Esileht Ilu ja tervis Tegin sammu – hambaarsti juurde

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Tegin sammu – hambaarsti juurde

Postitas:

Aitäh ülevaate eest! Mul kardetavasti umbes samas suurusjärgus ravi tulemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:08; 22.02 14:45; 09.03 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtust!

Täna käisin teist korda ????
Eemaldati hambakivi ülemistelt hammastelt. Jälle 3 süsti. Maksma läks 80.-
Sain täna ilma palderjanita hakkama! Aga värin oli sees küll. Ei nutnud!
Aprillis järgmine aeg ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 08:40; 15.02 10:34; 06.03 20:50; 23.09 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka imestan, kuidas sai 15a ilma hambaarstil käimata hakkama. Ma olen kogu aeg käinud kord aastas hambaarstil, aga ikkagi kehvad hambad. No OK, viimased 10 aastat eriti ei tehtudki midagi, ainult pisiasjad. Enne seda olid klambrid suus, siis käisin 2 aastat iga kuu hambaarstil. Nüüd olen natuke üle 40a ja lapsed veel väiksed. Peale laste sündi on tekkinud mingi katastroof suus, ei saagi aru miks. Tervisehädasid pole diagnoositud ja perearsti sõnul kõik korras, tehtud vereanalüüs. Tööl veel ei käi, õnneks varsti vist saan minna. Eelmisel aastal pandi 2 implantaati ja nüüd ootab ees vist veel üks. Mõtlesin küll, et lükkan edasi ja ei lasknud viimane kord valutavat hammast välja tõmmata, lihtsalt nii piinatud olin sellest implantaatide panekust ja arstil käimisest. Vahepeal käisin veel eraldi mikroskoobiga juureravis ka. Hammas siiski valutab edasi ja nüüd sean sammud arstile, kaotan hamba ja silla ja asemele implantaat. Kulu jälle 1400. Eelmisel aastal läks hambaarstile ca 3000+. Nii mu säästud hajuvad. Kahju, et pole mingit soodustust väikelaste emadele. Pesen hambaid hommikul ja õhtul, tõesti ei tea, mida ma valesti olen teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 23:24; 09.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti 3 aastat tagasi juureravi ja peale seda ehitati hammas uuesti üles. Kuna paar nädalat tagasi murdus see sama hammas uuesti ära, siis sai hambaarsti juurde pöördutud. Tehti röntgen ja tuli välja, et juureravi oli küll tehtud aga mitte täielikult. Hamba alla oli tekkinud mäda. Otsustasime koos hambaarstiga, et tõmbame välja, sest hammas ise on väike ja hambarivi ei mõjuta, pigem saab üks natukene viltune hammas endale ruumi sirgeks minna (2 kuu pärast saan ortotondi juurde). Nüüd ma istun ja nutan siin. Nii kohutavalt valus on. Hamba eemaldamine käis väga raskelt, hammas ei tahtnud välja tulla. Parem käia ja kannatada see hambaarst välja ning hoida oma hambad korras kui pärast raskemate probleemidega tegeleda. Õnneks on mul õlejäänud hambad ilusad ja terved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin natuke avada enda mitteminemise tagamaid. Kui mul piimahambad välja kukkusid, siis juured jäid sisse ja jäävhambad ei tahtnud kasvada. On meeles selline hambaarstivisiit, kus igemed lõigati lahti (ja seda tehti ilma piisava tuimestuseta) ja hakati neid juuri välja nokkima. Mul on kohutavad mälestused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:08; 22.02 14:45; 09.03 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veneaegne hambaravi oligi brutaalne. Ma ikka ka varem väga kartsin hambaarsti. Lapsena pidi koolis kohustuslikus korras hambaarstil käima. Ükskord näiteks hakkas mul puur kärssama suus. Siis ei olnud seda niisutust ja imurit ja muid asju. Tuimestus tehti äärmisel vajadusel. Kui sain täiskasvanuks ja ühel hetkel avastasin, et hambaarstil käigud polegi enam valusad, käisin kohe palju rahulikumalt. Sain hambad ilusti korda, päris pikki aastaid ei tehtud midagi, käisin ainult näitamas. Paraku on nii, et ka 20a tagasi tehtud hambaravi pole tänapäeva mõistes enam kvaliteetne. Nüüd olen natuke üle 40 ja hambad on hakanud otsast üles ütlema. Sain ühe suupoole korda ja siis tekkis teisele poole põletik ja valu. Eile just käisin hambaarstil ja tõmmati hammas välja. Lisaks pandi implantaadi kruvi. Nüüd on põsk paistes ja see koht valutab, võtan valuvaigisteid. Muidugi on see kõik hirmus, aga siiski usun, et kui ma suudan praegu hambad terved hoida, siis ei vaja ma veel neid proteese, mis õhtul veeklaasi pannakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 23:24; 09.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mina olen teemaalgataja.
Ei karda enam hambaarsti. Olen nüüdseks käinud 8 korda arsti juures. Parandati uuemaid auke ja vahetati vanu plomme. Arved on olnud 60€-120€. Veel vajan aukude parandamist ja osade hammaste väljatõmbamist.
Nüüd julgen jälle naeratada. 🙂
Eks hullem ootab veel ees – osad hambad nii katki, et vajavad väljatõmbamist. Ei kujuta ettegi, kui hambast ongi alles ainult juur, et kuidas see tõmbamine käib…

