Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suure pere toetus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Suure pere toetus

Postitas:

Tere!
Juulist hakkavad saama vähemalt 3 lapsega pered 300 eurot lisatoetust. Küsimus selline, et kui vanemal on 3 last, kõigi kolme lapse eest laekuvad peretoetused ühele vanemale, aga ühe lapse registreeritud elukoht on teise, lahuselava vanema juures (teises omavalitsuses). Kas see saab toetuse saamisel määravaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsiaalkindlustusamet lähtub sellest, kui mitme lapse eest vanem peretoetusi saab. Kui 3 lapse eest, siis on 3-lapseline pere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka 200 EUR on täiendav toetus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis seoses selle uue toetusega küsimus, kas see võib tekitada olukorra, kus hakatakse palju skeemitama. Näiteks on peres 6 last. 3 Lapse eest hakkaks saama üks vanem ja teise 3 eest teine.
Siis muutuks 50+50+100(+300 uus toetus)+100+100+100 = 800.-eur aga kahe vahel jagades 50+50+100 (+300) ja
50+50+100 (+300) = 1000.- euriks ? Variante veel, siingi juba teemaks olnud kärgperede puhul nüüd eriti. Pere mõiste on läinud juba üldse väga segaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 12:27; 16.01 12:28; 17.01 10:46; 19.01 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka 200 EUR on täiendav toetus.

See muudeti veel aasta lõpus ära – lisa on 300.- eur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 12:27; 16.01 12:28; 17.01 10:46; 19.01 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis seoses selle uue toetusega küsimus, kas see võib tekitada olukorra, kus hakatakse palju skeemitama. Näiteks on peres 6 last. 3 Lapse eest hakkaks saama üks vanem ja teise 3 eest teine.
Siis muutuks 50+50+100(+300 uus toetus)+100+100+100 = 800.-eur aga kahe vahel jagades 50+50+100 (+300) ja
50+50+100 (+300) = 1000.- euriks ? Variante veel, siingi juba teemaks olnud kärgperede puhul nüüd eriti. Pere mõiste on läinud juba üldse väga segaseks.

Päris hea mõte ju 🙂 Mul küll kuute last pole, aga see on natuke veider küll, et kolmelapselist ja kuuelapselist peret toetatakse täpselt sama summaga. Või sinu meelest tundub mõistlik, kui riik toetab kaht kolmelapselist perekonda, kus kokku lausa neli lapsevanemat, suurema summaga, kui üht kuuelapselist perekonda, kus kokku 2 vanemat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:06; 17.01 14:26; 20.01 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

• Perele, kus kasvab seitse ja rohkem last, makstaksee 400 eurot kuus juurde.
Sama olukord on ka seitsme ja enama lapsega – kui mõlemad vanemad vormistavad ennast toetuste saajaks, kellele jääb näiteks ühele 3 ja teisele 4 last, siis on neile ka soodsam saada 600.- eur lisaks , kui 400.- eur! Tegelikkuses võib pere jääda ju ühe katuse alla, kui oluline on, lihtsalt, kes peretoetust saab, siis üks vanem saab 3 ja teine 4 lapse eest 🙂 Võit on sellisel puhul 100.- eur kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 12:27; 16.01 12:28; 17.01 10:46; 19.01 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et kui peres ongi kuus või rohkem last ja kõik korralikult üles kasvatatakse, mitte ei olda asotsiaalsed sarisigijad, siis saagu rohkem toetust! Kuue lapse peale lähebki väga palju raha, isegi kui toetustega skeemitada, jääb sama sisse tuleku juures ühe inimese kohta ikka vähem raha kätte kui kahelapselises peres.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

• Perele, kus kasvab seitse ja rohkem last, makstaksee 400 eurot kuus juurde.

Jälle mingid vanad andmed või? 3+ pere saab 300€ igakuiselt lisaks ja 7+ pere 500€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

• Perele, kus kasvab seitse ja rohkem last, makstaksee 400 eurot kuus juurde.

Jälle mingid vanad andmed või? 3+ pere saab 300€ igakuiselt lisaks ja 7+ pere 500€.

