Esileht Hobinurk Teie elu parim reis

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 112 )

Teema: Teie elu parim reis

Postitas:

Filipiinid
Tai-2 kuud ühe laheda saare peal, kus turiste peaaegu ei olnudki.
Indoneesia-mitte siis Bali, see koht üldse ei meeldinud, liiga palju turiste.Lombok, Flores jnejne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna olen päris palju reisinud, panen siia need, mida tagantjärgi kõige enam õhinaga meenutan.
1. Musta mere ääres Suhhuumis (Abhaasia) 1989.a. suvel, ajal, mil algas sealne kodusõda- ülerahvastatud rand, mis tühjenes paari päevaga, öine komandanditund ja tankid linnatänavatel. Kuna oli hukkunuid, siis söögikohtades ei mänginud muusika ja ei toimunud meelelahutusüritusi.
2. Esimene reis Taisse 2001.aastal, 2 nädalat väikesel paradiisirannal, kus valge rannaliiv on pehme kui jahu, vesi madalas laguunis soe nagu vannis, ainsa hotelli taga on dzungel ja teiselpool kohalik kaluriküla.Olen nüüd hiljem aastate pärast selles rannas uuesti käinud- see kõik on nüüd kadunud paradiis, rand on täis suuri kõrgeid hotelle, väikeste roogkatustega rannakohvikute asemel on suured restoranid betoneeritud terrassidega,kõikjal on suured kaubanduskeskused ja ööklubid. Kaluriküla hävis tsunaamis 2005.a. (selles rannas olid vaid üksikud ellujääjad), isegi väike jõgi on kadunud, tõenäoliselt voolab maa-aluses torus hotellide all.
3. Jeruusalemm- minu jaoks koht, kuhu tahan kindlasti tagasi minna, see on koht aeglaseks jalutamiseks ja mõtlemiseks. See ei ole läbijooksmise koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole paremusjärjekorras, kuna jube raske on tegelikult reastada.

Rooma, Lõuna-Prantsusmaa (mitte mereäärne aga sisemaa kus olid mäed ja koopad jne), Ischgl Austrias (suusatamas).

Edited – unustasin, kõige šefim oli Itaalias Capri saare ümbruses 🙂

Tegelikult need nimekirjad ei anna suurt midagi, sest igal pool võib ette võtta täiesti eriilmelisi puhkuseid. Näiteks meil oli Tais selline pool-hipi paarinädalane rannapuhkus + natuke Bangkoki, elasime bungalotes natuke metsikult ja kui me paar päeva elasime suures hotellis Phuketis, siis see tundus meile üsna kohutav (no linn, liiklus, prostituudid koledate meeste kõrval jne). Pattaya´d ma ei kujuta nii ettegi, meile oleks hoopis õudne mulje Taist ilmselt jäänud, samas mõni eelistabki, et kõik oleks Euroopalik ja korraldatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Laane Austraalia pohjaosa ( Kalbarri, Monkey Mia, Carnarvon, Coral Bay, Exmouth)
2. Norra
3. Iirimaa

Linnadest Dublin ja Bergen.

Koige vahem on reisidest meeldinud Egiptus ja Araabia Uhendemiraadid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

1. Küpros
2. Kreeta
3. Tenerife

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Filipiinid (aga jumala eest mitte Boracay, see oli täielik turistilõks, millel pole Filipiinidega mingit pistmist! Palawan ja Anda olid maapealsed paradiisid!)
2. Nepaal
3. Lõuna-Prantsusmaa
4. Kreeka lõunaosa

Rohkem selliseid reise ei tulegi meelde, mida tahaks “parimate” all nimetada. Reise on palju olnud, aga selliseid sihtkohti, kuhu tahaks tagasi minna, pole peale nende nelja. Kõikidel reisidel olen käinud üksinda.

