Esileht Imetamine Suure lapse võõrutamine ja lasteaed

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Suure lapse võõrutamine ja lasteaed

Postitas:

Laps juba 2a3k ning saab ikka veel rinda, põhiliselt õhtuti-öösiti ning enne päevaund. Nüüd hakkas ka paar nädalat tagasi lasteaias käima, seal tuleb ilma tissita päeval magama jääda. Kaks päeva on juba lasteaias maganud, st on magama jäänud küll, kuid maganud vähe ja suure nutuga üles ärganud.

Tahtsin tissitamast 2-aastaseks saamisel lõpetada aga laps nõuab ja endal ka pidevalt kiire ja üks asi ajab teist taga, lihtsam on lapsele tiss suhu ja laps rahul. Samuti jääb nõnda kiiresti ja ilusti magama.

Kuidas peaksin nii suure lapse võõrutamisele lähenema? Kas on lihtsam päevapealt lõpetada või peaks mõned kuud, lasteaiaga harjumise ajal, edasi andma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui lugu juba nii kenasti on läinud, et laps uinub lasteaias ilma rinnata, siis oleks ilmselt hea mõte praegu vanamoodi jätkata- las laps harjubki sellega, et kui emmet pole, siis rinda ei saa (eks nii suur laps jagab juba ise ka väga hästi ära, et ainult emme käest saab). Kui laps pisut ilma rinnata uinumise kogemust on süvendanud, siis mõne ajal pärast on Sul kodus ilmselt lihtsam imetamine lõpetada.
Aga kindlasti on tegemist praegu sellise valdkonnaga, kus ükski soovitaja ei ole pädev seda õiget soovitust andma- Sa ise koos lapsega pead otsusele jõudma, mis teile selle suurepärase imetamissuhte lõpetamiseks kõige parem on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun ka, et ta lasteaias harjub ära ja siis nädalavahetustel võid ju kodus ka proovida lõunaunne panna ilma rinnata. Las see õhtune tiss jääb, kui talle nii väga meeldib. Mul on laps 2 a vana ja saab ka enne und tissi kaks korda ööpäevas, aga kuna ta lasteaias ei käi, siis ma ei mõtle ka lõpetada, sest ta nii õudselt fännab seda. Lihtsalt hästi tasapisi ma harjutan, et õhtul saab rinda vähe aega, kõigepealt ütlen talle, et nüüd aitab ja loen aeglaselt kümneni, siis ta juba teab, et peab ise lõpetama. Sedasi järk-järgult on imetamise aeg lühenenud mõne minutini. Mina ei suudaks päevapealt lõpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 14:36; 07.10 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loen ja imestan.

Sa tead, et lasteaeda minek ja sa ei tegelenud teemaga? lihtne on öelda, et jätka vanaviisi – tegelikult ons ee lasteaias probleem, kui üks laps ärkab varem ja ilmselt äratab ka kõik teised üles.

Mina soovitan sul teha asjad nii nagu lasteaias – lihtsal tsüda kõvaks ja valmis. Sina oled perenaine, mitte laps, ära seda unusta!

Mismõttes laps nõuab? ta ei ole vastsündinu, kes peab tissi saama – ta onsuur laps, kes saab aru juba ajsadest. Meil käib 1a11k laps pool päeva külmkapi ukse jurues jogurtit nõudmas – muidugi oleks lihtne iga kord anda, kuna “nõuab”, aga siis ei sööks muud toitu üldse ju. Ja saab aru küll, kui ütlen, et praegu ei saa. Ja kui hakkab jonnima, siis minupoolest jonnigu. Lapsevanem on siiski lapse kasvatamiseks, mitte tema kõikide soovide täitmiseks.

Ja ärge tulge jutuga, et jogurt on midagi muud – ei ole. üle 2-aastase lapse tissitamine on puhtalt vanema mugavus,e t laps vait oleks! Justnimelt lapse vaigistamiseks, kuna vanem ei viitsi lapse jonni kuulata, temaga tegeleda, sisi ju hea lihtne tiss suhu toppida.

Ausaltöeldes on vastik vaadata, et mu lapse hoius on osad lapsed veel lutiga, ise 2-aastased. Hoiu reeglites on küll, et lutiga ei tohi, aga miskipärast ikka lubatakse. EI saa aru, mis vanematel küll arus, et enne hoiduminekut ka ei võõrutata. Rääkimata selles, kus see lutt seal hoius vedeleb vahepeal, kas ja kudias teised lapsed selle lutiga mängivad jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 21:46; 07.10 14:03;
To report this post you need to login first.

Õnneks Su vahutamisel ei ole mingit mõtet, sest lasteaeda harjutades on lapsi, kes ärkavad lõunaunest varem, üsna mitmeid. Ja enamike nende puhul ei olegi näpuga näidata mitte millegi ega kellegi peale. See lihtsalt on nii. Ja see ei jää nii.
Imetamise jätkamine lasteaeda minnes võib olla ka täiesti teadlik valik.

