Esileht Pereelu ja suhted täiskasvanud laste toetamine

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: täiskasvanud laste toetamine

Postitas:

kas toetate oma lapsi, kes on täiskasvanud, kes ei õpi? Ja miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on alles väiksed, aga vanemad on küll mind täiskasvanuna toetanud. Kui lapsed veel väiksed olid, aga emapalk läbi oli, siis nad aeg-ajalt ostsid ikka midagi mulle, mida ma muidu ei oleks raatsinud või lubada saanud. No näiteks ostsid lastele korralikud uued kombekad ja talvejalanõud. Ma oleks kasutatud või soodsamad ostnud. Nad võtsid meie pere kaasa spaasse ja maksid kõik kinni. Sünnipäeva kingid on rohkem kui helded olnud. Näiteks sain ükskord ratta omale. Õde sai omale korraliku läpaka. Teist õde toetati pikalt, kui ta mehe juurest ära kolis. Meie peres on ikka nii olnud, et toetavad need, kellel paremini läheb. Onu oli hiljuti väga pikalt haiguslehel ja on nüüd töövõimetu ning 3 pere peale toetatakse teda ja tema peret laenumaksega, et neile kodu alles jääks. Mitu sugulast on alustanud oma ettevõttega ning ikka on mitmed inimesed oma panuse andnud ja noort ettevõtlikku inimest toedanud. On põhja ka neid ettevõtmisi läinud. Omal ajal minu vanavanemad toetasid mu vanemaid samamoodi kui nad noored olid. Eks see nii käibki, et alguses toetad oma lapsi ja kui ise juba vana oled, siis lapsed toetavad sind. On kõik järeltulijad oma panuse andnud ka vanakeste eest hoolitsemisse. Kas on kamba peale hooldust makstud või korda-mööda abis käidud. Aga kui ma ringi vaatan, siis tundub, et selline kokkuhoidmine pole enam väga levinud.

Miks ka või? Mind ja õde toetasid vanemad sellepärast, et ka nemad väärtustavad väga perekonda ja nende jaoks on ka see oluline, et liiga pisike laps ei peaks lasteaeda minema. Pereväärtused on väga tugevalt juurdunud. Selline on kasvatus lihtsalt, mida mu vanemad said oma vanematelt jne. Kõik on nii üles kasvanud, et nad näevad, et panustatakse ikka laiemalt kui ainult endasse. Siis saad ise ka teiste abile loota. Kui toetad oma lapsi, siis ei jää ka sina vanaduses hooleta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemal lapsel on tänapäeva mõistes suur pere, teda toetan mõningal määral. Noorem on veel üksik, teda toetan siis, kui abi palub. Tavaliselt ta ei palu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise vastajaga sarnased kogemused. Sain üldiselt rahaliselt iseseisvaks kuskil ülikooli teisest poolest igapäevakulude mõttes. Aga loomulikult midagi suurt lubada endale ei saanud, lihtsalt igapäevaeluga sain hakakma. Vanematelt tuli ikka suuremaid kingitusi, asj, mida ise ei oleks saanud endale lubada. Isegi mingi osa korteri sissemaksust saime isaltlt.

Enda lapsed on hetkel täisealised tudengid ja otse loomulikult aitan ma neil elamiskulusid katta. Olen mõelnud, et ideaalis peaks samamoodi minema, nagu mul oma vanematega läks. Kui tööle lähevad, siis loodaks, et hakkavad oma igapäevaelu eest maksmisega ise toime tulema. Aga suuremate asjade ostmisel olen kindlasti veel mõne aja abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema vahel pakub toetust, kui lastele midagi suuremat osta vaja. Vahel võtan pakkumise vastu, vahel mitte. Praegu näiteks ostsin soodukatelt lastele järgmiseks talveks riideid, pakkus, et ta annab pool summast. Seekord loobusin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:11; 11.01 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiti ju, kas toetate oma täiskasvanud lapsi, mitte seda, kas teie vanemad teid toetavad. Õppige ometi loetust aru saama, inimesed!

