Esileht Beebi ja mitmikud Suured uneprobleemid 9-kuusega

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Suured uneprobleemid 9-kuusega

Postitas:

Tere!

Palun andke head nõu või soovitage kirjandust.
0-3 kuud oli päris hea magaja, 3-7 oli kehvem, nüüd 7-9 on asi väga hull.
Kui magab, siis tegelikult magab, aga magama jääda ei oska.
Aga mis on tegelikult kõige suurem probleem. Ta ei lase ennast kussutada. Juba paarikuuselt ta süles kussutades nt peksis jõuga kätega mind (vehkis). Nüüd, kui sülle võtan, siis näpistab, kratsib. Ta ei taha olla süles ei hälliasendis, ei mul kõhu peal (kui ise olen voodis poollamavas asendis), üldse istuda ega pikali olla ei või. Kaisus ta samuti röögib ja kratsib ja näpistab. Ainus variant on sirgelt süles hoida ja jalutada toas, aga nii ta ei uinu.
Olen proovinud rinna otsas magama jätmist. Toimib, kuidas kunagi. Mõnikord sööb ära ja siis ikka röögib.
Olen proovinud, et panen ta oma võrekasse, hoian kätt peal, kuni rahuneb. Ei rahune.
Olen proovinud vannitada enne uinumist. Ei toimi.
Ärritajaid, segajaid, nagu tv vmt meil ei ole käimas terve päev, sest me ei ole erilised telekavaatajad. Õues käime igapäev.
Aga ta nagu kardaks magama jääda.
Viimasel ajal lähen temaga koos meie voodisse ja näha on, et unine, aga röögib. Ja kui tema röögib, siis nii et kvartal kajab, tõesti nagu piinataks last. Ta ei jorise mitte kunagi niisama, ikka röögib kogu hingest. Nii kahju vaadata. Ühesõnaga, lähen temaga meie voodisse, püüan magama jääda siis koos temaga ja ta hakkab trallama. Istuli, pea mu kõhule, istuli, pea padjale, istuli, pea tekile, püsti voodi peatsi juures, pea padjale, istuli, pea mu kõhule. See kõik käib suure nutu saatel. Kui ta pea mu kõhule paneb, püüan silitada, käe talle peale panna, ta lükkab sõna otseses mõttes ära selle.

Öösel ärkab ka palju kordi, olen rinda andnud ja magame edasi. Aga tihti hakkab öösel ka võimlema.

Mida teha? On kellelgi sarnast kogemust?
Märgin ära, et päeval on väga tegus, väga lõbus, asjalik ja palju mängiv beebike. On kiire arenguga.
Ma ise olen väga, väga kurnatud, see paistab nii mu jõuetuses välja kui ka on näkku kirjutatud. Meil on suurem laps ka, nii et ei saa ainult beebi rütmis kulgeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah, elad üle. Tõesti, nii ongi, ega sa siin suurt midagi teha ei saa. Ise ohin ja ähin praegu oma 3-kuuse ja 2-aastasega igasuguseid muresid, et olen nii kurnatud ja blabla….ja tean,et ega muud polegi teha kui ära kannatada 😀 Masendav on mõelda, et seda beebi-aega on veel päris mitu kuud ees.

Mul esimene laps hakkas umb 7-kuuselt iga jumala öö 1,5-2 h ärkvel olema. Kestis kuni 11-kuuni, siis harjutasin ta tagasi oma voodisse. Seal ta küll ka korraks ärkas, aga uinus kiiremini, kui meid kõrval polnud, kelle najal trallitada. Nüüd on ta 2aastane ja ikka veel magab rahutult, mõnikord sonib, mõnikord nutab, mõnikord ähib niisama. Öösel või varahommikul kolib meile kaissu magama ja oh seda häda, kui ma samal ajal beebiga tegelen – siis on tal nii põnev,e t uuesti uinuda ei suuda. Täna olemegi al 5.30 kogu perega ärkvel 😀 Sinna muidugi eelneb beebi öine toitmine mitu korda.

Ja kannatangi hambad ristis ära, mis mul muud üle jääb. Pisike ei võta pudelit ka, et mees saaks mulle puhkust anda pikemalt kui paar tundi.

Ja tagatipuks ei suuda pisike süüa, kui mingid põnevad helid on ümbruses. Pean teda toitma hämaras magamistoas ja lootma, et 2-aastane meid häirima ei tule, muidu on mokas. Ja mida vähem ta päeval sööb, seda tihedam on öö… Seetõttu ei saa ma isegi koos beebiga kusagil käia, sest ta lihtsalt ei söö, kui pole õigeid tingimusi 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt sama situatsioon, mis teemaalgatajal.
Kas kellelgi on ehk soovitusi või head tegevusplaani, et olukorda muuta. Elan ma selle situatsiooni kindlasti üle aga, kas on võimalik ka kuidagi teisiti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ei saa teha? Palju saad teha! Õpeta laps ise uinuma – tundub raske ettevõtmine, aga pärast ei jõua end ära tänada. Neid õpetusi on netis palju, ainult seda cry it out’i ei soovita. Vaata nt Babywhispererforums’it, seal eraldi alguses une ja söögi kohta opetusi ja allpool foorum.

Öised ärkamised on selles eas tingitud pigem harjumusest või siis sellest, et miski ajab üles, aga magama ta ju jääda ei oska.

Väga hea, et ei taha kussutamist – see polegi viis, kuidas laps ise magama õpetada. Nii lood talle endast abivahendi, ilma milleta ei saa. Jõudu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:56; 08.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.babywhispererforums.com

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:56; 08.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Suured uneprobleemid 9-kuusega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.