Esileht Koolilaps TIK vs Westholm

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: TIK vs Westholm

Postitas:

Tere,
olen dilemma ees: kas panna laps õppima TIK-i (sai katsetega sisse) või Westholmi (meie kodukool). Kuna W on meie kodukool, siis seda eelistaks eelkõige mugava asukoha pärast. TIK-s käis laps eelkoolis ja siiani on jäänud positiivne mulje.
Kellel on kogemusi kummagi kooliga või on olnud sarnase dilemma ees? Jagage mõtteid palun!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 21:55; 22.02 23:45; 23.02 13:01; 23.02 21:33; 18.03 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK. Kõigest (halvast sisekliimast jne) hoolimata saab sealt õppimisharjumuse ja tugeva põhja. Pärast põhikooli on laps juba piisavalt isiksus, et otsustada, kas jätkata seal või minna näiteks…Westholmi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milles väljendub see halb sisekliima, st mida see täpselt tähendab? (palun, et arvamust avaldaks vaid need, kellel seal praegu lapsed õpivad, st mitte oma isikliku 20-30 aastatetaguse kogemuste baasil).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valiks kodulähedasema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähedal te siis Westholmile elate, et oled kindel sinna määramises?
Kumb maja teile mugava asukohaga on, Luise tänava või Kevade tänava oma? Minu naabrilapsed ka kõik Westholmi määratud ja algklasside maja vaid veidi kaugemal kui bussipetusse minna, aga Kevade tänava majja kõmbiks juba kauem kui bussi või trolliga peatus-kaks linna sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luise tn maja lähedal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 21:55; 22.02 23:45; 23.02 13:01; 23.02 21:33; 18.03 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sisetundest lähtuda. Soovitusi on nii ja naasuguseid.

Samas ei mõista – laps sai ju soovitud kooli sisse ja kirjutad, et muljed on positiivsed. Millest siis nüüd kõhklused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kindlasti TIK. Sinna on hiljem palju keerulisem minna, kui TIK-st Westholmi, kui peaks selguma, et kool mingil põhjusel ei sobi. Korralik ja tugev põhi on see, millele edaspidine edu üles ehitada.
Kodulähedus on võib olla vaid paar esimest nädalat argument ja Luisest TIK-i minek ei võtab vast 10 minutit rohkem aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti Westholm. Tugev närvisüsteem ja ilus lapsepõlv on see, millele edasine elu üles ehitada. Klassikaaslased naabruses elamas, peale kooli koju jalutamine-tõuksiga sõitmine, lapsepõlv ilma “Eesti eliiti” kuulumise paineta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti Westholm. Tugev närvisüsteem ja ilus lapsepõlv on see, millele edasine elu üles ehitada. Klassikaaslased naabruses elamas, peale kooli koju jalutamine-tõuksiga sõitmine, lapsepõlv ilma “Eesti eliiti” kuulumise paineta.

Mis “Eesti eliit” seal siis käib? Täitsa siiralt huvitab, meie laps sai see aasta sinna kooli sisse aga meie oleme täiesti tavaline Eesti pere. Isegi mitte ühtegi “eliiti” kuuluvat inimest ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no eks need siin soovitavad, kes ise TIK-is varusse jäid.
reaalsus on see, et lapse koolikogemuse määrab õpetaja ja klassikaaslased, ja päris täpselt ei saa sa kunagi ette teada.
antud juhul on mõlemad ju head koolid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, TIKi lapse vanemana soovitan muidugi TIKi.
Peale üheksandat klassi oli hästi näha, millistesse koolidesse soovitakse minna ja millise raskusastmega olid katsed. Kahjuks Westholmi minnakse eelkõige Mustamäe ja Lasnamäe koolidest.
Kui te TIKis juba katsetel käisite, siis minge sinna, ärge kõhelge!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et need koolid on ju mõlemad nii kesklinnas, et erilist vahet pole asukoha suhtes. olen ise Westholmis käinud ja aastatetaguse kogemuse pärast sinna küll ei paneks, aga samas suht mõttetu arvamus, kuna minul koolist 20 aastat möödas.
TIKiga muidugi see teema, et seal ju lapsed igalt poolt mööda linna koos. Westholmis rohkem kodukandist pärit. oma laste pealt võin öelda, et ikka on äge, kui klassikaaslasi elab kodulähedal ka, kuigi meil kah G5 kool piirkonnas ja paljud käivad ei tea kust linna või maakonna teisest otsast.
kui sul on tark laps (kuigi seda ei pruugi enne kooli hästi aru saada), sa viitsid/sul on aega temaga õppida peale kooli, siis ikka valiksin TIK-i. Ma pooldan 1000 % seda, et lapsed käiksid kodulähedases koolis, ka oma lastega olen seda järginud, aga nagu aru saan, on TIK ka teile ju lähedal paar peatust trolliga või buassiga… väga normaalne. keegi siin ütles ka, et ainult esimesed 2 nd mängivad sellise koolitee vahel rolli ja jälle oma kogemustest võin öelda, et nii see tõesti on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsi ka endalt, kas sa vanemana oled valmis kandma TIKiga kaasnevaid ootusi …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 11:15; 23.02 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa täpsemalt nende “ootuste” all silmas pead? Seda “poolkohustuslikku” igaaastast rahalist toetust? Mida veel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 21:55; 22.02 23:45; 23.02 13:01; 23.02 21:33; 18.03 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa täpsemalt nende “ootuste” all silmas pead? Seda “poolkohustuslikku” igaaastast rahalist toetust? Mida veel?

