Esileht Ilu ja tervis Tegin sammu – hambaarsti juurde

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Tegin sammu – hambaarsti juurde

Postitas:

Tere!
Ütlen, et pole arsti juures käinud 15 aastat. Hirm oli suur ja valu tehti ka. Kõik need aastad on möödunud kuidagi lootes, et ehk ei murdu, ehk ei lagune…. Aga murduvad ja lagunevad ikka küll 🙁 See teeb nii kurvaks.
Nüüd aasta algul käis mul mingi klõps. Otsisin ja uutisin hambaravikabinette, kus oleks hea tagasisidega arstid. Veel üks teema – raha vähe…. Leidsin ühe arsti, kes eelkõige on oma positiivse hinde saanud lapsevanemate käest, ravib laste hambaid. Aga ka kartlikud täiskasvanud on jäänud temaga rahule.
Minu hammastest… Arvata või , et igemeni lagunenud 4 hammast tuleb välja tõmmata, vanad plommid esihammastel hakkavad kollaseks muutuma ja tuleb välja vahetada. Hull hambakivi igal pool…. Olemasolevates hammastes on ka tumedaid laike (hakkavad augud tekkima), on murdunud kohti ka…..
Aasta algul tegin investeeringu – 50€ eest ostsin elektrilise hambaharja. Esimest korda sellega pestes terve pea kõmises otsas, jubedalt ehmatas. Nüüd selle paari nädalaga juba enamvähem kannatan ära ja hakkan harjuma. Õudne hellik olen, eks 🙁
Nüüd aga sõbrapäeva nädalaks on arstiaeg pandud, tuleb minna, ma pean lihtsalt! Ma ei ole ju see üks ainuke, kellel on probleeme, poolel eesti rah al pidi olema sahtel tühi. Aga ma ei taha olla selline. Ma pole 35 aastanegi veel. Mul on lasteaiaealine laps. Kui ta kunagi küsiks, miks mu hambad katki on, mis ma talle ütlen siis, et kardan? Emme kardab arsti?!? Hea nali ikka…. emme kardab… Naerma ajab ja nutma ajab ka. Mis emme selline on?!
Igatahes, mul on 2 nädalat aega veel ja siis teen ära.
Jupi kaupa, 200-300, võibolla max 400 € kaupa pigistaks kuidagi. Palk mul 600 kätte…. Õnneks on ka lapse isa olemas, eks ta aitaks mind muidugi…. Aga enne pean oma hirmust üle saama.
Huh, juba pisar on kurgus.
Pean palderjani tilkasid ostma vist visiidi päevaks….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 08:40; 15.02 10:34; 06.03 20:50; 23.09 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tubli.
Esimesena tulebki peatada kaaries ja põletikud, siis saab edasi liikuda kroonimise suunas.
Hambaarstile võidki öelda, et saad käia kuus x summa eest, ja hakkad otsast käima. See võib võtta mitmeid kuid aega, enne kui saab hakata puuduolevaid hambaid asendama. Seda võib samuti teha mitmes järgus. Kogud 3 kuud ja siis paned 1 krooni.

Kroonimiseks soovitan siiski valida parim proteesiarst, sest kroonid pole päris hambakivi eemaldamine ja ei usu, et hea laste hambaarst on samal ajal ka kroonide spets.
Juured, mida päästa õnnestub, saab kroonida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa siis varem üldse hambaid ei pesnud kui kõik lagunenud on? Kindlasti oled kõva suitsetaja ja magusate jookide tarbija? Mis hirmud sul seal olla saavad, lase tuimestus teha ja sa ei tunne mitte kui midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene kardab hambaarsti, siis on see kuidagi mõistetav (ehkki, tänapäeval ei tee hambaarsti enam eriti haiget nagu vene ajal). Aga, kui inimene kirjeldab elektrilise hambaharja kasutamist kui meeletut katsumust, siis on see lihtsalt arusaamatu. Haige ülereageerimine.

