Esileht Beebi ja mitmikud Toidate last teleka ees?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Toidate last teleka ees?

Postitas:

Ma viimasel ajal kuulen mitme tuttava emme suust, et toidavad oma 10-11-kuuseid teleka ees, sest muidu laps tõuseb söögitoolis püsti ja hakkab keerutama.
Päriselt ka??? Olete kuulnud, kuidas mõjub teleka ees söömine ajule, kehakaalule (teleka ees süüakse rihti rohkem kui muidu sööks)? Milleks selliseid kombeid harjutada? Hiljem on neist väga raske lahti saada. Ja kultuursuses ma üldse ei räägi, mingi elementaarne kultuursus võiks olla, st ühised söömaajad ilma nutividinate ja telekateta.
Toodame tühje ja kurbi inimesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 17:27; 17.02 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sõi alla aastasena seljaga teleka suuna söögitoolis. Kui ta enam nõus söögitooli minema polnud nägi ta laua tagant vahel ka telekat. Aga seda meelega teleka ette panemist polnud, et paigal püsiks. Oli see, et mingi mänguasi pidi käes olema. Ja mul keeldus laps söötmisest juba 11 kuuselt. Tal oli tükk tegemist ise söömisega, et tähelepanu polnud vajagi hajutada.
Hetkel on ta 3. Sööb nii, et vahel mõnda saadet jääb jälgima(loodus nt ja reklaamid) aga sööb ta ikkagi nigelalt mõni päev.

Eks see mugavus ole. Tean, et pole ka see mängimine söömise ajal kasulik. Aga kuna enamus tänapäeva lastel siiski on kalduvus püsimatusele, leiabki iga lapsevanem oma meetodi kuidas laps mugavuse mõttes paigale naelutada.

Ära muretse nii palju teiste pärast. Sellel pole mõtet. Ei nemad mõista sind,kui silmi pööritad ja sina ei mõista neid. Igaüks kasvatab oma lapsi just nii nagu tahavad.

Ei, ma tegelikult ei muretse, aga imestan.
Püsimatust just me ise soodustamegi selliste tegevustega.
Mulle ei meeldi üle mõelda, ma ei tee seda. Aga mõtlemine siiski tuleb kasuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 17:27; 17.02 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll käib kogu söömine köögis, kus telekat pole, seega teema minusse otseselt ei puutu. Aga ühised söögiajad beebiga — no kuule, söögiajal ma tahan ise ka rahulikult ja tervislikult süüa, mitte beebiga lökerdamise kõrvalt endale vargsi suvalisi suutäisi sisse ahmida. Rääkimata sellest, et imikul on veel üldse teistsigune söögi- ja uneaegade rütm kui täiskasvanul. Üldjuhul beebi magab, kui meil on söögiaeg. Vanem laps oli vist umbes 2-aastane, kui ta juba nii iseseisvalt sõi, et hakkas meiega koos ja samal ajal laua taga einetama. Varem võis ta ehk vm lihtsa näputoidu saada meie söögiajaks, aga tema oma lödistamise ajal ma ikka jälgisin ja koristasin jooksvalt tema järelt, mitte ei tegelnud enda ja tema söömisega korraga.

Üleüldiselt olen ma täiesti veendunud, et teleka juures söömine on lapsele võrdlemisi ohutu võrreldes sellega, et tal on meeletult jäikade hoiakutega ema, kes teab täpipealt ainuvõimalikku viisi, kuidas teised inimesed oma elu pisiasju korraldama peavad, ning on kõigi teiste inimeste ja enda omadest erinevate hoiakute suhtes tohutu kriitiline.

PS. Mina eeldasin teemat avades, et jutt käib rinnaga söötmisest. Ja seda pattu võin ma küll tunnistada, et ma pole kummagi lapsega viitsinud kõigil neil lõpututel imetamissessioonidel lihtsalt igavleda, vaid olen väga sageli teleka tissitamise ajaks vaikselt mängima pannud. Laps seda muidugi ei näe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust elementaarne, et söögiajaks telekas kinni. Ja üle aastane laps võiks süüa koos perega, mitte nagu ühel siin, et veel 2aastaselt on eraldi söögiajad.