loe ridade vahelt 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 11:15; 23.02 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, väga sisukas vastus.
Ei jää just mulje, et tead, millest räägid. Pigem levitad siin kuulujutte ja teed ise kuulujuttude tasandilt ebamääraseid vihjeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 21:55; 22.02 23:45; 23.02 13:01; 23.02 21:33; 18.03 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, väga sisukas vastus.
Ei jää just mulje, et tead, millest räägid. Pigem levitad siin kuulujutte ja teed ise kuulujuttude tasandilt ebamääraseid vihjeid.

Mis kuulujutud? Mis muljed? Rahade nõudmine on enam kui kord tõestatud fakt. Must-valgel, kirjalikult. JOKK aga ikkagi rahade nõudmine, seejuures vägagi kategooriline.
Lisaks on TIK-is, hetkel näiteks algklassides, võsukesed, kes on kasvatamata. Ei oska käituda, narrivad, ülbitsevad tundides, keegi neid taltsutada ei julge. Ta on ju SELLE laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 11:29; 24.02 11:30; 25.02 10:49;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Westholmis on tore ja sõbralik algklasside maja. Lapsed on kõik nägupidi teada. Õppimist on palju, nagi siitki foormist lugeda 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 11:29; 24.02 11:30; 25.02 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK oleks alati valikus enne Westholmi. Westholm on tavaline kool, sama hästi pane kuskile Lasnamäe tavalisse kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK oleks alati valikus enne Westholmi. Westholm on tavaline kool, sama hästi pane kuskile Lasnamäe tavalisse kooli.

Edetabelid räägivad teist keelt. Miks peaks kesklinna inimene oma lapse Lasnamäele kooli panema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 11:29; 24.02 11:30; 25.02 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, TIKi lapse vanemana soovitan muidugi TIKi.
Peale üheksandat klassi oli hästi näha, millistesse koolidesse soovitakse minna ja millise raskusastmega olid katsed. Kahjuks Westholmi minnakse eelkõige Mustamäe ja Lasnamäe koolidest.
Kui te TIKis juba katsetel käisite, siis minge sinna, ärge kõhelge!

