Esileht Koolilaps Tantsupeole minejad

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Tantsupeole minejad

Postitas:

Lapsed lähevad paari päeva pärast proovidesse. Jagame mõtteid, nippe ja ideid, mida kindlasti kaasa pakkida, millele tähelepanu pöörata jne.
Siin kindlasti kogemustega vanemaid.
Ja vahest kipub endal mõni asi ununema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sääsetõrjet, päiksekreemi, midagi sooja, peakate, veepudel, wc paber (võib-olla kulub ära nt ööbimiskohas), pabertaskurätid ja muidugi elementaarne magamiseks ja hügieeniks, midagi näksimist, mis ei määriks ega sulaks, nt müslibatoonid, seda saab muidugi ka osta, aga vahel on hea, kui on midagi suvalisel ajahetkel käepärast. Plaastrid veel äkki, mingi valuvaigisti (parem, kui vaja ei lähe, aga igaks juhuks) ja muidugi kotindus- et oleks lisaks suuremale ka väiksem, millega linna peal patseerida ja muidugi vihmavarustus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 16:25; 24.06 16:52; 24.06 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ema 60a räägib siiamaani, kui jube oli tantsupeol 1. klassi lapsena- taskuraha oli liiga vähe kaasas, raiskas selle esimesel päeval ära ja edaspidi ainult vaatas pealt, kui teised jäätist sõid. Samuti sellest supitilgast ei püsinud kõht õhtuni täis. Siis oli külmetanud ja põiepõletiku vms saanud, pesu ei olnud kaasas piisavalt ja pesta seda ei saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 16:33; 25.06 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja unustasin kõige tähtsama asja ära- telefoni akulaadija! See olgu kindlasti kaasas (kuigi tänapäeva noortel on see vist juba nagu ihuliige alati ligi). Telefon ja raha/pangakaart muidugi ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 16:25; 24.06 16:52; 24.06 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ema 60a räägib siiamaani, kui jube oli tantsupeol 1. klassi lapsena- taskuraha oli liiga vähe kaasas, raiskas selle esimesel päeval ära ja edaspidi ainult vaatas pealt, kui teised jäätist sõid. Samuti sellest supitilgast ei püsinud kõht õhtuni täis. Siis oli külmetanud ja põiepõletiku vms saanud, pesu ei olnud kaasas piisavalt ja pesta seda ei saanud.

Aga sai õppetunni kogu eluks! Lastele ette-taha kõike ära tehes teeme neile karuteene. Ise jään nimme koju, et laps saaks iseseisvuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 16:59; 24.06 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga hea teema!
minu laps läheb esimest korda ja ootan huviga kogenud emade arvamusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tantsulapse emana kogemus puudub, küll aga olen osalenud ise tantsijana kokku ca 4 või 5 tantsu- või laulupeol. Aga üks asi mis alati olnud on: see on vihm! Seega võimalikult palju vihmakindlaid riideid valmis (või kaasa, kui tuled kaugemalt) panna.

Endal oli muidugi ses suhtes lihtsam, et olen tallinlane, seega polnud erilist probleemi proovide vaheajal koju minna ning täiskomplekti riideid kuivade vastu välja vahetada või etenduste päevadel kahe etenduse vahel villaseid muhu sukki või rahvariideseelikut kuivaks triikida.
Kõige kreisim oli üks laulupidu, kus ka tantsijad osalesid: 3 proovi ühe päeva jooksul laululava all, kõik paduvihmas ja 3 läbimärga täiskomplekti rõivaid, jopest pesuni, õhtune proov läks juba isa villaste sokkidega kummikute sees. Õnnwks peopäeval enam nii palju ei sadanud.

isiklik soovitus, kui ise pole tallinnast ja kodu on kaugel, võiks olla mingi eelnev kokkulepe tallinnas elavate sugulastega, et saaks nende juures vihma korral vahepeal riideid kuivatada, kui selles koolimajas, kus ööbitakse, see ei õnnestu.
kummikud kindlasti kaasa, vihmase ilmaga kummikutega proovides tantsida on täiesti ok.
mitu paksu kampsunit, vihmakeep, jope.

rongkäik: mugavad jalanõud, pigem kingad kui sussid, sest tee läheb mööda asfalti, kilest vihmakeep igaks juhuks undruku sisetaskus, sest rongkäigus marssimise ajal vihmavarju ei pääse.

muide, Tallinnas sajab täna juba lõunast saati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 17:26; 24.06 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sai õppetunni kogu eluks!

Mis see õppetund selle juhtumi puhul siis oleks? Et ära roni laulupeole, kui su vanemad on vaesed või kitsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 16:25; 24.06 16:52; 24.06 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap õpetaja andis vajaliku nimekirja. Koolilaps peaks asjade pakkimisega juba ise hakkama saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see õppetund selle juhtumi puhul siis oleks? Et ära roni laulupeole, kui su vanemad on vaesed või kitsid?

