Esileht Pereelu ja suhted Suure ego ja terava ütlemisega mehed

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )

Teema: Suure ego ja terava ütlemisega mehed

Postitas:

Siinsete kägude põhiseisukoht: kui sa ei ole selline, nahu mina, oled jäle värdjas, kes tuleb maa pealt ära pühkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 23:31; 13.06 07:54; 13.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, see ei pruugi nii olla. Empaatia- ja EQpuudega isikul (nagu mina) on enamasti sügavalt savi, kui keegi püüab “tagasi teha”. See on lihtsalt üks hale ja läbikukkumisele mõeldud üritus meiesuguste poolt vaadates. Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.”
Meiesugused isegi ei haavu selle peale, sest kellegi teise püüd midagi niimoodi peegeldamisega selgitada tundub mõttetu emotsioneerimine. Kui sul on mure, räägi selgete lausetega see ära, siis saame hakata seda lahendama, mitte ära tee halval amatöörtasemel kooliteatrit (mõtleksin mina ja kogemuse järgi ka paljud minu moodi inimesed).

Vot sellepärast ma ütlengi, et – jookse. Sa ei suuda iial ära arvata, mis on sobiv argumenteerimine ja mis mõttetu emotsionaalsus. Sa ei suuda iial ette näha, mis seda tüüpi inimestele sobib ja mis mitte. See sõltub ma ei tea – ilmakaarest või jumal teab millest. Kas nad isegi teavad. Minu tänane kogemus – kirjutasin ekskaasale, et sa oled ikka hea naljamees (juttu oli lapse trennist toomisest) – ta helistas ja väitis, et olin teda selle lausega jobuks tembeldanud. Sest ärgu ma ajagu ümber nurga juttu vaid öelgu otse kui teda jobuks pean. Nimelt oli lubanud ta kuni kella 12-ni, et toob lapse trennist, siis aga kell 14 teatas, et tal läks auto remonti. Ja andke andeks – kell 14.30 pidin mina siis suutma töölt trenni jõuda (meie laps on mitte just päris tavaline, ta ei sõida ise bussiga)

Mina soovitan ka joosta, sest see inimene sisuliselt ei muutu. Ta võib teraapia jms abil end õppida ohjeldama, aga sisuliselt ja põhjani ta ei muutu.

Imestama paneb mind siin teemas see, et samas kui ma olen olnud algusest saadik teie poolt, st püüdnud seletada, mis toimub meiesuguste peades (ilma seda heaks kiitmata, nagu olen öelnud), ei saa enamik kägusid sellest aru ja annab jalaga. Vat see sündroom on mulle tundmatu. Soovisite sisekaemust inimese ellu, kes mõtleb nagu teemaalgataja mees – ma pakkusin seda. Ma ei õigustanud ennast, ma rääkisin, et mõistan seda probleemi ja tegelen selle ravimisega. Aga siis tuli ikka 3 kägu ja andis jalaga näkku.

Ja kui mina arvan, et mul on EQ puue, siis nendel kägudel on mis? Sadism? Mina tulen siin, rebin oma hinge lahti, ei õigusta, ei kiitle, räägin (sest küsiti), kuidas minusugused mõtlevad. Ja selle asemel, et arutleda või süveneda, saan ma sõna otseses mõttes peksa. Selle eest, et julgesin rääkida, MILLEST täpselt vabanemiseks ma koolitustel ja teraapiatel käin. “Vastik inimene” oli veel kõige leebem. Aitäh, linnupojad. Niimoodi saate ehk kellegi veel haudagi lükata, kes otsustab lihtsalt ausalt hingelt ära rääkida (sest küsiti).

Mulle hakkab tunduma, et tänane ja neljapäevane teraapiaseanss on mul täiesti tarbetud, sest sadistini ma ei küündi ja emotsionaalse intellekti puudega inimesi tundub olema rohkem, kui ma arvasin. Milleks siis minagi aega ja raha enese muutmisse panustan. Perekool on väga demotiveeriv koht. Siin on palju halva suhtlemisega inimesi (nagu minagi), ainus vahe on, et nad ei püüagi muutuda.

Teemaalgatajal soovitan joosta, kui vend ise ei soovi muutuda. Mina soovisin, aga näe, piisas vaid trobikonnast kägudest…

Ja jälle on kõik peale tema süüdi. “Aitäh, linnupojad.” Issand, kui tuttav see kõik on.

Tema ju käib teraapias, ja see on nüüd kõik ilmaasjata, samas seletab pikalt, KUI ükskõik tal sellistest “klähvikutest” on (näha on jah, et väga ükskõik, ma nimetan ka inimesi, kellest mul ükskõik on, erinevate nimedega. Sest mul on nii ükskõik).

Selliste inimestega ei saa läbi rääkida või neile midagi selgitada. Sa jääd alati ise süüdi, alati ise lolliks, alati ise selleks, kes valesti käitub.

Kui talle midagi ta enda kohta öelda üritada (näiteks practice what you preach, mis neile täiesti arusaamatu on), tasub kohe vihmavari valmis panna, et seda p**arahet veidigi leevendada. Noh, täpselt nagu siin näha on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 18:20; 12.06 22:24; 13.06 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, see ei pruugi nii olla. Empaatia- ja EQpuudega isikul (nagu mina) on enamasti sügavalt savi, kui keegi püüab “tagasi teha”. See on lihtsalt üks hale ja läbikukkumisele mõeldud üritus meiesuguste poolt vaadates. Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.”

Meiesugused isegi ei haavu selle peale, sest kellegi teise püüd midagi niimoodi peegeldamisega selgitada tundub mõttetu emotsioneerimine. Kui sul on mure, räägi selgete lausetega see ära, siis saame hakata seda lahendama, mitte ära tee halval amatöörtasemel kooliteatrit (mõtleksin mina ja kogemuse järgi ka paljud minu moodi inimesed).

