Esileht Koolilaps Tartu koolikatsed

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Tartu koolikatsed

Postitas:

Ühesõnaga mingi ettevalmistus, hea lugemisoskus peaksid ikkagi olema eelnevalt. Minu laps ka kindlasti sisse ei saa, läheb nö lukku, muidu ka jutukas, aga ilmselt uus keskkond jne, mis pole sobilik käitumine MHG . Aga mis vanemad kolm tundi seal teevad? Vaatavad filmi, aga 3 h?

hea lugemisoskus on elementaarne, muidu on sügisel ka ju raske hakkama saada, sest lugema ei õpeta mhg-s keegi, vaid erinevates ainetes on vaja kohe tekstist aru saada.
lapsevanematele oli sel ajal kooli tutvustus jms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 08:59; 10.02 19:05; 10.02 23:05; 19.02 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga mingi ettevalmistus, hea lugemisoskus peaksid ikkagi olema eelnevalt. Minu laps ka kindlasti sisse ei saa, läheb nö lukku, muidu ka jutukas, aga ilmselt uus keskkond jne, mis pole sobilik käitumine MHG . Aga mis vanemad kolm tundi seal teevad? Vaatavad filmi, aga 3 h?

Jepp, lugemisoskus elementaarne (pigem sellisel tasemel, et saaks aru, mis kirjas). Mõned aastad tagasi, kui mu laps seal katsetel käis, siis pidi ise töölehtedelt juhendit lugema. S.t. õpetaja luges küll ette, kuid ainult ühe korra. Kui meelde ei jäänud, pidi ise üle lugema.
Kurjaks saamise küsimus oli ka meil vestlusel. Lihtsalt mänguliselt, et õpetaja küsis, kas sa kunagi kurjaks ka saad.. kas kohe päris vihaseks ka?..a mis sa siis teed, kui sa vihaseks saad..ja mis emme teeb, kui sa vihaseks saad? Kuna meil oli eelmisel õhtul lapsega suur tüli olnud, siis rääkis ta ausalt kõik ära, kuidas ta jalgu trampis ja uksi paugutas 😀 Ja ka selle, kuidas pärast emmega asjad selgeks räägiti ja vabandust paluti.

Muideks, mäletan, et härma katsetel olid etteütluse laused hästi lihtsad, nt “kägu kukub”, “põder jookseb” jmt. Reaalkooli katsetel oli sel aastal aga lause: “Aovalgel lendlevad suminal kannatamatud kärbseparved” 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 00:51; 19.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga mingi ettevalmistus, hea lugemisoskus peaksid ikkagi olema eelnevalt. Minu laps ka kindlasti sisse ei saa, läheb nö lukku, muidu ka jutukas, aga ilmselt uus keskkond jne, mis pole sobilik käitumine MHG . Aga mis vanemad kolm tundi seal teevad? Vaatavad filmi, aga 3 h?

hea lugemisoskus on elementaarne, muidu on sügisel ka ju raske hakkama saada, sest lugema ei õpeta mhg-s keegi, vaid erinevates ainetes on vaja kohe tekstist aru saada.
lapsevanematele oli sel ajal kooli tutvustus jms