Seda ma ka aru ei saa, kui 20-30 -aastasel inimesel on osad hambad puudu, hammaste asemel pruunid köndid või üleüldse sahtel tühi. Isegi juhul, kui mitu aastat hambaharsti juures ei käi, siis ei saa ju niimoodi juhtuda. Või saab? Mis selleks tegema peab? Või kuidas see nii läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle 50€ oleks võinud rahus kulutamata jätta, tavaline hambahari teeb sama töö ära.
mida sa seal hambaarsti juures konkreetselt kardad? valu vastu on ju tuimestus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Ütlen, et pole arsti juures käinud 15 aastat. Hirm oli suur ja valu tehti ka. Kõik need aastad on möödunud kuidagi lootes, et ehk ei murdu, ehk ei lagune…. Aga murduvad ja lagunevad ikka küll ???? See teeb nii kurvaks.
Nüüd aasta algul käis mul mingi klõps. Otsisin ja uutisin hambaravikabinette, kus oleks hea tagasisidega arstid. Veel üks teema – raha vähe…. Leidsin ühe arsti, kes eelkõige on oma positiivse hinde saanud lapsevanemate käest, ravib laste hambaid. Aga ka kartlikud täiskasvanud on jäänud temaga rahule.
Minu hammastest… Arvata või , et igemeni lagunenud 4 hammast tuleb välja tõmmata, vanad plommid esihammastel hakkavad kollaseks muutuma ja tuleb välja vahetada. Hull hambakivi igal pool…. Olemasolevates hammastes on ka tumedaid laike (hakkavad augud tekkima), on murdunud kohti ka…..
Aasta algul tegin investeeringu – 50€ eest ostsin elektrilise hambaharja. Esimest korda sellega pestes terve pea kõmises otsas, jubedalt ehmatas. Nüüd selle paari nädalaga juba enamvähem kannatan ära ja hakkan harjuma. Õudne hellik olen, eks ????
Nüüd aga sõbrapäeva nädalaks on arstiaeg pandud, tuleb minna, ma pean lihtsalt! Ma ei ole ju see üks ainuke, kellel on probleeme, poolel eesti rah al pidi olema sahtel tühi. Aga ma ei taha olla selline. Ma pole 35 aastanegi veel. Mul on lasteaiaealine laps. Kui ta kunagi küsiks, miks mu hambad katki on, mis ma talle ütlen siis, et kardan? Emme kardab arsti?!? Hea nali ikka…. emme kardab… Naerma ajab ja nutma ajab ka. Mis emme selline on?!
Igatahes, mul on 2 nädalat aega veel ja siis teen ära.
Jupi kaupa, 200-300, võibolla max 400 € kaupa pigistaks kuidagi. Palk mul 600 kätte…. Õnneks on ka lapse isa olemas, eks ta aitaks mind muidugi…. Aga enne pean oma hirmust üle saama.
Huh, juba pisar on kurgus.
Pean palderjani tilkasid ostma vist visiidi päevaks….

Sa oled teinud väga aruka ja õige otsuse. Tubli oled. Kindlasti tuled sa sellega toime. Julgustuseks ütlen sulle, et tänapäeva hambaravi on tõesti hoopis teistsugune kui eelmisel sajandil. Mina olen vana aja inimene ja enamik pisikesi hambaauke lasen ära parandada ilma tuimestuseta, kuid ei ole üldse kohustuslik patriooti mängida ja seda teha! Sa võid rahulikult kõikide hammaste parandamiseks paluda arstilt tuimestust, see on täiesti OK ja võtab pinged maha, sest valu reaalselt ei ole. Ka puurimine on pigem ebameeldiv, aga kindlasti mitte valus, selle eesmärgi nimel, et hambad korda saada, on see täiesti talutav. Kui veel hooliva ja empaatilise hambaarsti ka leidsid, tuled kindlasti sellega toime. Ja hiljem oled enda üle topelt uhke: tervete hammaste ja selle eest, et oma hirmu ületasid. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks arusaamatu, kuidas inimene on suutnud 15 aastat probleemi eitada. Kui oleks kohe 15 a tagasi esimeste aukude peale hakanud vähemalt kord aastas hambaarsti juures käima, poleks seis nii hull. “Oleks” on muidugi paha poiss ja nüüd pole muud teha, kui arvestadagi sellega, järgmised aastad oled sage hambaarsti külaline ja kogu vaba raha läheb ülejäänud hammaste päästmisele. Hambaarsti külastus ei ole tänapäeval sugugi nii valus, kui 20-30 a tagasi, kõik on arenenud – seadmed, raviprotseduurid, nii et valu pärast seda kartma ei peaks. Hirm tuleb alla suruda ja kui esimesed sammud tehtud ja kasvõi 1-2 hammast ravitud, siis oled kindlasti juba julgem ning edasi on lihtsam.