Praegu avaldatud seaduses on 400: https://www.riigiteataja.ee/akt/124122016005

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:06; 17.01 14:26; 20.01 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on natuke jabur jah, et 3-lapselise pere toetus lapse kohta on nüüd oluliselt suurem kui 6-lapselise pere oma. Lihtne exceli arvutus näitab, et mõistlikum oleks olnud suurendada mitte peretoetust 200->300 eur, vaid lapsetoetust alates 3. lapsest: kui see oleks 150 eur ja peretoetus 3-6 lapse korral siiski 200 eur, oleks kogusumma lapse kohta võrdsem (160 eur ringis). 7+ lapse korral oleks siis peretoetus võinud 300 eur olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 15:06; 18.01 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguse variandi korral saab seda kolme lapse oma rohkem inimesi. Oletame, et pere panka tulev sissetulek on tavalises kohas ehk Mittetallinnas 450€ mõlemal töötaval vanemal. Tõenäoliselt teeb sellise pere naine vahetustega tööd. Seega on ta vanemahüvitise lõppedes tööta ja sissetulekuta. Võib-olla käib paarisaja euro eest kuskil koristamas või rikaste lapsi hoidmas. Pere sissetulek jääb 450 ja lasterahad. Pere toimetulekumiinimum on kuskil 500€ pärast eluasemekulude maksmist. Seega omavalitsus maksab lisaks igasuguseid toetusi, kui lapsetoetus jääks 150€ lapse eest. Ju arvutati välja, et ei ole mõtet sellel suurel bürokraatial, nii on lapsetoetusest suurema sissetulekuga peredel ka kasu. Ma ei kujuta muidugi ette, kas poliitikud rahva kasu peale mõtlevad. Võib-olla tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks on kohe vaja hakata arutama, kuidas on võrdne? mitte lihtsalt vaadata asjale nii, et riik toetab peresid, kus on palju laps? Kas peab iga lapse eest eraldi sisi toetama alati? See on nagu lapsele hinna külge panemine, et näe, mina tegin riigile 3 last, andke raha, aga mina tegin 5 last riigile, andke veel rohkem raha!

Eesmärk on siiski leevendada majanduslikku olukorda ja soodustada enama kui 2 lapse saamist, mitte maksta lapsevanematele preemiat iga sündiva lapse eest. selleks on sünnitoetus.

Selle üle me ju ei arutle, et ebavõrdne on, et nii esimese kui ka teise lapse eest saab lapsetoetust 50 eurot, aga 3. lapse eest 100 eurot, justkui esimesed kaks last oleksid vähem väärt 😀

Riik annab raha juurde, aga ikka on kõik valesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks on kohe vaja hakata arutama, kuidas on võrdne? mitte lihtsalt vaadata asjale nii, et riik toetab peresid, kus on palju laps? Kas peab iga lapse eest eraldi sisi toetama alati? See on nagu lapsele hinna külge panemine, et näe, mina tegin riigile 3 last, andke raha, aga mina tegin 5 last riigile, andke veel rohkem raha!

Eesmärk on siiski leevendada majanduslikku olukorda ja soodustada enama kui 2 lapse saamist, mitte maksta lapsevanematele preemiat iga sündiva lapse eest. selleks on sünnitoetus.

Selle üle me ju ei arutle, et ebavõrdne on, et nii esimese kui ka teise lapse eest saab lapsetoetust 50 eurot, aga 3. lapse eest 100 eurot, justkui esimesed kaks last oleksid vähem väärt ????

Riik annab raha juurde, aga ikka on kõik valesti.

Just, eesmärke on kaks:
1) leevendada lastega perede majanduslikku olukorda – mida rohkem lapsi, seda raskem on ju üldiselt olukord ja seega võiks toetus lapse kohta laste arvu kasvades ka pigem kasvada või samaks jääda, praeguse seisuga hakkab aga 3-lapseline pere lapse kohta rohkem toetust saama kui 6-lapseline pere.
2) soodustada enam kui 2 lapse saamist – üks 6-lapseline pere annab ju sama palju “lisalapsi” kui 4 3-lapselist peret.
Seega, arvestades seda, et eelarve on siiski piiratud, oleks mõlema eesmärgi huvides minu hinnangul see, kui peretoetus oleks veidi väiksem (200 eur), lapsetoetus alates 3. lapsest aga veidi suurem (150 eur).
Meie peres on muide 3 last ja rohkem ei plaani.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 15:06; 18.01 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik soosib kolmandaid ja neljandaid lapsi rohkem kui kuuendaid ja seitsmendaid, sest olgem ausad – kuuendast lapsest alates on tegu ikka pigem titevabrikuga. Paljud kolme-neljalapselised pereemad jõuavad oma laste kasvatamise kõrvalt väga edukalt ka tööelus osaleda. Riburada lapsi sünnitades on aga suurem osa naisi pigem kodusolemisele ja toetustele orienteeritud.
Mul on viis last, esimene neist juba täiskasvanu ja oma elu peal.
Kolm ja neli ( vast ka viis) last on rahva taastootmiseks parim laste arv. Neid jõuab normaalse palga juures kenasti üles kasvatada, üle selle…. kahtlane.

