Esileht Tööelu, raha ja seadused. töökuulutused

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: töökuulutused

Postitas:

Mul on viimasel ajal tunne, et CV-Online on kuidagi profiili muutnud. Enamasti otsitakse töölisi või klienditeenindajaid. Juhi ametikohti on suhteliselt vähe. Kuna olen varem töötanud väiksema üksuse (10-15 in) juhina, siis eelistan keskastme juhi ametikohta. Ei soovi uuesti spetsialistina end tõestama hakata. Samuti loodan, et juhina on tööaeg paindlikum ja vajadusel saab teha kodukontori päevi või tööpäeva pikkust reguleerida. Mul on 2 väikest last ja ei saa asuda tööle, mis eeldab väga rangelt kellast kellani tööaega. Klienditeenindajad üldiselt ei lõpeta 16.30, et lapsele lasteaeda järgi jõuda. Olin mitu aastat lastega kodus ja vanast kohast koondati. Kustkaudu võiks tööd otsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 23:00; 13.01 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhte otsitakse tihtilugu sihtotsinguga ning tehakse otsepakkumisi.
Aga üldiselt igasugu titemammad hästi juhi kohale ei sobi kui juba enne tööle asumist tahetakse teha tööluusi ja ei soovi tööle end pühendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Samuti loodan, et juhina on tööaeg paindlikum ja vajadusel saab teha kodukontori päevi või tööpäeva pikkust reguleerida. Mul on 2 väikest last ja ei saa asuda tööle, mis eeldab väga rangelt kellast kellani tööaega.

Miks sa arvad, et juht kellast-kellani tööl käima ei pea? Mina töötasin keskastme juhina riigiasutuses ja töölt enne kl 17 lahkumisest ei olnud juttugi – juhina peab tagama, et üksuse töö toimiks, kõik äraolijad saaksid asendatud ja päeva lõpus osakonna selle päeva tegevused üle vaadatud. Kui lapsed tööülesannete täitmisel takistuseks on, siis sellist kohta sa endale küll otsima ei peaks. Muide, ka alluvad ei austa ülemust, kes poolest päevast kadunud on või üldse näole ei anna või siis läbi telefoni/meilboksi inimesi “juhib”.

Aga teemasse – hetkel on jah nn “paremate” töökohtade põud. Olen ka ise teist kuud tööotsingutel ja kõikvõimalikes tööportaalides on selle aja jooksul olnud vaid kaks minu profiilile vastavat tööpakkumist. Arvestades, et paljud vahetasid töökohta aasta lõpus ja nendest vabanenud kohtadele olid konkursid tõenäoliselt juba varem (oktoobris-novembris) ära, siis uuesti hakkab tööpakkumisi tekkima vast 2-3 kuu pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks otsitakse ikka seda, mida tööandjatel vaja on aga ka CV-Online teeb viimasel ajal päris palju sihtpakkumisi ja mitte ainult juhtivatele vaid ka spetsialisti kohtadele. Kui CV-d on hiljaaegu uuendatud siis on eriti suur võimalus kuskile sihtgruppi sattuda ja kõne saada. Aga kahjuks on trend küll pigem selline, et selliseid paindliku ajaga kohti väga avalikult ei liigugi sest need lahendatakse tihti juba firmasiseselt või tutvuste abil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti loodan, et juhina on tööaeg paindlikum ja vajadusel saab teha kodukontori päevi või tööpäeva pikkust reguleerida. Mul on 2 väikest last ja ei saa asuda tööle, mis eeldab väga rangelt kellast kellani tööaega.

