Esileht Ilu ja tervis Tihti tõbine :( Palun targematelt nõu.

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tihti tõbine :( Palun targematelt nõu.

Postitas:

Olen 35- aastane naine ja viimased paar- kolm aastat olnud tihti tõbine. Alates kergetest kurguvaludest lõpetades AB ravi vajava põletikega. Olen juba mures ja ei oska põhjust leida. Ainus põhjus võib olla stress (3 võrdlemisi väikest last, töö, kodu), aga kas see saab põhjustada nii tihedaid haigestumisi, kui tarbin tervislikku toitu ja võtan vitamiine..
Viimati olin kõrvapõletikus, millele järgnes peagi põskkoopapõletik. Sain sellest jagu ja nüüd nädal hiljem, tunnen jälle, et kurk hell ja nina kinni. Võtan juba kuujagu piimhappebaktereid ja alustasin nädalavahetusel siplegapuukoore kapslite võtmisega, mis pidid väga tõhus olema.
Lisaks söön igapäevaselt küüslauku ja närin tihti ingverit (seibidena või tee sisse riivituna). Armastan vürtsikaid toite…
Arst ei ole mingeid analüüse viimasel ajal teinud. Milliseid analüüse peaks üldse nõudma? D- vitamiini ilmselt? Neid olen ka tarbinud, aga ei tea, kas piisavas koguses.
Ma ei tea, mida veel teha, et tugevam olla.. Stressi on küll, aga kellel ei oleks 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 21:47; 14.02 20:57; 22.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sul kõrvetistega on? Kurguvalu võib olla seotud ka refluksiga. Mul oli ka piklat kurk valus ja köhisin ning lõpuks slegus, et ei olegi kylmetus vaid helico bakter.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minul oli halva tervise põhjuseks stress ja ka kurgumandlid. Stressist tekkis isegi psoriaas, kuigi suguvõsas kellelgi haigust ei esine ja kunagi pole nahaga probleeme olnud. Kui kadus stress, sain ka ketendavatest laikudest lahti ja ptüi-ptüi-ptüi praegugi olen puhas. Samuti tekkis pidev väike palavik ja üldine nõrkustunne, korjasin ka kõikvõimalikud viirused kohe külge. Õnneks sai pingeline periood läbi ja nii mõnigi probleem leidis lahenduse, samuti lasin eemaldada oma mandlid. Ei oskagi öelda kumb siis aitas, võimalik et koosmõju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 väikest last ütleb paljuski ka põhjuse ära – üldine kurnatus, immuunsüsteem ei pea enam vastu

Mul on lapsed 5,5 ja 4 a praegu ja nüüd tunnen, et see talv on juba enam-vähem, aga muidu oli ikka väga hull olukord. Kui enne laste sündi polnud ma peaaegu kunagi haige, siis lastega hakkas pihta – muidugi põen kõik nende haigused kaasa, lisaks olen mitu korda olnud põskkoopapõletikus, kõrvapõletikus jne. Ülekaalus ei ole, toitun tervislikult jne, aga need aastad kahe väikese lapsega, magamata ja läbi põlenud, on teinud oma töö. See aasta olen ka endale rohkem puhkust võtnud, lõpuks on lapsed nii paljukest suuremad, et vanaema võtab neid mõnikord nädalavahetuseks enda juurde ja siis lihtsalt magan, vedelen voodis, ei tee midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul põhjustas ilmselt tihedaid haiguseid stress (samuti väiksed lapsed) + lasteaiast tulnud haigused+ väga madal d-vitamiin. Nüüd võtsin alates oktoobrist d-vit 30-seid ja uue kuuri alustasin suisa 75-seid. Viimati olin haige novembris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju liigud?
Mis tähendab tervislik toitumine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi põdesin ühe lapse kõrvalt hullemini, kui tema. Enne last olin vägagi terve inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Kõrvetisi olen tundnud, aga pigem harva.
Tervislik toitumine- eelistan täisteratooteid, väldin valget suhkrut, valget jahu, ei joo rõõska piima. Armastan köögivilju, puuvilju. Luban endale ka patustamist, aasta lõpus oli suurem magusaisu, siis sõin tõesti igapäevaselt šokolaadi. Ei suitseta, veini tarbin aeg- ajalt nädalavahetustel.
Liigun tihti jalgsi ja natuke kaootiliselt olen sellest aastast käinud joogas (haiguste tõttu puudunud). Regulaarselt trenni ei ole teinud.
Käin soojalt riides, ei külmeta.
Mõistusega võttes peab põhjus olema kas tõesti stressis, mistõttu võtan kergelt kõik külge või mõne vitamiini/aine puuduses. Enne lapsi olin väga harva haige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 21:47; 14.02 20:57; 22.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke naiivne suhtumine siin, stess ja väikesed lapsed…
Mõelge natuke loogiliselt. Lapsed ongi meeletud haiguste korjajad. Miks? Nad käpivad KÕIKE ja nad topivad pärast seda kohe käsi suhu. Nad lakuvad ukselinke… jne jne. No liialdatult veidi, aga võib-olla ka mitte.
Ka te enne laste saamist, täiskasvanuna, tegutsesite samal viisil? Tõenäoliselt mitte. Sellepärast te enne lapsi ei olnudki eriti tihti haiged.
Nüüd aga on teil kodus üks (või kaks-kolm) väikest batsillide korjajat. Kui nad haigestuvad, siis poputate ja ravite neid. Pühite tatti ja musitate lohutuseks. Nad aevastavad teile näkku. No väga vähesed ei jääks ju üldse haigeks, kui nad pidevalt viirustelaviini all on. Stressil on mingi väike osa sellest tõesti ilmselt, magamatus ja mure. Aga põhiliselt on süüdi ikkagi meeletu haigusetekitajate hulk, mida teie lapsukesed üles korjavad (minu omad samamoodi), elamises laiali pritsivad ja millega lõputult teie keha võidelda ei jaksa. Immuunsüsteem saab tugevamaks muutuda siis, kui saab pikka aega haigusetekitajatest puhata.
Mina olen sellest ammu aru saanud. Kui lapsed on haiged (täiesti paratamatu värk), siis kannan kodus nendega tegeledes kaitsemaski ja hoolitsen tihedasti kätehügieeni eest. Olen viimased aastad olnud terve või põdenud läbi kergemini.