Noh, minu abikaasa püüab ka seda mängu mängida ja sellist nägu teha. Tegelikult on aga ka temal omad hoovad, millele vajutada. Tuleb lihtsalt need üles leida.

Mind irriteerib kõige rohkem see, et inimene (abikaasast rääkides siis) tuleb aeg-ajalt välja kampaaniaga “nüüd hakkame ilusasti elama ja toetame teineteist” ja mida kõike veel. Aga vaata, elada ei saa kampaaniakorras. Iga päev tuleb normaalselt suhelda ja suhtuda ning mitte seda kõike oma järjekordse impulsiivse teise maha trampimisega ära lörtsida.

Olen täiesti nõus nendega, kes ütlevad, et suhtes tuleks ühes paadis olla ning iga päev püüda anda parim, et kooslusel tervikuna oleks parem, mida iganes see siis tähendab. Osadele aga ei paista see kohale jõudvat. Ikka “mina-mina-mina”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:32; 13.06 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge inimesed- ärge tehke haiget, ma kaalun tõsiselt teema kustutamist, et ei saaks niimoodi pahasti öelda keegi.
Tunnustan väga inimest, kes on enda kogemust ja sisemust peegeldanud. Palun jätka sellel teraapia teel kus sa oled!!! See on Sinu elu ja see läheb ainult paremaks, kui suudad jääda teiste inimeste suhtes positiivsemaks. Ma siiralt usun, et kuna ta tunnistab probleemi siis ta jõuab lahenduseni ja õpib oma õppetunni. Ikka väga palju on inimesi, kes probleemi tunnistamata külvavad enda ümber haigetsaamist. Näen selliseid ja näen ka seda, et maailm annab neile vastutasuks üsna üksiku pealiskaudsete suhetega elu, sest keegi ei jaksa jääda nende juurde pikemaks. Ikka ja jälle lõpevad sõprused mingi tobeda tüliga või solvumisega ja peale seda ei taastu. Sest inimesed unustavad, mida sa ütlesid, aga mitte kunagi ei unusta nad seda millise tunde sa nendes tekitasid. See emotsioon tuleb alati tagasi kui inimest uuesti kohtad, see jääb ahviajju ja lihasmälusse ja selle kustutamiseks pead kümneid kordi tõestama vastupidist. Kui see tunne, mida keegi sinu sees tekitab, on pikka aega halb, siis saab igaühe kannatus ükskord otsa.

Minu jaoks on olnud väga kasulikud selle inimese mõtted, kes avas teise poole mõttemaailma. Ma saan aru, et nii tema kui ka minu kaaslase suurim erinevus minuga on fookus. Mina fokuseerun suhetele ja see on minu tugevus ja nõrkus samal ajal. Suhetega seonduv on peres, sõpradega ja töiselt mul suurepärane, minu majanduslik edu tuleb sellest. Kahjuks lähisuhtes olen õppetunnil, mis tuleb raskelt. Tema fokusseerub tulemusele ja see on nii tema tugevus kui nõrkus. Mõlemad oleme äärmuses. Mõlemad oleme tegelikult ühtmoodi õrnad ja katkised seal kaitsekihi all. Edu sõltub sellest, kes kui palju on valmis õppima oma äärmusest tagasi tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sa ikka oled klammerduja ja tema pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 13:29; 13.06 10:19; 13.06 10:59; 13.06 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“EQ puue”, “nartsissist”… No mida veel? Kellel on siin EQ puue, kui inimesest aru ei üritata saada ja hakatakse teda kohe sildistama? Kes on nartsissist, kui genereerida suudetakse vaid selliseid mõtteid, mis on ennast kiitvad/kaitsvad ja teisi lahterdavad?

Vaadake, kes on ärimaailmas tegijad — kas inimesed, kes nurgas tihuvad, sest Issand, ta ütles mulle nii halvasti? Või inimesed, kes otsivad kompromisse ja lahendusi? Kas edukas inimene sildistab kellegi EQ puudega või üritab leida midagi head/kasulikku, millega töötada?

Mäletate koolis neid tüdrukuid, kes teistele asju ära tegid? Teate mõnda IT meest, kelle juurde saab alati minna ja ta parandab arvuti ära? Teate mõnda naabrinaist, kes alati tuleb appi, kui vaja on? Kindlasti tuleb mõni neist inimestest ette. Teate — ka neil inimestel on piir. Nad on palju paremad inimesed, kui keskmised inimesed — nad kulutavad enda aega ja närve, et teisi aidata, kuid kui abipalujad ei saa aru, et aidakse kord või kaks, mitte lõpmatult, siis mingil hetkel need inimesed tõmbavad pidurit ja peale seda ei liigutata enam lillegi. Ja mis siis juhtub? Siis tulevad saamatud kokku ja hakkavad klatsima, kuidas toredast naabrinaisest sai “eq puudega nartsissist” ja kuidas “kogu aeg aitas ja nüüd enam mitte”. Need inimesed teevad, need inimesed jõuavad, aga see ei tähenda kohe üldse mitte, et need iniemesed tahavad ja need inimesed peavad. Inimeste vahel peab olema austus. Need kalgid inimesed on muutunud kalgiks inimeste toel. EQ puudega inimesed, kes arvavad, et nemad peavad saama, sest nemad on erilised, toredad, head ja ainukordumatud. Nartsissistid, kes ei näe kaugemale iseenda ninast ja võivad lõpmatuseni jaurata enda õigustest.