Egiptuse kohta ei ole mul ka midagi väga head öelda. Käisin küll vaatamas nii püramiide kui ka Kairos muuseumis jms tuuridel. Kokku käinud kaks reisi, kuna lihtsalt hea odav viis natukene akusid laadida. Mis nendes püramiidides siis nii erilist on? Tegelikult võiks olla, aga kohalikud “ärimehed” lörtsivad selle elamuse ära. Varitsevad sind parvedena, pakuvad sulle “kingitust”. Keeldud ja keeldud, lõpuks suruvad selle mõttetu kujukese sulle kätte ja hakkavad ulmesummasid nõudma selle eest. Siis ähvardad turismipolitseinikega ja mõned lasevad jalga, aga ka mitte kõik.
Käisin püramiidis sees ka. Hull pugemine läbi imetillukese tunneli, et näha midagi, mida ma isegi ei näinud, kuna sisse lasti korraga nii suur rahvamass ja seal oli pime. Midagi seal sees pidi olema ja ilmselt oli ka. Mingi muumia, kui õigesti mäletan…
Muuseum oli iseenesest suur ja põnev, aga isegi seal ei pääsenud nendest “ärikatest”. Tahtsid WC-sse minna, küsiti tasu. Seisti lihtsalt ukse peal ees ja nõuti 5 dollarit WC-külastuse eest. Need polnud isegi muuseumi töötajad seal…
Öösel sellelt Kairo tuurilt bussiga Sharmi tagasi sõites taheti meie bussi kaaperdada. Õnneks seal turistibussidega turvamehed kaasas ja midagi ei juhtunud. Hirm oli küll.
Hotell oli õnneks hea ja järgmisel tripil Sharmi püsisimegi ainult hotellialal. Paaril korral käisime Sharmi peal ka, aga seal veidi tsiviliseeritum see värk.

Nii et no ma mõistan täielikult, miks inimesed Egiptusest ei vaimustu.
Kõrbes ATV-dega ringi rallimine oli muidugi äge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 23:51; 11.12 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin ühe asja, mis Egiptuse puhul kohe meelde tuleb. Purjus, lärmakad ja ebaviisakad vene turistid. No see on räige, kuidas need seal joovad ja räuskavad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 23:51; 11.12 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Filipiinid (aga jumala eest mitte Boracay, see oli täielik turistilõks, millel pole Filipiinidega mingit pistmist! Palawan ja Anda olid maapealsed paradiisid!)
2. Nepaal
3. Lõuna-Prantsusmaa
4. Kreeka lõunaosa

Rohkem selliseid reise ei tulegi meelde, mida tahaks “parimate” all nimetada. Reise on palju olnud, aga selliseid sihtkohti, kuhu tahaks tagasi minna, pole peale nende nelja. Kõikidel reisidel olen käinud üksinda.

Egiptuse kohta ei ole mul ka midagi väga head öelda. Käisin küll vaatamas nii püramiide kui ka Kairos muuseumis jms tuuridel. Kokku käinud kaks reisi, kuna lihtsalt hea odav viis natukene akusid laadida. Mis nendes püramiidides siis nii erilist on? Tegelikult võiks olla, aga kohalikud “ärimehed” lörtsivad selle elamuse ära. Varitsevad sind parvedena, pakuvad sulle “kingitust”. Keeldud ja keeldud, lõpuks suruvad selle mõttetu kujukese sulle kätte ja hakkavad ulmesummasid nõudma selle eest. Siis ähvardad turismipolitseinikega ja mõned lasevad jalga, aga ka mitte kõik.
Käisin püramiidis sees ka. Hull pugemine läbi imetillukese tunneli, et näha midagi, mida ma isegi ei näinud, kuna sisse lasti korraga nii suur rahvamass ja seal oli pime. Midagi seal sees pidi olema ja ilmselt oli ka. Mingi muumia, kui õigesti mäletan…
Muuseum oli iseenesest suur ja põnev, aga isegi seal ei pääsenud nendest “ärikatest”. Tahtsid WC-sse minna, küsiti tasu. Seisti lihtsalt ukse peal ees ja nõuti 5 dollarit WC-külastuse eest. Need polnud isegi muuseumi töötajad seal…
Öösel sellelt Kairo tuurilt bussiga Sharmi tagasi sõites taheti meie bussi kaaperdada. Õnneks seal turistibussidega turvamehed kaasas ja midagi ei juhtunud. Hirm oli küll.
Hotell oli õnneks hea ja järgmisel tripil Sharmi püsisimegi ainult hotellialal. Paaril korral käisime Sharmi peal ka, aga seal veidi tsiviliseeritum see värk.