Siiani on kõige ebameeldivam tuimestussüst. Aga ilma selleta ei laseks nagunii midagi teha.

Võtke julgus kokku ja minge arsti juurde!
Kui sain mina hakkama, saate teie ka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 08:40; 15.02 10:34; 06.03 20:50; 23.09 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist rolli mängib hambatervise juures toitumine? Kas hammaste lagunemine saab alguse happerünnakutest või pigem kehvast toidust (puudu d-vitamiin, magneesium, kaltsium, K2, boor)?

Pigem saab hammaste lagunemine alguse happerünnakutest, aga mõnel inimesel lagunevad hambad kergemini. Üks põhiline mõjutaja on fluori sisaldus joogivees. Piirkondades, kus fluori on joogivees vähe, esinev hambakaariest rohkem. Liigse joogivee fluorisisalduse korral esineb inimeste hammastel fluoroosikahjustusi (valged laigud-triibud hammastel), aga samas väga vähe kaariest. Tuleks ka jälgida, et hambapastas oleks fluori. Enamikes hambapastades ongi, aga näiteks ökopastades ei pruugi olla. Rocs toodab ilma fluorita hambapastasid. Neil on mingisugune omamoodi koostis, mida ma ei oska kommenteerida või soovitada. Julgeks soovitada pigem neile, kes elavad piirkonnas, kus on joogivees liigselt fluori. Ei tea, kas tänapäeval Eestis sellist probleemi enam on.

Lisaks mõjutab kaariese teket ka toitumine ja sülje koostis. Piisav kaltsiumi, D-vitamiini ja teiste mineraalide-vitamiinide kogus kehas aitab takistada hambaakaariese (ehk aukude) teket. Nende ainete defitsiit võib kaariese teket soodustada.

Üldiselt happerünnakud, mis tekivad iga toidukorra ajal, on põhisüüdlased. Kaariest põhjustavad bakterid tarbivad süsivesikuid-suhkruid, mida lõhustades nad toodavad happelist keskkonda, mis pehmendab hambakudet. Sellepärast soovitatakse hoida söögikordade vahel 3-4 tunni pikkuseid pause ja janu korral juua ainult vett.
http://nutrilligent.ee/toitumisblogi/tervete-hammaste-saladus/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

O, tervitused! Mina omadega niikaugel, et kahtlane hammas tõmmati juulis naksti välja, samas tehti mõlemale poole igemete siirdamine. Suulaest võeti ribad ja õmmeldi alla tühimikesse uued igemed (sealt puuduvad hambad juba 18 a, luud ei olnud tarvis siirata). See on yks päris huvitav ja valus ja verine protseduur. Täna pandi siis kaks kruvi, alla mõlemale poole, 6. hambad tulevad impl. See, mis välja tõmmati, oli 7. hammas. Sinna tuleks ka ideaalis järg aastal impl. panna. Hetkel tundub, et see kruvide panek on suht lihtne ja kergesti talutav protseduur patsiendile. Siin on kirjutatud, kuidas puur vastikult surises või tuli imelikku lõhna. Ei midagi sellist. Arst mingi hetk kurtis, et tolm ajab aevastama:p Kui ma õigesti kuulsin, sest olin lina all peidus. Kõige ebamugavam on see suu lahti hoidmise asjandus. Verd ei näe tilkagi, niidid on ka isesulanduvad. Hetkel paar ibukat võetud, ei tunne miskit. Eks hommikul paistab, kas läheb siniseks ja turse. Ei anna võrreldagi selle piinaga, mis oli peale siirdamist. Kuna suulagi oli katki – lõigatakse pehmet kude ja siis jääbki lahtine haav lihtsalt -, siis 2 nädalat ei saanud ei rääkida ega syya eriti. Nyyd aga võtan AB sisse. See on viimase aasta jooksul 4. AB kuur. Mida on poole rohkem, kui varasema 42 eluaasta jooksul. Esimene kuur ei olnud seotud hammaste, vaid Bartholini näärme tsystiga. Mõtlengi, kas see mädakolle võis tekkida aastaid põletikus olnud 7. hamba tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:06; 21.02 16:24; 26.09 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ehk ütled arsti nime jms?
Mina olen ka tohutu jänes, pole küll nii pikka vahet – äkki 4-5 aastat. Aga arvatavasti on seisukord suus üsna sarnane…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt, et “poolel Eesti rahval on sahtel tühi” on ju puhas umbluu. Olen 40 ja ei tea kedagi, kes regulaarselt kord aastas kontrollis ei käiks ega tea ka ühtegi endavanust, keda võiks iseloomustada sõnadega, et sahtel tühi.