Kui abi küsivad, siis toetan. Seda juhtub ühe lapse puhul ehk nii korra aastas, teise puhul korra paari aasta jooksul.
Ah, et miks? Nad on minu lapsed ja sel hetkel vajavad abi. Näiteks tagasin ühe lapse laenu enda kinnisvaraga. Teine jäi välismaal rahalisse kitsikusse ja loomulikult ma aitasin teda.

Aga sellist asja, et ma regulaarselt toetaks rahaliselt, ei kujuta ettegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:16; 11.01 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiti ju, kas toetate oma täiskasvanud lapsi, mitte seda, kas teie vanemad teid toetavad. Õppige ometi loetust aru saama, inimesed!

Kui abi küsivad, siis toetan. Seda juhtub ühe lapse puhul ehk nii korra aastas, teise puhul korra paari aasta jooksul.
Ah, et miks? Nad on minu lapsed ja sel hetkel vajavad abi. Näiteks tagasin ühe lapse laenu enda kinnisvaraga. Teine jäi välismaal rahalisse kitsikusse ja loomulikult ma aitasin teda.

Aga sellist asja, et ma regulaarselt toetaks rahaliselt, ei kujuta ettegi.

Mis vahet seal on kas vastab lapsevanem, kes toetab või täiskasvanud laps kelle vanem toetab. Kõikide vanemad ei istu perekoolis. Ja statistiliselt õigema pildi saab just nii, kui mõlemad vastavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on vanemad juhtival töökohal ja saavad haruharva (paar korda aastas) mind aidata kolme lapse hoidmisel. Samas nad justkui tahavad abiks olla ja nad väga armastavad oma lapselapsi. Seega leiavad nad, et kui meid rahaliselt toetavad, siis saavad ehk lapselapsed kaugemaid maid näha ja turvalisemas autos sõita. Isiklikult mina arvan, et meie perel pole puudust olulistest asjadest ja saaksime kenasti ka ilma selle toetuseta hakkama, aga pahaks ei pane. Kui lähedane tunneb rõõmu, et ta saab aidata, siis võtan tänuga vastu. Ise ma ei küsi ja otsest vajadust ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul mõlemad õpivad. Ühte toetan, teist (enam) mitte, sest saab ise hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on alles väiksed, aga vanemad on küll mind täiskasvanuna toetanud. Kui lapsed veel väiksed olid, aga emapalk läbi oli, siis nad aeg-ajalt ostsid ikka midagi mulle, mida ma muidu ei oleks raatsinud või lubada saanud. No näiteks ostsid lastele korralikud uued kombekad ja talvejalanõud. Ma oleks kasutatud või soodsamad ostnud. Nad võtsid meie pere kaasa spaasse ja maksid kõik kinni. Sünnipäeva kingid on rohkem kui helded olnud. Näiteks sain ükskord ratta omale. Õde sai omale korraliku läpaka. Teist õde toetati pikalt, kui ta mehe juurest ära kolis. Meie peres on ikka nii olnud, et toetavad need, kellel paremini läheb. Onu oli hiljuti väga pikalt haiguslehel ja on nüüd töövõimetu ning 3 pere peale toetatakse teda ja tema peret laenumaksega, et neile kodu alles jääks. Mitu sugulast on alustanud oma ettevõttega ning ikka on mitmed inimesed oma panuse andnud ja noort ettevõtlikku inimest toedanud. On põhja ka neid ettevõtmisi läinud. Omal ajal minu vanavanemad toetasid mu vanemaid samamoodi kui nad noored olid. Eks see nii käibki, et alguses toetad oma lapsi ja kui ise juba vana oled, siis lapsed toetavad sind. On kõik järeltulijad oma panuse andnud ka vanakeste eest hoolitsemisse. Kas on kamba peale hooldust makstud või korda-mööda abis käidud. Aga kui ma ringi vaatan, siis tundub, et selline kokkuhoidmine pole enam väga levinud.