Nii need kanged inimesed tekivad — luuserid annavad neile tööriistad ja siis pärast imestavad, miks neid tööriistu nende vastu kasutatakse.

Teemaalgataja — Sul on selline mees, keda enamik siinolijatest ei kohta eales. Ma ei ole lugenud veel Sinu vastustest, et mees oleks ambitsioonitu joodikust luuser, kes märatseb ja peksab nagu siin enamiku mehed paisatavd olevat. Ideaalset inimest pole olemas, kuid puhtalt ühiskonnakorralduse aspektist on Sinu mees kindlasti enamikust peajagu üle. Kui mure vaid puhtalt suhtlemises, siis ma üritaks väevõimu asja korda saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 13:09; 12.06 15:27; 13.06 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sa ikka oled klammerduja ja tema pole.

Enda arvates ei ole. Mul on oma elu, oma sissetulek, oma sõbrad ja tegevused. Aga siinkirjeldatu põhjal võib tõesti kärts-mürts inimesele tunduda, et kui ma enam ei soovi olla suhtes, kus kohtume korra, kaks nädalas, siis on temal õigus mind nimetada klammerdujaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, see ei pruugi nii olla. Empaatia- ja EQpuudega isikul (nagu mina) on enamasti sügavalt savi, kui keegi püüab “tagasi teha”. See on lihtsalt üks hale ja läbikukkumisele mõeldud üritus meiesuguste poolt vaadates. Küsimus “kas on tore nii” võib saada sinu jaoks vastuse, mida sa kuulda ei taha: “sa palun anna mulle teada, kui sa suudad normaalselt suhelda.”

Meiesugused isegi ei haavu selle peale, sest kellegi teise püüd midagi niimoodi peegeldamisega selgitada tundub mõttetu emotsioneerimine. Kui sul on mure, räägi selgete lausetega see ära, siis saame hakata seda lahendama, mitte ära tee halval amatöörtasemel kooliteatrit (mõtleksin mina ja kogemuse järgi ka paljud minu moodi inimesed).

Miks need sinusugused suursugused inimesed siis üksi oma egoga ei ela? Nii võimsad te ka pole eksole, et päris üksi ka hakkama saaks endaga
Vaata peeglisse ja suhtle sellega. Milleks sul vaja teisi inimesi tüüdata.
Tegelikult on aga hoopis vastupidi. Teiesugustelt ei tule mingit konkreetsust, on vaid keerutamine ja otsustusvõimetus ja see suure ego esitlemine on hoopis enesehinnangu puudus. Sügavalt savi inimene ei hakka isegi mainima, et tal savi on.

Kuidas, palun? Kas sinuga on kõik põhimõtteliselt ok?

Kindlasti ei ole mina ennast ei sõnas ea kirjas kunagi suursuguseks nimetanud, vaid EQ ja empaatiapuudega inimeseks. Kui ma sind tüütasin, palun andestust ja lahkun. Pole midagi lihtsamat. Head ööd, klähvik.

Suure egoga inimene palub andestust, haha. See, mis üks inimene siin ütles, on täpselt teiesuguste kirjeldus. Elaga ise oma egoga ja ärge tüüdake normaalseid ja suhtlemisvõimelisi toredaid inimesi. Kurb lugu, kui mõni tore peaks teiesugustega kokku saama. Teemaalgataja põgene sellise mehe juurest. Lõpuks pole sul enam enesehinnangut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:29; 13.06 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sa ikka oled klammerduja ja tema pole.

Enda arvates ei ole. Mul on oma elu, oma sissetulek, oma sõbrad ja tegevused. Aga siinkirjeldatu põhjal võib tõesti kärts-mürts inimesele tunduda, et kui ma enam ei soovi olla suhtes, kus kohtume korra, kaks nädalas, siis on temal õigus mind nimetada klammerdujaks ????

perekoolis on üldse raske arusaada mis on lõppeks õige ja mis on vale. teema algab ühest ja lõppeb kusagil mujal, st teemaalgataja ise ajab nii segast kokku kus polegi võimalik arusaada mis siis tegelikult on. alguses jaatatakse, siis jälle eitatakse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 13:29; 13.06 10:19; 13.06 10:59; 13.06 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal on vaks vahet, kas ollakse konkreetne ja tugev, või labaselt sõidetakse oma partnerist üle. Kui sa tunned, et pead käima “hea ja õige olemiseks” mööda nööri, ole ettevaatlik. Sealt on vaimse vägivallani väike samm, just niimoodi see algab. Sest sa ju ei taha olla see, kelle vastu tema teravik parajasti suunatud on, kes on tal kuskil ees, aeglane, rumal, teeb midagi valesti. Mina sinu asemel juba lõpetaks ära.
Nende inimestega on see probleem, et argumendid ei mõju, nad mängivadki su nurka, ja sa ei saagi võita. Ja mitte kunagi ei saagi võita, isegi kui sul on tegelikult õigus (ja see on tegelikult kõige hullem tunne, kui alati ise lolliks jääd), ja üsna pea sa hakkad kahtlema, kas sul üldse oligi õigus. Vihjeks – keegi ei ole eksimatu, isegi kui tema end nii serveerib.

Täiendus: lugesin veel su juttu ja nägin, et see protsess on tegelikult juba alanud. Sa juba oled vait, sest sa ei taha seda reaktsiooni, ja varsti, mida keerulisemaks talle meele järele olemine muutub, hakkad sa seda reaktsiooni kartma. Ta õpib sind tundma ja varsti suudab ta sind kahe hästisihitud märkusega endast välja viia. Ja siis oled sina see “närvihaige, liialdad kogu aeg ja pead ravile minema”. Ja üldse on see sinu süü, et ta niimoodi käitub, sest sa tegid X.