Nii et no ma mõistan täielikult, miks inimesed Egiptusest ei vaimustu.
Kõrbes ATV-dega ringi rallimine oli muidugi äge.

Püramiidid on huvitavad siis, kui nad sind eelnevalt huvitavad, kui sul on nende kohta päris palju eelteadmisi ja sa lähed neid teadmisi sinna illustreerima enda jaoks. Niisama, kui need sind ei huvita, et minna ja jube wau efekt oleks, seda jah mitte. Ärge unustage, et püramiidide ja hauakambrite mõte oli muuhulgas surnukeha ja tema varandus PEITA hauaröövlite (ja mitte ainult) eest. Mitte midagi selle maailma mõttes ilusat luua. Selle pilguga tulebki neid vaadata, mitte oodata sealt gooti katedraale.

Püramiidid ehitati ju 5000 aastat tagasi. See oli Vana riigi alguses, kui juba loobuti nende ehitamisest, sest läks liiga kalliks maksma, ka inimhulkade mõttes, mis oli tööks vajalik. Ja millist administratsiooni nõudis ühe püramiidi ehitus. Seda on raske isegi ette kujutada. Kui lugeda mõne Egiptuse vaarao, nt Ramses II mõnda elulugu ja lugeda, milline melu oli ühe pisikese templikese ehituse ümber (ehitajate linnakud, nende ülalpidamine, paberimajandus, kaubavahetus Indiani välja vajaliku staffi jaoks, transport, õiguslik korraldus, arvepidamine) Ja siis korrutada see, ma ei tea, tuhandetega, et saada aimu, mis oli vajalik püramiidi jaoks. Ja püramiide ei ehitanud orjad, vaid vabad kodanikud, sest nii püha ehituse ehitamist, mille õigsusest sõltus kõigi egiptlaste pöösemine hauatagusesse ellu, ei saanud mitte kuidagi jätta võõramaalastele, st orjadele. Neid pidid ehitama vabad inimesed, neid tuli üleval pidada, hästi toita, vabu päevi ja puhkusi arvestada (seda tõestavad dokumendid). 5000 aastat tagasi, kui Euroopas alles kahte kivi kokku hõõruti ja alles antiikkultuurini veel paartuhat aastat aega oli.
Aga seda kõike on raske tajuda, kui sind ümbritsevad ärimehed ja hordid turiste, kes selat läbi jooksevad ja mingit respekti ei tunne.
Muumiaid iseenesest mulle vahtida ei meeldi. Hoopis huvitavam on lugeda raamatuid kõige selle kohta, kuidas meid uuritakse ja millised hüpoteesid sealt kooruvad ja kuidas siis neid tõestatakse ja ümber lükatakse.

Et igasugused “ärimehed” asja ära rikuvad, seda küll. Mina lasin endale T-särgi teha, kus oli kõhu ja selja peal kirjas nii inglise kui araabia keeles, et “ärge üritage, mina mitte midagi ostan”. Natuke aitas.

Egiptuses olevat veel vägevalt palju igasuguseid veespordi võimalusi. Ei tea, ise pole veel proovinud.

