jutt. Ja kui mõni väga inisema hakkab, siis ütlegi otse, et kui meie pere saab viie lapsega hakkama, siis nad ongi oodatud ja pole teiste asi hambaid teritada.
1: “Ega te phe lapsega ei jää, õde/venda vaja)
2: “Komplekt koos (kui oled õnnelik, kes sai poisi ja tüdruku kohe 🙂 ” või “no ikka poissi/tüdrukut ka vaja!”
3: “Ega te rohkem ei taha!?”
4: ” no nüüd on vist küll kõik”
5+ hakatakse juba ebameeldivaid märkusi sigimise ja rasestumisvastaste meetodite kohta tegema vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan kurvastusega mis hullumajas mu sõbranna elab 3me lapsega, kisa ja kära, elamine on alati segi, endal tal närvid läbi ja hullumas. Tõesti ei mõista, miks ma peaks kunagi veel teist last tahtma ja ennast ohverdama. Seepärast ei mõista inimesed ka ilmselt sind, miks sa tahad 5 last 😀 Aga no kui meeldib siis anna tuld. Kelle asi see on, peale sinu enda pere. Peaasi jah et suudad neile kõik vajaliku tagada järgmiseks 20 aastaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tutvusringkonnas (nii ülikooliaegses kui ka laste kooliga seoses tekkinud) ikka väga palju 3-4-lapselisi peresid, mitu viielapselistki. Ei tule hoobilt ette kedagi, kes omadega toime ei tuleks – kes paremini, kes veidi halvemini, aga katus on kõigil pea kohal ja söök laual, lapsed käivad ringides ja nii edasi.

Endal on kolm, tahaks veelgi – materiaalse olukorra taha asi küll ei jää.

Sa ise tead kõige paremini, kas ja kuidas pere hakkama saab, nii materiaalselt kui ka emotsionaalselt. Kui tead, et saaksite hakkama, siis ära teiste arvamuste pärast muretse. Võib-olla saad kellelegi hoopis heaks eeskujuks või mõtteviisi muutmise ajendiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Suur pere ehk viies laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.