Teemaalgataja, see tsiteeritu on parim vastus siia teemasse. Pane need tarkused kõrvataha.

Aga üldiselt on kurb lugeda, kuidas osad inimesed nimetavad ülbust, üleolevat käitumist ja teistest ülesõitmist tugevuseks, karismaatilisuseks, sarmikuseks. Sooviks vähe inimesi selliste “tugevate” teele.

Minu elukogemus on see, et suhtes ei pea olema halbu ja haigettegevaid hetki. Ma olen ka selle teema keskmes oleva natuuriga suhtes olnud. Olin väga noor ja alguses oli mees väga võluv ja lahke, aga väga kiirelt tekkisid esimesed märgid sellest, et see mees ei ole tegelikult üldse lahke. Või on seda siis kui see talle kasulik on, siis kui üritab muljet jätta. Alguses ikka üritasin ebameeldivaid hetki ühekordeks mõelda, aga tema negatiivsed, haigettegevad küljed läksid ainult hullemaks.
Nüüd kui elan koos hoopis teist tüüpi, tugeva ja hea mehega, ei suuda ma aru saada, kuidas tolles eelnevas suhtes mitu aastat vastu pidasin. See ei ole normaalne elada vabatahtlikult koos inimesega, kellega koos pole võõrad pinged ja südamevalu. Võibolla mõni naudib seda ja defineerib seda põnevuse ja karismaatilisusena. Aga mulle ei sobinud. Hea on teada, et su kõrval on inimene, keda ei pea kartma, kellega on hea ja mõnus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestama paneb mind siin teemas see, et samas kui ma olen olnud algusest saadik teie poolt, st püüdnud seletada, mis toimub meiesuguste peades (ilma seda heaks kiitmata, nagu olen öelnud), ei saa enamik kägusid sellest aru ja annab jalaga. Vat see sündroom on mulle tundmatu. Soovisite sisekaemust inimese ellu, kes mõtleb nagu teemaalgataja mees – ma pakkusin seda. Ma ei õigustanud ennast, ma rääkisin, et mõistan seda probleemi ja tegelen selle ravimisega. Aga siis tuli ikka 3 kägu ja andis jalaga näkku.

Ja kui mina arvan, et mul on EQ puue, siis nendel kägudel on mis? Sadism? Mina tulen siin, rebin oma hinge lahti, ei õigusta, ei kiitle, räägin (sest küsiti), kuidas minusugused mõtlevad. Ja selle asemel, et arutleda või süveneda, saan ma sõna otseses mõttes peksa. Selle eest, et julgesin rääkida, MILLEST täpselt vabanemiseks ma koolitustel ja teraapiatel käin. “Vastik inimene” oli veel kõige leebem. Aitäh, linnupojad. Niimoodi saate ehk kellegi veel haudagi lükata, kes otsustab lihtsalt ausalt hingelt ära rääkida (sest küsiti).

Võimalik, et sind aetakse segi selle Käguga, kes kirjutas 12.06.2017 15:27 ja väljendus tõeliselt vastikult. Tema ei tunnistanud, et tal midagi viga oleks, sina tunnistad, see on suur vahe.

Kägude süsteem Perekoolis ei ole täiuslik, hea oleks, kui saaks ühe teema piires kasutajanime valida, aga ei saa. See selleks.

Minul on hea teada, et sa käid teraapias. Aga just selle tõttu ei jää mulle sinust muljet, nagu sul oleks EQ koha pealt puudujääke. Empaatia on tore asi, aga see võib avalduda väga mitmel moel ja mõnikord seda lihtsalt ei tunta ära, kui see ei vasta ootustele. See, et inimene ei oska tantsida, ei tähenda ju veel kohe, nagu tal puuduksid jalad.

Teiseks aetakse empaatiavõime ja oskus sotsiaalselt vastuvõetavalt ehk kommete kohaselt käituda tänapäeval alatihti segamini. Ilmselt on palju edevam süüdistada teist empaatia puudumises kui kombetuses.

Usun, et sinu nõuannetest on palju kasu, nende raamistus lihtsalt ärritab inimesi. Liiga vähe lisasid viidet, et see on sinu kogemus ja ei laiene teistele. Ent niisugune eksimus on siin ju vägagi levinud.

Teemaalgatajal lihtsalt suhe ei toimi. Ainus võimalus ohvri rollist lahti saada on sellest suhtest loobuda. Suhtemustrid, kui need on kord juba välja kujunenud, on väga püsivad asjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 16:08; 13.06 12:01; 13.06 12:08; 13.06 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et nii tema kui ka minu kaaslase suurim erinevus minuga on fookus. Mina fokuseerun suhetele ja see on minu tugevus ja nõrkus samal ajal. — Tema fokusseerub tulemusele ja see on nii tema tugevus kui nõrkus. Mõlemad oleme äärmuses. Mõlemad oleme tegelikult ühtmoodi õrnad ja katkised seal kaitsekihi alll. Edu sõltub sellest, kes kui palju on valmis õppima oma äärmusest tagasi tulema.