Kahjuks? Noh, westholm pole ka kõige kehevaml kohal edetabelis, kaugeltki mitte, seega ks on seal tulijad lasnast või mustast- kamakaks. Pole seal tegelt kedagi peale oma kooli tublide õpilaste, kes edasi pääsesid.
TIK= paljudel päris tikk. Ausalt. Minu tööandja laps (14a poiss) nuttis õhtuti. Lõpuks otsutasid ikka ära tulla. Sama juhtus ka minu lapse lasteaia juhataja tütrega, kuid pisut varem vist, nii 11a.vist. Pinge ja tempo on meeletu laste õlgadele pandud, et olla PARIM. PEAD OLEMA! VERI NINAST AGA OLED PARIM SEST MEIE KOOLI MAINE ON MÄNGUS! Kokkuvõtte koolist oli: sõdurid õpikute nägudega. V.b. oli asi nende lastes, kes teab.
Sõbranna laps käib ka ja juba 8 klass. Ütles, et jah, on raske, kohati väga aga tasub end ära. Pühendama peab palju.
Kui laps on tugeva närvikavaga, rahulik, jõuline ja edasirühkija, siis TIK on talle sobiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks? Noh, westholm pole ka kõige kehevaml kohal edetabelis, kaugeltki mitte, seega ks on seal tulijad lasnast või mustast- kamakaks. Pole seal tegelt kedagi peale oma kooli tublide õpilaste, kes edasi pääsesid.
TIK= paljudel päris tikk. Ausalt. Minu tööandja laps (14a poiss) nuttis õhtuti. Lõpuks otsutasid ikka ära tulla. Sama juhtus ka minu lapse lasteaia juhataja tütrega, kuid pisut varem vist, nii 11a.vist. Pinge ja tempo on meeletu laste õlgadele pandud, et olla PARIM. PEAD OLEMA! VERI NINAST AGA OLED PARIM SEST MEIE KOOLI MAINE ON MÄNGUS! Kokkuvõtte koolist oli: sõdurid õpikute nägudega. V.b. oli asi nende lastes, kes teab.
Sõbranna laps käib ka ja juba 8 klass. Ütles, et jah, on raske, kohati väga aga tasub end ära. Pühendama peab palju.
Kui laps on tugeva närvikavaga, rahulik, jõuline ja edasirühkija, siis TIK on talle sobiv.

Meie perel on kogemused nii piirkonna- kui ka kesklinna süvaõppekoolidega. Tõe huvides mainiks, et ka meie lapse piirkonnakoolis küsitakse vanematelt aeg-ajalt raha ja mõnel aastal osutus see summa isegi suuremaks süvaõppekooli toetustasust.

Õppekoormusest. Minu piirkonnakooli tavaklassis käiv täiesti tavaline ja spetsialistide poolt igati normaalseks ja pigem tubliks tunnistatud laps peab juba alates 2. klassist kasutama iganädalaselt eraõpetaja abi ja ta pole oma klassis sugugi ainuke. Konkreetse aine õpetaja lihtsalt tahab, et tema õpilased “on parimad” ja tõsta kohaliku kooli tulemused taevastesse kõrgustesse.

Ma aktsepteerin seda, et eksisteerivad süvaõppekoolid, kuhu saab sisse katsetega ja kus õppekoormus ongi mõnevõrra suurem. Kõik teavad ja arvestavad sellega, see pole mingi saladus. Samuti aktsepteerin ma ka piirkonnakoole, kus arusaadavalt on koos erinev seltskond ja õpetaja peab ka õppetempot paindlikumalt kohaldama. Kuid kolmas liik, mida mina EI mõista ja mida eriti viimasel ajal levimas näen, on see kui tavalise piirkonnakooli tavaklassi õpetaja tahab nui neljaks ahvida järgi “eliitkooli”. Ta üritab teha seda tavakooli materjali ja metoodikaga, ninast veri väljas. Kannatavad aga lapsed ja nende vanemad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, TIKi lapse vanemana soovitan muidugi TIKi.
Peale üheksandat klassi oli hästi näha, millistesse koolidesse soovitakse minna ja millise raskusastmega olid katsed. Kahjuks Westholmi minnakse eelkõige Mustamäe ja Lasnamäe koolidest.
Kui te TIKis juba katsetel käisite, siis minge sinna, ärge kõhelge!

Kahjuks? Noh, westholm pole ka kõige kehevaml kohal edetabelis, kaugeltki mitte, seega ks on seal tulijad lasnast või mustast- kamakaks. Pole seal tegelt kedagi peale oma kooli tublide õpilaste, kes edasi pääsesid.
TIK= paljudel päris tikk. Ausalt. Minu tööandja laps (14a poiss) nuttis õhtuti. Lõpuks otsutasid ikka ära tulla. Sama juhtus ka minu lapse lasteaia juhataja tütrega, kuid pisut varem vist, nii 11a.vist. Pinge ja tempo on meeletu laste õlgadele pandud, et olla PARIM. PEAD OLEMA! VERI NINAST AGA OLED PARIM SEST MEIE KOOLI MAINE ON MÄNGUS! Kokkuvõtte koolist oli: sõdurid õpikute nägudega. V.b. oli asi nende lastes, kes teab.
Sõbranna laps käib ka ja juba 8 klass. Ütles, et jah, on raske, kohati väga aga tasub end ära. Pühendama peab palju.
Kui laps on tugeva närvikavaga, rahulik, jõuline ja edasirühkija, siis TIK on talle sobiv.