Veeriv laps sai MHG esimeses klassis üsna kenasti hakkama. Kuulas hoolega õpetaja juttu ja polnud probleeme. Lugema otseselt ei õpetatagi, kuid nt aabitsatekste ju ikkagi loeti – nagu kõigis koolides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:10; 19.02 11:37; 22.02 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et lugemisoskus peab olema sellisel tasemel, et tekstist aru saadakse. Ilmselt on võimalus sisse saada ka siis, kui laps ei loe veel päris soravalt, kuid saab tööülesannetest aru. Õpetajad hindavad lisaks teadmistele ka keskendumisvõimet ja suhtlemisjulgust. Kõik vastused ülesannetes ilmselt ei pea olema õiged. Õpetaja korraks vahetunnil kommenteeris, et väga tublid lapsed on, suudavad paigal istuda ja keskenduda.
Igas grupis olid erinevad ülesanded.
Vanematele oli sellel ajal infotund.
Meil on piirkonnakooliks Reiniku. Ei ole väga kurvad, kui Miinasse ei saa. Mingit drilli kodus ei teinud. Harjutasime lihtsalt lugemist, kirjutamist, arvutamist ning seda oravavihikut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 22:53; 19.02 11:37; 20.02 14:05; 22.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal ja ka mõnede tuttavate lastel on MHG katsetega varasemalt see kogemus, et määravaks saavad eelkõige need töölehed ja ka see n.ö. inglise keele osa ehk kui kiirelt lastel asjad meelde jäävad. Lugemise ja vestluse teevad enamikud maksimumi peale (vähemalt mu enda laps), kuid mõned vead töölehtedel ja kaotused punktide arvelt, mida on võimalik saada ingliskeelsete sõnade meeldejätmise osas ning asi ongi otsustatud.
Kokkuvõttes olen ma tegelikult rahul, et nii läks kuna vanem laps läks TERAsse ning lähevad sinna loodetavasti ka pere nooremad lapsed. Kool ilmselt toetab rohkem. Ühel mu tuttaval käib MHG-s kaks last ning ta ütleb, et esimene laps on selline korralik ning väga iseseisev oma õppimistes ja temale kool sobib. Teine laps, kes samuti sisse sai, õpib küll hästi, kuid ta peab kodus ise väga palju temaga tööd tegema, s.t. koolis teda järele ei aidata. Praegusel hetkel on mul ka endal koolilapse vanemaks olemiseks kogemusi rohkem ning kooli puhul hindan kindlasti väga seda kui palju nad ise panustavad. Loodan, et kõik lapsed leiavad endale sobiva kooli ning keegi väga löödud pole kui katsetel ei vedanud. See ei määra tegelikult eriti midagi. Võid sattuda keerulisse klassi ka MHG-s (neid on seal, nii nagu igas teiseski koolis) ja väga toredasse klassi tavakoolis, või vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 10:06; 10.02 19:26; 19.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime eile. Lapsed olid jaotatud gruppidesse, tüdrukute puhul saab öelda, et tõesti targad, ettevalmistunud ja kõva konkurents ikka küll. Kõik vastasid küsimustele, olid julged vestlejad, tegid ülesanded ära, inglise keel tugev. Õpetajatel raske valik:) Minu oma tegi ka ära, korraks kiilus kinni, poetas isegi pisara, võttis ennast kokku ja lõpetas ülesande ära, kusjuures pole üldse väga nutja ja teab, et sinna kooli sissesaamine pole prioriteet, eks näis, kuigi arvan, et tema ei sobi sinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 10:58; 20.02 11:42; 22.02 15:05; 22.02 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge sellest Miinast “kolli” ka tehke. Seal saavad kenasti hakkama ka tavalised targad lapsed, mitte ainult eriandekad. Minu tuttavate näitel küll. Kunagi kui veel vestlust tehti, läks laps vestlusel lukku, andis mõned valed vastusedki, aga oli olemuselt rõõmsameelne ja uudishimulik. Sai sisse ja õpib kenasti. Polnud vanemad rikkad ega tuntud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 22:53; 19.02 11:37; 20.02 14:05; 22.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga mingi ettevalmistus, hea lugemisoskus peaksid ikkagi olema eelnevalt. Minu laps ka kindlasti sisse ei saa, läheb nö lukku, muidu ka jutukas, aga ilmselt uus keskkond jne, mis pole sobilik käitumine MHG . Aga mis vanemad kolm tundi seal teevad? Vaatavad filmi, aga 3 h?

Jepp, lugemisoskus elementaarne (pigem sellisel tasemel, et saaks aru, mis kirjas). Mõned aastad tagasi, kui mu laps seal katsetel käis, siis pidi ise töölehtedelt juhendit lugema. S.t. õpetaja luges küll ette, kuid ainult ühe korra. Kui meelde ei jäänud, pidi ise üle lugema.
Kurjaks saamise küsimus oli ka meil vestlusel. Lihtsalt mänguliselt, et õpetaja küsis, kas sa kunagi kurjaks ka saad.. kas kohe päris vihaseks ka?..a mis sa siis teed, kui sa vihaseks saad..ja mis emme teeb, kui sa vihaseks saad? Kuna meil oli eelmisel õhtul lapsega suur tüli olnud, siis rääkis ta ausalt kõik ära, kuidas ta jalgu trampis ja uksi paugutas ???? Ja ka selle, kuidas pärast emmega asjad selgeks räägiti ja vabandust paluti.

Muideks, mäletan, et härma katsetel olid etteütluse laused hästi lihtsad, nt “kägu kukub”, “põder jookseb” jmt. Reaalkooli katsetel oli sel aastal aga lause: “Aovalgel lendlevad suminal kannatamatud kärbseparved” ????

Reaalkoolis EI OLE etteütlust! See kärbeste lause oli kellegi halb nali ühes teises teemas, mida seal korduvalt hiljem ka välja toodi. Aga eks nüüd ole kuulujutt juba lendu läinud ja enam seda peatada ei saa:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Käisime eile. Lapsed olid jaotatud gruppidesse, tüdrukute puhul saab öelda, et tõesti targad, ettevalmistunud ja kõva konkurents ikka küll. Kõik vastasid küsimustele, olid julged vestlejad, tegid ülesanded ära, inglise keel tugev. Õpetajatel raske valik:) Minu oma tegi ka ära, korraks kiilus kinni, poetas isegi pisara, võttis ennast kokku ja lõpetas ülesande ära, kusjuures pole üldse väga nutja ja teab, et sinna kooli sissesaamine pole prioriteet, eks näis, kuigi arvan, et tema ei sobi sinna.”

