Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tööandja suhtes ebaaus?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tööandja suhtes ebaaus?

Postitas:

Kuna ei jõudnud teise lapse tegemisega emapalka, siis lükkame plaani veidi edasi ja lähen vahepeal uude kohta tööle.
Kui kaua oleks teie meelest tööandja jaoks normaalne töötada, enne kui teise lapsega koju jääda võiksin?
Samas, ega ju seda kunagi ei tea, millal õnnestub. Ei tahaks laste vanusevahet väga pikaks ka venitada. Või ei peaks üldse selles asjus tööandjale mõtlema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No 6 kuud võiks minu meelest olla niisama tööaega ja siis kasvõi rasedaks jääda, kuna võib-olla ollakse peale seda veel 7 või 8 kuud. Kui jääd, ütleme kuu aja jooksul rasedaks, siis oleks minu arvates nõme olukord. Töötajad ja tööandja on panustanud sinu välja õpetamisele, sa olid arvatavasti hea tööline keda palgata aga kui tuled kohe nii vara teatega lagedale et oled rase, siis oleks see natukene ebaõiglane ka teiste kandideerijate suhtes, kuna nad arvatavasti oleks rohkem panustanud, kauem olnud tööl ja kelle õpetamine oleks kasulikum.
Meil üks naine kandideeris ja sai tööle, aga oli juba rase ja alles andis teada sellest kui katseaeg poole peal.. Väga nõme igatahes, sest meie raiskasime oma aega ja pühendamist tema välja õpetamisele ja selline pauk. Oleks saanud kedagi teist välja õpetada, kes oleks kauemaks jäänud, aga nüüd tuleb jälle ennast pingutada ja kedagi välja õpetama hakata. Jah, see on meie töö, aga siiski..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa lähed praegu uude töökohta, siis järgmine aasta sünnitades ei saaks naguinii täispalka emapalgana. Muidugi kui see su eesmärk polegi, siis ma arvan, et aasta oleks ikka normaalne uues töökohas töötada enne dekreeti jäämist. Eriti kui on selline töökoht, mis nõuab pikemat väljaõpet.
Lihttöö peal ilmselt ei oleks väga vahet. Kuigi mina ootaksin vähemalt katseaja lõpuni ikka rasedaks jäämisega.

Näiteks minu töökoht oli(on) selline, et kogu süsteemi selgekssaamine võttiski aega pool aastat ja alles 2 aastat peale tööle asumist tundsin ennast piisavalt kindlalt, et oleksin väga suuri otsuseid suutnud ka üksi vastu võtta. Õnneks seda vajadust polnud 🙂 Minu tööandja oli väga kurb ka selle üle, et ma ainult 3 aastat järjest tööl olin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Mul läks kokku seitse aastat, enne kui õnnestus esimene laps saada. Siinsete vastuste järgi ma oleks justkui kogu selleks seitsmeks aastaks pidanud oma tööelu külmutama, et äkki lõpuks ikka kannavad arstide ja meie pingutused vilja ja jään rasedaks?! Seejuures siis loobuma karjäärist, ise teadmata, kas lapsesaamisõnn meie perele üldse kunagi naeratab… Et pärast oleks siis võinud olla tühjad pihud: ei lapsi, ei karjääri, ei miskit. Olge nüüd ikka normaalsed.