Aga Sinu puhul on meil tegemist rongaemaga – milline normaalne ema viib alla 2-aastase (alla 3-aastase?) lapse hoidu. Kas Su laps potil käib üldse? Loodetavasti ei anna Sa lapsele vähemalt magusaid poejogurteid, ehkki kahtus jääb- miks muidu ta siis nii hoolega jogurtit nõuaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 12:08; 07.10 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule kas sa viimane Kägu oled imelik või? Mis mõttes on ta rongaema kui ta alla 3 aastase laps lastehoidu viib? Väga vähestel on võimalik jääda peale lapse 1,5 aastaseks saamist koju. Tore kui sulle seda siis võimaldatakse.
Mina usun, et mida varem seda parem. Laps areneb kindlasti kiiremini omaealiste seltsis. See kas laps käib potil või mitte, pole tänapäeval enam mingi probleem.
Vanasti pidi emad juba 4 kuuse lapse jätma koju ja praegusel ajal on mujal maailmas emadel vaja samuti üsna vara juba tööle minna. Mõtle enne kui ütled!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla rongaema on natuke palju öeldud jah, aga samas peaks normaalne inimene aru saama, et alla kolmeaastase lapse lasteaeda panemine pole tegelikult lapsele hea. See, et ta tundub kiiremini arenevat, pole mingi näitaja, sest tegelikult peaksid selles vanuses arenema muud asjad kui potil käimine, rivis seismine ja sotsiaalsus. Lugege natuke mõnd tänapäevast raamatut, visake oma Benjamin Spock minema. Lasteaias tegelikult läheb põhiline aur enesekehtestamise, tähelepanu otsimise ja kaklemise peale. Selles vanuses laps peaks saama rahulikult kodus tiksuda, see on turvaline aregubaas, millele hiljem ehitatakse kõik muu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 14:36; 07.10 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore on, kui sina oled abiellunud rikka mehega, kes sind ülal peab veel 1,5 aastat. Kõigil ei ole seda võimalust.

Ja jah, mu 1a11 k laps käib potil. ISe. Püksid lükkab ka ise alla. Jalgevahe kuivatab ka ise ära ja tõmbab püksid üles. Ainutl peale kakamist vajab abi.

Öelda, et alla 3-aastane peab tegelema muuga kui potil käimise harjutamise. WTF? kas su lapsed on siis kuni 3. eluaastani mähkmetes, sest äkki saavad trauma või mida iganes? Kas sa oled ka mõelnud, kudias see lapse nahale mõjub? mina arvan, et erinevad oskused saavad areneda paralleelselt.

Ja ausaltöeldes on halb ema hoopis see, kes lapse igale nõudmisele järele annab ja selleasemel et lapse kapriisidega tegelda, topib talle tissi/lutti suhu, annab küpsist või jumal teab mida, peaasi et laps vait oleks.

Üle 2-aastane laps ei vaja ei toitumise mõttes ega ka emotsionaalse läheduse mõttes enam rinda. Lähedust saab pakkuda musitades, kallistades, kõditades jne. Aga kui vanem on nii mugav, et ei viitsi lapsega suhelda vaid eelistab tissi suhu lükkamist – no mis siin siis ikka hädaldada, andku aga edasi oma tissi iga nõudmise peale ja hiljem imestagu, et 3-aastane laps veelkisub külas olles emal pluusi seljast, ei oska autopakrals käest kinni hoida jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 21:46; 07.10 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun, et mida varem seda parem. Laps areneb kindlasti kiiremini omaealiste seltsis.

See on küll vale. Mida ta omaealiste käest õpib? Enne 3. eluaastat on lapsele kõik vajalik pere keskel olemas. Paraku elu sunnib suure osa vanemaist pisikese lapse kõrvalt tööle ja siis lihtsalt peab laps sõime minema, kuna kuuse all ja/või kehva toidu peal on lapsel siiski halvem kasvada kui 1,5aastaselt normaalsesse lastehoidu minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen Sinu ärritaja.
Sa ei saanud kahjuks irooniast aru (mõni teine ka siin mitte). Mis teha.
Loomulikult ei ole selles midagi halba, kui 1a 11 k vanune laps käib hoius või lastesõimes. Peredel on erinevad valikud ja otsuseid tuleb aktsepteerida. Igaüks meist tegutseb ju parimal viisil oma pere ja oma lapse jaoks.

Ja see ema, kes on otsustanud imetada üle 2 aasta, tegutseb ka endale ja oma lapsele parimal moel. See ei ole teiste kommenteerida. Eriti mitte nii kurjalt kommenteerida. Eriti mitte siis, kui ei tunnegi seda ema ja ei tea, kuidas ta oma lapsega suhtleb ja mis tähendus nende jaoks on imetamisel. Ole päris rahulik, väljaspool foorumit te enamasti ei saagi teada, kui keegi nii suurt last veel imetab. Ja Sul polegi võimalik oma arvamust selles osas avaldada.

Ühtlasi jätavad Sinu postitused Sinust mulje, kui enda arvates väga targast ühe lapse emast, kes raudpolt teab, kuidas lapsi kasvatama peab. Sa ei usu, et ühel heal päeval võib ka Sinu laps autoparklas ära joosta. Jääb üle soovida, et elu reaalsus Su peret liiga rängalt ei tabaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 12:08; 07.10 23:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Imetamine Suure lapse võõrutamine ja lasteaed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.