Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövestlus, kuid kohale ei tule….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Töövestlus, kuid kohale ei tule….

Postitas:

Mul on juba mitmes kord selline olukord, kus tööle kandideerija saadab cv, lepime kokku töövestluse aja, kuid kohale ei tule. Kui 6 kuu või aasta pärast panen uuesti töökuulutuse üles, kordub täpselt sama muster. Täpselt sama kandideerija saadab uuesti cv….noooooh pika mõtlemise peale ikka helistan talle uuesti (sest cv järgi sobiks tööle) lepime uuesti töövestluse aja kokku ja jälle ei tule kohale.

Kuidas teie suhtute sellistesse? Kui juba näete, et saadab teist korda cv, kuid esimesel korral ei tulnud töövestlusele kohale, kas te üldse helistate talle teisel korral?

Praegu jälle on olen olukorras, kus kandideerija saatis sügisel cv, leppisime kokku töövestluse aja, kohale ei tulnud. Täna saatsis uuesti oma cv…..ma kahtlen kas ma talle enam helistada tahan…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 09:24; 16.04 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen seda varem öelnud – uus põlvkond on kasvanud peale, kellel puudub elementaane viisakus ja austus – probleem on just 20+ noortega, kellele ei ole õpetatud seda, et austa teise inimese aega st. kui ei saa kohale tulla -saada helista, saada sms selle kohta. Aga ei – lihtsalt jäetakse tulemata.
Sellist inimest ma kindlasti tööle ei võtaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 09:47; 15.04 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks seda nii, et kui ikka inimene ei viitsinud isegi teatada, et ta ei saa/ei taha kokkulepitud ajaks töövestlusele tulla, siis selline inimene ei oleks hea töötaja, sest puudub austus ja kohusetunne. Iseasi, kas sul on neid seal valida, aga kui on, siis milleks sellistele aega raisata. Muidugi on hea ettepanek ka tõesti otse inimeselt endalt küsida, miks ta nii tegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie suhtute sellistesse? Kui juba näete, et saadab teist korda cv, kuid esimesel korral ei tulnud töövestlusele kohale, kas te üldse helistate talle teisel korral?

Muidugi ei helistaks. Kui ta isegi töövestlusele ilma eelnevalt teatamata ei viitsi kohale tulla, siis peale palgapäeva ei ilmu ta ammugi kohale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on need noored, kellele eluaeg, lapsest peale on korrutatud, et “õppimine on lapse töö”. Neil polegi tööharjumust välja kujunenud, kogu kooliaja on nad virisenud, et miks peab koolis käima, ja oodanud “vabadust”, mil enam ei peaks kooli kellaajaliselt minema. Neile tuleb suure üllatusena, et töölkäimine on veelgi suurem kohustus ja vastutus, nad siiralt usuvad, et kui kool läbi, saavad nad ise kõike otsustada ja raha tuleb, nagu seni, vanematelt või kasvab puu otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui on mingi klienditeenindaja koht, ISS vms lihtsam töö, siis seal on neid juhtumeid palju. Akki saatis cv sellepärast, et lihtsalt kuidagi töötukassale näidata, et kandideerib, kui huvi puudub. Eks sellised firmad peavad sellega arvestama, kes maksavad häbiväärset palka.
Oleneb kõik kasvatusest, ma olen ka 20+ põlvkonnas, aga iga kord olen saatnud teate, kui loobun. Arvestada tuleb oma maine hoidmisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on juba mitmes kord selline olukord, kus tööle kandideerija saadab cv, lepime kokku töövestluse aja, kuid kohale ei tule. Kui 6 kuu või aasta pärast panen uuesti töökuulutuse üles, kordub täpselt sama muster. Täpselt sama kandideerija saadab uuesti cv….noooooh pika mõtlemise peale ikka helistan talle uuesti (sest cv järgi sobiks tööle) lepime uuesti töövestluse aja kokku ja jälle ei tule kohale.

Kuidas teie suhtute sellistesse? Kui juba näete, et saadab teist korda cv, kuid esimesel korral ei tulnud töövestlusele kohale, kas te üldse helistate talle teisel korral?

Praegu jälle on olen olukorras, kus kandideerija saatis sügisel cv, leppisime kokku töövestluse aja, kohale ei tulnud. Täna saatsis uuesti oma cv…..ma kahtlen kas ma talle enam helistada tahan…..

Äkki ta leidis midagi paremat. Tööandjad ise tavaliselt tööotsijate cv’dele ei vastagi või vastatakse lausa aasta hiljem. Eks tööotsijad on tööandjatest õppinud, suhtumist peegeldatakse tagasi.
Tööle võta see kes väga tahab seda töökohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nn grupikat tehes saab üsna lihtsalt selgeks, et makstakse miinimumi. Eks siis kaobki huvi.