Minu kogemus juhtivalt kohalt on küll see, et ikka palju rohkem pead töötama kui spetsialistina. Vastutus ja stress palju suuremad, palgavahe mitte nii suur. Lapsele jõudsin järele ikka peale kuut, mitte pool viis. Kodus ja nädalavahetustel oli ka sageli tööd vaja teha. Ise sinusugust küll juhiks ei võtaks, kelle ainuke motivatsioon on see, et saaks rohkem vaba aega. Ikka pigem vastupidi on asi, mida kõrgem koht, seda rohkem pead töötama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 10:01; 14.01 13:59; 14.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, eks me kõik otsime seda müstilist töökohta, kus palk on suur, tööaeg vaba, saad vajadusel kodus töötada ja ülemus olla, nii et kellelgi oma käimistest aru andma ei pea. Ma kardan, et selliseid ei ole mitte ainult portaalides vähe üleval, vaid neid palgatöökohtadena ongi vähe. Tuleb ilmselt oma ettevõte teha ja siis tõesti pole kellelgi kobisemist.
Samuti on ka minu meelest teemaalgatajal üsna lihtsustatud nägemus keskastme juhi tööst. Ma küll ei tea, kus ja millega ta enne tegeles, aga sisuliselt on keskastme juhi töö kõige pingelisem üldse. No võib-olla mitte riigiasutuses, aga erafirmades kindlasti. Mingist koduspeesitamisest ei ole juttugi. Kui sul paar spetsialisti haiguslehtedel, õppepuhkustel või krt teab kus on, siis juht peab tagama töö tegemise. Võimalik, et mingi paberijama saab nädalaks edasi lükata – kui just pole tähtajaline projekt, aruanne vms – tootval, teenindaval vm kohalolekut nõudval tööl aga on vaja asendajaid. Kui mujalt ei leia, teed ise. Lisatasu selle eest ei saa ja su lapsed ei huvita kedagi. Võid seda muidugi ka mitte teha, aga ega sel juhul töökohta ka pikalt ei ole. Ausõna, ei taha üldse su mõtteid maha teha, aga juhiks olemine ei ole enamasti nii lihtne. Selliseks vabaks töökorralduseks peab organisatsioon ja tegevusala ikka väga paindlik olema ning töökaaslased omajagu iseseisvad ja töötegemisele orienteeritud. Päriselu kipub pigem nii olema, et lisaks oma tööle asendad kõiki teisi alates koristajast, oma tööd saad rahulikult teha pärast tööpäeva lõppu, sest vahepeal on kõigil sind kogu aeg millekski vaja, vastutad ka iga kõige laisema tööpõlguri kokkukeeratud käki eest ja loomulikult isiklik eeskuju peab olema laitmatu. Kui ise tahad lastega pidevalt kodus istuda, tahavad seda ilma sinupoolse silmadepööritamiseta ka su töötajad.
Saan aru, et just seda teemaalgataja teha ei viitsi, kuid mina kandideeriks spetsialistiks ja hakkaks ennast üles töötama. Siis näeb ka, mis töö, inimeste ja õhkkonnaga on tegemist. Äkki ei tahagi selles firmas juht olla, sest vastutus ja palk ei ole omavahel üldse mõistlikus seoses. Või on kolleegid (tulevased alluvad) nõmedad, või ülemused kitsarinnalised või kasumiplaan ebareaalne.
Aga muidu palju edu otsingutes! Ega õige on ka see, et teinekord võibki just täpselt see juhtuda, mida soovid, seega päris ilmvõimatuks sellist “hakkan ainult vaba graafikuga juhtivtöötajaks” plaani ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks loota, et mitte ainult vabu, vaid ka juba hõivatud juhi ametikohti on tublisti vähem kui tööliste või klienditeenindajate omi. No et ei ole me ehk päris sealmaal, et ühe töölise kohta tuleb kuus bossi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erasektori kogemusele tuginedes ütleks, et kui on vaja kogemustega töötajat, siis sellekski kasutatakse personaliotsingu firmasid, mis teevad konkreetsetele isikutele otsepakkumisi, olemasolevate töötajate tutvuseid, kontakte seniste koostööpartneritega jne. Praktika on lihtsalt näidanud, et avalikud kuulutused võivad küll tuua rea intervjuusid ja suure ressursikulu, aga püsiva töötaja saab nende kaudu väga harva. Juhi leidmine kuulutusega on veel riskantsem ja ebatõenäolisem. Avaliku kuulutuse avaldamise kohustus on küll avalikul sektoril, aga eks sealgi kasutatakse otsekontakte ja kutsutakse isikuid, kes võiksid sobida, kandideerima.

