Esileht Sünnitus teisene tuhudenõrkus…haakuv küsimus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: teisene tuhudenõrkus…haakuv küsimus

Postitas:

minu kahe lapse sünnitusel on mõlemil diagnoositud teisene tuhudenõrkus, esimesel korral avati vaid veed, teisel korral veed + tilk. tahaksin teada, kas olen bioloogiliselt võimeline ka ise sünnitama, nt kas 100 a tgasi oleksin saanud sünnitamisega hakkama. naistearsti sõnul on see vaid organismi enesekaitsereaktsioon, nt väsimuse korral. teise sünnituse alguses polnud väsimuseraasugi, haiglasse jõudes oli avatust 8 cm, kuid valud suht nõrgad lihtsalt. Tahtsin nii väga ise ja raulikult sünnitada, kuid arst ajas, et kindlasti vaja kohe veed lahti teha ja siis varsti ,et kindlasti tilka ka, aru ma ei saa, kas oleks saanud ka teisiti???lihtsalt aeglasemalt ja rahulikult võttes, paar tundi vbl kauem lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 22:35; 31.01 21:52; 07.02 12:09;
To report this post you need to login first.

Ma olen üleüldse sünnitusoskuseta, esimese sünnituse ajal oli emaka reaktsioon 6 tundi kestnud tilgutamisele ümmargune NULL ja teisel jäi 2 cm peale 3 ööpäeva jooksul vaatamata geelile. Aga ikkagi oli see kolmas, see loomulik sünnitus, mis tõestas, et sünnitada mu keha oskab küll…

Aga proovi järgi! Oma ämmaemand, kellega asjad läbi räägitud ja kindlustunne, et midagi ei tehta niisama..
Kahtlus on ju väga suur, eksole? Mul küll oleks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teisene tuhudenõrkus diagnoositakse tihtipeale nn üleminekuperioodil, kui avatust on 8-10 sm ja emakas peab nö oma töö ümberkorraldama, et avanemisest saaksid tugevad pressid. Loomuliku sünnituse praktikas nimetatakse seda \”puhka ja ole tänulik\”- faasiks. Sünnitustegevus võib katkeda isegi mitmeks tunniks, et edasi kulgeda siis tugevate ja jõuliste pressidega. See on paus emale puhkuseks ja jõukogumiseks enne lõppu. Haiglas sellist asja ette nähtud ei ole! Sünnitus pole kahjuks alati partogrammipärane, aga kui sa sellele ei vasta saad tilga!
Muidugi oleksid Sa 100 aastat tagasi sünnitatud saanud! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli jällegi selline olukord kus alates 35 nädalast käisid nii valuta kui valuga kokkutõmbed iga 5-7 min tagant (seda ilma pausideta) ja KTG mõõtis igakord emakatööks 70-100%. Nii see toimus 6 nädalat kuid laps ikkagi ise sündima ei hakanud. Avatust oli 1,5 cm terve kuu. Lõpuks otsustati keisri kasuks, sest arvati et kuigi mul emakatöö hea siis miski muud nihu (ise arvan, et lihtsalt tundlik emakas sest terve rasedus vaevlesin ka toonuste käes). Sünnitama mind ei pandudki (läksin esilekutsumisele, pea polnud veel korralikult laskunudki). Eks näis kuidas teise lapsega läheb…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh, murueit!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 22:35; 31.01 21:52; 07.02 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100a tagasi surid ju naised massiliselt sünnitusel … Krõõdal oli ka suur laps.. pressis välja ja suri ära siis. Andres muidugi kargas siis kohe teenijat ja hakkas sellega lapsi tegema.
Elu oli ikka teine . naise eesmärk oligi lapsi toota ja toota ja kui ära suri selle käigus, võeti uus. Lapsed surid ka muidugi ..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teema eest, ma just mõlgutasin sarnaseid mõtteid…
Esimene sünnitus algas esilekutsumisega, 42 nädalat oli täis ja mitu päeva veel peale, UH näitas lapse suuruseks 3500g ja olin esilekutsumisega nõus. 10 tundi emakas ilusti avanes ja siis oli kõik. Rohkem mitte midagi. Ma oleks hea meelega koju läinud…
Ja siis loomulikult: tabletti, tilka, tabletti, tilka ja nii 5 tundi valusid ilma igasuguste vahedeta! Lõpuks tahtsid juba vaakumit teha, aga kuna KTG näitas, et lapsel on kõik hästi, siis keeldusin, (mitte et keegi küsinud oleks!). Vaakumit siis ei tehtud, aga tilka ikka maha ei võetud.
Lõppkokkuvõttes presse ei tulnudki. Vaakumi ähvardusel pressisin julmalt lihtsalt niisama, ei tea kui kaua. Lõpuks laps sündiski, kõigi kohalolijate suureks üllatuseks. Õmblemiseks kulus üle poole tunni…
Kui järgmisel päeval emaga rääkisin, siis tuli välja, et tema ei tea ka pressidest midagi – 2 last, presse pole olnud.

Nüüd mõtted järgmise sünnituse juures, kahtlustan, et ega neid presse vist siis ei tulegi. Kas on võimalik Pelgus sekundaarse sünnitustegevuse nõrkusega lihtsalt rahulikult oodata, kuni sünnitus ise loomulikult jätkub?
Eelmine kord oli tasuline ämmakas. Kas siis seekord tuleb tasuline arst võtta, et saaks omas tempos sünnitada ilma, et keegi vaakumiaparaadiga kõrval kannatamatult jalalt jalale tammub ja tigetseb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tasuline arst, väga lahe, ma võtaks ka järgmine kord. Mina kaalun tõsiselt Fertilitases sünnitamist, no järgmine kord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 22:35; 31.01 21:52; 07.02 12:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Sünnitus teisene tuhudenõrkus…haakuv küsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.