Esileht Väikelaps Suvised õuepüksid sõimes

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Suvised õuepüksid sõimes

Postitas:

Mu 2-aastane laps läheb esmaspäevast üle mitme kuu taas lasteaeda. Kuna on esimene laps ja esimene suvi tal lasteaias, siis küsin et milliseid õueriideid lapsed sõimes suvisel ajal kannavad? Juuni on tavaliselt suht vihmane, kas siis peaks talle sinna kappi viima igaks juhuks ka mingid vihmakindlad õhukese voodririidega traksipüksid? Või on nendega ikka palav? Kodusena on ta kandnud dressipükse õues, kuid me pole näiteks pärast vihma märjale murule ja liivakasti läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omal on küll kapis nii dressipüksid, õhukesed kevad-sügispüksid niiskema ilma jaoks kui ka õhukesed (voodrita) kummipüksid päris laussaju jaoks. Neid viimaseid pole vist küll viimastel nädalatel enam tarvitatud.

Kui väljas on napp 10-12 kraadi ja märg, laps istub märjal murul ja liival, siis tal küll k/s-pükstega palav ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:46; 09.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed kannavad suvel sõimes õue minnes selliseid riideid nagu nad kannavad suvel kodus õue minnes. Ehk siis vastavalt ilmale ja arvestades, et lapsed ei kõnni ainult asfaldi peal nööri otsas ringiratast ümber maja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt samad riided jätad kappi mida vabal päeval kasutaksid, vastavalt ilmale. Lisaks peab arvestama, et kui hommikul lähevad riided õues märjaks, siis ei pruugi need õhtuseks õueminekuks ära kuivada ja kui kuiva lahendust kapis pole, lähevad niisked riided taas selga. Peakate (nokats, müts, rätik) ka peab olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on praegu lapsel koguaeg igaks juhuks kummikud ja kilepüksid (ilma voodrita) – mina ei viitsi koguaeg ilmateadet peale passida. Nädalavahetuseks toome vihmariided koju igaks juhuks. Eesti ilm on nagu ta on 🙂 Tuulejakk on ka tavaliselt praegu veel seal, see peab ka sellise pisema seenevihma kinni vajadusel. Kui hommikul on väga märg minnes, siis oleme küll kohe õhukese kilejope pannud selga.

Kuival ajal on praegu dressipüksid ja dressipluus, viimase saab siis ära võtta, kui palav on. Kui nö päris suvi kätte jõuab, siis ilmselt on vastavalt ilmale kas pikad retuusid või 3/4 retuusid (tüdruk), sõltuvalt kui soe on. Mingi dressipluus ka nagunii ripub alati nagis, kui just päris 25-30 kraadi pole (juulis on laps kodus). Peangi uurima oma sõimest, et kas nad soojal ajal eelistavad õues-toas ka eraldi t-särki/kleiti. St et kui saadan ta hoidu tuunika+retuusid, kas õue minnes vahetatakse ainult retuusid või tahavad ka teist tuunikad/pluusi peale. Eelmisel suvel kui laps hakkas augustis käima, siis ikka tihti avastasin järgi minnes, et oli tegelikult õues-toas samade riietega soojal ajal, kuigi kinnitati, et isegi sokid vahetavad nad suvel ära, kõik saab ju liivaseks. Aga ju ei viitsita nii palju mässata, pühivad käega puhtaks ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kusjuures olen just see tüüp, kes kogu aeg passib ilmateateid, aga ega see ka ei päästa erinevate riiete korraga lasteaias hoidmisest. Täiesti tüüpiline on see, et ühe ennustuse järgi peaks meil siin Pirita kandis tulema pilvine ilm ja 10 kraadi, teise ennustuse järgi nt päike särama ja 18 kraadi – kardinaalselt erinevad situatsioonid! Või siis mõlemad ennustused leiavad üksmeelselt, et ilus soe päikeseline ilm läheb tunduvalt jahedamaks ja hakkab sadama – aga üks ennustustest arvab, et see juhtub hommikul kell 11, teine samas, et alles õhtul kell 18. Jälle lasteaia seisukohast sootuks erinevad olukorrad. Või siis ka nii, et kaks ennustust langevad omavahel täiesti ilusasti kokku, ainult et hommikupoolikuks lubatakse 19 kraadi ja õhtupoolikuks 12 kraadi …

Ühesõnaga, ilmaennustusi võib ju vaadata (mina jälgin regulaarselt ilmateenistus.ee ja yr.no, vahel otsin “kolmandat arvamust” ka Accuweatherist), aga tegelikult on ikka lasteaeda vaja nii külma kui ka sooja, nii tuulise kui ka vaikse, nii märja kui ka kuiva ilma riietust. Ehk siis minul on juba mõned nädalad kombineerimiseks k/s-komplekt, dressid ja poririided, paar erineva paksusega mütsi ka. Ning muidugi kummikud ja botased mõlemad. Tüütu on ainult see, et kappi ei taha hästi ära mahtuda, nii et lapsel oleks sealt lihtne midagi leida …

Ja eks kõigest hoolimata ikka juhtub. Meil alles siin oli, et õpetaja läks pärast lõunat lastega välja, päike säras taevas (tõesti säras, ma ise nägin seda ka). Aga kui väljas olid, tuli järsku korralik hoovihm. Natuke nad püüdsid õues olla, enne kui alla andsid ja tuppa läksid. Aga lõpuks olid kõik lapsed ikkagi vesimärjad. Minu plikal olid nad sunnitud ka aluspüksid ära vahetama (päike paistis, nii et õue mindi dressidega), botastest võis vett välja valada. No mis parata … 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 12:46; 09.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Suvised õuepüksid sõimes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.