Just. Edu sõltub ka sellest, kui püüate aru saada, mis teid seob, miks te tahate koos olla. Sageli lahutavad meid mitte nähtavad erinevused, vaid sisemised sarnasused (mõlemad on kangekaelsed, kumbki omamoodi, aga ei taha järele anda). Sellel, kes keskendub suhtele, on alati raskem (enemasto on need naised), aga ei tasu arvata, et teine pool ei panusta. Sageli me ei oska teise poole panust märgata – ja teine pool meie oma ka mitte.
Lahku jõuab alati minna. Lahus olla on alati kergem (kuigi mitte alati meeldivam) kui koos olles, sest probleemiks oled ikka ja ainult ise. Kuid ka suhtes on nii, et küsimus on: miks see lause mind haavas? Kas see haavaks kui sama ütleks keegi suvaline tänaval? Mis haavas? Niikaua kui iseendast aru ei saa, jäädki suhetes haiget saama, sest valu on sinus, mitte teises pooles. Samas on ka oma haavatasaamiste ja sulgumistega teisele kerge liiga teha. Ja ega me ju taha oma nõrkusi välja näidata!
Eks peab leidma võimalusi räkimiseks, soovitavalt tekitada olukord, kus mõlemad end vabalt tunnevad ja kõht olgu ka täis (näljane inimene on alati ärrituvam).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 23:31; 13.06 07:54; 13.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teist inimest sa muuta ei saa, aga sa saad muuta ennast, vaat nende kohtade peal:

ma ei julge enam olla mina ise, seada oma piire, seista oma arvamuse eest.

Parem julge, ära mine lukku.

Ta teab, et mind on lihtne viia enesesüüdistamise teele

Ära lase. Ära mine sellele teele. Ratsionaliseeri.

mina ei suuda enam oma soove ja seisukohti väljendada, lähen täitsa lukku.

Ära mine lukku. Nõua endale oma aeg ja väljenda ennast.

Kui see suhe sinu muutumise peale lõpeb, siis see pidigi nii minema. Sa oled vähemalt proovinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 16:08; 13.06 12:01; 13.06 12:08; 13.06 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmised kommentaarid olid väga heast südamest aga nii klassikaliselt mitterakendatavad. ära ole seda või teist. Krt kui ma oskaks seda või teist mitte olla siis ma oleks seda ammu teinud.
See on sarnane nagu öelda luumurruga inimesele, et ole nüüd tubli ja hakka ikka kõndima, kuidas sa küll nii nõrk oled, usu mind see on täiesti võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmised kommentaarid olid väga heast südamest aga nii klassikaliselt mitterakendatavad. ära ole seda või teist. Krt kui ma oskaks seda või teist mitte olla siis ma oleks seda ammu teinud.
See on sarnane nagu öelda luumurruga inimesele, et ole nüüd tubli ja hakka ikka kõndima, kuidas sa küll nii nõrk oled, usu mind see on täiesti võimalik.

Teemaalgataja?
Njah, aga teist inimest muuta ongi ju veel raskem, kui ennast. Ja kui ei saa muuta ei ennast ega teist aga omavaheline suhe ei toimi, siis ongi ainuke valik suhtest välja astuda.
Võid veel proovida ise terapeudi juures käia, kes ehk annab suhtlemisnõkse.
Muide, “ära mine lukku” ei ole kogu miinustamisest hoolimata sama, mis “ära ole selline” sest ma sain küll aru, et lukkuminek ei ole sulle loomuomane käitumisviis vaid stressireaktsioon kindlale olukorrale, ehk siis antud juhul suhtlemistõke.
On tõesti sinu valida, kas sa samastad ennast selliste tõketega või võtad neid kuidagi teisiti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 16:08; 13.06 12:01; 13.06 12:08; 13.06 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmised kommentaarid olid väga heast südamest aga nii klassikaliselt mitterakendatavad. ära ole seda või teist. Krt kui ma oskaks seda või teist mitte olla siis ma oleks seda ammu teinud.
See on sarnane nagu öelda luumurruga inimesele, et ole nüüd tubli ja hakka ikka kõndima, kuidas sa küll nii nõrk oled, usu mind see on täiesti võimalik.

Varem või hiljem jõuad ikka sinna, kus sa pead ära otsustama, kes sa tahad olla ja millist suhet sa endale soovid. Inimlikke omadusi ei saa teised muuta, seda saab muuta inimene ise, aga ka ainult siis kui ta väga väga väga tahab. Paljude asjadega on elus sedasi, et neid tuleb võtta sellisena nagu nad on ja mitte ehitada oma suhteid üles teiste inimeste muutumisele. See on kõige suurem koht kus pettutakse. Teised ei muutu ja ka meie ise ei muutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 13:29; 13.06 10:19; 13.06 10:59; 13.06 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ise selline väga tugev natuur, aga samas teiste inimestega siiski hoolivalt ümber käiv. Ma ise ei alusta kunagi konflikti ja üldse olen pigem selline “ela ise ja lase teistel elada” tüüp. Kui aga keegi mulle peale hüppama tuleb või minuga halvasti käitub, kahetseb ta seda peagi, sest siis ma tõesti otsin operatiivselt üles kõige nõrgema koha ja salvan väga valusalt. Mõnikord ka ümber nurga sarkastiliselt, nii et teisel võib-olla kulub paar päeva enne kui ta aru saab, kui vastikult talle tegelikult öeldi.

Mul on oma abikaasaga üsna sarnased probleemid nagu teemaalgatajal. Kaks ülikõva kivi on kokku sattunud. Mul lihtsalt ei lähe ealeski meelest kui mulle on ülekohut tehtud ja ma pean leidma selle hetke, kus see samamoodi tagasi teha. Ehk siis pähe astuda ma endale pikemas perspektiivis ei lase, kuigi hetkeliselt võib ju tunduda, et õnnestus minuga manipuleerida. See on omamoodi perversne nauding teisele tagasi lajatada. Aga samas, ega näha ei ole, et abikaasa käitumine sellest muutuks. Ta on ikka jätkuvalt impulsiivne ja trambib kogemata mul otsas. Mille peale mina külmalt kalkuleerides talle õrnal hetkel lajatan ja tema ülekohtust käitumist minu suhtes meelde tuletan. Nii me siis juba oma 15 aastat elutseme. Enamuse meelest ilmselt mitte-aktsepteeritav olukord.

