Esileht Ilu ja tervis Tervislikust toitumisest ja gaasidest

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Tervislikust toitumisest ja gaasidest

Üritan siin tervislikult toituda, aga avastasin, et nüüd, mil söön palju juurvilju, puuvilju ja marju, on tekkinud varasemast tundmatu probleem – kogu aeg ajab peeretama ja pussutama. Ja kõhutuul on – vabandan! – hingematva haisuga. Kas see ongi normaalne kaasnähe?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole normaalne. Hakka hoolega jälgima, millised köögiviljad või puuviljad gaase tekitavad. Minul läks aastaid enne kui sain aru, et probleem on fruktoosi seedehäires. Seega kõige hullemad asjad on õun ja pirn – kohe on meeletud ja valulikud gaasid. Viinamarju see-eest võin gaasivabalt süüa. Enamust köögivilju ka. Sibul kui üsna kenakese hulga fruktoosi sisaldaja aga tekitab probleeme nii toorelt kui küpsetatault.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolte mikrofloora pole ehk harjunud sellise toiduga? Võimalik, et on vaja natuke harjumisaega ja võimalik, et kõike tervislikku ei saagi süüa. Mis konkreetselt sulle ei sobi, tuleb lihtsalt katsetamisega välja selgitada. Näiteks mina avastasin, et ei kannata peeti ja mett süüa ja ma siis ei söö neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mingi asi ikka lihtsalt ei sobi. Ma pean toorest sibulat süües kaks päeva olema ühiskonnast eraldatud. Teadlikult muidugi ei söö aga vahel satub mõni “ausalt, siin pole sibulat” söötja ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka! Eriti toores sibul ja pirnid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see organismist sõltu. Minul on vastupidi, liha, saiatooted, makaronid jms tekitas nii gaase, punnkõhtu kui kõhuvalu. Taimetoitu süües ei ole mingeid vaevusi. Kui kilo õunu ära sööks, vos siis aga üks- kaks õuna või pirni ei tee midagi. Nr. 2 käin hoopis sagedamini ja kõhukinnisus on unustatud.

Loodetavasti on sinu puhul asi kas liiga suures koguses või mõnes üksikus asjas, jama küll, kui tervislik toitumine vaevusi põhjustab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnikord viitab kõvem pussutamine vitamiin B12 puudusele.

aga eks see nii ole, et mingid taimed tekitavad rohkem kõhugaase. kaunviljad, kapsas, õun, kaalikas…

puuksutama võivad ajada ka piimatooted, kui on laktoositalumatus.

Aga see asi ei tohiks ikka päris lakkamatu ka olla. Mingil määral kõhutuult on normaalne, aga kui seda on juba ülemäära palju, siis tuleks söögisedel üle vaadata (ja vitamiinide tasakaal)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline on mida koos sööd. Loe nt siit: http://www.livestrong.com/article/483090-what-food-groups-can-be-combined-digested/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnikord viitab kõvem pussutamine vitamiin B12 puudusele.

Mitte otseselt B12 vitamiini puudusele, vaid preobleemidele seedimisega, olgu need maost või kõhunäärmest tingitud.
B12 vitamiini aneemia võib muidugi seedehäireid tekitada, aga on lisaks ka veel palju muid põhjusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Roheline kraam on ju ikka gaase tekitanud. Õunad ja herned on näiteks kindel laks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel tasub ka piimhappebakterit lisaks võtta, et seedimine korralikult töötaks ja mingit jubedat haisu ei väljutaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult peeretamine on soolikatele väga kasulik. loodus pole seda niisama leiutanud. gaas surub sooli lahti ja teeb junnikesed kenasti kohevaks, et need siis sooltes mugavamalt väljapoole liiguks.