See jutt, et “poolel Eesti rahval on sahtel tühi” on ju puhas umbluu. Olen 40 ja ei tea kedagi, kes regulaarselt kord aastas kontrollis ei käiks ega tea ka ühtegi endavanust, keda võiks iseloomustada sõnadega, et sahtel tühi. Isegi u pensioniealised vanemad käivad regulaarselt kontrollis, isa jäi hiljaaegu ilma esimesest hambast, lasi proteesi teha, kuna see tühi koht torkas silma. Käiaksegi sageli just seetõttu, et probleemid ei kuhjuks või ei läheks liiga suureks. On ju vahe, kas lasta parandada väike augualge või hakata eemaldama lagunevat hammast või tegema juureravi vmt. Kui on geneetiliselt viletsad hambad, siis seda enam muretsetakse ja hoolitakse ja käiakse ka sagedamini. Minul endal on vedanud, kogu elu jooksul on kaks hammast plommitud, ülejäänutega pole muresid olnud, natuke puhastatakse hambakivi, aga sellest hoolimata käin regulaarselt kord aastas kontrollis, sest iial ei või teada, millal vanus mõjuma hakkab ja paratamatult hakkab hambaemail kuluma, auke hakkab tihedamini juurde tulema jne.

Elektrihambaharja oleks sama hästi ostmata võinud jätta, kui suu on auke täis ja kaaries levib, siis ei muuda see elektrihambahari suurt midagi. Olen erinevatelt hambaarstidelt küsinud, kas peaks elektrihambaharja äkki ostma (mul pole seda kunagi olnud, ostan tavalisi), siis on nad öelnud, et kui tavalise hambaharjaga õiget hambapesutehnikat kasutades pesta, siis pole vahet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 20:17; 06.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt, et “poolel Eesti rahval on sahtel tühi” on ju puhas umbluu. Olen 40 ja ei tea kedagi, kes regulaarselt kord aastas kontrollis ei käiks ega tea ka ühtegi endavanust, keda võiks iseloomustada sõnadega, et sahtel tühi.

Mina olen arst. Ja ma võin kinnitada, et laias laastus tõesti pooltel inimestel, kes arsti juurde mingil muul põhjusel satuvad, on hambad ikka väga hullus olukorras. Vanus ei mängi siin kusjuures mingit rolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuni 19 aastastele on hambaravi tasuta. kas siis sind ema ei sundinud kordagi hambaarsti juurde, kui sa pole veel 30 aastane siis kuidas on sul õnnestunud hambad nii ära rikkuda. Mina olen 50 aastane, minu lapsepõlves oli küll nii et koolihambaarst leidis et parem on välja tõmmata kui ravida ja 7 klassis oli ta mul välja tõmmanud juba kolm purihammast, siis õnneks sain teise arati, kes ka hammaste pesemisest rääkis ja näitas kuidas seda õieti teha. Pärast seda enam ei lagunenud ja 40 aastaselt lasin need puuduvad purihambad ka inplantaatidega asendada. Oli kallis aga täna on kõik hambad suus. Kas sa oma lasteaiaealise lapsega oled juba hambaarsti juures käinud? Vanemad peaksid tõsisemalt suhtuma laste hambapesusse ja kasutama ära selle et laste hambaravi on tasuta. Õudne on näha, et mõnel 25 aastasel praegusel ajal on eest hambaid puudu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt, et “poolel Eesti rahval on sahtel tühi” on ju puhas umbluu. Olen 40 ja ei tea kedagi, kes regulaarselt kord aastas kontrollis ei käiks ega tea ka ühtegi endavanust, keda võiks iseloomustada sõnadega, et sahtel tühi.

Mina olen arst. Ja ma võin kinnitada, et laias laastus tõesti pooltel inimestel, kes arsti juurde mingil muul põhjusel satuvad, on hambad ikka väga hullus olukorras. Vanus ei mängi siin kusjuures mingit rolli.

