Esileht Kodunurk Taimelamp

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Taimelamp

Postitas:

Kas taimede “valgustamise” puhul on oluline ka, mis tüüpi lampi kasutada? Mul on led-tuled, mille heledust saab muuta (saan panna hästi eredaks). Või taimelambid on siiski tavaliste pirnidega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 17:03; 21.02 18:53; 22.02 18:56; 23.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.greenmagic.ee/epood/LED-TAIMELAMBID–PIRNID–TORULAMBID/
http://www.sunled.ee/est/?page=technology&secID=2
JNE. Lihtsalt googelda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 18:00; 23.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taimedes toimub valguse abil fotosüntees ehk anorgaanilisest ainest orgaanilise aine moodustumine. Jah, taimede jaoks pole see suva, milline valgus on – peab olema just selliste lainepikkustega valgus, mida taimed “söövad”. Seetõttu ongi olemas spetsiaalsed taimelambid. Suvalamp ei pruugi anda taimele vajaliku lainepikkuselise koostisega valgust – ja see on kohe näha, et taim muutub väljaveninuks, kollaseks vms.

Toataimedena kasvatatavad taimed on valitud toataimedeks seetõttu, et nad on valguse osas vähenõudlikumad ning saavad ka korteri akendest tuleva loomuliku valgusega hakkama. Aga väga paljud taimeliigid on valguse osas hoopis nõudlikumad ning vajavad “kunstpäikest”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas nüüd aru saada, kas minu led-lamp (õigemini led-riba mööbli küljes) on see, mis ka taimedele sobib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 17:03; 21.02 18:53; 22.02 18:56; 23.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugeldasin:
Olulised numbrid taimedele on:
400-520 nm violetsed, sinised ja rohelised toonid. Imenduvad maksimaalselt ja alustavad klorofülli tootmisega. Tugev mõju fotosünteesile! (soodustab vegetatiivset kasvu)
520-610 nm roheline, kollane ja oranž. Lisatakse lampidele vähesel määral teiste toonide toetamiseks.
610-720 nm Punased toonid. Maksimaalne imendumine! Klorofülli tootmine! Kõige olulisem mõju fotosünteesile!(soodustab õitsemist ja õiepungade moodustamist).
Universaalsed taimelambid on enamasti Punased/sinised. Selline spekter tagab vegetatiivse kasvu ja tagab õiepungade moodustamise ja õite arengu. Sobivad kasutamiseks igal pool ja igas kasvufaasis olevate taimede puhul.

Kas sa oskad oma lambi pakendilt välja lugeda, kas sellel on niisugused omadused? Mina ei oskaks ja seepärast ostsin spetsiaalse taimelambi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugeldasin:
Olulised numbrid taimedele on:
400-520 nm violetsed, sinised ja rohelised toonid. Imenduvad maksimaalselt ja alustavad klorofülli tootmisega. Tugev mõju fotosünteesile! (soodustab vegetatiivset kasvu)
520-610 nm roheline, kollane ja oranž. Lisatakse lampidele vähesel määral teiste toonide toetamiseks.
610-720 nm Punased toonid. Maksimaalne imendumine! Klorofülli tootmine! Kõige olulisem mõju fotosünteesile!(soodustab õitsemist ja õiepungade moodustamist).
Universaalsed taimelambid on enamasti Punased/sinised. Selline spekter tagab vegetatiivse kasvu ja tagab õiepungade moodustamise ja õite arengu. Sobivad kasutamiseks igal pool ja igas kasvufaasis olevate taimede puhul.

Kas sa oskad oma lambi pakendilt välja lugeda, kas sellel on niisugused omadused? Mina ei oskaks ja seepärast ostsin spetsiaalse taimelambi.

Tänan, kust selliseid lampe osta saab? Ilmselt Hortesest, Bauhofist vmt sellistest poodidest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 17:03; 21.02 18:53; 22.02 18:56; 23.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugeldasin:
Olulised numbrid taimedele on:
400-520 nm violetsed, sinised ja rohelised toonid. Imenduvad maksimaalselt ja alustavad klorofülli tootmisega. Tugev mõju fotosünteesile! (soodustab vegetatiivset kasvu)
520-610 nm roheline, kollane ja oranž. Lisatakse lampidele vähesel määral teiste toonide toetamiseks.
610-720 nm Punased toonid. Maksimaalne imendumine! Klorofülli tootmine! Kõige olulisem mõju fotosünteesile!(soodustab õitsemist ja õiepungade moodustamist).
Universaalsed taimelambid on enamasti Punased/sinised. Selline spekter tagab vegetatiivse kasvu ja tagab õiepungade moodustamise ja õite arengu. Sobivad kasutamiseks igal pool ja igas kasvufaasis olevate taimede puhul.

Kas sa oskad oma lambi pakendilt välja lugeda, kas sellel on niisugused omadused? Mina ei oskaks ja seepärast ostsin spetsiaalse taimelambi.

Ja kas su taimelamp on siis punane või sinine? Minu oma nt ei ole, ometi on tegemist spetsiaalse taimelambiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:21; 23.02 07:31; 23.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kas su taimelamp on siis punane või sinine? Minu oma nt ei ole, ometi on tegemist spetsiaalse taimelambiga.

Ega see punane/sinine ei tähenda lambipirni värvust! Silmaga polegi vahest väga aru saada, aga kui tavalise pirniga kõrvuti panna, siis küll tunnen, et teist värvi valgus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kas su taimelamp on siis punane või sinine? Minu oma nt ei ole, ometi on tegemist spetsiaalse taimelambiga.

Ega see punane/sinine ei tähenda lambipirni värvust! Silmaga polegi vahest väga aru saada, aga kui tavalise pirniga kõrvuti panna, siis küll tunnen, et teist värvi valgus on.

Ma ei arvanudki, et see sinine veneaegset kurgusoojendamislampi tähendab 🙂 aga mingi aimatav toon peaks ikka olema ju? No võibolla siis see silmaga nähtavalt valge ongi siis sinine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:21; 23.02 07:31; 23.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin bauhofist taimelambid, mis on sinist värvi. Samast ostsin ka odavad laualambid, kuhu pirnid keerasin. Esimest aastat katsetan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 16:40; 23.02 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin bauhofist taimelambid, mis on sinist värvi. Samast ostsin ka odavad laualambid, kuhu pirnid keerasin. Esimest aastat katsetan.

Kas need ongi kohe taimelampide nime all? Kui palju selline lamp maksab? Sry, ei viitsi praegu googeldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 17:03; 21.02 18:53; 22.02 18:56; 23.02 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin bauhofist taimelambid, mis on sinist värvi. Samast ostsin ka odavad laualambid, kuhu pirnid keerasin. Esimest aastat katsetan.

Kas need ongi kohe taimelampide nime all? Kui palju selline lamp maksab? Sry, ei viitsi praegu googeldada.

http://www.bauhof.ee/aiakaubad/taimelambid/taimelambid.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 16:40; 23.02 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka Bauhofist ostetud aga sellist lillakas-roosat tooni annab.Hinda enam täpselt ei mäleta aga umbes 10-12 eurot maksis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 18:00; 23.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

bauhofi lampide põhjal tundub, et võib ka kurguravimislampe ikkagi kasutada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:21; 23.02 07:31; 23.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Taimelamp

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.