Hmm… Mul ka laps (poiss) TIK-is 8ndas. Pole mingi kuldpea, aga hinded neljad-viied, vahest harva lipsab mõni 3 sisse. Kodus õpib maksimaalselt pool tundi. Ma ei saa küll aru, et oleks raske või et tuleb palju pühenduda. Laps käib lisaks veel 6-7 korda nädalas trennis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valiks kodulähedasema.

Valiks parima. Kas sa ise valid töökohta eelkõige asukoha pärast või loevad ikka muud faktorid ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnele 5 aastat tagasi teema algatanule ei taha nõu anda? Miks kõigest paariaastased teemad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Olen teemaalgataja. Üsna üllatav oli sattuda nii vanale teemale. Aga kaks aastat on möödas ja vastan nüüd ise ka, juhuks, kui keegi veel sarnase dilemma ees.
Meie valisime TIK-i ja oleme seni väga rahul.
Klassijuhataja- kehtestas ennast kohe algusest peale ning on laste jaoks autoriteet.
Õppekoormus- õpe on korraldatud moodulitena ja lastele väga huvitavaks tehtud. Nn riiklikule õppekavale lisaks tehakse erinevaid töölehti jm põnevaid ülesandeid. Klassis õpilaste tase on sarnane ning saab tegutseda ühtlases tempos.
Kodused ülesanded- koduseid töid jäeti kohe, alates esimesest klassist. Ikka paar- kolm asja päevas. Kuna vahetundide ajal ringi tormamine ja telefonide näppimine on keelatud, siis paljud lapsed lõpetavad vahetunnis poolelijäänud asju või teevad kodutöid. Harva, kui laps on kodus õhtul pikemalt õppinud- nii tunnike kuni poolteist.
Koolitasu- igaaastaselt kogutav summa kasutatakse keeleõppe jm tegevuste dotatsiooniks. Kooli valimisel arutasime, kas see summa on meile vastuvõetav ning siiani oleme rahul.
Huviringid- kooli ruumide toimub mitmeid põnevaid huviringe maleringist, jooga ja loodusringini, jne. Ajakavaga püütakse alati arvestada laste tunniplaane ja enamus ringidesse laps soovi korral saaks ka minna.
Pikk päev- algklassidele on nii hommikune kui õhtune pikapäeva rühm. Tunnid algavad kl 9.10.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 21:55; 22.02 23:45; 23.02 13:01; 23.02 21:33; 18.03 23:30;
To report this post you need to login first.

TIK. Kõigest (halvast sisekliimast jne) hoolimata saab sealt õppimisharjumuse ja tugeva põhja. Pärast põhikooli on laps juba piisavalt isiksus, et otsustada, kas jätkata seal või minna näiteks…Westholmi.

Mina ei mõista ega hakka kunagi mõistma sellist suhtumist, et KÕIGEST hoolimata – isegi halvast sisekliimast hoolimata! – tuleks laps ikkagi X kooli panna. Minu jaoks on sada korda olulisem see, et lapse närvikava oleks korras ja keskkond inimsõbralik, kui see, et ta iga hinna eest eliitkoolis käiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge õige seenele. Olen ise 7.Kk lõpetanud ja mu lapsed loomulikku kulgu pidi TIKi. Keegi pole end lolliks õppinud ega mingi hullu sisekliima üle virisenud. See paistab rohkem selline saamatute tõusikute teema olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asukoha poolest on mõlemad koolid ju peaaegu kõrvuti. Väikese lapse jaoks on ehk natuke rohkem jalutada, aga nii 10aastane käib ikka pärast kooli kas kinos, poes või jalutab vanalinnas.
Mulle meeldib, et TIKi kõrval on raamatukogu, väiksena oleks kindlasti seal pärast kooli lugenud ja õppinud. Kiusamine ja nõmedad klassikaaslased olenevad aastakäigust, ma ei usu, et üheski eliitkoolis läbi ja lõhki nõmedikud käiks ja tõusikud jäävad ka rohkem 90ndatesse, tänapäeval on ikka normaalsem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps TIK vs Westholm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.