Ma olen pisut segaduses. Käisin ka poisiga katsetel. Lapsevanemad olid ukse taga ja infot sai ju küll vaid nii palju kui oma laps pärast rääkis? Kuidas te teate, et kõik vastasid küsimustele ja olid julged vestlejad? Ja kõigil oli inglise keel tugev ja õpetajatel valik raske? Kust selline informatsioon?
Ise jäin küll üsna kasina tagasisidega, sest poiss oli tundide kirjeldamise osas mitte väga detailirohke. Aga tore oli see, et laps oli nii rõõmus ja heatujuline seal olles, tundis ennast hästi ja enesekindlalt. Nii et mälestus sellest käigust jäi igati hea (isegi kui tulemus ei vasta ootustele).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 11:14; 23.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pisut segaduses. Käisin ka poisiga katsetel. Lapsevanemad olid ukse taga ja infot sai ju küll vaid nii palju kui oma laps pärast rääkis? Kuidas te teate, et kõik vastasid küsimustele ja olid julged vestlejad? Ja kõigil oli inglise keel tugev ja õpetajatel valik raske? Kust selline informatsioon?
Ise jäin küll üsna kasina tagasisidega, sest poiss oli tundide kirjeldamise osas mitte väga detailirohke. Aga tore oli see, et laps oli nii rõõmus ja heatujuline seal olles, tundis ennast hästi ja enesekindlalt. Nii et mälestus sellest käigust jäi igati hea (isegi kui tulemus ei vasta ootustele).

Ma ka ei tea, kust nad võtavad. Meil ka poiss eriti ei rääkinud. Samuti ei tea, kuidas teistel tema grupis läks. Õpetaja mainis vaid seda, et lapsed tublid ja suudavad keskenduda. Kes, kui pslju, mida tegi, seda küll ei kommenteeritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 22:53; 19.02 11:37; 20.02 14:05; 22.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime eile. Lapsed olid jaotatud gruppidesse, tüdrukute puhul saab öelda, et tõesti targad, ettevalmistunud ja kõva konkurents ikka küll. Kõik vastasid küsimustele, olid julged vestlejad, tegid ülesanded ära, inglise keel tugev. Õpetajatel raske valik:) Minu oma tegi ka ära, korraks kiilus kinni, poetas isegi pisara, võttis ennast kokku ja lõpetas ülesande ära, kusjuures pole üldse väga nutja ja teab, et sinna kooli sissesaamine pole prioriteet, eks näis, kuigi arvan, et tema ei sobi sinna.

Olen see kägu:)
Tüdruk rääkis, jagas oma kogemust meiega ja nimekirjad väljas, sai B klassi sisse:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 10:58; 20.02 11:42; 22.02 15:05; 22.02 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime eile. Lapsed olid jaotatud gruppidesse, tüdrukute puhul saab öelda, et tõesti targad, ettevalmistunud ja kõva konkurents ikka küll. Kõik vastasid küsimustele, olid julged vestlejad, tegid ülesanded ära, inglise keel tugev. Õpetajatel raske valik:) Minu oma tegi ka ära, korraks kiilus kinni, poetas isegi pisara, võttis ennast kokku ja lõpetas ülesande ära, kusjuures pole üldse väga nutja ja teab, et sinna kooli sissesaamine pole prioriteet, eks näis, kuigi arvan, et tema ei sobi sinna.

Olen see kägu:)
Tüdruk rääkis, jagas oma kogemust meiega ja nimekirjad väljas, sai B klassi sisse:)

Meil sai ka laps B klassi sisse. Kas tead, kes saab õpetajaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime eile. Lapsed olid jaotatud gruppidesse, tüdrukute puhul saab öelda, et tõesti targad, ettevalmistunud ja kõva konkurents ikka küll. Kõik vastasid küsimustele, olid julged vestlejad, tegid ülesanded ära, inglise keel tugev. Õpetajatel raske valik:) Minu oma tegi ka ära, korraks kiilus kinni, poetas isegi pisara, võttis ennast kokku ja lõpetas ülesande ära, kusjuures pole üldse väga nutja ja teab, et sinna kooli sissesaamine pole prioriteet, eks näis, kuigi arvan, et tema ei sobi sinna.

Olen see kägu:)
Tüdruk rääkis, jagas oma kogemust meiega ja nimekirjad väljas, sai B klassi sisse:)

Meil sai ka laps B klassi sisse. Kas tead, kes saab õpetajaks?

Kahjuks ei tea , Arnos ei saa registreerida ka millegipärast. Palju õnne Te perele!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 10:58; 20.02 11:42; 22.02 15:05; 22.02 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tydrukud annavadki reeglina rohkem tagasisidet kui poisid.
Noh eks hetkel 3 a ja 3 b klassijuhatajad oleks yks võimalus,keda endale saada 🙂
nimekiri on avalik,,..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.02 00:07; 09.02 20:35; 10.02 23:25; 17.02 17:57; 19.02 08:39; 22.02 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3.a ja 3.b klassi õpetajad jätkavad oma klassidega järgmisel aastal. Klassijuhatajateks tulevad pigem praeguste 4.a ja 4.b õpetajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 10:10; 19.02 11:37; 22.02 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss II B. Kohtumiseni koosolekutel :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 11:14; 23.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Koolilaps Tartu koolikatsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.