ei tasu süüa liiga palju juurikaid segamini. ühel päeval ühte ja teisel päeval teist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla erinevad põhjused. Väga võimalik, et soolestik pole harjunud ja vajab aega. Kui aga puuksud haisevad, siis viitab see kas valgu liiale toidus või hapnevad sooles loomsed jäänused. Mina jätsin välja kogu piimatoodete valiku ja kohe vähenes puhitus ja kõhu punnis olemine. Tänaseks olen loobunud ka lihast. Kui ongi midagigi, mis puhitust tekitab, siis võin rahulikult gaasid välja lasta, sest need ei haise.
Viimasel nädalal olen olnud taimsel gk dieedil. Plaan pole alla võtta vaid tahan lihtsalt kogemuse mõttes proovida. Loomsest menüüs ainult muna ja 2-3 x ndl kala. Ei mingeid puukse, soolestik on ülirahulik.:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 21:52; 19.08 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla erinevad põhjused. Väga võimalik, et soolestik pole harjunud ja vajab aega. Kui aga puuksud haisevad, siis viitab see kas valgu liiale toidus või hapnevad sooles loomsed jäänused. Mina jätsin välja kogu piimatoodete valiku ja kohe vähenes puhitus ja kõhu punnis olemine. Tänaseks olen loobunud ka lihast. Kui ongi midagigi, mis puhitust tekitab, siis võin rahulikult gaasid välja lasta, sest need ei haise.
Viimasel nädalal olen olnud taimsel gk dieedil. Plaan pole alla võtta vaid tahan lihtsalt kogemuse mõttes proovida. Loomsest menüüs ainult muna ja 2-3 x ndl kala. Ei mingeid puukse, soolestik on ülirahulik.:)

Issand, kui mõttetud on sellised huupi katsetajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekitavad hullusti ja haisvaid gaase kaunviljad, pähklid, kapsas, porgand, kaalikas, viinamarjad, pirnid, täisteraleib, müslid… mulle tundub, et kõik, mis peaks olema tervislik ja mida just soovitatakse süüa. Tunnen end samuti plindris olevat, sest nimetasin asju, mis mulle endale ka väga meeldivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ongi midagigi, mis puhitust tekitab, siis võin rahulikult gaasid välja lasta, sest need ei haise.

Seda, et su peer ei haise, usud küll ainult sina ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, kui mõttetud on sellised huupi katsetajad.

Hissand-Hissand ja mis oleks siis alternatiiv? Mul tekkis 2 aastat tagasi hull probleem gaasidega, oli palju ja välja ka ei tahnud tulla. Käisin kõikvõimalikud uuringud läbi. Iga arst uuris kitsalt oma eriala piires ja kõik tulemusteta. Ma ei saanud isegi tavapärast ärritunud soole sündroomi diagnoosiks ega ka vähimatki ravi. Alles kui ise FODMAP dieedi avastasin ja katsetama hakkasin, hakkas probleem tasapsi lahenema. Ükski arst ei osanud või ei viitsinud mulle isegi seda soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla erinevad põhjused. Väga võimalik, et soolestik pole harjunud ja vajab aega. Kui aga puuksud haisevad, siis viitab see kas valgu liiale toidus või hapnevad sooles loomsed jäänused. Mina jätsin välja kogu piimatoodete valiku ja kohe vähenes puhitus ja kõhu punnis olemine. Tänaseks olen loobunud ka lihast. Kui ongi midagigi, mis puhitust tekitab, siis võin rahulikult gaasid välja lasta, sest need ei haise.
Viimasel nädalal olen olnud taimsel gk dieedil. Plaan pole alla võtta vaid tahan lihtsalt kogemuse mõttes proovida. Loomsest menüüs ainult muna ja 2-3 x ndl kala. Ei mingeid puukse, soolestik on ülirahulik.:)

Issand, kui mõttetud on sellised huupi katsetajad.

Hissand hissand, nüüd võid korra veel issatada, sest sinu poolt huupi katsetajaks sildistatu hakkab mõne kuu pärast toitumisnõustaja kutseeksamit sooritama. Edasised õpingud jätkuvad toitumisterapeudiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 21:52; 19.08 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritan siin tervislikult toituda, aga avastasin, et nüüd, mil söön palju juurvilju, puuvilju ja marju, on tekkinud varasemast tundmatu probleem – kogu aeg ajab peeretama ja pussutama. Ja kõhutuul on – vabandan! – hingematva haisuga. Kas see ongi normaalne kaasnähe?

Oluline, et ei sööks kiiresti seedivaid toite peale aeglasemalt seeditavate. Ja, et ei tarbiks valku üle. Soolestkus valk läheb roiskuma. Valk aga peaks lagunema enne kui soolestikku jõuab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel tasub ka piimhappebakterit lisaks võtta, et seedimine korralikult töötaks ja mingit jubedat haisu ei väljutaks

need ju tekitavad ka gaase lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Tervislikust toitumisest ja gaasidest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.