Miks ka või? Mind ja õde toetasid vanemad sellepärast, et ka nemad väärtustavad väga perekonda ja nende jaoks on ka see oluline, et liiga pisike laps ei peaks lasteaeda minema. Pereväärtused on väga tugevalt juurdunud. Selline on kasvatus lihtsalt, mida mu vanemad said oma vanematelt jne. Kõik on nii üles kasvanud, et nad näevad, et panustatakse ikka laiemalt kui ainult endasse. Siis saad ise ka teiste abile loota. Kui toetad oma lapsi, siis ei jää ka sina vanaduses hooleta.

Nii tore lugeda sellisest suurest kokkuhoidvast perest. Meil on samasugune kokkuhoidev pere, aga väheks on selliseid peresid tõesti jäänud.
Mina ei saanud pärast gümnaasiumi lõppu soovitud kooli sisse ja olin aasta kodus. Ema ja isa suhtusid sellesse rahulikult. Ema andis oma pangakaardi minu käsutusse ja minu ülesandeks jäi igapäevane poeskäik, söögi tegemine ja kraamimine. Varem polnud ma süüa eriti sageli teinud ja kodu koristasin ainult ema sundimisel. See oli hea õppetund iseseisvaks eluks ja alles siis sain aru, kui palju vaeva ema oli töö kõrvalt näinud meie heaks. Rahaga üritasin väga säästvalt toime tulla, sest kuidagi piinlik oli ema raha laristada. Ema meenutab vahel nüüdki, et see oli üks mõnusamaid aastaid, sest tuli töölt koju ja kõik oli tehtud, neil oli isaga aega teineteise jaoks ja aega ning energiat rohkem väljas käia. Enne oli mul vaja õhtuti õppida või trennis käia, polnud aega väiksemat õde õhtuti valvata, nii et ega ema ja isa varem kuskil eriti käia ei saanudki. Me kõik olime rahul sellise elukorraldusega. Järgmisel sügisel sain kooli sisse, mõned kuud hiljem leidsin töö ja veel mõni kuu hiljem kolisin poissõbraga kokku. Pärast tööle minemist polnud mul vanemate rahalist toetust enam vaja, aga kui ära kolisin, siis nad kinkisid küll nii mõnegi kallima kodus vajaliku eseme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suhtun nii, et täiskasvanute puhul on toetamine vabatahtlik (muidugi mitte keelatud). Kui üks pool abi vajab ja teisel on võimalik seda anda, siis on see vägagi loomulik ja igati tore.

Minu ema meid eriti ei toeta, aga aitab värskel koolilapsel õppida. Ämm (kodune pensionär) lapsi ei hoia, aga vahel toetab majanduslikult, aitas näiteks osta meile nõudepesumasina.

Ise arvan, et tulevikus kui omad lapsed suured, siis hoian-toetan nii, nagu mul endal võimalik on. Nt, kui käin tööl, siis ilmselgelt lapselapsi ju eriti hoida ei jõua, küll aga oleks mul ehk võimalik noortel mõne majandusliku raskuse ületamiseks oma õlg alla panna. Või kui oleksin kodune pensionär, siis nähtavasti mul raha eriti ei ole, kuid saaksin lapselapsi hoida. Samas peaks abi tulema ikkagi lähedaste endi aitamisesoovist, sundimist või lausa ähvardustega väljapigistamist ma õigeks ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toetan ikka:) Korteri sissemaksuks andsin raha juurde vanemale lapsele, kui järgmine ostma hakkab, annan ka temale; Kui üks laps vahepeal tööd otsis, siis tasusin korteriüüri; kuipuhkusereisile läheme koos, siis maksan mina näiteks majutuse; teatripiletid teen vahest välja, kui kõik koos läheme jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 19:18; 11.01 22:17; 20.01 23:00; 20.01 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet seal on kas vastab lapsevanem, kes toetab või täiskasvanud laps kelle vanem toetab. Kõikide vanemad ei istu perekoolis. Ja statistiliselt õigema pildi saab just nii, kui mõlemad vastavad.

on ikka vahe. täiesti erinevad vaatenurgad teemale ju.
kõik lapsed ei istu ka perekoolis, nii et mingit statistikat ei tasu siit küll otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.

