Esileht Tööelu, raha ja seadused. Täitemenetluse aegne elatisabi – kas keegi on saanud?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Täitemenetluse aegne elatisabi – kas keegi on saanud?

Postitas:

Küsimus pealkirjas.
Tegin avalduse täiturile, elatis kohtus määratud juba aasta tagasi. Esitasin avalduse ära, küsisin, kas kõik on õigesti täidetud, täitur ei vastanud midagi. Maksnud pole isa sentigi.
10-ndaks kuupäevaks peaks olema Sotsiaalkindlustusametist jaanuari elatisabi laekunud. Mul ei olnud.
Ei näe ka kusagilt, kas täitur on üldse avalduse esitanud (eesti.ee pole küll näha, et oleks).
Kuidas teil on, kes on taotlenud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatisabi sai taotlema hakata alles jaanuarist. Kui jaanuaris tegid avalduse, siis sots.amet vaatab kas veebruaris tuleb lapse isa poolt raha ja alles märtsis hakkab maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 17:34; 11.02 21:58; 10.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks sama küsimus olnud. Minu loogika järgi maksmata jaanuar tuleks kompenseerida veebruaris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märtsis hakatakse maksma, eelneva kuu eest siis. Jaanuar oli avalduste tegemis aeg. Aga kas keegi seda teab, kaua seda saab üldse? Tean et kohtumenetlusaegset saab 150 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 17:34; 11.02 21:58; 10.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda hakatakse maksma märtsist ja tagantjärele. Nii et veebruari eest saad märtsis. Jaanuar on avalduste esitamise aeg ja selle aja eest ei saa sentigi.

Saab kuni lapse 18a saamiseni või kui laps õpib edasi päevases õppes, siis kuni 24eluaastani vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ka natuke arusaamatu see jaanuari kuu. Sotsameti lehel on kirjas näide jah, et alates märtsist, aga seaduses on ju teisiti?

(2) Täitemenetlusaegset elatisabi makstakse täitemenetlusaegse elatisabi taotluse esitamisele ning käesoleva seaduse § 50 lõikes 2 sätestatud tähtajale järgneva kuu 10. kuupäevaks.
(2) Täitemenetlusaegset elatisabi makstakse, kui elatise sissenõudmiseks täitetoimiku avamisest on möödunud neli kuud ja pärast seda on tekkinud võlgnevus käesoleva paragrahvi lõikes 5 sätestatud perioodi eest.
(5) Täitemenetlusaegse elatisabi suuruse arvutamise aluseks võetakse sissenõudja arvelduskontole kohtutäituri poolt ülekantud elatise summa kalendrikuu esimesest kuni kalendrikuu viimase kuupäevani.

Seadusest saan aru mina nii, et kui jaanuaris ei ole kohtutäiturilt mulle midagi laekunud ja ka varem 3 kuud, siis järgmine kuu on ju 10. veebruar?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule laekus täna õhtul elatisabi . Eesti.ee-s ei ole siiani mingisugust märget selle kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole siiani midagi tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 17:34; 11.02 21:58; 10.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Täitemenetluse aegne elatisabi – kas keegi on saanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.