Millist rolli mängib hambatervise juures toitumine? Kas hammaste lagunemine saab alguse happerünnakutest või pigem kehvast toidust (puudu d-vitamiin, magneesium, kaltsium, K2, boor)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt, et “poolel Eesti rahval on sahtel tühi” on ju puhas umbluu. Olen 40 ja ei tea kedagi, kes regulaarselt kord aastas kontrollis ei käiks ega tea ka ühtegi endavanust, keda võiks iseloomustada sõnadega, et sahtel tühi.

Mina olen arst. Ja ma võin kinnitada, et laias laastus tõesti pooltel inimestel, kes arsti juurde mingil muul põhjusel satuvad, on hambad ikka väga hullus olukorras. Vanus ei mängi siin kusjuures mingit rolli.

See ei ole ju inimese enda seisukohalt mingi tõsiseltvõetav õigustus, mida takka kiita. Jabur ju, et kui teistel on probleeme, siis lasen enda hambad ka hukka, kõik ju teevad nii. Kõik algab ikka inimesest endast, kas hoolitseb enda eest või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 20:17; 06.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15.a. pole hambaarsti juures käinud ja nüüd veel mõni leiab, et tuleb kiita. Arusaamatu, kuidas Sa nii rumal olid ja hambad nii ära laguneda lasid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku on ka veel praegu tegutsemas hambaarste, kes oma tööd korralikult ei tee. Ei leia suust ka suuri auke yles, eemaldavad kivi lohakalt jne. Nii et tähtis pole mitte arstil käia, vaid hea ja hoolika arsti juures käia. Paraku on ka väga heade arstide juurde pikemad järjekorrad ja tihti ka kallimad hinnad. Kivi eemaldamiseks,soodapesuks – parem leida endale hea suuhygienist, kes selle prots. igapäevaselt tegeleb. Siin yhel igemed juba veritsevad – no mida sa ootad ometi?! Jookse:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:06; 21.02 16:24; 26.09 22:58;
To report this post you need to login first.

See jutt, et “poolel Eesti rahval on sahtel tühi” on ju puhas umbluu. Olen 40 ja ei tea kedagi, kes regulaarselt kord aastas kontrollis ei käiks ega tea ka ühtegi endavanust, keda võiks iseloomustada sõnadega, et sahtel tühi.

Mina olen arst. Ja ma võin kinnitada, et laias laastus tõesti pooltel inimestel, kes arsti juurde mingil muul põhjusel satuvad, on hambad ikka väga hullus olukorras. Vanus ei mängi siin kusjuures mingit rolli.

Mina ei ole arst, aga puutun töö tõttu kokku paljude inimestega kes on nn ühiskonna läbilõige. Võin kinnitada, et hullus seisus hambad on siiski palju vähematel. No nii ca 10-15%

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa siis varem üldse hambaid ei pesnud kui kõik lagunenud on? Kindlasti oled kõva suitsetaja ja magusate jookide tarbija? Mis hirmud sul seal olla saavad, lase tuimestus teha ja sa ei tunne mitte kui midagi.

