Esileht Koolilaps Telefon algklassilapsele. Palun kiitke või laitke oma valikuid!

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Telefon algklassilapsele. Palun kiitke või laitke oma valikuid!

Postitas:

Tere!

Plaan osta lapsele nuputelefon. Millise nuputelefoni Teie ostsite? Kas kiidate või laidate oma ostu? Soovitage!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta, aga osta hästi odav, kuna ta kasvab sellest kiiresti välja ja soovib rakendusi, mänge mida ei ole nuputelefoniga võimalik. Oleneb loomulikult sinu suhtumisest, kas sa soovid et loeb sinu hea põhimõte, et lapsele pole nutikat tarvis või et ta on teistega võrdne.
Mina ostsin oma lapsele 1 klassis lotte nutitelefoni ja järgmisel aastal olid hästi populaarsed pogemonid ja ta oli ainuke kellel telefon ei võimaldanud seda rakendust ja ostsingi uue. Oleneb sinu suhtumisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:06; 13.06 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

heh, mina mõtlesin, et klubi “Algklassilapsele ostame ainult nuputelefoni” on tänaseks juba varjusurmas, aga näed, ikka leidub veel liikmeid 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:09; 13.06 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

heh, mina mõtlesin, et klubi “Algklassilapsele ostame ainult nuputelefoni” on tänaseks juba varjusurmas, aga näed, ikka leidub veel liikmeid ????

Usu mind, terve mõistusega lapsevanemaid on veel palju, aga enamik neist ei veeda oma aega siin Perekoolis.

Mina olen oma lastele ostnud kõige odavama telefoni, vist Nokia 3310 kui õigesti mäletan. Telefon ongi vaid kontakti hoidmiseks ehk helistamiseks ja sõnumite saatmiseks. Õnneks on mu lastel selline sõpruskond ka, kus asjadega endale populaarsust ostma ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele sai ostetud nupu telefon, tavaline Nokia (see, mis superi kõnekomplektiga müüakse, kaart sees Elisa oma, sest me Elisa kliendid). Enamusel koolis jah nutikad (samas mitte kõigil). Ma ei näinud, et lapsel on nutikat vaja. Sai nutitelefoni 3.klassis. Nupukas jäi alles, sest nutikas mängib ja aku saab tühjaks. Kui vaja helistada, siis ei saa, sest aku tühi. Esimeses klassis nägin väga palju (pea igapäevaselt) nutvaid esimese klassi juntsud, põhjus selles, et telefoni aku tühjaks mängitud ning ei saa emale või isale helistada.
Ise kasutan ka nupukat helistamiseks ja lisaks on mul tahvelarvuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan ka esimeseks telefoniks nuputelefoni. Vanu nutikaid on kodus mängimiseks küll (ka pokemone võimaldavaid), aga koolis on muudki teha, kui ekraani nühkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele sai ostetud nupu telefon, tavaline Nokia (see, mis superi kõnekomplektiga müüakse, kaart sees Elisa oma, sest me Elisa kliendid). Enamusel koolis jah nutikad (samas mitte kõigil). Ma ei näinud, et lapsel on nutikat vaja. Sai nutitelefoni 3.klassis. Nupukas jäi alles, sest nutikas mängib ja aku saab tühjaks. Kui vaja helistada, siis ei saa, sest aku tühi. Esimeses klassis nägin väga palju (pea igapäevaselt) nutvaid esimese klassi juntsud, põhjus selles, et telefoni aku tühjaks mängitud ning ei saa emale või isale helistada.
Ise kasutan ka nupukat helistamiseks ja lisaks on mul tahvelarvuti.

Minu lapsele sai ostetud nupu telefon, tavaline Nokia (see, mis superi kõnekomplektiga müüakse, kaart sees Elisa oma, sest me Elisa kliendid). Enamusel koolis jah nutikad (samas mitte kõigil). Ma ei näinud, et lapsel on nutikat vaja. Sai nutitelefoni 3.klassis. Nupukas jäi alles, sest nutikas mängib ja aku saab tühjaks. Kui vaja helistada, siis ei saa, sest aku tühi. Esimeses klassis nägin väga palju (pea igapäevaselt) nutvaid esimese klassi juntsud, põhjus selles, et telefoni aku tühjaks mängitud ning ei saa emale või isale helistada.
Ise kasutan ka nupukat helistamiseks ja lisaks on mul tahvelarvuti.

kas see nuppudega mob elisast ostetud koos kõnekaardiga on mängud ka peal või mitte ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin FB kasutatuid telefone, mõni kuu kadus neid 2tk. Praegune on kõige kallim, on vastu pianud pool aastat, selle aja jooksul on kadunud 4 korda, õnneks oleme ülesse leidnud. Laps lõpetas 4. klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan ka esimeseks telefoniks nuputelefoni. Vanu nutikaid on kodus mängimiseks küll (ka pokemone võimaldavaid), aga koolis on muudki teha, kui ekraani nühkida.