Üllatav?

Kui ei siis pane palganumber tööotsimiskuulutusse!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 18:12; 14.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et väga suur osa seltskonnast tegelikult ei mõtle, seda nt CV Keskuse “kandideeri” nuppu vajutades, kuhu ja miks ta üldse kandideerib. See ongi lihtsalt üks nupuvajutus.

Ma ise otsin parasjagu keskastmejuhti ekspordi suunal. Hoolimata väga konkreetsetest ja elementaarsetest tingimustest, mis sellele kohale on seatud (nt vähemalt keskharidus, vene keele oskus – hädavajalik, autojuhiload), on kolmandik seltskonnast selline, kellel nimetatud tingimused pole täidetud. Ma kahtlustan, et nad lisaks suvaliselt nupu vajutamisele ka ei loe, kuhu nad kandideerivad.

Aga okei, kuna mulle on elus palju võimalusi antud ja olen mitmes töökohas tänu oma entusiasmile suure usalduskrediidi saanud, said kõik – ka need, kes ametlikult ei kvalifitseeru – omale nö täpsustavad küsimused meilile, mille järgi siis selekteerime intervjuule kutsutavad. Sellised basic kolm lihtsat küsimust aru saamaks, kas inimesel on kohusetunne (ehk kas ta vastab etteantud tähtajaks), kas ta saab aru, mis kohale ta kandideerib ning nägemaks natukene seda, kas ta suudab kastist väljas mõelda.
Saatsin küsimused esimeses ringis neljakümnele inimesele. Arvake, mitmelt vastuse sain? Mitte üheltki.

Kuidas peaks tööandja tõsiselt võtma kandideerijat, kes ei suuda näidata, et ta võtab kandideerimist tõsiselt, kuid soovib tööd, kus talle palju võimaldatakse, aga samas peab ta vastutama äri toimimise eest kolmes riigis ning kuus kümnete tuhandete eurode eest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et …

Kuidas peaks tööandja tõsiselt võtma kandideerijat, kes ei suuda näidata, et ta võtab kandideerimist tõsiselt, kuid soovib tööd, kus talle palju võimaldatakse, aga samas peab ta vastutama äri toimimise eest kolmes riigis ning kuus kümnete tuhandete eurode eest?

Oma viimase lausega ütlesite kõik!
Teie poolt nimetatud kolmele tingimusele oleks pidanud minu emailis olema väga palju pakkumisi. Aga ei ole, miks?
Või siis vastupidi: miks ma ei vasta? Sest “äri toimimise eest kolmes riigis” on kohe kindlasti ka mingi eurodes väärtushinnag (lisaks muule), mida Teil pole! Kui pole=bluffimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 18:12; 14.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see kandideerija on ainuke? Kui mitte, siis ei oska ma leida ainsatki põhjust, miks peaks üldse kaalumagi tema uuesti vestlusele kutsumist. Ma ei sõlmiks iialgi lepingut inimesega, kes elementaarsetest kokkulepetest kinni ei pea ja kellel puudub järelikult kohusetunne ja viisakus. Tahadki sellist oma firmasse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja leidsin, et ei tasu ja ei läinud kohale.

Piinlik inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 22:49; 15.04 14:18; 15.04 19:58; 16.04 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on juba mitmes kord selline olukord, kus tööle kandideerija saadab cv, lepime kokku töövestluse aja, kuid kohale ei tule. Kui 6 kuu või aasta pärast panen uuesti töökuulutuse üles, kordub täpselt sama muster. Täpselt sama kandideerija saadab uuesti cv….noooooh pika mõtlemise peale ikka helistan talle uuesti (sest cv järgi sobiks tööle) lepime uuesti töövestluse aja kokku ja jälle ei tule kohale.

Kuidas teie suhtute sellistesse? Kui juba näete, et saadab teist korda cv, kuid esimesel korral ei tulnud töövestlusele kohale, kas te üldse helistate talle teisel korral?

Praegu jälle on olen olukorras, kus kandideerija saatis sügisel cv, leppisime kokku töövestluse aja, kohale ei tulnud. Täna saatsis uuesti oma cv…..ma kahtlen kas ma talle enam helistada tahan…..

Mis siin suhtuda on. Kui on töötajat vaja ja vaja on head töötajat, siis valin ikkagi parima. Kohale mittetulemist ei võta isiklikult ja ei arva sellest midagi. Kui tõesti peaks juhtuma ,et mingi inimene korduvalt on pole kohale tulnud, siis helistades küsiksin, mis olid eelmise korra põhjused, et ta ei tulnud kohale. Miks ma peaks jätma helistamata, kui näen, et tegemist võib olla hea töötajaga. Küll oleks aga töövestluse üks punkt see, miks ei tulda kohale ja kuidas ta põhjendab mitte teatamist. Kindlasti ei võtaks asja isiklikult, vaid eesmärk on saada hea töötaja.
Teema kohta tekkis küsimus, et miks on vaja samale ametikohale pidevalt töötajat otsida. Töökoht ei ole koht isiklikeks solvumisteks. Eesmärk on kasumit teenida, mitte sõprussuhteid luua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piinlik inimene.

