Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teise rasedusega enne dekreeti tööle haiguslehele

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Teise rasedusega enne dekreeti tööle haiguslehele

Postitas:

Tere, minul vahepeal jälle üks dekreedi küsimus. Esimese lapsega lõppevad lapsehoolduspuhkuse tasu augustis (septembris viimane makse siis). Teise lapse TA on 1 veebruar. Töö oli mul raske ja füüsiline, esimese lapsega jäin kohe haiguslehele. Kas on okei kui ma siiski septembrist tahan uuesti tööle minna (eesmärgiga koheselt jälle haiguslehele minna), lihtsalt seetõttu et mul mingi sissetulek kuni dekreeti jäämiseni olemas oleks? Kas ämmaemandad, kes neid kergemalt tööle viimise pabereid mulle andma peab võiks tekkida mingi pahameel, et ma tööle tahan minna kuigi tööd teha ei saa? 😀
Ja kas see mõjutab palju ka mu dekreedi rahasid, lhp tasu saan ma aru on nagunii sama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 06:28; 27.06 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lhp lõpetamine on sinu seaduslik õigus st loomulikult võid lõpetada lhp.
Samuti on sinu seaduslik kaitse see, kui rasedana on sul sinu tööd teha ohtlik ja sa jääd haiguslehele “üleviimine kergemale tööle”.Ämmaemand peab lähtuma sinu tervisest ja töötingimuste sobivusest.

Ei, see ei muuda sinu dekreediraha, see on mitte töötanul miinimumpalga alusel.
Küll aga määrab see, kui kaua saad väikest dekreediraha ja kui suur osa dekreedist kompenseeritakse VH suuruseni (komp sünnituse järgsed dekreedipäevad st kui minna lehele siis u 70p, kui mitte minna vaid lhp-lt kohe dekreeti 30p enne tähtaega, siis u 110p)
ja
mida varem algab VH seda varem lõpetatakse 1. lapse lht(VH lõpust algav 38,35/kuus, sest uue VH ajal seda ei saa).

St mida suurem on VH võrreldes miinimumpalgaga, seda mõistlikum on minna dekreeti otse lhp-lt ja kindlasti alles 30p enne tähtaega.

Kui nii toimid, st lähed lehele “üleviimine…” saad lehel olles 70% miinimumpalgast
ja
sul on kohustus minna rsp-le juba 70p enne tähtaega.

Kui lihtsalt lõpetad lhp ja jääd rsp-le 30p enne tähtaega,
siis
saad sünnitushüvitise(dekreediraha) miinimumpalga alusel 140p eest
kuid
u 110p(kõik sünnituse järgsed dekreedipäevad) kompenseeritakse VH suuruseni.

Sõltub seega VH suurusest, kas valida sept ja okt ja kuni 22.nov 70% miinimumi, 23.nov-dets-jaan miinimum ja siis kuni dekreedi lõpuni VH suurune sissetulek ning edasi 435p VH

või
valida lhp lõpp=rsp algus alates 2.jaanuar, jaanuari eest miinimumpalk, veebruar, märts, aprill ja kuni 21.mai nagu VH ja edasi 435p VH

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 09:32; 27.06 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, sellepeale ma ei tulnudki, et haigusraha ju miinimumi eest makstakse.
Aga juhul kui ma siis läheksin hoopis 30-päva enne tähtaega dekreeti ja enne seda tööle ei läheks. Millal tulevad miinimumpalga dekreedi eest kompensatsioon? Ja kas ma enne dekreeti tohin kasutamata puhkuse välja võtta või muudaks see ka mõnd makstavat summat? Kas puhkuserahad peaksid olma mu palga arvestuses või ka miinimumpalga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 06:28; 27.06 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui jääd uuesti lhp-le(või oled edasi lhp-l st kas oled juba lhp lõpetanud või ei?), siis võidki jääda rsp-le 30p enne tähtaega e siis kas ei lõpeta lhp või kui juba lõpetasid, siis tööandjale täna lhp-le jäämise avaldus 1.lapsega(arstile teave haiguslehe lõpetamiseks, sest oled uuesti 1.lapsega lhp-l) ja tööandjale uus lhp lõpetamise avaldus ka kohe aga nn 1.tööpäev=uue dekreedi 1.päev e 30p enne tähtaega.

Esilgu saad 140p eest miinimumpalga alusel sünnitushüvitise(dekreediraha), kompensatsioon u 110 p eest tuleb koos 1. uue VH-ga.

Loomulikult võid puhkuse enne välja võtta kui soovid(aga võid jätta ka pärast VH lõppu või lausa lhp lõppu), hetkel võttes on puhkusetasu töölepingus kirjasoleva põhipalga nr alusel.

Ei, puhkuse võtmine ei muuda rahades midagi dst ei mõjuta dekreediraha ega VH.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 09:32; 27.06 17:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teise rasedusega enne dekreeti tööle haiguslehele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.