</blockquote
Kas Teil koolis lubatake telefonis olla, meil ei lubata, seega ei saa koolis ka aku tühjaks, see rohkem vabaaja teema. Meil pole probleem olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:06; 13.06 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

heh, mina mõtlesin, et klubi “Algklassilapsele ostame ainult nuputelefoni” on tänaseks juba varjusurmas, aga näed, ikka leidub veel liikmeid

Mis põhjusel algklassilapsel nutitelefoni vaja peaks olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsel olnud juba kaks nutikat, mõlemad siiani kasutuses kui mänguasjad.
Tavalise nuppudega telefoni ostsin just seetõttu, et laps oleks õues mängides ja edaspidi peale koolipäeva kättesaadav. Kuna varem oli pidevalt probleem, et juba kodus oli telefon kogu aeg tyhi ja ei tea kus….siis nüüd on kindel reegel: nuppudega telefon on ainult helistamiseks ja kogu aeg kotis koos koduvõtmetega. Koolis keelan telefoni kotist välja võtta ja sellega ringi lehvitada, pole teiste laste asi, milline või kui kallis. Kui aja eputada, siis kodus ootavate nutikadega saab seda teha.
Ostu tegin üks a netipoest, valisin sealt kõige odavama telefoni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin nutitelefoni Samsung J1 69 euroga. Nuputelefon oli samas hinnaklassis, seega kadus igasugune mõte osta nuputelefoni. Siiamaani nutihullust ei ole, va. mõned pildid ja videod tehtud klassiüritustest, mängudesse ei sukeldu. Mõistliku lapse puhul soovitan odavama otsa nutitelefoni või mõnda enda vanemat nutikat, sest telefoni kaotati ära kooliaasta jooksul 2 korral, mõlemal korral saime õnneks kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.klick.ee/elari-cardphone
Aga klikist on see otsas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 12:33; 14.06 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna meie peres on alati kasutusel olnud iPhone-id siis olengi lapsele andnud enda vanad. Mulle meeldib, et saan ta asukohta jälgida ja kui ta ei vasta siis kasutan Otsi iPhone-häiret. Tavaliselt siis helistab kohe tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”893″>Kuna meie peres on alati kasutusel olnud iPhone-id siis olengi lapsele andnud enda vanad. Mulle meeldib, et saan ta asukohta jälgida ja kui ta ei vasta siis kasutan Otsi iPhone-häiret. Tavaliselt siis helistab kohe tagasi.

täpselt sama siin. süda kohe rahul kui tean kus laps on. see ei ole vbl argument neile, kes lastele gümnaasiumini taksot teevad, aga mulle, kelle laps 3ndast koolinädalast hakkas iseseisvalt liikuma, on see ülioluline. laps lõpetas just 4nda klassi ja selle aja jooksul ei ole telefoni aku mitte kordagi tühjaks saanud. neil muidugi koolis ei lubata telefonides mängida ka 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:09; 13.06 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinkisime lasteaia lõpetamise puhul sellise- https://pood.telia.ee/productInfo/29/mobiiltelefon-coolpad-modena-2/A10001949

Laps on väga õnnelik ja rahul, töötab hästi ja siiani on aku vastu pidanud, laps aegajalt üksi kodus, kui mina tööl. Kaaned on ka, niiet telefon on kenasti hoitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiti nuputelefoni kohta, mitte ei palutud oma nutikatega eputada siin. Minu lapsel oli viienda klassini Nokia 100, nutitelefon oli kodus mängimiseks.
Argumendile, et tänu nutikale sa tead, kus laps parajasti on, vastan ma, et te ilmselt ei usalda oma lapsi, kui te arvate, et laps pole võimeline tavalise telefonikõne käigus oma asukohta teile teatama. Põhimõtteliselt annab nutikas lapsel teile võimaluse lapse taga nuhkida. Mina oma lapsega suhtlen. Suhtlemiseks piisab nuputelefonist ja natukesest tervest mõistusest. Kuna nuputelefoni aku peab oluliselt paremini vastu, on laps igasuguste juhtumiste vastu just nuputelefoni abiga paremini kindlustatud.

Nüüd julgen juba nutikat kaasa ka anda. Tingimus on, et ei kooliteel, koolis ega mujal probleeme ei teki, kui tekib, läheb plaksti nuputelefoni peale tagasi.
Nokia 100 on muidu täitsa normaalne, aku peab hästi, aga selle akukaas hakkas lõpus logisema ja telefoni küljest omavoliliselt lahkuma. Nokia uut nupumudelit pole veel ostnud, kui uuesti nupukavajadus tekiks, oleks see üks valikutest.

Vahepeal vaatasin aliekspressist sellist mudelit: https://www.aliexpress.com/store/product/New-Original-Ultra-Thin-Mini-AIEK-AEKU-C6-Cell-Phones-Student-Version-Credit-Card-Mobile-Phone/1846525_32754200122.html
Meeldib, et telefonil on sang ja et see on pisike. Ostnud siiski ei ole, sest laps on suutnud nutikaga ringi liikuda seni ilma probleemideta.

