Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Teise ja enama lapse ootajad, mida olete mõelnud teha teisiti

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Teise ja enama lapse ootajad, mida olete mõelnud teha teisiti

Postitas:

TErvitused

Ootan teist last ning mõtlen, et esimese lapse ajal, kui ta veel beebi oli tegin mitmeid vigu, mis minu enda eluolu väga raskeks muutis nt ei viinud teda välja magama vähemalt 2 korral päevas, et ta saaks pikemaid unesid teha. Praegu mõtlen, et pärast teise beebi sündi märtsis ma kindlasti proovin hommikupoole ja õhtupoole ta välja värske õhukätte magama viia (ühel korral jalutades ja teisel korral terrassile). Samuti tegin vea sellega, et äratasin last öösel, et toita rinnapiimaga ja seetõttu tundub, et võttiski omele reziimi iga 2-3tunni tagant öösel oli üleval ja nõudis süüa.
Mis Teie eelmiste beebide ajast olete mõelnud, et teete nüüd teise või kolmanda lapse sünni järel teisti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmanda lapsega plaanin kodus olla kõik 3 aastat 🙂 esimesed kaks last läksid lasteaeda 2 aastaselt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen peamiselt mõelnud, mida ma tegin ja saaksin teisega teha samamoodi nagu esimesega, et mind ka nüüd ei ootaks ees ühtegi magamata ööd, lapse päevastel uneaegadel saaksin teises toas rahulikult väikese koormusega tööd teha ja laps oleks piisavalt seltskondlik, tegemaks läbi kõikvõimalikud üritused sõpradega, reisid jms. Teisiti tegemisest rääkides võiks vast ainult püüda natuke rohkem nautida puhkust ja tõsiasja, et nädalas ei pea vähemalt 40 h töötama ning keset teiste inimeste tööpäeva ongi lihtsalt vaba aeg vankriga mööda linna jalutamiseks ja hiljem pargis mängiväljakul olemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka teise lapse ootel.
Mina oma last öösel üles ei ajanud aga ärkas ikkagi iga 2-3 tunni järel.
Ma vist ei tee midagi teisiti. Ainuke asi mis mul koguaeg peas põksub on see, et ma beebiga tegutsedes suuremat last tähelepanuta ei jätaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka teise lapse ootel. Kavatsen mitte paanitseda – esimesega oli elumuutus suur šokk, aeg tundus venivat, puhata ma ei osanud… Nüüd tean, kui lühike see aeg on ja loodan olla rahulikum.
Endale tundub, et üldiselt saime üsna hästi hakkama, nii et kardinaalseid muudatusi ei oska välja tuua, st meie põhimõtted pole muutunud. Peamine ongi see, et ise oleksin rahulikum ja targem.

Muredest mõlgub ka mul mõttes see, et esimene laps ei jääks tähelepanuta. Ta on ju nii tähtis olnud paar aastat, iga tema muutus ja areng ja uus külg on meil dokumenteeritud või kõrva taha pandud ja ta on olnud tähelepanu keskpunktis (mitte ärahellitatud). Ja nüüd tuleb tema kõrvale keegi uus, kes nõuab vähemalt alguses tohutult tähelepanu. See hirmutab. Aga püüan teha nii, et saaksin suurema lapsega kindlasti eraldi aega veeta; et tal ei tekiks tunnet, et ta on emast ilma jäetud.

Kui nad suuremad on, siis see ilmselt võrdsustub, aga eks algus ole talle šokk.