Kas sa tõsimeeli arvad, et korralik hambapesu, karastusjookide mitte tarbimine on 100% garantii, et hambad ei lagune?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 10:53; 21.02 09:15; 19.03 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poeg käis kuni 19 aastaseks saamiseni truult vähemalt kord aastas hambaarsti juures, lasi kõik korda teha. Pesi hambaid korralikult, kõik nagu peab. Paar aastat tagasi jäi ta õnnetuse tõttu kahest hambast ilma. Hakkas siis uurima nende asendamist ja…12 hammast on nii tugevalt põletikulised, et kohe on. Kõik parandatud-plommitud hambad. Need tuleb ennem nüüd korda saada, kui puuduvateni asi jõuab. Poiss saab suvel 22. No ei ole praegu sellist raha, eks kuidagi ühe hamba kaupa teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga tubli oled, minu lugupidamine.
eks sa katsu asja pigem ikka ratsionaalselt kui tunnetega võtta: sisenda endale, et terved hambad on väga-väga olulised, ka kogu keha tervise seisukohast ja see väike valu ei tee midagi. Laps vajab tervete hammaste ema.
Vajadusel tehakse ka tuimestus ja tänapäeva arstid ja riistad on ju tipptasemel, valu on minimaalne. Peamine on su oma mõtted ja meelestatus, proovi saada end mõttes rahulikuks, sisendad endale lihtsalt, et pole valus ja toolis keskendud kas või jõuga rahulikule hingamisele, palderjani vm rahustavaid preparaate võid muidugi võtta. Võid ka arstile oma hirmust rääkida, võimalik et neil on omad nipid-soovitused kartjatega toimetulekuks ja nende rahustamiseks, ära häbene arstile oma murest rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea, et õigel ajal lähed, st enne, kui mõni hammas sul põletikus valutama hakkab.
Ma siin väänlen praegu valudes, ei leidnud aega, et kontrolli minna eelmisel aastal. Ja nüüd põen tagajärgi – juurepõletik selline, mis arsti juures isegi valutustamisele ei allunud, praegu hakkab tuimestuse mõju kaduma ja sellest välja tulemine on ikka nii hull, et tahaks mööda seinu ronida… ravi hinnast (mul siis hetkel ühe hamba oma) ei taha ka mõelda praegu 🙁
A noh, keda ma ikka süüdistan peale iseenda.
Teemaalgatajale julgustuseks – kui veel põletikku ei ole, on hambaravi lihtne ja valutu, mine kindlasti ja kohe esimesel võimalusel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Käidud! 🙂
Kõigepealt suunati tooli, aga murdusin, pisarad voolasid…. Arst sai kohe aru, et kardan… ja küsis kohe, et ma pole ammu käinud, jah…
Vaatas siis olukorda. Suht hull, paar hammast vaja välja tõmmata + suuremaid auke + väiksemaid auke.

Pm alt puhastas hambakivi, 3 süsti (kergelt kibe tunne) ja kõik. 75 €
Et kuna ma niiii kartlik, siis teeme väiksemad asjad enne.

Tunnistan – täna ei olnud valus! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 08:40; 15.02 10:34; 06.03 20:50; 23.09 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Käidud! ????
Kõigepealt suunati tooli, aga murdusin, pisarad voolasid…. Arst sai kohe aru, et kardan… ja küsis kohe, et ma pole ammu käinud, jah…
Vaatas siis olukorda. Suht hull, paar hammast vaja välja tõmmata + suuremaid auke + väiksemaid auke.

Pm alt puhastas hambakivi, 3 süsti (kergelt kibe tunne) ja kõik. 75 €
Et kuna ma niiii kartlik, siis teeme väiksemad asjad enne.

Tunnistan – täna ei olnud valus! ????

Masendav inimene. Kas kuulutame su nüüd vabariigi aastapäeval rahvuskangelaseks, rinna peal kiri Käidud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Käidud! ????
Kõigepealt suunati tooli, aga murdusin, pisarad voolasid…. Arst sai kohe aru, et kardan… ja küsis kohe, et ma pole ammu käinud, jah…
Vaatas siis olukorda. Suht hull, paar hammast vaja välja tõmmata + suuremaid auke + väiksemaid auke.

Pm alt puhastas hambakivi, 3 süsti (kergelt kibe tunne) ja kõik. 75 €
Et kuna ma niiii kartlik, siis teeme väiksemad asjad enne.

Tunnistan – täna ei olnud valus! ????

Väga tubli. Üritan sinust eeskuju võtta ja lähiajal samuti hambaarsti juurde aja kinni panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoia hambaarsti juures kõik see aeg silmad kinni ja tee need alles siis lahti, kui kõik on möödas.