Ideaalne oleks, kui vallasemasid jm porduelu üldse ei toetataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik soosib kolmandaid ja neljandaid lapsi rohkem kui kuuendaid ja seitsmendaid, sest olgem ausad – kuuendast lapsest alates on tegu ikka pigem titevabrikuga. Paljud kolme-neljalapselised pereemad jõuavad oma laste kasvatamise kõrvalt väga edukalt ka tööelus osaleda. Riburada lapsi sünnitades on aga suurem osa naisi pigem kodusolemisele ja toetustele orienteeritud.
Mul on viis last, esimene neist juba täiskasvanu ja oma elu peal.
Kolm ja neli ( vast ka viis) last on rahva taastootmiseks parim laste arv. Neid jõuab normaalse palga juures kenasti üles kasvatada, üle selle…. kahtlane.

Ideaalne oleks, kui vallasemasid jm porduelu üldse ei toetataks.

Mina arutleks siinkohal – kas näiteks kodus olev ema, kes kasvatab 10 last (näiteks telekas kunagi oli naistevahetuses üks tubli pere Narvast või siis näiteks see sarigi sellest ühest perest) on ühiskonnale kasulikum töö kui näiteks riigikäest mingil suvalisel ametil istuv näiteks statistikaametis istuv inimene (suvaline näide)? Nii toetus kui ka riigi palgal olev töötajate armee palk tuleb ju riigimaksudest. Kõik ametid, mis ei ole seotud tootva tööga, on mingil määral ju “ära jagatud” tootva töö tulem. Mõelge natuke selle üle enne kui arvate, et need suurte perede “toetuste” saajad on mingil määral kehvemad kui näiteks see kui sa pead lastehoidu ja hoiad seal 10 last ja saad “palka” . Tasuks mõelda, et mis on ühiskonnale vajalik. Lisaks oli siin alles uudistes üks fotograaf, kes oli pildistanud meie suurperesid. Mina nägin piltidelt ainult väga toredaid peresid. Minu meelest ongi lastekasvatamine suur töö ja meie ühiskonnale vajalik töö. Need nimetused toetus ja palk on suhteline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 12:27; 16.01 12:28; 17.01 10:46; 19.01 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik soosib kolmandaid ja neljandaid lapsi rohkem kui kuuendaid ja seitsmendaid, sest olgem ausad – kuuendast lapsest alates on tegu ikka pigem titevabrikuga. Paljud kolme-neljalapselised pereemad jõuavad oma laste kasvatamise kõrvalt väga edukalt ka tööelus osaleda. Riburada lapsi sünnitades on aga suurem osa naisi pigem kodusolemisele ja toetustele orienteeritud.
Mul on viis last, esimene neist juba täiskasvanu ja oma elu peal.
Kolm ja neli ( vast ka viis) last on rahva taastootmiseks parim laste arv. Neid jõuab normaalse palga juures kenasti üles kasvatada, üle selle…. kahtlane.

Ideaalne oleks, kui vallasemasid jm porduelu üldse ei toetataks.

Mina arutleks siinkohal – kas näiteks kodus olev ema, kes kasvatab 10 last (näiteks telekas kunagi oli naistevahetuses üks tubli pere Narvast või siis näiteks see sarigi sellest ühest perest) on ühiskonnale kasulikum töö kui näiteks riigikäest mingil suvalisel ametil istuv näiteks statistikaametis istuv inimene (suvaline näide)? Nii toetus kui ka riigi palgal olev töötajate armee palk tuleb ju riigimaksudest. Kõik ametid, mis ei ole seotud tootva tööga, on mingil määral ju “ära jagatud” tootva töö tulem. Mõelge natuke selle üle enne kui arvate, et need suurte perede “toetuste” saajad on mingil määral kehvemad kui näiteks see kui sa pead lastehoidu ja hoiad seal 10 last ja saad “palka” . Tasuks mõelda, et mis on ühiskonnale vajalik. Lisaks oli siin alles uudistes üks fotograaf, kes oli pildistanud meie suurperesid. Mina nägin piltidelt ainult väga toredaid peresid. Minu meelest ongi lastekasvatamine suur töö ja meie ühiskonnale vajalik töö. Need nimetused toetus ja palk on suhteline.

