Esileht Koolilaps Tartu Raatuse kool (VI klass)

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Tartu Raatuse kool (VI klass)

Postitas:

Oleme Tartusse kolimas ja teen eeltööd koolide osas. Olen Raatuse kooli algklasside kohta väga palju head kuulnud aga tahaks just kuulda kogemusi suurematest klassidest. Minu laps käib hetkel kuuendas klassis ja eriti tore, kui vastaksid ka kuuenda klassi vanemad 🙂

Huvitavad õpetajad, õhkkond, üldine läbisaamine laste vahel.

Aitäh ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.11 20:48; 16.11 07:33; 17.11 14:34; 18.11 06:49; 19.11 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raatuse kooli ainult kiidan, mul on kaks last selle lõpetanud, kui veel gümnaasium oli. Aga seda pead teadma, et järgmisest õppeaastast läheb kool kapitaalremonti ja sel ajal tegutseb (vist) Eerikal, mis saab olema lapsevanematele ikka suur logistiline peavalu.

Seda ma tean kuigi loodan, et äkki kolivad arhiivi hoonesse 🙂

Ja siis ma loodan, et remont üle aasta ei kesta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.11 20:48; 16.11 07:33; 17.11 14:34; 18.11 06:49; 19.11 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme Tartusse kolimas ja teen eeltööd koolide osas. Olen Raatuse kooli algklasside kohta väga palju head kuulnud aga tahaks just kuulda kogemusi suurematest klassidest. Minu laps käib hetkel kuuendas klassis ja eriti tore, kui vastaksid ka kuuenda klassi vanemad ????

Huvitavad õpetajad, õhkkond, üldine läbisaamine laste vahel.

Aitäh ette!

hmm ma Raatuse kohta pigem kuulen halba. Küsi MHG koht oma lapsele, VI klassis peaks ruumi olema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…pigem ikka Raatuse kui MHG

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 09:01; 18.11 10:23; 18.11 11:51; 20.11 19:20; 20.11 20:09; 20.11 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm ma Raatuse kohta pigem kuulen halba. Küsi MHG koht oma lapsele, VI klassis peaks ruumi olema

MHG-sse ei taha kuna olen selle kohta rohkem negatiivsed kui positiivset kuulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.11 20:48; 16.11 07:33; 17.11 14:34; 18.11 06:49; 19.11 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 22:33; 19.01 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Negatiivset ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.11 20:48; 16.11 07:33; 17.11 14:34; 18.11 06:49; 19.11 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pigem saanud Raatuse osas ühelt majasiseselt õpetajalt soovituse oma laps mitte sinna panna, paljuski on neid teemasid siin varem käsitletud. MHG puhul ei ole enam 6 klassis vahet – õppetase on suvalise kooliga ühtlustunud ning tihti ei saa MHG enda põhikoolilapsed edasi gümnaasiumiosasse ei enda kooli ega ka Trefnerisse. Võimalusel hoopis Veeriku või Tamme, muidugi juhul, kui need liialt kauged pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas “Tera” ei tuleks teil kõne alla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 09:01; 18.11 10:23; 18.11 11:51; 20.11 19:20; 20.11 20:09; 20.11 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pigem saanud Raatuse osas ühelt majasiseselt õpetajalt soovituse oma laps mitte sinna panna, paljuski on neid teemasid siin varem käsitletud. MHG puhul ei ole enam 6 klassis vahet – õppetase on suvalise kooliga ühtlustunud ning tihti ei saa MHG enda põhikoolilapsed edasi gümnaasiumiosasse ei enda kooli ega ka Trefnerisse. Võimalusel hoopis Veeriku või Tamme, muidugi juhul, kui need liialt kauged pole.

Ma ei ole MHG vaimustuses, aga palun kontrolli fakte. Selleaastased põhikoolilõpetajad said küll massiliselt nii HTG-sse kui ka MHG-sse sisse. Mõned üksikud valisid mõne kolmanda kooli. Olen neid numbreid jälginud, est mu oma laps ün sel aastal värske gümnasist ühest Annelinna põhikoolist (sai sisse nii HTG-sse, MHG-sse, Poskasse kui ka Petersoni, kuid valis MHG).