Aga elu parimad reisid on Kataloonias olnud. Sealsed inimesed on lihtsalt nii normaalsed: piisavalt elusad ja kirglikud, samal ajal võtavad tühja-tähja väga rahulikult (mida me võiks neilt õppida), ei ole pealetükkivad, aga samas sotsiaalsed. Lihtsalt nii hea on seal olla, et ma ei nimetaksi seda kõike reisimiseks, vaid kohalolemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norra, Norra ja veelkord Norra. See on lihtsalt fantastiliselt ilus.
Uskuge või mitte, aga minu kui sooja ja päikese armastaja jaoks ei ole esikohal valge liiva, kuuma päikese ja helesinise mereveega sihtkohad (olen käinud päris palju sellistel reisidel) vaid hoopis põhjamaine Norra.
Kunagi lähen kindasti veel Norrasse reisima. Islandi reis on ka mõttes olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 00:29; 18.07 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Bali (ca 15 a tagasi! saar on muutunud)
2. Island
3. Malaisia (olin ainult Kuala Lumpuris)
4. Iirimaa ringreis rannikust rannikuni
5. Loode-Prantsusmaa ja Pariis (erineval ajal)
6. Costa-Rica ringreis mõlemal rannikul
7. Tai maismaa ja saared (erineval ajal)
8. Taani (kogu väikeriik läbi sõidetud)
9. Hispaania: Kataloonia ja lõunarannik (erineval ajal)
10. Kreeka, Santorini (erineval ajal)
11. Itaalia saared: Sitsiilia, Sardiinia (erineval ajal)
12. Itaalia põhja ja keskosa (rannikul) (korduvalt eri piirkonnad, eri aastaaegadel)
13. Läti, eriti Riia meeldib
14. Suurlinnad: London, Berliin, Pariis juba oli…
Jpm

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egiptussesse ma selles elus ilmselt ei jõua Kui just keegi sinna kiiresti mingit kõrget mäge ei ehita, kus matkata saaks…

Siiani mäestiku on nad sinna juba ehitanud. Kõrgeim mägi peaks seal olema Katherine, kus asub ka vinge klooster.

https://www.youtube.com/watch?v=C1Sokdxhrps

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

usa
kreeka
rootsi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Lissabon
2. Rooma
3. Barcelona

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Mehhiko
2. Costa Rica
3. Montenegro & Bosnia ja Hertsegoviina

Halbu reise pole olnud, lihtsalt mõned maad on rohkem muljet avaldanud ja suurema elamuse andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik need Egiptuse vihkajad ikka on käinud püramiidides, Seti hauakambris, Karnaki ja Luxori templites? Või arvavad vaid oma hotelli territooriumi ja pealetükkivate kaupmeeste põhjal, et Egiptus ei meeldi? kuidas saab selline kõrgkultuur kedagi külmaks jätta? Iseasi on see, kes seal praegu elavad, aga KOHT kui selline, kus elas kunagine kõrgtsivilisatsioon, millest on suurepärased jäljed jäänud tänapäevani!
Minu kõige-kõige on küll Egiptus, ja ma ei mõtle siin rannahotelle, kus olen ka lastega korduvalt puhanud, vaid justnimelt seda ajalugu ja kunagist kultuuri. Järgneb
2. Kreeka ja siis tuleb tükk tühja maad. Machu Picchus ma käinud ei ole:( Ega veel ka Angkor Watis…
See, kus on olnud hea söök, ilus loodus, meeldivad inimesed või võrratud dzhunglihääled, see on hoopis teine asi ja selle järgi ma reise ei prioritiseeri.