Em. Sul ei ole oma mehega teistsugune suhe kui oma lastega??

Mida see siis täpsemalt tähendab – kas sa oma mehega ei seksi või oma lastega seksid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 19:54; 16.01 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.

Em. Sul ei ole oma mehega teistsugune suhe kui oma lastega??

Mida see siis täpsemalt tähendab – kas sa oma mehega ei seksi või oma lastega seksid?

Kui raha ja tuge ainult seksi vastu antakse, siis selle nähtuse nimi on üks teine asi. Armastus kindlasti mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiti ju, kas toetate oma täiskasvanud lapsi, mitte seda, kas teie vanemad teid toetavad. Õppige ometi loetust aru saama, inimesed!

Kui abi küsivad, siis toetan. Seda juhtub ühe lapse puhul ehk nii korra aastas, teise puhul korra paari aasta jooksul.
Ah, et miks? Nad on minu lapsed ja sel hetkel vajavad abi. Näiteks tagasin ühe lapse laenu enda kinnisvaraga. Teine jäi välismaal rahalisse kitsikusse ja loomulikult ma aitasin teda.

Aga sellist asja, et ma regulaarselt toetaks rahaliselt, ei kujuta ettegi.

Mis vahet seal on kas vastab lapsevanem, kes toetab või täiskasvanud laps kelle vanem toetab. Kõikide vanemad ei istu perekoolis. Ja statistiliselt õigema pildi saab just nii, kui mõlemad vastavad.

Ja kuidas oskab laps vastata küsimusele, miks täpselt vanem teda toetab ja ei ütle näiteks, et mine tööle või vaata ise, kuidas hakkama saad? Seega on ikkagi loetust arusaamisega raskusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:16; 11.01 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet seal on kas vastab lapsevanem, kes toetab või täiskasvanud laps kelle vanem toetab. Kõikide vanemad ei istu perekoolis. Ja statistiliselt õigema pildi saab just nii, kui mõlemad vastavad.

on ikka vahe. täiesti erinevad vaatenurgad teemale ju.
kõik lapsed ei istu ka perekoolis, nii et mingit statistikat ei tasu siit küll otsida.

Mis need vaatenurgad asjasse puutuvad, fakt jääb ju faktiks mõlemal juhul: kas vanemad toetavad või ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:11; 11.01 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.

Em. Sul ei ole oma mehega teistsugune suhe kui oma lastega??

Mida see siis täpsemalt tähendab – kas sa oma mehega ei seksi või oma lastega seksid?

Kas sa tõesti siis pole lugenud, et armastust on mitut liiki: emaarmastus, vennaarmastus, romantiline armastus jne, mis ei tähenda et armastuse sügavam sisu muutuks. Teadmisi napib, aga õudselt tahaks kaasa rääkida.
Sa vist pole ka ühtki neist kogenud – muidu ju nii jaburaid kommentaare ei kirjutaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 19:18; 11.01 22:17; 20.01 23:00; 20.01 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen täiskasvanud laps. Ja ka mu elukaaslane. Meie vanemad on üsna jõukad. MInu vanemad toetavad. Näiteks kingivad raha rohkem kui ma ootan sünnipäevaks. Isa jätab salaja iga kuu kuskile raha (näiteks paneb jopetaskusse või rahakoti vahele). Me teenime mõlemad väga hästi. Elame oma kinnisvaral, aga lihtsalt mu vanemad tahavad aidata. Me käime neil alati abis ka, mitte kohusetundest vaid lihtsalt. Tore on neljakesi lehti riisuda sügiseti või aeda värvida. Harjumusest käin abis. Oleme väga lähedased.