Ühtlasi on kool paari kuuga näidanud välja peotäie fanaatilisi õpetajaid, kelle jaoks pole keeruline teha kolmes eriraskuses töölehti, et niig sõrgemad aru saaksid, keskmisel tunni ära täidaks, aga ka olümpiaadiomadel oleks arenguvõimalus.

Põhikoolina ei ole jah koolil eriti head mainet, kuid seda ennekõike suhtumiste pärast (samas, näha on, et kool teeb ka selles osas tööd, et vältida nipsakate 12-aastaste tibide massi suurendamist), kuid õpitase on endiselt hea ka põhikooli osas. See on kool, kus suudetakse üliandekaid arendada (vist ainus kool Eestis, mille põhikooliõpilased rahulikult mitu vanuseklassi vanemate reaalainete olümpiaade kinni panevad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 10:39; 18.11 12:02; 19.11 11:08; 21.11 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MHG puhul ei ole enam 6 klassis vahet – õppetase on suvalise kooliga ühtlustunud ning tihti ei saa MHG enda põhikoolilapsed edasi gümnaasiumiosasse ei enda kooli ega ka Trefnerisse.

Vaidlen ka vastu.
Siit http://opleht.ee/37842-andekas-laps-vajab-markamist-ja-toetamist/
võib lugeda:
2012. aasta PISA testi põhjal teame, et Miina Härma gümnaasiumi õpilastest, kes testi sooritasid, oli viiendal ja kuuendal tasemel (sisuliselt maailma tipp) matemaatikas 63,1%, lugemises 56,9% ja loodusteadustes 65% õpilastest. Võrreldes Eesti ja OECD keskmisega (matemaatikas vastavalt 14,6 ja 12,6%, lugemises 8,4 ja 8,4% ning loodusteadustes 12,9 ja 8,4%) on MHG-s viienda ja kuuenda taseme õpilasi silmapaistvalt palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 11:13: siin pole midagi imestada – tegu ju katsetega kooliga, kuhu sissesaamise eeldus on juba üsna sorav lugemine (ja ka üldine nutikus ja hea mälu) enne kooli. Selge see, et suur osa neist lastest on PISA testi ajaks saavutanud Eesti keskmisest märksa kõrgema taseme.

MHG sobib üliandekale lapsele, kes saab seal sobivat individuaalset treeningut näiteks rahvusvahelisel olümpiaadil osalemiseks. Neid on igas aastakäigus max 1-2. Muidu tavalisi olümpiaaditulemusi vaadates (nt matemaatika: http://www.math.olympiaadid.ut.ee/html/piirk/pk2016/08klass.pdf) on näha, et häid tulemusi saavutatakse ka Tartu teistes koolides (seal küll Raatust ei näe…).

Kui me räägime tavalisest lapsest, kes vajab tunnustust nendes asjades milles ta on hea (ka sel juhul kui ta pole päris geenius, vaid on lihtsalt tubli) ja tuge neis asjades milles ta nii tugev ei ole (just tuge, mitte näägutamist-karistamist), siis ei pruugi ta ennast MHG-s hästi tunda. Siin on erinevatel inimestel erinevad kogemused selle kooliga – sõltub lapse iseloomust, “naha paksusest”, pingetaluvusest, ja ka konkreetsest õpetajate komplektist kes talle satuvad. Meie pere kogemused väga head ei ole.

Treffnerisse minnakse aga massiliselt näiteks ka Reinikust – kuigi see on tavaline piirkonnakool. Samuti Kivilinnast, Tammest, Veeriku koolist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 09:01; 18.11 10:23; 18.11 11:51; 20.11 19:20; 20.11 20:09; 20.11 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Treffnerisse minnakse aga massiliselt näiteks ka Reinikust – kuigi see on tavaline piirkonnakool. Samuti Kivilinnast, Tammest, Veeriku koolist.