Minule meeldis Egiptuse reis. Egiptusega on aga tõesti nii, et ega seal Sharmis midagi väga teha pole, kui hotellis olla, rannas lesida ja niisama jalutada. Turule minna, siis peab ka sõitma kaugemale. Meie aga võtsime ekskursioonid ka. Oli siis ekskursioon bussiga Kairosse, kus sai püramiide ja sfinksi vaadata, muuseumis käia, niilusel paadiga sõita jne vaatamist oli. Teine ekskursioon oli delfinaarium ja see oli ka päris lahe. Kolmas oli atv safari, aga kahjuks jäin haigeks, et sinna ei saanudki. Minule meeldis igatahes Egiptuses, et läheks veel sinna, aga abikaasa pole nõus islamimaale minema 😀
Ka Türgis oli tore koos abikaasaga kahekesi käia. Meie oleme sellised rahuarmastajad reisijad. Päeval sai rannas vedeleda ja õhtuti väikelinnas kolada.
Ma ei ole palju reisinud, aga siiski kõige rohkem meeldis just Egiptus. Meeldib just teistsugused ehitised, see on ikka kunst, mitte nagu meil need igavad majad.
Hispaanias tahan ka ära käia, eks siis saab võrrelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üks ägedamaid reise oli Amsterdami. Külastasime erinevaid muuseume. Sain palju uusi kogemusi, teadmisi.

Teine ägedaim reis oli Põhja Itaalia. Tänu kohalikule härrale sain tohutu inspiratsiooni-laksu, mis ajendas mind lugema Itaalia ajaloo, Itaalia kunstiajaloo ja toidukultuuri kohta. Õppisin mõnda aega ka Itaalia keelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norra, Norra ja veelkord Norra. See on lihtsalt fantastiliselt ilus.
Uskuge või mitte, aga minu kui sooja ja päikese armastaja jaoks ei ole esikohal valge liiva, kuuma päikese ja helesinise mereveega sihtkohad (olen käinud päris palju sellistel reisidel) vaid hoopis põhjamaine Norra.
Kunagi lähen kindasti veel Norrasse reisima. Islandi reis on ka mõttes olnud.

Jagan su arvamust! Norra on võrratult kaunis. Minu jaoks samuti maailma kauneim paik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.09 21:45; 29.10 10:58; 03.02 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kuus võiks Norrasse minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kuus võiks Norrasse minna?

Igal ajal on ilus! Kevadel ja sügisel ehk rahvast vähem. Kui on head riided, siis pole vahet. Eriliselt ilus on Norra sügisel, kui loodus on eriliselt värviline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.09 21:45; 29.10 10:58; 03.02 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Saksamaa
2. Iirimaa
3. Hispaania (Tenerife, Barcelona võrdsel pulgal – mõlemal omad võlud)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tenerife

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Portugal

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et keegi pole Kuubat maininud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 00:29; 18.07 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, et on ikka küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 03:25; 02.10 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pariis
Iirimaa
Ameerika

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 19:37; 02.10 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pariis
Iirimaa
Ameerika

Ameerika, hmmm. Võiks nagu natuke täpsustada, Ameerika on teadupärast terve maailmajagu. Suur vahe, kas reisid Kanadas või Peruus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ämeerikas käis, nuuh, no igale poole jõudis… 😛

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 03:25; 02.10 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iirimaa
USA San Diego
Prantsusmaa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 19:37; 02.10 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan Assoore. Täiesti avastamata pärl keset eikellegimaad ja milline loodus!!! Praegu ka viimane aeg külastada kui sooviks on rikkumata saari näha, sest turism kasvab iga aastaga aina enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pariis oli kindlasti üks parimaid reise! Käisin seal eelmiste jõulude ajal koos sõbrannaga, kes leidis meile ühe kohaliku giidiks (https://www.showaround.com/locals/france/paris ) ja ta siis vedas meid igal pool ringi. Mortmartre oli ülimalt kena aga väga hea mälestus jäi Printempsi kaubamaja katusel olevast kohvikust – ülimalt maitsvad krepid ja arvasime, et on kallid aga ei olnud. Täiesti oma hinda väärt ja lisaks siis ka imeline vaade! Pariis on tõeline unelmate sihtkoht!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 112 )


Esileht Hobinurk Teie elu parim reis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.