Olen saanud ilusti söödud ka lapse pläkerdamise kõrvalt. Lauataga pläkerdav laos segab mu söömist vähem kui sülle manguv laps või pidev “emne loe mulle” kuulamine ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea tähelepanek teemaalgataja poolt. Ma ei tea, kas see tuleb mugavausest või teadmatusest või laiskusest, aga mina oma esimest last toitsin ka söögitoolis teleka ees ja vahest panin isegi teletupsud peale ja ma ei mõelnud absoluutselt, mis see endaga kaasa toob. Nüüd on poja 5 aastane ja meil on tõsine probleem söömisega, ta on üks suur jokutaja ja uimerdaja söögilauas, pidevalt pöörame tähelepanu, et ta keskenduks ainult söömisele ja paneks tempot juurde, sest igapäevaselt sööb tema külma toitu, sest sooja toitu jõuab ta ainult vb paar ampsu võtta. Telekas ja kõik muu tehnika on nüüd kinni. Kahjuks ei ole mitte kedagi süüdistada kui iseennast ja õppida niipalju, et teise lapsega sellist viga ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veendun järjekordselt blw meetodi eelistes. Otse loomulikult ei mängi telekas söömise kõrvale, kuna see häiriks lapse keskendumist. Ja otse loomulikult sööb beebi alates 6k koos meiega laua ääres – täiesti iseseisvalt – kui ta just ei maga. Kui magab, jätan ka enda söögikorra hilisemaks või söön midagi sümboolset hiljem koos beebiga. Ja otse loomulikult saan ma beebit süles hoides (sel ajal kui beebi sööb) ise samal ajal sama toitu süüa, mida ülejäänud peregi (k.a. beebi), mitte ei “ahmi vargsi suvalisi suutäisi sisse”. Laga koristan siis, kui beebi ja mina oleme söömise lõpetanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:31; 18.02 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja otse loomulikult sööb beebi alates 6k koos meiega laua ääres – täiesti iseseisvalt – kui ta just ei maga.

Ma ei taju enam tükk aega tekstis kirjutatavat irooniat ära… kas tõesti 6-kuune sööb iseseisvalt? Lusikaga? Käega? Nii, et kõht saab täis? Fenomen omaette minu väga väikese kogemuse põhjal!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja otse loomulikult sööb beebi alates 6k koos meiega laua ääres – täiesti iseseisvalt – kui ta just ei maga.

Ma ei taju enam tükk aega tekstis kirjutatavat irooniat ära… kas tõesti 6-kuune sööb iseseisvalt? Lusikaga? Käega? Nii, et kõht saab täis? Fenomen omaette minu väga väikese kogemuse põhjal!

Irooniat polnud mu tekstis mitte mingisugust. Jah, sööb iseseisvalt, loomulikult kätega – mänguasju haarab ju, miks toitu ei peaks saama? Guugelda blw kohta, saad täpsemalt teada. Kõht saab täis? Kas sellest poolest kuni paarist lusikatäiest püreest, mida kuuekuusele sisse anda “tuleb”, saab tema kõht täis? Esimesel eluaastal on lapse põhitoit rinnapiim, kõike muud sööb ta sellele lisaks. Minu praeguseks 2,5-aastane pole kunagi ühtegi püreed saanud (täpsustan, neid tuubi omi siiski vahel on – niisama maiustamiseks) ja on täiesti normaalkaalus, normaalsete söömisharjumustega ja igatpidi terve. Seitsmekuune on ka juba poolteist kuud iseseisvalt söönud ja praeguseks sööb isukalt, söögiaeg tundub üks tema lemmikaegu olevat. Ja kui nüüd detailidesse laskuda, siis (vabandust!) kaka konsistentsist on näha, et päris palju sööb juba. Ennetamaks küsimust, kas tal on tõesti kõik hambad suus, et toitu mäluda saab – ei, ei ole, kaks hammast on ja needki kõrvuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:31; 18.02 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi sööb kuuekuune vabalt käega – minu oma suutis selles vanuses täiesti iseseisvalt ja (ausõna!) ilma vähima meiepoolse suunamiseta kapi alt tolmurulle suhutoimetamiseks välja õngitseda, asi siis laua ääres istudes käsi koos selles purukspigistatud keeduporgandiga suhu toppida ei ole. Ei mäletagi enam, millal meie praeguseks 1a9k blw laps esimest korda peolauas koos teistega lillkapsast ja kanakonti lutsutas, aga rohkem kui aasta tagasi oli see kindlasti. Praegu sööb iseseisvalt lusikaga pudrukausi korralikult tühjaks ja liha-juurikad püüab kenasti kahvli otsa, et neid siis enne suhupistmist taldrikuserval hapukoore sisse kasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei olnud köögis telekat ja ikka võttis söömine meeletu aja. Selles osas pole vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma viimasel ajal kuulen mitme tuttava emme suust, et toidavad oma 10-11-kuuseid teleka ees, sest muidu laps tõuseb söögitoolis püsti ja hakkab keerutama.
Päriselt ka??? Olete kuulnud, kuidas mõjub teleka ees söömine ajule, kehakaalule (teleka ees süüakse rihti rohkem kui muidu sööks)? Milleks selliseid kombeid harjutada? Hiljem on neist väga raske lahti saada. Ja kultuursuses ma üldse ei räägi, mingi elementaarne kultuursus võiks olla, st ühised söömaajad ilma nutividinate ja telekateta.
Toodame tühje ja kurbi inimesi.