Ehk tegelikult jõuame me välja sinna, mida ma olen alati öelnud: Tartus ei olegi “väga nõrkasid” koole, kuhu mingil tingimusel ei tahaks last panna. Igal koolil on omad plussid ja miinused, kuid kodukohakool on üldjuhul juba hea valik (tasemevahet eriti pole, aga igapäevane aja kokkuhoid ja mugavus maksavad palju).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 10:39; 18.11 12:02; 19.11 11:08; 21.11 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Minu laps käib hetkel Raatuse koolis 6.klassis. Kool on tegelikult väga tore. Suurem laps lõpetas mul just kevadel Raatuse kooli 9.klassi. Ja sisse sai katsete alusel igasse gümnaasiumisse, kuhu tahtis.(Ei ole viielised õpilased).
Õpetajad on nagu ikka, äärmusest-äärmusesse. Klassid on siiani olnud sellised, kus lapsed on enamasti ikka väga hästi läbi saanud. Direktor on natuke omamoodi aga see ei puutu igapäevaselt asjasse.
Kõige toredam seal koolis on õp. Kirsti Allik, kuid tema on kahjuks ainult algklasside õpetaja.
Peale tunde on ka erinevad trennid koolis (tasuta enamasti), rahvastepall, sulgpall…
Mina igatahes julgen seda kooli soovitada küll, vaatamata miinusele, et järgmine aasta kool remondis.Aga direktor andis lubaduse,et kool hakkab organiseerima transporti 🙂 Loodame, et hakkab ka 🙂
Edu kooli valikul! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pigem saanud Raatuse osas ühelt majasiseselt õpetajalt soovituse oma laps mitte sinna panna, paljuski on neid teemasid siin varem käsitletud. MHG puhul ei ole enam 6 klassis vahet – õppetase on suvalise kooliga ühtlustunud ning tihti ei saa MHG enda põhikoolilapsed edasi gümnaasiumiosasse ei enda kooli ega ka Trefnerisse. Võimalusel hoopis Veeriku või Tamme, muidugi juhul, kui need liialt kauged pole.

Ma ei ole MHG vaimustuses, aga palun kontrolli fakte. Selleaastased põhikoolilõpetajad said küll massiliselt nii HTG-sse kui ka MHG-sse sisse. Mõned üksikud valisid mõne kolmanda kooli. Olen neid numbreid jälginud, est mu oma laps ün sel aastal värske gümnasist ühest Annelinna põhikoolist (sai sisse nii HTG-sse, MHG-sse, Poskasse kui ka Petersoni, kuid valis MHG).

Ühtlasi on kool paari kuuga näidanud välja peotäie fanaatilisi õpetajaid, kelle jaoks pole keeruline teha kolmes eriraskuses töölehti, et niig sõrgemad aru saaksid, keskmisel tunni ära täidaks, aga ka olümpiaadiomadel oleks arenguvõimalus.

Põhikoolina ei ole jah koolil eriti head mainet, kuid seda ennekõike suhtumiste pärast (samas, näha on, et kool teeb ka selles osas tööd, et vältida nipsakate 12-aastaste tibide massi suurendamist), kuid õpitase on endiselt hea ka põhikooli osas. See on kool, kus suudetakse üliandekaid arendada (vist ainus kool Eestis, mille põhikooliõpilased rahulikult mitu vanuseklassi vanemate reaalainete olümpiaade kinni panevad).

Arvad, et see ühe geeniuse tähelend on tõesti kooli teene?
Ja kahjuks on MHG vist ka ainus kool Eestis, kus ühe nädala jooksul otsustab vabasurma minna kaks õpilast…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvad, et see ühe geeniuse tähelend on tõesti kooli teene?
Ja kahjuks on MHG vist ka ainus kool Eestis, kus ühe nädala jooksul otsustab vabasurma minna kaks õpilast…

Ühe? Pigem igast lennust ühe-kahe ning seda ma pean küll juba kooli teeneks – stabiilsust andekate noortega tegelemises.

Ja sinu teine punkt sellisel kujul on lahmiv. Ma ei tundnud neid noori inimesi ega nende perekondi. Ma ei saa siin midagi öelda ning nii inetult kui see ka ei kõla, võis ka ühe tegu olla viimaseks motivaatoriks järgmisele. Muidugi on kurb, kui sellised asjad juhtuvad, kuid neid noori ei ümbritsenud ju mitte ainult kool, vaid ka perekond, sõbrad, trenni- või huviringi kaaslased.