Aga mida ma märganud olen on see, et nõrgad natuurid ei paku mulle pinget. Ma ei suudaks neid piisavalt austada ja mine tea, mis muud probleemid siis veel suhtes tekiksid.

Ei tea, kas teemaalgatajal nüüd sellest heietusest kasu on, aga ehk tekitab mingeid reaktsioone.

Oleks lugenud nagu enda ja oma mehe kohta – meil kooselu 13 aastat. Kaks kõva kivi ja mõnikord ikka suled lendavad – lajatan kohe vastu. Oleme mõlemad suhteliselt impulsiivsed ja konkreetse ütlemisega, kui viimase piirini aetud. Aga suhe on kirglik, igav ei ole – mökut meest enda kõrval ei taluks, ringiajamisi pole, teeme sporti, et energiat maha laadida, laps on samasugune kangekaelne. Võibolla alati polegi see, et miinus ja pluss sobivad, vaid pluss ja pluss on hea. Teemaalgataja – ära lase endale pähe astuda – kas põgene, kuni pole veel hilja või lajata vastu ja vaata kuidas reageerib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub teemaalgataja küll juba üsna pehmeks tambitud olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutaks nagu mu enda alles lõppenud suhtest. Võtsin ühel hetkel selle teema üles, et mulle ei meeldi, kui minust üle sõidetakse, ja teate, mida see mees ütles? Et ma ju ise lasen seda endaga teha. Läksime laiali, lõpp oli kole ja sain palju haiget. On ikka kummaline küll, et kaks inimest võivad paljudes asjades olla hästi sarnased ja neil võib koos väga tore olla, aga selline natuurideerinevus tõmbab kõigele vee peale. Nüüd sellele suhtele tagasi vaadates on väga selgelt näha, kui närviliseks ja endas kahtlevaks see mind muutis. Mulle lihtsalt ei sobi selline agressiivne suhtlemine. Ta tuli ühel hetkel minuga uuesti suhtlema, palus, et andestaksin ja kui võimalik, ta ellu mingisugusel kujul alles jääksin, sest väidetavalt olen talle ikka veel väga kallis. Paraku on sellega nii, nagu siin eespool keegi ütles, et inimesed unustavad, mida neile on öeldud, aga mitte seda, mis tunne neile on jäetud. Ehk siis minu mõistus tahab, et me jääksime sõpradeks, sest “toredaid aegu oli ju ka ja ta lõbustas mind väga hästi”, aga keha on siinkohal õnneks targem – juba temale mõeldes tekib füüsiline tõrge ja vastikustunne. Ja hea ongi, ei pea laskma endale haiget teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:39; 16.06 00:48; 16.06 20:52; 16.06 22:07; 16.06 22:26; 18.06 15:25; 19.06 22:25; 22.06 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha seda teemat reostada, aga sõrmed ei püsi paigal, partsan välja.

Teemaalgataja kirjeldab seda meest nagu mingit jumalust, mütoloogilist olendit, mul tekkis kohe tahtmine sellist meest oma silmaga näha.
Ja siis kerkis silme ette Hannes Võrno nägu… 😀 😀

Aga ühte ma kogu selle teema peale ütlen: kui naine hakkab kasutama vaikimistehnikat ja solvatud haldjana murtult ringi lehvib, siis enamus mehi saab aru, et midagi on pahasti, aga nad ei mõista kunagi, mis nimelt. Ja ta ei saa midagi parandada, sest ta ei tea, mis katki on.
Õigus oli sellel kommenteerijal, kes soovitas vaikimise asemel konkreetselt välja öelda “mina tahan!”. Aga tuleb meeles pidada, et see tahtmine ei pruugi midagi muuta, sest teate – tahta võib ju paljutki, aga inimest ikka teiseks ei muuda. Mu endine elukaaslane tahtis ka, et ma näeksin kehalt, näolt ja häälelt välja nagu Ithaka Maria Best B4 päevilt, aga lihtsam olnuks tal Ithaka päriselt endale võita, kui minust kedagi teist vormima hakata. Või mis vormima – minust oleks ilukirurg pidanud palju ümaraid tükke välja lõikama ja uued häälepaelad siirdama. Muust rääkimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 00:25; 16.06 14:57; 19.06 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni inimene (nt mina) võtabki endale ainult selliseid mehi, keda ta saab imetleda. Aga need valikud ei ole alati kõige õigemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:39; 16.06 00:48; 16.06 20:52; 16.06 22:07; 16.06 22:26; 18.06 15:25; 19.06 22:25; 22.06 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutaks nagu mu enda alles lõppenud suhtest. Võtsin ühel hetkel selle teema üles, et mulle ei meeldi, kui minust üle sõidetakse, ja teate, mida see mees ütles? Et ma ju ise lasen seda endaga teha. Läksime laiali, lõpp oli kole ja sain palju haiget. On ikka kummaline küll, et kaks inimest võivad paljudes asjades olla hästi sarnased ja neil võib koos väga tore olla, aga selline natuurideerinevus tõmbab kõigele vee peale. Nüüd sellele suhtele tagasi vaadates on väga selgelt näha, kui närviliseks ja endas kahtlevaks see mind muutis. Mulle lihtsalt ei sobi selline agressiivne suhtlemine. Ta tuli ühel hetkel minuga uuesti suhtlema, palus, et andestaksin ja kui võimalik, ta ellu mingisugusel kujul alles jääksin, sest väidetavalt olen talle ikka veel väga kallis. Paraku on sellega nii, nagu siin eespool keegi ütles, et inimesed unustavad, mida neile on öeldud, aga mitte seda, mis tunne neile on jäetud. Ehk siis minu mõistus tahab, et me jääksime sõpradeks, sest “toredaid aegu oli ju ka ja ta lõbustas mind väga hästi”, aga keha on siinkohal õnneks targem – juba temale mõeldes tekib füüsiline tõrge ja vastikustunne. Ja hea ongi, ei pea laskma endale haiget teha.