Ja sul peavad ikka väga tugevad hambad olema, et said 15a. ilma hambaarstita hakkama. Ma nooruses sain 8a. hakkama, siis ka mingeid vaevusi ei olnud, lihtsalt sain parema töökoha ning esimese asjana hakkasin hambaid parandama. Hetkel olen jälle koondamisohus kehvapalgaline ning olnud 3a. hambaarstil käimata, hambad pole aga enam need, mis noorena. Talvisel ajal olen ikka närvivaluga kimpus. Olen õppinud kuuma ja külma sellest murdunud hambast eemal hoidma ning toitu aeglasemalt närima, hambaarstile pole aga plaanis minna kuna tõesti pole, mille eest minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te teemaalgatajat maha teete? Osad inimesed tõesti kardavad valu või siis on nõuka ajal jube kogemus olnud. Mina olin samasugune – pea 15 aastat ei käinud( paar korda kui valust enam ise jagu ei saanud,siis käisin) aga eelmine aasta võtsin südame rindu ja olen nüüd aasta otsa käinud , paar korda kuus. Leidsin hea hambaarsti ja ka soodsa.Välja tõmbas 2 hammast(1 oli tarkusehammas) teised said parandatud. Juureravi võttis mitu kuud aega. Aga nüüd on hambad korras, loodan et sul teemaalgataja jätkub ka julgust ja visadust et seal käia. Terve naeratus teeb ennast ka enesekindlamaks 🙂 Lisan ka et teenin miinimumpalka ja põhimõtteliselt viisingi kogu oma palga iga kuu hambaarstile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minulgi see pikk ja hirmus teekond plaanis. Kägu 17:29, kes on see hea ja soodne arst? Võrdlen nagu segane erinevaid hinnakirju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:08; 22.02 14:45; 09.03 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin Ida-Viru keskhaigla polikliinikus, hinnad head ja arst ka kogenud.
http://www.ivkh.ee/images/Hinnakirjad/Tasuliste_teenuste_hinnakiri_86.pdf

Käiks ka kaks korda kuus aga eelarve võimaldab ainult kord kuus käia ja max 50euri eest. Abikaasal seis veidi hullem aga ta ootab kuni mina hambad korda saab ja hakkab alles siis ise käima. Kahju temast kuna ma ei teagi kaua mul aega võtab enda hammaste ravi. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav, kuidas kõigi nende lagunenud hammaste puhul pole kordagi hammas valutama hakanud? Ühelt poolt vedamine, aga teiselt poolt oleks vähemalt siis varem arsti juurde jõudnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hoiatav eeskuju – tuleb käia korralikult kord aastas kontrollis, pesta, niitida, kasutada suuvett ja saab hoida küll hambad korras.
Mul on vist 70% hambaid plommitud, 1 välja tõmmatud (+ 2 väljatõmmatud tarkusehammast), 2 surnud hammast – see on nõukaaegse hambaravi tagajärg. Hakkasin jupphaaval väljavahetama vanu plomme, käin 1x aastas hambaarstil jne. On vahest tekkinud väike auk, aga enamuse ajast saan rõõmustava uudise – ei olegi vaja puurida! Kuna on 2 last, käisin nii rasedana, kui ka alla aastase lapsetõttu n.ö. tasuta hambaravis (riik hüvitas siis mingi osa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Ütlen, et pole arsti juures käinud 15 aastat. Hirm oli suur ja valu tehti ka. Kõik need aastad on möödunud kuidagi lootes, et ehk ei murdu, ehk ei lagune…. Aga murduvad ja lagunevad ikka küll ???? See teeb nii kurvaks.
Nüüd aasta algul käis mul mingi klõps. Otsisin ja uutisin hambaravikabinette, kus oleks hea tagasisidega arstid. Veel üks teema – raha vähe…. Leidsin ühe arsti, kes eelkõige on oma positiivse hinde saanud lapsevanemate käest, ravib laste hambaid. Aga ka kartlikud täiskasvanud on jäänud temaga rahule.
Minu hammastest… Arvata või , et igemeni lagunenud 4 hammast tuleb välja tõmmata, vanad plommid esihammastel hakkavad kollaseks muutuma ja tuleb välja vahetada. Hull hambakivi igal pool…. Olemasolevates hammastes on ka tumedaid laike (hakkavad augud tekkima), on murdunud kohti ka…..
Aasta algul tegin investeeringu – 50€ eest ostsin elektrilise hambaharja. Esimest korda sellega pestes terve pea kõmises otsas, jubedalt ehmatas. Nüüd selle paari nädalaga juba enamvähem kannatan ära ja hakkan harjuma. Õudne hellik olen, eks ????
Nüüd aga sõbrapäeva nädalaks on arstiaeg pandud, tuleb minna, ma pean lihtsalt! Ma ei ole ju see üks ainuke, kellel on probleeme, poolel eesti rah al pidi olema sahtel tühi. Aga ma ei taha olla selline. Ma pole 35 aastanegi veel. Mul on lasteaiaealine laps. Kui ta kunagi küsiks, miks mu hambad katki on, mis ma talle ütlen siis, et kardan? Emme kardab arsti?!? Hea nali ikka…. emme kardab… Naerma ajab ja nutma ajab ka. Mis emme selline on?!
Igatahes, mul on 2 nädalat aega veel ja siis teen ära.
Jupi kaupa, 200-300, võibolla max 400 € kaupa pigistaks kuidagi. Palk mul 600 kätte…. Õnneks on ka lapse isa olemas, eks ta aitaks mind muidugi…. Aga enne pean oma hirmust üle saama.
Huh, juba pisar on kurgus.
Pean palderjani tilkasid ostma vist visiidi päevaks….