Mehe vanemad aga ei toeta. Saame ka hästi läbi. Aga rahaliselt ei toeta. Kingitused ei ole eriti kallid. Kusjuures nad on jõukamad kui minu vanemad. Käime ka nendega tihedalt läbi. Aitame ka neid.

Ühesõnaga asi täiesti suhtumises. Me ei oota toetusi ja me saaksime ilma hakkama. Saame mõlema perekonnaga väga hästi läbi, võrdselt. Tunneme endiselt mõlemas kohas end justkui kodus, alati oodatud. Teame, et kui päriselt ka abi vajaksime saaksime siiski mõlemalt perekonnalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toetaksin mingil määral kui tõesti vaja, aga praegu küll mitte. Elab eraldi, koolid lõpetatud, käib tööl ja peab lõpuks ikkagi õppima ise toime tulema ja mitte palgapäevast järgmise 3 päeva jooksul kogu raha laiaks lööma. Kui ma teda veel rahaliselt toetaksin, siis jääkski ta raha raiskama ja mõtlema et küll vanemad annavad puudujääva osa. Tahan et ta ikkagi õpiks millegi jaoks koguma ja raha säästlikumalt kasutama. Ei ole nii, et teatab et tahab seda ja seda ja mina muudkui otsin vajaolevat raha. Isegi mitte puuduolevat raha vaid kogu raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske vastata, kuna elame ju samas majas. Käib tööl ja kõige vajaliku ostmisega on kord nii, kord naa. Ütleme siis nii, et toetame üksteist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

terve siga ikka korraga 3-4 korda aastas + mitu lammast aastas + hulgi kanu ja küülikuid, jõuluks hanesid

Misasja? Mis teed nendega? Sul on konservivabrik kodus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 17:21; 16.01 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks täpselt vanem teda toetab

See on sama hea küsimus, kui et “miks vanaema pannkooke teeb?”. Lastetu võib nõnda küsida, emad sellist küsimust küll ei esita. Ju on põhjust ja tahtmist ja võimalust. Lastetule on seda võimatu seletada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 17:21; 16.01 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on juba täisealine (18), aga elab kodus ja õpib veel gümnaasiumis – seega elab veel meie kulul. Kindlasti toetame teda ka järgnevate aastate jooksul. Samas tahaks, et lapse ja meie vahel oleks alati piisavalt usalduslik suhe, et toetus olekski selline nagu siin mitmed kirjutavad – aitame kui lapsel on midagi väga vaja, mis hetkel talle endale jõukohane pole. Mitte et laps eeldakski, et me oleme kohustatud teda toetama.
Näiteks mida arvata olukorrast, kus tuleb valida, kas läheme ise mehega reisile või maksame selle raha täisealise ja töövõimelise lapse toetuseks? Minu arvates sõltub siiski palju ka sellest, kui eluliselt vajalik see toetus lapsele on. Juba praegu oleme olnud dilemmade ees, et kas võimaldada suuremale lapsele suvevaheajal kalleid, hobiga seotud välisreise, samal ajal kui me ülejäänud pereliikmetele samas summas kulutusi teha ei saaks (näiteks samal ajal samapalju maksvale reisile minna). Esialgu on laps veel noor ja oleme talle selliseid asju võimaldanud – eks see ole ka mõnes mõttes osa haridusest. Aga see ei saa niimoodi kestma jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.

Em. Sul ei ole oma mehega teistsugune suhe kui oma lastega??

Mida see siis täpsemalt tähendab – kas sa oma mehega ei seksi või oma lastega seksid?