Küll aga saan ma väita, et kui minu laps on praegu kümnendikuna seal koolis kõige nõrgemates keelerühmades, siis ühtegi Härma põhikooliosast tulnud õpilast temaga samades rühmades pole. Nende võõrkeele oskamise tase on kaugelt kõrgem kui see, millega minu laps ingliskeelseid juturaamatuid loeb (sel aastal on ta neid vabatahtlikult ja vaimustusega lugenud ntx. 15 – igaüks korralik 400+ lehekülge).

Aga, jumala eest ei propageeri ma lapse põhikoolis, liiati esimeses klassis, Härmasse panemist. Põhikooli peaks noor inimene ikkagi saama niimoodi linnas läbi käia, et astub 20-25min enne tundide algust kodust välja ning hiljaks ei jää. Vaba aeg on suur väärtus, mille väärtustamist tänapäeval millegi pärast enam oluliseks ei peeta. Lihtsalt, sellelgi koolil on oma tugevad plussid miinuste kõrvale panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 10:39; 18.11 12:02; 19.11 11:08; 21.11 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pigem saanud Raatuse osas ühelt majasiseselt õpetajalt soovituse oma laps mitte sinna panna, paljuski on neid teemasid siin varem käsitletud. MHG puhul ei ole enam 6 klassis vahet – õppetase on suvalise kooliga ühtlustunud ning tihti ei saa MHG enda põhikoolilapsed edasi gümnaasiumiosasse ei enda kooli ega ka Trefnerisse. Võimalusel hoopis Veeriku või Tamme, muidugi juhul, kui need liialt kauged pole.

mhg kirujate puhul on tavaliselt tegemist hapude viinamarjadega 🙂
selle kevade mhg üheksandikest jäid tervelt 35 oma kooli ning jäid ka osad neist, kes said katsetest vabastuse ning oleksid saanud sisse igasse tartu kooli. 15 läksid htg-sse ning vaid 3 läksid mujale kooli. suur oma kooli jääjate hulk ei tähenda mitte seda, et nad mujale sisse ei saanud, vaid seda, et nad on oma kooliga nii rahul, et ei soovi mujale minnagi.
see vabasurma läinute kevadine teema ei olnud seotud kooliga, vaid laste koduse eluga, millesse ei saa isegi parim kool kuidagi sekkuda, kuigi üritati aidata. üks neist lastest oli mu tuttava laps.
paraku teevad enesetapu järjest enam noori, kes on oma eluga puntras, seekord lihtsalt sattusid 2 sellist last käima ühes koolis 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 17:14; 21.11 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh neile, kes vastasid Raatuse kooli kohta 🙂

MHG koha pealt ma usun, et sealt saab hea hariduse aga olen mitme tuttava käest kuulnud väga negatiivset selle kooli kohta (just õhkkonna ja suhete kohta) nii, et sinna kindlasti oma last panna ei taha.

Praeguses koolis on laste vahel väga head suhted (mingit narrimist, kiusamist ega tõrjumist ei ole). Ka õpetajad on väga toredad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.11 20:48; 16.11 07:33; 17.11 14:34; 18.11 06:49; 19.11 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veelkord Raatusest rääkides – kui plaanite elama minna kuhugi, kust lapsel on lihtne sinna kooli jalutada, siis ei ole küll mõtet muid alternatiive uurida. Raatuse piirkond on aga üsna suur ja nt Kruusamäe ja Vahi tänava kandist on logistiliselt lihtsam minna Reinikusse kui Raatusesse, mis oleks piirkonnakooliks. Nimelt tuleks nii ühte kui teise kooli minna bussiga, kuid Reinikusse minekuks on ühendus parem ja tihedam. Reiniku koolist on siin foorumis küll ka palju halba kirjutatud, kuid viimase aja arengud tänu uuele direktorile on väga positiivsed olnud ja üldiselt ollakse selle kooliga rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 09:01; 18.11 10:23; 18.11 11:51; 20.11 19:20; 20.11 20:09; 20.11 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kruusamäe ja Vahi tänava kandist on logistiliselt lihtsam minna Reinikusse kui Raatusesse, mis oleks piirkonnakooliks. Nimelt tuleks nii ühte kui teise kooli minna bussiga, kuid Reinikusse minekuks on ühendus parem ja tihedam.

Mis sa sogad. Raadi-Kruusamäe piirkonnast lähevad linna poole ainult 4 ja 7, mõlemaga saab Raatusele üsna lähedale, aga Reiniku juurde läheb nendest vaid nr. 7.