Tubli! Võtsin selle tee ette aasta tagasi, kuigi minu puhul midagi puudu või katastroofilist polnud, ei karda ka…kõigepealt eemaldati tarkusehambad (terved, operatsiooniga), vahetati nõuka-aegsed plommid ja siis sügisel oli iluravi:) Tulemus peaaegu perfektne:)
Võtsin eeskuju oma 40+ mehest, keda ise utsitasin tagant, et hakka hambaid korda tegema, nüüd pannakse talle juba implataate, teine aasta läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas raviplaan ka tehti ja kas kogu ravi maksumust oskas öelda või polnud sellest juttu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 10:53; 21.02 09:15; 19.03 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin natuke hindadest rääkida. Olen igal jumala-aastal korduvalt hambaarsti külastanud (2016. a nt 7 korda), paraku aga oli too väheke soss-sepp. Lõpuks vahetasin arsti (viivitasin, sest aimasin, et saab olema rahaliselt suur-suur laks).
Panen kirja selle aasta kulutused.
Tarkusehamba eemaldamine – 89 eur.
Varem ravitud hamba juureravi konsultatsioon koos piltidega – 64 eur.
Kirurgi konsult. implantaadi osas – 20 eur.
Suuhügienist, kivi ja soodapesu – 60 eur (Läänemere kliiniku soodukas, muidu käin mujal) + ravim hammastele 15 eur.
Suure auguga hamba ülesehitus – 90 eur (seda auku minu vana hambaarst kaks kuud varem ei näinud isegi mitte RÖ pildi abil, paljast silmas rääkimata).
Vana plommi väljavahetamine – 169 eur (st konsultatsioon, aukude ülelugemine ja lisaks ühe näiliselt korras plommi imurisse imemine ja uuesti paigaldamine).
Purihamba plommimine – 68 eur.
Kahtlase, võib-olla ravimatu, aga minu soovil katsetame, purihamba juurte avamine ja täitmine mikroskoobi abil – 115 eur.
Kahe esihamba suurte, vanade plommide vahetus – 169 eur.
Seega üks kuupalk on hetkel läinud.

Nii, kaks väiksemat auku veel parandada. Kui juureravi mõjub, siis edasised toimingud (u 200 eur…?); kui ei mõju, väljatõmbamine. Siis kindlasti 1 impl. panek koos luusiirdamisega, selleks borneeritud konsult. märtsi lõppu (sest siis on ühelt poolt tagant kaks hammast juba puudu). Järgmine hügienisti visiit juuni algul.
Kasvatan üksi kaht last, palk eelpool mainitud.
Ja olen kogu täiskasvanuaeg (vanust üle 40; lapsena eriti hambaid ei pesnud, sest vanemad ei pööranud sellele üldse tähelepanu, neil olid muud “hobid”) hambaid hoolega pesnud ja niiti kasutan viimased 10 a vähemalt. Samas eelmine arst tõesti, kui järele mõtlen, ainult vahetas enda pandud plomme välja (mis siis murdusid või kukkusid ära) ja lihvis hambakivi, vahel lasin ka soodapesu teha.
Seega oli mul 5-6 a tekkinud 1 suuuur, 2 keskmist ja 1 väike auk ning varem halvasti täidetud juurtega hammas hapuks, st põletikku läinud (ühtlasi on see ainuke juureraviga hammas suus). No ja siis iidvanad plommid lausa eelmisest sajandist, mida välja vahetatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:06; 21.02 16:24; 26.09 22:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis Tegin sammu – hambaarsti juurde

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.