Juhi graafik võib teiste töötajatega võrreldes vabam küll olla, aga tuleks arvestada, et reaalne ja tulemuslik juhtimine eeldab kohati ka 24/7 kättesaadavust ning valmisolekut probleemide lahendamiseks ja töö tegemiseks. Klienditeenindaja sulgeb samas kellaaja täitudes töökoha ukse ja võib enne järgmist tööpäeva tegeleda täpselt sellega, mida tahab (ja mida ta sageli kesine sissetuleks võimaldab).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen. Nagu ikka perekoolis saab siit kõigepealt sõimata ja solvata ja siis natuke nõu ka. Küsisin, kust otsida keskastme juhi vabu ametikohti. Olen 5a juhina töötanud ja mitte riigisektoris. Klienditeenindajad allusid mulle ja spetsialistid. Jah tõsi, kohati oli pingeline, aga letis ma neid asendama küll ei pidanud. Organisatsioon oli suur ja juhil oli oma roll, see ei eeldanud, et oled hunt kriimsilm 9 ameti ja oskusega. Tean, et sarnasel ametikohal juhtidel on tänapäeval kodukontori päevad. Muidugi mitte väga sageli, peamine töö on kontoris. Looderdamissoovi mul pole, ikka tööle soovin minna. Huvitav, kuidas saab paindlikust tööajast lugeda välja looderdamissoovi. Kui juhina töötasin, lahkusin sageli kontorist alles kell 6 ja tegin veel õhtul kodus kell 8 arvuti lahti. Peangi silmas seda, et soovin töö- ja pereelu ühildada, mitte kodus chillida. Olen töötanud pikalt ka spetsialistina, seda enda jaoks ei välista. Lihtsalt klienditeenindaja ei soovi olla, kuna seal on sageli graafikuga töö ja palk pole selline, et võimaldab hoidja palgata. Siis töötaksin juba osalise ajaga ja tegeleksin oma lastega ise kui paindlikku tööaega ei leia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 23:00; 13.01 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa soovid tööd juhina, siis miks sa eeldad, et sellist tööd otsitakse kuidagi teisiti, kui nt tööd teenindajana? Otsid ikka tööportaalidest ja kandideerid. Lisaks võivad osadel firmadel olla tööpakkumised ainult firma kodulehel üleval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ettevõttes nt väga palju keskastme juhte leitakse maja siseselt nt samast osakonnast, kes hästi tunneb juba valdkonda. Harva, kui avalikult otsitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe väikese lapsega ja pikalt kodus istunud inimesel on üldse hea, kui mingi koha saab. Ise otsisin aasta aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 10:01; 14.01 13:59; 14.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma otsisin samuti osalise ajaga tööd e-r, et ühildada pereelu ja töö. Samuti kaks väikest last. Olin enne klienditeenindaja ja selliseid kohti selles valdkonnas polegi, kõik mida pakuti on graafikuga tööd. Läksin ajutiselt koristajaks, et midagigi teha. Kui lapsed suuremad, vaatan edasi. Tööd otsisin 7kuud, et leida e-r päevasel ajal varianti. No pole lihtsalt osalise ajaga töid e-r päevasel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see saab võimalik olla? CV-sse kui selliseid andmeid nagu lapsed ju ei panda. Need on inimese isiklik asi.

Ei pea muidugi panema, aga see tuleb ju välja. Esitatakse ümbernurga küsimusi ja kui neid väldid, tehakse oma järeldused. Ei ole need värbajad ka eile sündinud. Tavaliselt võetakse ühendust su eelmise tööandjaga, tehakse taustauuring jne. Kõike on võimalik teha nii, et see on täiesti seadustega kooskõlas, aga kogu info on käes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 10:01; 14.01 13:59; 14.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt võetakse ühendust su eelmise tööandjaga, tehakse taustauuring jne. Kõike on võimalik teha nii, et see on täiesti seadustega kooskõlas, aga kogu info on käes.

seda võib seaduse järgi teha vaid siis, kui kandideerija ise selleks loa annab ja/või eelmise tööandja soovitajana cv-sse paneb.
kui seda pole tehtud, siis on andmekaitseseadusega keelatud vanadelt tööandjatelt küsida ning vanal tööandjal küsimustele vastata. sama kehtib guugeldamise jms taustauuringu kohta, et ilma kandideerija nõusolekuta seda teha ei tohi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugeldamist tehakse alati ja seda ära keelata on võimatu.
Keegi ei hakka seda muidugi deklareerima pretensioonikale kandideerijale.
Hullem variant on see, kui guugeldades saad kaela mõne nimekaimu patud.
Guugeldaja võib seda teha suht pealiskaudselt ja süvenemata. Märk peale CV-le ja prügikasti.
Ja ühelegi olulisele ametikohale ei võeta inimest taustauuringuta. Kui keeldud taustauuringust, on ju selge, et midagi on varjata, leiab järgmise. Ja ametikoht, mida teemaalgataja leida püüab, on just selline, kuhu on alati palju tahtjaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on viimasel ajal tunne, et CV-Online on kuidagi profiili muutnud. Enamasti otsitakse töölisi või klienditeenindajaid. Juhi ametikohti on suhteliselt vähe. Kuna olen varem töötanud väiksema üksuse (10-15 in) juhina, siis eelistan keskastme juhi ametikohta. Ei soovi uuesti spetsialistina end tõestama hakata. Samuti loodan, et juhina on tööaeg paindlikum ja vajadusel saab teha kodukontori päevi või tööpäeva pikkust reguleerida. Mul on 2 väikest last ja ei saa asuda tööle, mis eeldab väga rangelt kellast kellani tööaega. Klienditeenindajad üldiselt ei lõpeta 16.30, et lapsele lasteaeda järgi jõuda. Olin mitu aastat lastega kodus ja vanast kohast koondati. Kustkaudu võiks tööd otsida?