Mulle on samamoodi öeldud. Ilmselt mingi väga keeruline ja natuke haiglane isikuomadus tõesti. Loogiliselt mõeldes, et kui juba nii suhtutakse ja öeldakse, tahetakse lahku minna, suhe on läbi ja ollakse valmis koheselt ära kolima, aga nii ei ole. Selliste inimeste puhul on kuidagi teistmoodi. Muidu nii käibki, et kord antakse präänikut ja siis piitsa peale ja nii see ring käib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 18:26; 12.06 21:52; 12.06 22:18; 12.06 23:15; 13.06 00:21; 16.06 11:31; 16.06 15:12; 16.06 22:19; 19.06 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutaks nagu mu enda alles lõppenud suhtest. Võtsin ühel hetkel selle teema üles, et mulle ei meeldi, kui minust üle sõidetakse, ja teate, mida see mees ütles? Et ma ju ise lasen seda endaga teha.

Iga kord, kui nii öeldakse, siis ma kohe mõtlen, et aga mis siis, kui saab teha ja mis siis kui laseb teha ja käituda – aga see ei tähenda et seda peaks siis ju tegema! Eriti oma lähedastele? Oled tugevam, kas vaimselt, füüsiliselt, ok, oled, aga sa ei pea seda rakendama oma kallite , oma pere peal. Sest sa ju tahad, et neil oleks hea elada, et nad oleksid rõõmsad ja õnnelikud(niipalju kui saab). Tülisid on igas peres ja suhtes, aga ise halba teha, sellepärast et jaks üle käib. Ei saa jätta ütlemata, et see on mingi haigus, psühhopaat või sadist. See pole isegi mitte pisuke kiiks, mis meil kõigi ligas asjas olemas on, omapära. See pole see, see on vaimuhaigus.
Ja seda ka, et meie lähedased teavad kõige paremini meie nõrku kohti. Aga ainult väga halb inimene kasutab neid omade vastu igapäevaelus. Nii tehakse vaenlastele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 16:05; 16.06 13:49; 19.06 17:07; 19.06 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No täpselt. Ja kui see muutumine nii lihtne on, siis alustuseks proovige enda juures midagi kardinaalselt muuta. Midagi sellist, mis teid ennast üldse muidu ei häirigi, aga teie kaaslast natuke häirib (või arvate, et häirib).
Mina ise näiteks kipun kohati liialt enda arvamust peale suruma, selle ümber argumenteerima, kas siis, kui abikaasa üldse vastu ei vaidlegi. Tema ei ole palunud mul seda käitumist muuta, aga saan ju ise ka aru, et võiks väheke tagasi tõmmata. Olen päeva tagasihoidlikum, teisegi, vahel ka kolmanda, aga neljandal päeval taban end ikka lõugu laiutamast. Täiesti automaatselt. Ei suuda end muuta. Sest mind ju tegelikult ei häiri, et mul asjadest oma nägemus on. Mõistusega võttes aga võiksin mõnikord su vett täis võtta küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 00:25; 16.06 14:57; 19.06 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis edasi teen. Peatun ja vaatan ennast kõrvalt. Sellepärast vist olingi pigem vait. Ja näen järjest enam, et pean otsustama, kui palju mina ennast armastan. igale olukorrale reageerides vastan oma peas esimese mõttena- mida mina tahan. Tundub, et väljaütlemise võime hakkab tagasi ka tulema. Eks ma niimoodi harjutan. Tema on üsna häiritud, kuna ütlen rohkem välja siis talle tundub, et ta teeb justkui kõike valesti. VAstan siis, et kõike kindlasti mitte, ma ütlen lihtsalt välja neid asju mis ammu on olnud. Ühekaupa ja võimalikult konkreetselt, mitte ümber nurga. Lisaks otsin endale muid tegemisi võimalikult palju.
Ilmselt kõige olulisem otsus, mille enda sees võtsin oli, et ma õpin selle õppetunni ära, mitte ei hiili kõrvale. Õpin enda arvamuse eest seisma. Lahku minna jõuan pärast harjutamist ka, väga võimalik, et see nii lähebi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:15; 12.06 12:44; 12.06 13:02; 12.06 13:44; 12.06 18:10; 13.06 10:17; 13.06 10:50; 13.06 13:24; 16.06 15:00; 21.06 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis edasi teen. Peatun ja vaatan ennast kõrvalt. Sellepärast vist olingi pigem vait. Ja näen järjest enam, et pean otsustama, kui palju mina ennast armastan. igale olukorrale reageerides vastan oma peas esimese mõttena- mida mina tahan. Tundub, et väljaütlemise võime hakkab tagasi ka tulema. Eks ma niimoodi harjutan. Tema on üsna häiritud, kuna ütlen rohkem välja siis talle tundub, et ta teeb justkui kõike valesti. VAstan siis, et kõike kindlasti mitte, ma ütlen lihtsalt välja neid asju mis ammu on olnud. Ühekaupa ja võimalikult konkreetselt, mitte ümber nurga. Lisaks otsin endale muid tegemisi võimalikult palju.
Ilmselt kõige olulisem otsus, mille enda sees võtsin oli, et ma õpin selle õppetunni ära, mitte ei hiili kõrvale. Õpin enda arvamuse eest seisma. Lahku minna jõuan pärast harjutamist ka, väga võimalik, et see nii lähebi.

