Esileht Sünnitus Teie ja teie emade sünnitused

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Teie ja teie emade sünnitused

Postitas:

Olen kuulnud, et ema ja tütre sünnitused on väga sarnased, ehk sünnitus võib olla pärilik. Kas see üldse vastab tõele? Näiteks kui minu emal oli(d) pikk ja raske sünnistus, siis võin oodata ka endal sellist. Või vastupidi, kui emal oli lühike ja kerge, siis võib ka mul nii minna.
Oskab keegi kommenteerida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse jah, et võib olla. Aga ei pruugi. Ka õdedel on väga erinevad sünnitused, kuigi sel juhul ei tohiks ju olla – neil sama ema.

Selle kohta on siin varem ka teemasid olnud, kui huvitab, siis otsi.

Mul endal nii, et emal esmasünnitus 14h ja üsna kerge. Mul esmasünnitus 7h ja ka pigem kerge. Aga mul veed rohelised, emal ei olnud.

Eks näis, kuidas teine sünnitus läheb. Emal oli teine sünnitus vete puhkemisega, tuhud algasid u 10h hiljem ja valus oli vaid ehk tund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see linnalegend. Mina oma ema käest pole küsinud, et millised tema sünnitused olid, suht savi. Sünnitas mind ja mu kaks venda 28 ja rohkem aastat tagasi. Tol ajal oli sünnituse protokoll ju ka hoopis teine – suruti selili sünnituslauale ja aamen. Mina saan tänapäeval valida, mis asendis ma oma lapsed sünnitan ja kuidas mul mugavam ning lihtsam on. Pealgi on minul ja emal erinevad kehatüübid – tema on kitsa puusaga, mina laiaga, tema kaalus 20 kilo vähem kui mina praegu, ema oli 19-, 24- ja 25-aastane kui sünnitas, mina olen esimesega pea 30aastane. Närvikavad ka hoopis erinevad.
Mina enda puhul ema sünnituste raskusele-kergusele ei pane panuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole veel sünnitama jõudnud aga raedus on küll minul ja mu emal täiesti erinev. Ema oli minuga alates 2 st kuust kuni raseduse lõpuni haiglas säilitamisel ja oksendas sisuliselt terve aja, minul siiani (37ndl) pole õnneks mingeid probleeme väga olnud. Oksendanud pole ka kordagi. Ema sünnitas 8 tundi, eks näis kaua mul läheb. Varsti on tegude aeg, eks annan siis teada. Aga rasedusarmide tekke osas võib sellel ema legendil tõepõhi all olla. Polnud mu emal, pole mul ka siiani yhtegi. Ilmselt sama elastne nahk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emal oli keiser aga mina olen oma esimese lapse ja pärast kaksikud sünnitanud ise,nii et ei usu seda pärilikkust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minupuhul see ei kehtinud. Emal oli loomulik sünnitus ja 9 h. Minul üle 50 h ja lõpuks keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emal 12h, kerge.
Mul 8h, kerge

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise alles ootan sünnitust, aga emal ja õel olid küll esimesed sünnitused sarnased. Perekoolis ämmakas ütles ka, et päris tihti on emal ja lapsel sarnased, aga see ei ole mingi reegel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ja ema sünnitus olid nagu öö ja päev..emal väga raske, aga minul selle-eest kerge ja kiire.(ainult 3,5h)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema sünnitas nii minu kui õe väidetavalt 12 tunniga, minu õde ja mina oma lapse 6 tunniga. Pigem usun ka, et vana kooli sünnitus oli iseenesest juba naisele kurnavam ning aeganõudvam, praegu seevastu saad ju ikka ise jube palju ära teha, et sünnitus oleks loomulik ning seda ka erinevate asenditega leevendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emal kõik kolm tütart sündinud täiesti erinevalt. Komplikatsioonideta sündisin vaid mina (kui välja arvata see, et sündisin koos spiraaliga). Ja kõigil kolmel on oma sünnitused olnud erinevad ja mitte samasugused kui enda sündimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu emal kolm sünnitust, kõik selles suhtes sarnased, et avanemisele tuli rohtudega kaasa aidata, nii et sünnitused venisid pikaks. Samas 2 esimest last olid ennaegsed, veed tulid ära, sünnitegevus algas, aga siis jäi toppama.

Mu õel laps samuti enneaegne, kuid mingeid probleeme ei olnud, kõik toimis.

Mul laps 3 nädalat enne tähtaega sündinud. Sünnitus oli vastupidin ema omale. Avanemine väga kiire ja valus, pressid aga jäid lühikeseks, tuli tableti ja tilgaga kaasa aidata. Lõpuks olin täiesti ribadeks.

Ema sünnitused nii 20 tunni kandis. Ise sain 7 tunniga hakkama. Õel läks 12 h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema sünnitanud kolm last valudeta. Lihtsalt ei tulnudki sünnitusvalusid ja lapsed käes väga kergelt.
Õde sünnitanud ühe keisriga (tuharseis) ja kaks ise. Esimene ise sünnitamine oli üpris vaevaline, pärast oli pikalt nõrk. Teine läks kiiremini-kergemalt, aga ikkagi valutades.
Minul aga üks esilekutsumisele järgnenud kiire keisriga ja teine lihtsalt kiire keisriga. Loomulikke sünnitusvalusid pole saanud tunda.
Muidu olen oma emaga üpris sarnane – nii kehaehituselt kui mõnelt füüsiliselt eripäralt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii emal, õdedel kui minul olnud kerged sünnitused ja taastumine peale sünnitust kiire.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emal oli esimene väga kerge ja kaks järgmist valuta. Viimane pidi WC potti kodus sündima, ema ei saanud aru, et need on pressid mitte häda.

Minul üks valuta ja teised ka lihtsad, max 3h.

Meil mõlemal on emaka kokkutõmbed olnud kõige valusam osa sünnitusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emal oli kiire sünnitus.Kell 7 hommiku tulid veed ja mina olin 8.45 kõhul.Minul tulid hommiku 9.30 veed ja poeg sündis erakorralise keisriga 11.57. Erakorraline tehtigi sellepärast et sünnitus oli liiga kiire ja laps ei jõudnud kõhus taastuda. Seega ka väga kiire sünnitus ei ole hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu emal olnud 3 rasket sünnitust. kolams oli lausa kohutav tema jutu järgi, aga väljus sealt täiesti tervena. kuigi oli 36aastane ja eelmistest sünnitustest oli müüdas 12a.
Minu sünnitusel ei olnud midagi häda. Valus ikka oli ja väljutus oli liiga pikk minu kannatuse jaoks, aga kuni sinnani oli kökimöki. Kuna valu nii vähe aega ja valude vahed on ju valutud, siis mulle mingit jubedat emotsiooni ei jäänud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul kehtib.
Kui peale sünnitust emale rääkisin, et peale 10-tunnist avanemist igasugune sünnitustegevus lakkas, stimuleeriti 5h ja presse ei tulnudki, siis ema ütles, õige jah, ma polegi kunagi aru saanud, mis pressidest kogu aeg räägitakse… 2 last sünnitanud, pressidest ei tea midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul see ei kehtinud. Minu ema sünnitas mõlemad lapsed keisri lõikusega. Mina sain ise hakkama ja sünnitus polnud raske ka, valusidki eriti ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Sünnitus Teie ja teie emade sünnitused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.