Nii tore, et on olemas inimesi, kes täpselt teavad, kuidas teised peavad elama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina söön hoopis raamat ees. Väga kultuutritu. Aga mõnus. Minu raamat, ise tean, mis teen. Lastele ütlesin, et nemad teenivad selle privileegi välja siis, kui on täiskasvanud ja iseseisvalt raamatuid suudavad osta.

Ma last meelitasin potile nii, et lugesime potil raamatut. Kui juba selgeks see potil käimine sai, siis harjutasin selle harjumuse jälle ära. küll annab ka halba söömisega seotud harjumust ära harjutada, kui söötmistooli välja viskad ja uus elu tavalisel toolil istuva lapsena peale hakkab.

Ekraanidest. Tõsi ta on, et ekraanid on tervisele kahjulikud. Aga elus on nii, et ellu jäävadki tugevamad, tänapäeva maailmas need, kes ekraanide ja pideva müraga toime tulevad. minu meelest käib see, et ma täiskasvanuna terve tööpäeva ekraani taga istun, mulle tunduvalt rohkem tervisele, oleks ka pidanud titest peale harjutama hakkama.

Võta rahulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleks tore küll, kui teemaalgataja tuleb ja ehitab meile suurema maja, kus on suur köök söögilauaga või veel parem, söögituba eraldi. Mul poleks selle vastu mitte midagi ja ma lausa unistan sellest. Aga niikaua sööme kogu perega elutoalaua taga. Loomulikult on ka telekas siin. Mõnikord mängib söömise ajal, mõnikord mitte. Siinsamas elutoas söödan ka aastast last. Tal pole probleeme oma söögitoolis istumisega. Telekas teda eriti ei huvita, kui sealt just mõni hoogne muusikavideo ei tule, mille peale kohe tants lahti läheb.
Meie majja kahjuks söögilaud ära ei mahu. Elutuba on väike ja köögis piisavalt ruumi ainult söögi tegemiseks.
Ülekaalulised me pole, nii et teleka taga söömine pole meid mõjutanud. Pigem on probleem lastel sellega, et nad väga peenikesed ja eriti midagi süüa ei taha. Ma mõtlen siis koolilapsi. Aastasel söömisega probleeme pole. Harjutab tasa-pisi iseseisvalt söömist. Hetkel veel songib oma kahvliga toidus ja mina teise lusikaga siis söödan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üldse ei mäleta, et nii väiksena oleks telekas last köitnud rohkem kui paariks hetkeks. Võibolla korra vaatas, kui tuli nt mõni tuttav reklaam telekast, aga üldiselt polnud aastasel sooja ega külma kas söömise ajal telekas mängis või mitte, ehk söömistempo jne sellest ei muutunud. Sihipäraselt on minu ja ausalt öeldes ka tutvusringkonnas enamike lapsi hakanud telekat vaatama umbes kahepooleselt-kolmeselt, kui on tekkinud esimesed huvid nt mõne multika vastu.

Kui õigesti mäletan, siis meie peres saigi lapse ja ülejäänud pere söögiajad ühildatud enamvähem siis, kui laps sai aastaseks. Selles vanuses valdavalt lastele pole enam eraldi toitu teinud ja siis ongi kuidagi sujuvalt eraldi lapse söögiajad pere omadega kokku läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleks tore küll, kui teemaalgataja tuleb ja ehitab meile suurema maja, kus on suur köök söögilauaga või veel parem, söögituba eraldi. Mul poleks selle vastu mitte midagi ja ma lausa unistan sellest. Aga niikaua sööme kogu perega elutoalaua taga. Loomulikult on ka telekas siin. Mõnikord mängib söömise ajal, mõnikord mitte. Siinsamas elutoas söödan ka aastast last. Tal pole probleeme oma söögitoolis istumisega. Telekas teda eriti ei huvita, kui sealt just mõni hoogne muusikavideo ei tule, mille peale kohe tants lahti läheb.
Meie majja kahjuks söögilaud ära ei mahu. Elutuba on väike ja köögis piisavalt ruumi ainult söögi tegemiseks.
Ülekaalulised me pole, nii et teleka taga söömine pole meid mõjutanud. Pigem on probleem lastel sellega, et nad väga peenikesed ja eriti midagi süüa ei taha. Ma mõtlen siis koolilapsi. Aastasel söömisega probleeme pole. Harjutab tasa-pisi iseseisvalt söömist. Hetkel veel songib oma kahvliga toidus ja mina teise lusikaga siis söödan.

Söögilaua jaoks ei ole nüüd küll maja tarvis. Tahet on vaja. Minu 25ruutmeetrise elutoa+olematu köögi ruumi (hrushtshovka) mahub küll söögilaud 3 inimesele ilusti ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 21:53; 22.02 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale – selliseid teemasid pole mõtet perekooli foorumisse tuua, nagu sa näed.

Tänapäeval toodetakse neid zombi-lapsi massidena, vaatamata sellele, et nende vanemad peaksid olema palju targemad lapsekasvatajad kui nende vanavanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 21:53; 22.02 22:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Toidate last teleka ees?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.