Tubli oled 🙂 Mul on samad mõtted ja ka just selline plaan. Kõige targem ongi oma asjadega tegeleda (kusjuures siis on mees väga sõbralik ja näitab üldse suuremat huvi), aga ma ei lase sellel end järjekordselt kõrvust tõsta ja üritan oma asja edasi ajada. Just, et tulebki tegeleda endaga, püsti tõusta ja see õppetund läbi teha ja lõpuks on ka täielik selgus endas ja siis tuleb ka otsus suhte osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 18:26; 12.06 21:52; 12.06 22:18; 12.06 23:15; 13.06 00:21; 16.06 11:31; 16.06 15:12; 16.06 22:19; 19.06 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjutaks nagu mu enda alles lõppenud suhtest. Võtsin ühel hetkel selle teema üles, et mulle ei meeldi, kui minust üle sõidetakse, ja teate, mida see mees ütles? Et ma ju ise lasen seda endaga teha.

Iga kord, kui nii öeldakse, siis ma kohe mõtlen, et aga mis siis, kui saab teha ja mis siis kui laseb teha ja käituda – aga see ei tähenda et seda peaks siis ju tegema! Eriti oma lähedastele? Oled tugevam, kas vaimselt, füüsiliselt, ok, oled, aga sa ei pea seda rakendama oma kallite , oma pere peal. Sest sa ju tahad, et neil oleks hea elada, et nad oleksid rõõmsad ja õnnelikud(niipalju kui saab). Tülisid on igas peres ja suhtes, aga ise halba teha, sellepärast et jaks üle käib. Ei saa jätta ütlemata, et see on mingi haigus, psühhopaat või sadist. See pole isegi mitte pisuke kiiks, mis meil kõigi ligas asjas olemas on, omapära. See pole see, see on vaimuhaigus.
Ja seda ka, et meie lähedased teavad kõige paremini meie nõrku kohti. Aga ainult väga halb inimene kasutab neid omade vastu igapäevaelus. Nii tehakse vaenlastele.

Täiesti nõus. Selle konkreetse mehega oli nii, et tal oli igas olukorras alati kõige tähtsam olla kõige-kõige. Kõige esimene, kõige parem, kõige tugevam. Kohe, kui tundis vere lõhna või võimalust peale astuda, tegigi seda. Ja heitis mulle ette, et ma ei kehtesta end piisavalt. Aga mida ma sellise suhtumise juures kehtestan? Alguses oli ju kõik ilus, ta kuulas mind ja oli parim mees maailmas. Siis ühel hetkel käis mingi prõks ja algas pidev võistlus. Ei istu mulle selline asi, see pole normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:39; 16.06 00:48; 16.06 20:52; 16.06 22:07; 16.06 22:26; 18.06 15:25; 19.06 22:25; 22.06 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad on sisimas väga ebakindlad inimesed, et peavad end kogu aeg tõestama? Kuidas suudab aga ebakindel inimene olla samas nii jõuliselt ülbe? Ei, see vist siiski pole ebakindlus. Huvitav, missugustest peredest sellised inimesed võrsuvad? Mis tingib selle vajaduse teisi alla suruda ja ennast targima-parima-olulisimana näidata? Kuidas selline muster inimese sisse juurdub?
Mis nad oma lapsepõlve kohta on pajatanud?

Temal oli suur pere, palju õdesid-vendi ja ta ainsana on end vaesusest välja rabelenud, aga sisemiselt tõesti ebakindel. Väga kinnine inimene, kes ei lase endale lähedale. Võib-olla see ongi mingi kaitserefleks, et peletada enda juurest hoolivaid inimesi, sest kardetakse väga haiget saada? Samas võistlev-pealiskaudne suhtlus on turvaline, tuttav keskkond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:39; 16.06 00:48; 16.06 20:52; 16.06 22:07; 16.06 22:26; 18.06 15:25; 19.06 22:25; 22.06 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Temal oli suur pere, palju õdesid-vendi ja ta ainsana on end vaesusest välja rabelenud, aga sisemiselt tõesti ebakindel. Väga kinnine inimene, kes ei lase endale lähedale. Võib-olla see ongi mingi kaitserefleks, et peletada enda juurest hoolivaid inimesi, sest kardetakse väga haiget saada? Samas võistlev-pealiskaudne suhtlus on turvaline, tuttav keskkond.

Sama. Nii, et see jutt, et suurest perest tulevad head, hoolivad, sõbralikud, lahked jne inimesed, ei vasta päris tõele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.06 18:26; 12.06 21:52; 12.06 22:18; 12.06 23:15; 13.06 00:21; 16.06 11:31; 16.06 15:12; 16.06 22:19; 19.06 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Temal oli suur pere, palju õdesid-vendi ja ta ainsana on end vaesusest välja rabelenud, aga sisemiselt tõesti ebakindel. Väga kinnine inimene, kes ei lase endale lähedale. Võib-olla see ongi mingi kaitserefleks, et peletada enda juurest hoolivaid inimesi, sest kardetakse väga haiget saada? Samas võistlev-pealiskaudne suhtlus on turvaline, tuttav keskkond.

Sama. Nii, et see jutt, et suurest perest tulevad head, hoolivad, sõbralikud, lahked jne inimesed, ei vasta päris tõele.

Selle mehe puhul oli hoolimine senikaua kui ta minusse armunud oli, hilisem puhas enesekasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:39; 16.06 00:48; 16.06 20:52; 16.06 22:07; 16.06 22:26; 18.06 15:25; 19.06 22:25; 22.06 02:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )


Esileht Pereelu ja suhted Suure ego ja terava ütlemisega mehed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.