Mis probleeme ma kardan?
Kõigepealt muidugi, et see segab keskendumist õppimisel ja on ohuks liiklemisel. Selle vastu aitab muidugi ekraaniaja äpp, mis kõik edevusrakendused koolipäevaks välja lülitab.
Aga on ka varguste, kaotamiste ja lõhkumiste oht.
Eriti tüdrukutel on see hirmus loll komme, käia igal pool ringi, telefon peos, kust see siis maha kukub ja klaasi mõrastab või täiesti katki läheb. Ja teha massiliselt ogaraid selfisid. Tänan, ei. Kui kasutab mõistlikult – miks ka mitte. Andsin limiidi, et uue telefoni võib ta saada kord kahe aasta jooksul, kui enne tähtaega ära lõhub, siis on jälle nupukas. Sai aru küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 12:33; 14.06 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nuppudega Samsung, laps ei tahagi nutitelefoni. Kodus on tal olemas iPad ja Macbook Pro nii et jätkub ka sellele seltskonnale, kelle silmis asjadega populaarsust saab osta 😀 (Tegelikult meie pere lihtsalt tegutseb IT-valdkonnas ning kasutab ise neid seadmeid, laps on saanud meie vanad endale).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:20; 14.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks poiss sügisel esimesse klassi. Ostsin internetist Umi Touch (Hiina tootja) nutitelefoni. Ekraan 5,5, aku 4000 mAH, RAM 3Gb, mälu 16Gb. Hind oli ca 150 €. Nüüd on kevad ja võin teha kokkuvõtte. Ära kaotanud ei ole, katki läinud ei ole. Mis on oluline esimese klassi lapse jaoks? Suur ekraan on hea, kasutab mängimiseks, võimas aku on hea, ei saa ootamatult tühjaks, tagumine kaas metallist, ei lähe kergelt katki, ekraani peal kaitsekile, mis oli kaasas. Koolis on telefon kotis, mobiilset internetti ei kasuta palju, kodus wifi. Vahel kasutab ka kodust tahvelarvutit. Seega, kui laps ei ole tuulepea, kes 1 telefoni suudab nädalas ära kaotada, siis on selline 150 € telefon täitsa ok. Sarnased mudelid meil maksavad 50-70 € rohkem. Ma nuputelefoniga last ei “piinaks”. See jäägu ainult helistada soovivatele pensionäridele:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:35; 14.06 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nuputelefoniga last ei “piinaks”. See jäägu ainult helistada soovivatele pensionäridele:)

Meie laps näiteks kasutabki telefoni ainult helistamiseks. Tema jaoks on piin nii väikese ekraaniga mängida või internetis surfata. Selle jaoks on tal tahvel ja arvuti. Oleks saanud ka minu iPhone’i kui oleks soovinud, aga loobus. Neil on koolis muidugi nutitelefonid keelatud ka, tohib alles peale tundide lõppu kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:20; 14.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie lastel on olnud nutitelefonid, nn Lotte telefonid (Samsung).
Eks lapsed on erinevad, aga meil on 9 aasta jooksul kadunud 1 telefon (see sulas ka kevadel lume alt välja lõpuks 🙂 )
Lapsed hoiavad oma teleone päris hästi, oleme välja vahetanud seetõttu, et on moraalselt vananenud (näiteks mälu vähe ja fotosid ei mahu, mis on teismelise jaoks traagika).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps näiteks kasutabki telefoni ainult helistamiseks. Tema jaoks on piin nii väikese ekraaniga mängida või internetis surfata. Selle jaoks on tal tahvel ja arvuti. Oleks saanud ka minu iPhone’i kui oleks soovinud, aga loobus. Neil on koolis muidugi nutitelefonid keelatud ka, tohib alles peale tundide lõppu kasutada.

Eks lapsed võivadki olla erinevad. Mõni soovib ainult helistada telefoniga. 4,5 või 4,7 tolline ekraan pole jah suurem asi mängimiseks. 5,5 tolline on juba tiba parem, aga 10 tollise tahvelarvuti ekraani vastu ei saa. Siililegi selge, pole mõtet vaielda. Praktikas ta ikka vahel vaatab 5,5 tollisest telefonist kodus youtube videosid, ju siis talle sobib ekraani suurus. Kuna lapse koolitee on lühike (10 min) ja möödub jalutades, siis telefoni ei kasutata. Samas on ühistransport see koht, kus nutitelefon kulub marjaks ära. Eriti lastel, kes kulutavad päevas tunnikese kooli ja tunnikese tagasisõiduks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:35; 14.06 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Lapsed on tõesti erinevad. Mul laps kuuendas, aga selle aja jooksul pole ühelgi telefonil midagi katki läinud või kadunud, aga samas vanuses sugulasel on esimese kuuga mõni pragu sees või pidevalt kadunud.

Nii palju, kui nuputelefone on olnud (kaks), siis on need ca 15-eurosed kõige lihtsamad olnud.
Nutitelefoni end mängima pole unustanud, aga mingil ajal hakkas aja parajaks tegemiseks youtube’i kuulama. Ootamatuste jaoks on kotis väike akupank. Seda läheb üsna harva vaja. Pigem siis, kui kodus pole õigel ajal märganud laadima panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Telefon algklassilapsele. Palun kiitke või laitke oma valikuid!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.