Mina olen arst. Ja ma võin kinnitada, et laias laastus tõesti pooltel inimestel, kes arsti juurde mingil muul põhjusel satuvad, on hambad ikka väga hullus olukorras. Vanus ei mängi siin kusjuures mingit rolli.

Minul on ka need hullus olukorras hambad. Teismeeas elasin üle suure trauma seoses hambaraviga. Nüüd olen juba 50 Viimati lasin kõik hambad korda teha 15 aastat tagasi ehk siis 35 aastaselt. Mul on paaniline hirm, lisaks olengi ametlikult paanikahoogude diagnoosiga ja paljud asjad tekitavad paanikat. Tahaks väga hambad korda teha aga vot ei julge minna. Alustuseks tuleks nii 9 kontsu välja tõmmata. Meelsasti teeks seda narkoosi all aga kuna elan maapiirkonnas, siis siin pole võimalust ja lähim koht jääks 50 km kaugusele, seega põen, et kuidas peale narkoosi enesetunne oleks ja kuidas koju saaks. Kui keegi on narkoosi all lasknud eemaldada, siis palun jagage kogemusi ja mis see maksma võiks minna. Ps. Neile parastajatele teadmiseks, et ei ole kunagi suitsetanud, alkoholi ei tarbi, hambaid pesin regulaarselt aga ikkagi lagunesid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on paaniline hirm, lisaks olengi ametlikult paanikahoogude diagnoosiga ja paljud asjad tekitavad paanikat.

vaimse häired…ärevus, depressioon, paanika…

selmet ülikallist üldnarkoosi hakata taotlema, kogu nii palju raha lisaks, et iga kord, kui visiidile lähed, tead, et sul on raha mitmeks-setmeks tuimastussüstiks.

Sa ju ei saa iga hambaaugu või juureravi pärast lasta üldnarkoosi endale ometigi teha.

Mul on näiteks 3 psühhiaatrilist diagnoosi, kardan oma varju ka.

Ja olen nii suur jänks, et mees käib minuga hambaarstil kaasas, ja kui meest ei ole võtta, siis käin tugiisikuga, aga käin regulaarselt!

Aga mõtle nüüd, no ei saa ju nii, et käid iga 15 aasta tagant korra hambaarstil.

Need 9 kontsu ongi sul ju tekkinud kroonilisest mittehooldamisest, keegi ei ole sind parastanudki!

Ja otsi tingimata arst, kes reaalselt ka on aastaid spetsialiseerunud just hammaste eemaldamisele ja juureravile ja kes teab, kuidas käituda patsiendiga, kellel on vaimne häire.

Ja kas selles maapiirkonnas on ikka hambaravikabinet uuema tehnoloogiaga, igas piirkonnas pole head hambaarstigi saada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib hambaarstil käia aga kahjuks kõik jääb raha taha kinni 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka hullus olukorras hambad. Viimati lasin kõik hambad korda teha 15 aastat tagasi. Tahaks väga hambad korda teha aga vot ei julge minna. Alustuseks tuleks nii 9 kontsu välja tõmmata. Meelsasti teeks seda narkoosi all aga kuna elan maapiirkonnas, siis siin pole võimalust ja lähim koht jääks 50 km kaugusele, seega põen, et kuidas peale narkoosi enesetunne oleks ja kuidas koju saaks.

Ja 15 aasta jooksul ei ole leidnud kedagi, kes saaks sinuga paariks tunniks sinna 50 km kaugusele kaasa tulla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kuidas läheb? Kas on hambad korras? Üksjagu aega on möödas. Palju raha kokku kulunud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 10:53; 21.02 09:15; 19.03 18:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis Tegin sammu – hambaarsti juurde

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.