suht saamatu tundud.
cv online pole kyll koht kus kohast yks juhikogemusega inimene tööd otsib. Töö tuleb läbi suhete.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil suur ja soliidne asutus, rahapuudust ei ole, aga harva otsitakse keskastmejuhte. Meie keskastme juhtide värbamise sagedus on 10-15 aasta peale 1 ja siis võib küll olla, et pannakse kuulutus. Ka on keskastme juhtide arvu hoopis vähendatud, kuna meie süsteemis teevad keskastme juhid vajadusel ka lihttööd. Tavaliselt jäetakse palk samaks ja töö ka, aga nimetatakse ümber näiteks tippspetsialistiks või juhtivspetsialistiks.

Mina otsiks sellise asutuse kus on õiglased juhid ja siis kui teed rohkem ja oled teistest nutikam, saad varsti juhiks või vähemalt juhi palga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekib näiteks küsimus, mida siin teemas mõeldakse personaliotsingu firma all.
Näiteks kas CV Keskus on kommenteerijate arvates personaliotsingu firma? Idee järgi osutavad nad küll värbamisteenust, ent nende nö värbajad on nt endised müügisekretärid jne. Enamasti on nad ka pikema praktilise töö- ja elukogemuseta. Mind teeks see firmajuhina küll väga ettevaatlikuks kui sellised neiukesed annavad mulle nõu, keda firmasse tööle võtta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem otsi enda eriala spetsialisti kohta, et saaks teha erialast tööd ja uuesti tööturul end tõestada, kohe juhiks sind vaevalt võetakse. Suundumus on pigem sinna, et igasugu väiksemaid ja keskastme juhte koondatakse ja see on üks koht, kust annab kokku hoida. Ise töötan ühe rahvusvahelise firma Eesti kontoris (meid on Eesti osakonnas u 10-15 töötajat, osad täistööajaga, osad muu lepinguga) ja meil näiteks polegi juhatajat või büroojuhti vmt, kuna sellist inimest pole nii väikese kontori jaoks lihtsalt vaja, on olemas raamatupidaja ja asjaajamised saame ise peakontori ja raamatupidaja kaudu aetud.

Kõige hullem minu kogemuse järgi on väikeste lastega juhataja, kes on töötajate jaoks siis kogu aeg kadunud (kodukontoris kadunud ja kättesaamatu), kontoris käib kuidas jumal juhatab, kogu aeg kuskile kiirustamas, no hullemat asja, kui poole kohaga juht annab ikka otsida. Nii et mulle tundub, et sa kas ülehindad enda võimet laste kõrvalt tööd teha või alahindad juhi tööülesandeid ja arvad millegipärast, et suudad 40 h nädala töö ära teha 20 tunniga.

Ise läksin pärast mitmeaastast lapsehoolduspuhkust tagasi tööle kaks aastat tagasi (praegu on lapsed 5,5 a ja 4 a). Lastega ongi minu arust parem kindel tööaeg, nt 9-17 (töötan ilma lõunata), mitte laialivalguv, natuke kontoris, natuke kodus töö. Muidugi teen mõnikord ka kodutöö päevi, aga põhiline on ikkagi see, et kui on õhtune pere ja kodu aeg, siis tööasju teen kodus ikka väga harva, kui just ei ole mõnel projektil tähtaeg väga lühike vmt.

See jutt, et kahe väikese lapse pärast ei saa sa asuda tööle, kus on tööaeg reguleeritud, on su enda peas kinni. Kindel tööaeg on väikeste lastega väga hea, tööpäev läbi, lähed kindlal ajal lasteaeda järgi ja õhtune aeg on ikkagi pere jaoks vaba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. töökuulutused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.