Kas sa tõesti siis pole lugenud, et armastust on mitut liiki: emaarmastus, vennaarmastus, romantiline armastus jne, mis ei tähenda et armastuse sügavam sisu muutuks. Teadmisi napib, aga õudselt tahaks kaasa rääkida.
Sa vist pole ka ühtki neist kogenud – muidu ju nii jaburaid kommentaare ei kirjutaks.

Sina oled ju see, kes erinevatest armastustest ei tea, muidu sa poleks kirjutanud:

“See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.”

Mina armastan oma lapsi teisiti kui meest ja seetõttu on mul ka nende toetamisel erinevad põhjused. Ja on olukordi, kus vanemapoolset armastust väljendab just see, et last ei toetata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 19:54; 16.01 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.

Em. Sul ei ole oma mehega teistsugune suhe kui oma lastega??

Mida see siis täpsemalt tähendab – kas sa oma mehega ei seksi või oma lastega seksid?

Kas sa tõesti siis pole lugenud, et armastust on mitut liiki: emaarmastus, vennaarmastus, romantiline armastus jne, mis ei tähenda et armastuse sügavam sisu muutuks. Teadmisi napib, aga õudselt tahaks kaasa rääkida.
Sa vist pole ka ühtki neist kogenud – muidu ju nii jaburaid kommentaare ei kirjutaks.

Sina oled ju see, kes erinevatest armastustest ei tea, muidu sa poleks kirjutanud:

“See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.”

Mina armastan oma lapsi teisiti kui meest ja seetõttu on mul ka nende toetamisel erinevad põhjused. Ja on olukordi, kus vanemapoolset armastust väljendab just see, et last ei toetata.

Kui täiskasvanud lapse puhul tekib olukord, kus armastust tuleb väljendada mitte toetamisega, siis pole see laps kahjuks oma lapseeas armastust tunda saanud. Ja sellisel juhul on jutt armastuse näitamisest mitte toetamisega puhas bullshit.
Veelkord – armastuse erinev vorm ei tähenda kuidagi seda, et armastusest tuleneva toetamise põhjused peaksid erinevad olema. Kui mees jääb nt pikemaks ajaks töötuks, siis mis on see erinev põhjus tema toetamiseks ja miks töötut last ei võiks nt toetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 19:18; 11.01 22:17; 20.01 23:00; 20.01 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.

Em. Sul ei ole oma mehega teistsugune suhe kui oma lastega??

Mida see siis täpsemalt tähendab – kas sa oma mehega ei seksi või oma lastega seksid?

Kas sa tõesti siis pole lugenud, et armastust on mitut liiki: emaarmastus, vennaarmastus, romantiline armastus jne, mis ei tähenda et armastuse sügavam sisu muutuks. Teadmisi napib, aga õudselt tahaks kaasa rääkida.
Sa vist pole ka ühtki neist kogenud – muidu ju nii jaburaid kommentaare ei kirjutaks.

Sina oled ju see, kes erinevatest armastustest ei tea, muidu sa poleks kirjutanud:

See on sama, miks mees toetab naist, kui naine ei tööta või vastupidi. Miks lastega peaks kuidagi teistsugune suhe olema? Seda nimetatakse armastuseks.”

Võibolla seepärast, et lapsi me tahame ikka suunata pesast välja lendama ja iseseisvuma. Nojah. Võibolla on kellegi unists 35-aastane maikasärgis poeg, kes diivanil lebab, sest emme armastab teda ja pojal ei ole tööd…viimased 20 aastat.

Et kuidas lapsest loodri kasvatamine ja täiskasvanud lapse materiaalne toetamine omavahel seotud on? Lapses tuleb kohusetunnet ja töökust kasvatada juba lapseeas. Sa siis arvad, et kui laps kasvab ilma igasuguse materiaalse toetuseta, saab temast automaatselt tubli ja töökas inimene?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 19:18; 11.01 22:17; 20.01 23:00; 20.01 23:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted täiskasvanud laste toetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.