Mis puutub õues magamisse, siis näiteks meie oma ei maganud kunagi õues rohkem kui 45 minutit. Voodis oli tal kõige parem uni. Nii et kunagi ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagantjärele tarkusena oleksin võinud alustada lisatoiduga niipea, kui laps põrandalt purusid suhu noppima hakkas, pooleaastaseks saamist ootamata – kui ta juba maitses nii liiva kui tolmurulle kui kuuseokkaid, siis vaevalt see lillkapsas või riis nüüd seedimisele midagi hullemat teinuks. Vaat’ et saab veel huvi asjade suhutoppimise vastu enne läbi (meie lapsel enne aastast sünnipäeva), kui lisatoiduga õieti alustada jõuad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimese ja teise lapse esimesed aastad väga erinevad. Esimesega olin ikkagi noor ja kogenematu, polnud ka nii palju infot nt perekooli näol. Rinnapiima sai vaid paar kuud, õues jalutamas käisin äärmiselt vähe (samas olime palju suvilas, ehk värsket õhku ikka sai). Mingit režiimi polnud, sai rpa-d ja hiljem poepüreesid.
Teisega sai vist kohati lausa üle pingutatud. Hambad ristis imetasin last, olgugi et kuude kaupa ei paranenud nibud ja gaasid ei lasknud magada. Jalutasin lapsega IGA päev ja iga ilmaga. Läksin ise gaaside tõttu dieedile, aga see ei aidanud. Olin mingi hetk ikka täitsa läbi magamatusest. Praegu vist loobuksin imetamisest (no mitte kuu-kahega, aga kui pool aastat ikka trall käib, loobuksin).
Tegin püreed kõik ise ning ka muus mõttes olin ülipüüdlik ja vastutustundlik lapsevanem.
Nüüd kolmandat oodates olen juba raseduse ajal vana rahu ise ja loodetavasti suudan seda ka beebi kasvades teha. Et läheb nagu läheb. Olen küll väga teadlik kõigest, mis on hea ja veel parem, aga naba enam paigast ei nihuta ja äärmustesse ei lasku. Ma loodan, et keegi seda absoluutse tõena ei võta, aga olin üsna pettunud, kui sain aru, et kahjuks ei taganud see kõigest hingest parima pakkumine paremat tervist. Lasteaeda minnes oli ta ikkagi sama palju haige kui vanem laps, kelle puhul pole kõike algusest peale “õigesti” tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega läks ikka päris palju nihu, mis parata. Esiteks tean nüüd, et kui imetamisel tuleb ette raskusi, ei tohi ma oma perearsti kuulata, vaid pean tegema pigem oma sisetunde järgi. Kui imetamise saab kohe jonksu, on ehk auru ka selleks, et kohe potitamisega alustada: vt https://www.facebook.com/lapsvarakultpotile/. Väga oluline on ka, et nüüd olen juba jõudnud lugeda raamatut “Nutt ja jonnihood”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolmas laps hetkel beebi. Lubasin lihtsalt, et võtan nii vabalt, kui vähegi saan. Ei pane endale ja lapsele suuri ootusi, ei kasvata õpiku järgi ega kuula kedagi, kui mul nõu vaja pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese kahega just läks kõik väga hästi nii et nüüd ootan, kas saatus teeb vingerpussi ja saan kolmandaks eriti keerulise lapse või õnnestubki kolm last saada ilma, et teaks mida tähendavad magamata ööd või öö ja päeva ära vahetav laps või mingi muu õudusjutt mida teistelt kuulen 😀

Tuttavate pealt vaadates on enda arvates kõige tähtsam mitte tekitada lastele üleliigseid lolle harjumusi/sõltuvusi. Näiteks aluses küll laps magab kaisus aga kohe kui öine söömine jääb vähemaks kolib oma voodisse, lutid ei ole 24/7 lapsele saadaval vaid ainult siis kui tõesti vaja nt autosõidul vms olukorras, isa on ka lapsevanem st kohe kui söögivahed pikenevad on laps ka isaga kahekesi kodus, mitte ei klammerdu ainult ema külge jnejne.

Tuttavatelt palju näinud lapsi, kes veel kolme-neljasena ei oska ise uinuda või 1,5 aastat pole ema sekunditki lapsest eemale saanud kuna laps läheb hetkega hüsteeriasse. Samas aga ema on seetõttu täiesti läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise lapse kõrvalt jätkasin osalise koormusega töö tegemist. Tihti jätsin kärutamata ning kasutasin kõik lapse une ajad töö tegemiseks. Praegu on mul kolmas laps 3-kuune. Seda viga ma enam ei tee, värskes õhus liikumist on ikka väga vaja. Teine asi, mida teen teisiti, on, et laps magab mul kaisus. Eelmist last tõstsin võrekast edasi-tagasi tissitamiseks, oli raske nii endale kui lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Teise ja enama lapse ootajad, mida olete mõelnud teha teisiti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.