Ideaalis on kõik õige. Aga paraku on toimetulevaid 6+lapselisi ülivähe, võrreldes asotsiaalsete sarisigijatega. Siinkohal mütes maha nende ees, kes tõesti edukalt suure pere vanema tööd teevad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik soosib kolmandaid ja neljandaid lapsi rohkem kui kuuendaid ja seitsmendaid, sest olgem ausad – kuuendast lapsest alates on tegu ikka pigem titevabrikuga. Paljud kolme-neljalapselised pereemad jõuavad oma laste kasvatamise kõrvalt väga edukalt ka tööelus osaleda. Riburada lapsi sünnitades on aga suurem osa naisi pigem kodusolemisele ja toetustele orienteeritud.
Mul on viis last, esimene neist juba täiskasvanu ja oma elu peal.
Kolm ja neli ( vast ka viis) last on rahva taastootmiseks parim laste arv. Neid jõuab normaalse palga juures kenasti üles kasvatada, üle selle…. kahtlane.

Ideaalne oleks, kui vallasemasid jm porduelu üldse ei toetataks.

Mina arutleks siinkohal – kas näiteks kodus olev ema, kes kasvatab 10 last (näiteks telekas kunagi oli naistevahetuses üks tubli pere Narvast või siis näiteks see sarigi sellest ühest perest) on ühiskonnale kasulikum töö kui näiteks riigikäest mingil suvalisel ametil istuv näiteks statistikaametis istuv inimene (suvaline näide)? Nii toetus kui ka riigi palgal olev töötajate armee palk tuleb ju riigimaksudest. Kõik ametid, mis ei ole seotud tootva tööga, on mingil määral ju “ära jagatud” tootva töö tulem. Mõelge natuke selle üle enne kui arvate, et need suurte perede “toetuste” saajad on mingil määral kehvemad kui näiteks see kui sa pead lastehoidu ja hoiad seal 10 last ja saad “palka” . Tasuks mõelda, et mis on ühiskonnale vajalik. Lisaks oli siin alles uudistes üks fotograaf, kes oli pildistanud meie suurperesid. Mina nägin piltidelt ainult väga toredaid peresid. Minu meelest ongi lastekasvatamine suur töö ja meie ühiskonnale vajalik töö. Need nimetused toetus ja palk on suhteline.

Ideaalis on kõik õige. Aga paraku on toimetulevaid 6+lapselisi ülivähe, võrreldes asotsiaalsete sarisigijatega. Siinkohal mütes maha nende ees, kes tõesti edukalt suure pere vanema tööd teevad!

Mida sa pead silmas toimetuleku all? Nagu öeldud, 6+ lapsega ongi majanduslikult väga raske toime tulla, selleks ju ka toetused. Eks seetõttu ehk majanduslikult kalkuleerivamad inimesed nii palju lapsi naljalt ei saagi. Kui aga rääkida toimetulekust lastega, siis julgen arvata, et enamik 6+ peresid tulevad täitsa hästi toime. Ei usu, et nii suurte perede hulgas on palju asotsiaalseid peresid, kus tõesti lasteraha viinaks tehakse ja lapsed vaadaku ise, kuidas hakkama saavad. Pealegi, kui 6+ last sellises kodus kasvavad, siis tundub see juba KOV tegemata tööna. Pealegi 6+ alaealise lapsega peresid on Eestis ikka väga vähe.
Kuna tegelikult on ainult väga vähestel soov nii palju lapsi saada, siis minu meelest võiks neid väheseid, kes seda soovivad, igati toetada. Võiks korraldada ju näiteks kursusi, et kuidas olla parem lapsevanem, kuidas majandada, süüa teha, esmaabi anda vms, pakkuda rohkem nõustamist suurtele peredele endaga toimetulekuks. Ja ka suuremaid toetusi, et lapsed sellistes peredes mõnusalt kasvada saaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:06; 17.01 14:26; 20.01 12:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suure pere toetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.