Sa muud ei suutnudki välja mõelda? Kuidas rahaga ümber käia? Kas lapsest sai see, kel nädal enne palgapäeva on näpud põhjas või oskab hästi majandada? Kas ta oskab oma kohvrit pakkida? Ei saa elu lõpuni vanematele etteheiteid teha!
Tol ajal oli vaesemaid peolisi küllaga. Ise olen ikka väga vaesest perest. Küll käisin laulupidudel, ei pidanud nädalat Tallinnas veetma. Taskuraha oli pigem sümboolne. Aluspesu oli väga vähe nagunii, pesime seda külma kraaniveega ja riputasime toolileenile käteräti alla kuivama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 16:59; 24.06 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui peale pidu ise lapsed võtate, siis leppige varakult koht ja kellaaeg kokku, seal puudub sel ajal tel levi:)

Teiseks väga palju juua pole soovituslik , kes ei taha 30 min wc järjekorras oodata ja need, kel hügieen tähtis ja pole harjunud sellistes tingimustes pissil käima????

Suurematel on laadijad vist tõesti kolmas käsi juba, beebitoidud on 8- ndate klasside seas popid, ju siis ei põe enam beebiolemiskompleksi????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tantsupeolised lapsed samuti Tallinnast, seega põhjalikku pakkimisnõu ei oska anda. Mina soovitaks kaasa võtta mingi pikema jupi pesunööri ja mõned pesulõksud, ehk õnnestub see ööbimiskohas kuidagi heisata ja niiviisi asju kuivatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tantsupeolised lapsed samuti Tallinnast, seega põhjalikku pakkimisnõu ei oska anda. Mina soovitaks kaasa võtta mingi pikema jupi pesunööri ja mõned pesulõksud, ehk õnnestub see ööbimiskohas kuidagi heisata ja niiviisi asju kuivatada.

kui ööbite koolimajas, siis tavaliselt on kontaktisikuks kooli majandusjuhataja (vähemalt neis, kus mina töötanud olen) ja tal peaks olema juurdepääs nii maja küttesüsteemide reguleerimisele kui ka nt tüdrukute käsitöö klassi (kohustuslik element “õppeköögis” kuivatiga pesumasinad).
kõigis neis koolides, mida viimase 10-15a jooksul korra juba renoveeritud on, peaks olema ka saun võimlakompleksis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 17:26; 24.06 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikidele asjadele lapse nimi peale! Kaasa arvatud jalanõudele ja veepudelitele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

niit ja nõel. raha. ja õpetuaed mida teha märgade riietega, kuhu panna must pesu jne. suured võtavad ntx pesunööri kaasa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 10:00; 25.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tantsupeolised lapsed samuti Tallinnast, seega põhjalikku pakkimisnõu ei oska anda. Mina soovitaks kaasa võtta mingi pikema jupi pesunööri ja mõned pesulõksud, ehk õnnestub see ööbimiskohas kuidagi heisata ja niiviisi asju kuivatada.

kui ööbite koolimajas, siis tavaliselt on kontaktisikuks kooli majandusjuhataja (vähemalt neis, kus mina töötanud olen) ja tal peaks olema juurdepääs nii maja küttesüsteemide reguleerimisele kui ka nt tüdrukute käsitöö klassi (kohustuslik element “õppeköögis” kuivatiga pesumasinad).
kõigis neis koolides, mida viimase 10-15a jooksul korra juba renoveeritud on, peaks olema ka saun võimlakompleksis.

peolisi nendele asjadele ligi ei lasta. kes selle kulu kinni maksab??
kindad võiks ka kaasa võtta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 10:00; 25.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähedaste tel numbrid võiks olla paberile kirjutatult ka kaasas (rahakoti vahel+ seljakotis), kui peaks telefoni ja rahakoti ära kaotama või kui tel on maha ununenud/tühjaks saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 16:33; 25.06 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see õppetund selle juhtumi puhul siis oleks? Et ära roni laulupeole, kui su vanemad on vaesed või kitsid?

Mis mõttes? Päriselt ka õpetad oma last niimoodi laristama? Minu meelest tuleb kogu elu õppida jagama palgaraha kuu peale laiali, ole sa kui rikas tahes (sest rikkusega kaasnevad enamasti ka suuremad kulud), et ei saaks inimesest seda tüüpilist “kuu lõpp, ei saa lapsele ekskursiooniraha kaasa panna” lapsevanemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike kilest grip-kott telefonile (ja dokumentidele) juhuks, kui sajab paduvihma (nt rongkäigus). Mina olen saanud sellist vihma, et hoolimata vihmakeebist olin alukateni läbimärg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pikendusjuhe või vargapesa! Ühes keskmises klassiruumis pole iial nii palju elektri püüdmise avasid kui õhtul pärast proovipäeva järskukorraga vaja on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Tantsupeole minejad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.