D-vitamiinist ka. Täna säras täiega vägev päike. Olin õues, lasin tükk aega (1,5 tundi) päikest näkku paista, võtsin käsivarredki paljaks. Proovige ka, kui on vähegi võimalik kuskil päikese käes olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul laps 5 ja sel talvel oleme põdenud küll kogu perega kõikvõimalikke lasteaiast saabuvaid nohusid-köhasid. muidu enne last olime mehega ikka vägagi terved, nohutasime ehk paar korda aastas. Õnneks jah angiine-larüngiite-kõrvapõletikke pole olnud.
Sel aastal plaanin juba septembrist alates hakata süsteemselt profülaktikat tegema: boulardiid, küüslauku regulaarsemalt tarbima, sipelgapuukoor, d-vitamiin, magneesium, c-vitamiin, tsink, omega 3 (tudraõli) — näis kas oleme siis vähem haiged.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nina-kurgu-kõrvaarstid ei ole mitte ilusa nime pärast niimoodi nimetatud. Süsteem on üks ja tõenäoliselt peitub kusagil selles krooniline põletik mida pole korralikult väljaravitud. Iga abiline viiruse näol äratab põletiku uuesti üles. Perearstilt tuleb nõuda kas korralikke analüüse ja uuringuid või pöörduda kohe hea LOR arsti poole ja las tema uurib. 95% kui see saab selgeks ja tehakse vajalik ravi kaovad ka need teemaalgataja probleemid. Ainult toidulisanditega, mis on küll väga head asjad iseenesest, sellistel puhkudel toime ei tule, pigem agoonia pikendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ehk varajane hõiskaja, aga kalaõli igahommikune võtmine (sest varem ma seda ei teinud) on mind sel talvel säästnud. Ma ei teagi, mis see muu olla saab, sest muu elu on nagu ikka. Muidu olin veebruariks vähemalt korra tugevas nohus-köhas või viirusega maas olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mandlid on ikka eemaldatud? Kui ei, siis ei imesta millegi üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabalt ja tõenäoliselt võib olla mingi bakter, mis terve olles on rahuolekus, aga nagu mingi tõbi tuleb, siis võtab võimust. Läheksin samuto lor-arstile, las võtavad röga jms proovid (seda saab ka perearst teha).
Aga üldise nõrkusega ja haigustele vastuvõtlikkusega. Oma immuunhädadega lapsel (ta saab rohtu, mis immuunsuse maha võtab, põeb tihedamini ja raskemalt, sama on väga tähtis, et ta juurde tõbesid ei saaks) kasutame sellist looduslikku immunsuse tugevdajat: http://www.tervis24.ee/index.php?lan=ET
IMMUFIX BEETAGLÜKAANI TAB N40 Hind 12.95
IMMUFIX BEETAGLÜKAANI TAB N40 Beeta-glükaani tabletid. Immunsuse tugevdamiseks
Kogus
Lisainfo
Immufix sisaldab looduslikku WGP® beeta-glükaani , mis tugevdab organismi immuunsüsteemi. Beeta-glükaan tõstab eriti immuunrakkude-makrofaagide ja T-rakkude aktiivsust ning antikehade toodangut.
2 tabletti sisaldab 250 mg beeta-glükaani.
Päevane annus sisaldab:
Patenteeritud WGP beeta-glükaanipreparaati (75% beeta-glükaani),
milles125-250 mg beeta-(1,3)(1,6)-glükaani
Maisitärklist
Paakumisvastaseid aineid E460, E468, E551
Pinnatöötlusainet E470b
Ei sisalda laktoosi, pärme, magusaineid ega gluteeni

1-2 tabletti päevas u. 30 min enne sööki.Päevast annust ei soovitata ületada. Hoida lastele kättesaamatus kohas.
Netokogus: 30 tabletti

Viiruslike külmetushaiguste ennetamiseks, immuunsüsteemi tõhustamiseks.

Beetaglükaani kohta võid eraldi lugeda, ta on ohutu asi. Ülikooli apteegis nägin ka, aga maksis 17.- Lastele on veel Marsimehe imunoforte siirup sellega ja Spektrumil Imuno kompleksvitamiin. Ta ei ärrita immuunsüsteemi üle, vaid tõhustab just seda, mis nõrk on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nagunii palju haige aga väikeste lastega on paar näidet, kus on vanemad haiged, sest lapsed toovad kõik haigused, mis kollektiivis või bussis või poes või õues või ringis saada, koju endale, vanematele ja õdedele-vendadele ka. Nüüd neljas aasta on parem, immuunsus on vist meil tugevam juba. Kui enda töös ei puutu eriti haigete inimestega kokku (toidupoe töö, sotsiaaltöö, polikliiniku või haiglatöö, koolid, lasteaiatöö ehk mingi selline töökoht, kus inimesed peavad käima olenemata sellest, kas on terved või haiged), siis võib olla küll, et jäävad vanemad rohkem haigeks, kui lapsed saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja:

Töötan jah, koolis…
Aitäh kõigile kaasa mõtlemast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 21:47; 14.02 20:57; 22.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Tihti tõbine :( Palun targematelt nõu.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.