Iseenesest lõpuks mul kujunes nii, et esimene rasedus pärast neid seitset aastat pidevaid ja lõputuid üritusi tuli viimaks juhtumisi töö mõttes päris soodsal ajal. Aga pärast kogu seda tralli muidugi ei lootnud niipea teist last saada, õnnestus aga enam-vähem kohe, ammu enne, kui loota olin julgenud. Ning just sellisel hetkel, kui olin töökohta vahetamas. Tulevase tööandjaga oli juba kokku lepitud kõik (siis ma veel polnud rase), kuu aega hiljem pidin minema töölepingut sõlmima viiendat nädalat rasedana. Võtsin julguse kokku ja rääkisin olukorra ausalt ära. Ning tööleping sai sellest hoolimata sõlmitud. 🙂 Töötasin 36. rasedusnädalani, praegu olen veel lapsehoolduspuhkusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ei tasu üle mõelda. Kunagi ei tea, millal sa rasedaks jääd. Me oleme juba aasta proovinud ning praeguseks hetkeks arvan, et mul oleks üsna ükskõik, mis tööandja asjast arvab. See on ka õige, et ei tasu oma muud elu ootele panna. Loomulikult ei maksa mingeid kalleid lennupileteid rohkem kui pool aastat ette osta aga tuleb arvestada ka sellega, et võib-olla ei õnnestu rasestumine kohe esimesel kuul. Keskendu parem uuele töökohale ja hakake triipe püüdma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain vähem kui nädal pärast uuele töökohale asumist teada, et olen rase. Ei olnud otseselt planeeritud, aga oodatud igatahes. Tööandjale teatamiseni ma ei jõudnudki, sest see rasedus peetus. Pärast puhastust ehk 3 kuud pärast tööleasumist jäin aga uuesti ja seekord planeeritult rasedaks.
Tööandjal oli loomulikult kahju ning mulle on raske asendajat leida (nõuab väga konkreetset kõrgharidust, mitte lihtsalt magistrit), aga lastesaamist ma sellepärast küll edasi ei lükka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles ise tööandja rollis siis 99% inimesi mõtleb alati vaid enda heaolule ja tulevikuplaanidele mitte ettevõtte kasule või kulutustele ja töötaja lahkumisega seotud probleemidele. Ma tean aga ühte inimest, kes ausalt tunnistas et soovivad rasestuda ning ta võeti sellele vaatamata tööle.

Kui vaadata asju töötaja seisukohalt siis miks sa tööle lähed? Kas emapalga pärast? Kui jah siis tee oma arvestused lähtuvalt sellest.
Miks sa endisesse kohta tagasi ei lähe? Seal sa ehk ei muretse nii palju et kaua töötad enne rasestumist? Töö on ka selge juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei saa eeldada, et inimesed oma muu elu ootele jätavad, kui last planeerivad. Jah, eks ta viisakas oleks ca aasta ilusti töötada enne, aga kui nii ei lähe, mis siis ikka.
Jah, kui ma võtaksin inimese tööle ja paari kuu pärast selguks, et ta tegelikult oli töölevõtmise hetkel juba 3 kuud rase, siis see ilmselt välistaks meie koostöö edaspidi, aga seda, et oma beebiplaanidest või võimalikust väga algusjärgus rasedusest vestlusel rääkima peaks, küll eeldada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uude töökohta minnes oleks ka iseenda pärast mõistlik veidi oodata lapseplaanidega. Kui kohe pärast tööleasumist kojujäämisest teatada, siis jõuab küll veel mõnda aega tööl käia, aga samas ei ole see piisav aeg, et end uude töökohta ja kollektiivi piisavalt nö sisse süüa. Mõtlema peab ju ka selle aja peale, mis tuleb pärast lapse sündi, lapsega kodus olemise aeg läheb kiiresti ja pärast on ju endal vaja tööle tagasi minna ja palju kindlam on, kui sind ootab koht, kus oled jõudnud end juba tõestada. Nii et mina ootaks natuke, aga mitte ainult tööandja, vaid ka enda pärast. Kui oled uues töökohas, katseaeg on läbi, oled täiesti sisse elanud, siis võtadki lapseplaanid jälle ette.

Selge see, et elu ei saa seisma jääda ja lõputult pereplaane edasi lükata ei tasu, seda enam, et iial ei või teada, kui kaua tegelikult rasestumine aega võtab, aga endal on samas ka parem tunne, kui ei pea rase olema pingelises töökeskkonnas, kus teised on fakti ees, et alles tööle tulnud inimese asemel peab hakkab uut otsima ja jälle välja õpetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tööandja suhtes ebaaus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.