Ei soga ma midagi. Üldiselt käivad lapsed Reiniku kooli nr 4 bussiga, millega sõidavad Riia mäele ja sealt kõnnivad mõnisada meetrit jala. Raatuse kooli minekuks tuleks maha minna kas Peetri kiriku juures või Vene peatuses, kust siiski on ca 1 km jala minna. Raatuse koolile lähemale läheb minu teada buss nr 10, mille graafik on hõredam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 09:01; 18.11 10:23; 18.11 11:51; 20.11 19:20; 20.11 20:09; 20.11 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Sinust taibukamad sõidavad Atlantise peatusesse, kust on vaevalt 500 m.

Vat kui hea kui ikka leidub perekoolis tarku, kes minusuguseid lolle paika panevad.
Ma tõesti ei ole ise kunagi pidanud Raatuse kooli minema ja minu lapsed seal ka ei käi. Aga Google maps siiski väidab veits pikemat maad Atlantise peatusest – 600m ;). Tõepoolest 200m vähem kui Vene peatusest minnes 🙂
Kuid pole mõtet juuksekarva lõhki ajada. Reiniku kooli saamiseks tuleb lihtsalt 5min kauem samas bussis istuda ja veidi (kuid mitte oluliselt) lühem maa jala käia. Kõik need lapsed, keda mina Kruusamäe-Vahi tn kandist tean, käivad kas Reinikus või MHG-s (mõni Teras ka).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 09:01; 18.11 10:23; 18.11 11:51; 20.11 19:20; 20.11 20:09; 20.11 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuhu see suur hulk lapsi siis läheb, kes hommikuti Atlantise peatuses nr. 4 ja 7 bussidest väljuvad? Ei vaidle, et bussidesse jääb ka neid lapsi kes väljuvad Riia mäel, Pepleris, Kuperjanovis ja veelgi hiljem. Aga väita, et keegi Raadilt Raatuse koolis ei õpi, ei pea ka paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuhu see suur hulk lapsi siis läheb, kes hommikuti Atlantise peatuses nr. 4 ja 7 bussidest väljuvad? Ei vaidle, et bussidesse jääb ka neid lapsi kes väljuvad Riia mäel, Pepleris, Kuperjanovis ja veelgi hiljem. Aga väita, et keegi Raadilt Raatuse koolis ei õpi, ei pea ka paika.

Kas väljendi: “Kõik need lapsed, keda mina Kruusamäe-Vahi tn kandist tean” mõistmiseks peab tõepoolest kõrgharidust omama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 10:39; 18.11 12:02; 19.11 11:08; 21.11 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Sinust taibukamad sõidavad Atlantise peatusesse, kust on vaevalt 500 m.

Vat kui hea kui ikka leidub perekoolis tarku, kes minusuguseid lolle paika panevad.
Ma tõesti ei ole ise kunagi pidanud Raatuse kooli minema ja minu lapsed seal ka ei käi. Aga Google maps siiski väidab veits pikemat maad Atlantise peatusest – 600m ;). Tõepoolest 200m vähem kui Vene peatusest minnes ????
Kuid pole mõtet juuksekarva lõhki ajada. Reiniku kooli saamiseks tuleb lihtsalt 5min kauem samas bussis istuda ja veidi (kuid mitte oluliselt) lühem maa jala käia. Kõik need lapsed, keda mina Kruusamäe-Vahi tn kandist tean, käivad kas Reinikus või MHG-s (mõni Teras ka).

raasuke liigutamist bussis istumise asemel tuleb igas vanuses lapsele ainult kasuks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 17:14; 21.11 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://tartu.postimees.ee/3983907/vaadake-milline-naeeb-paerast-remonti-vaelja-raatuse-kool

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 22:33; 19.01 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti saavad ikka 2018 1. septembriks valmis ka, nagu lubatud. Tulevase 1. klassi vanemana ei kujuta ette, kuidas värsked koolilapsed peaksid hakkama Eerikal koolis käima – see ju sisuliselt teises linna otsas ja neelab lapsevanemalt palju ajaressurssi, isegi kui käima hakkab koolibuss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Tartu Raatuse kool (VI klass)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.