Miks piinlik? Reaalselt mõtlev inimene lihtsalt, kalkuleerib milline on tõenäosus saada valituks. Hoidsin sellega ikka mitusada krooni omal ajal kokku. See oleks veel lollim kui mingist kohusetundest end kohale vedanuks.

Teatada oleksid ikka võinud.

Aga muidu olen nõus küll selle mõttega, et ju tehakse sama puuga tööandjatele tagasi, sest need enamasti ei suvatse vastata. Kuigi jah… kannatajaks jääb siiski enamasti tööotsija.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 04:41; 15.04 04:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema kohta tekkis küsimus, et miks on vaja samale ametikohale pidevalt töötajat otsida. Töökoht ei ole koht isiklikeks solvumisteks. Eesmärk on kasumit teenida, mitte sõprussuhteid luua.

Haruldane mõttemaailm. 99% ei saa sellest aru, nende jaoks tööl käimine ongi nagu mingi sõbranjetamine. Kõikidel see onupojapoliitika ja igasugused pugemised ikka ennekõike, firma käekäigu peale mõtlevad harilikult vähesed. Olete ses suhtes erand.

Miks peakski töötegija firma käekäigu pärast muretsema, võid sa öelda? Kui ehk ainult nii palju, et kas töökoht ikka püsib või ei, ja kui ei, siis otsitakse uus. Uppuv laev ehk põhjaminev firma on ikkagi omanike ja juhtkonna mure.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 04:41; 15.04 04:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka kunagi ei läinud ühele vestlusele. Tookord elasin teises linnas ning otsisin tööd Tallinna. Äsja oli mulle tüng tehtud, käisin kahes vestlusvoorus, raiskasin oma aega ja raha selleks, hiljem ei tulnud mingit vastustki, kuigi lubati. Ja siis mõtlesin lihtsalt, kui suured on mu võimalused see töökoht saada, kas see sõit sinna töövestlusele üldse tasub ära. Ja leidsin, et ei tasu ja ei läinud kohale.

loodan, et sa tööandjat teavitasid, et ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 09:47; 15.04 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks piinlik? Reaalselt mõtlev inimene lihtsalt, kalkuleerib milline on tõenäosus saada valituks. Hoidsin sellega ikka mitusada krooni omal ajal kokku. See oleks veel lollim kui mingist kohusetundest end kohale vedanuks.

Alati võib jätta minemata, kuid viisakas inimene teavitab sellest eelnevalt. Kehtib kõikide lubaduste kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 22:49; 15.04 14:18; 15.04 19:58; 16.04 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on mingi süüdimatute inimeste värk. Kahjuks on selliseid tänapäeva noorte juures rohkem. Ma olen ise värbamisega tegelenud, mistõttu ei osanud ära imestada, et miks mõnikord inimene jätab tulemata. Ma siis veel mõtlesin, et äkki juhtus midagi, mistõttu inimene võiks kasvõi hiljem helistada, kuid ei midagi.
Mõnikord annab ka elu õpetusi. Mul poeg otsis tööd ja hea sõbranna ootas teda kokkulepitud ajal töövestlusele. Ja keda ei saabunud, see oli minu poeg. Ja kui ma siis küsisin, et miks ta ei läinud, siis ta kommenteeris, et teda see töökoht ikkagi ei huvita. Lisasin, et viisakas oleks ikka helistada, sest see on mainekas ettevõte ja teiselpool lauda ootas teda mitu juhti, kes leidsid tema jaoks aega, mistõttu oleks tema pidanud ka leidma selle aja, et helistada. Aga mul poeg maigutas vaid suud.
Aga nüüd on nii, et poeg otsib jälle tööd. Ikka teistes kohtased juhid rumalad ning ei maksta hästi. Aga mina ei saa oma poega aidata, sest selle ettevõttes oleks tal iga aeg tööd, kuid kuigi oleme sõbrannaga head sõbrad, siis ta teab, et mina olen usaldusväärne, minu poeg mitte. Ja mul on jube raske leppida, et mul on väga kohusetundlikud lapsed, kuid see laps liigutab ennast ainult siis, kui tal seda vaja on, kuid muidu on lihtlabane tõbras. Ja kahjuks ei saa ma teda soovitada ka mujale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 17:11; 15.04 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise värbamisega tegelenud, mistõttu ei osanud ära imestada, et miks mõnikord inimene jätab tulemata.

Kas see töövestlusele pääsemine peaks olema inimesele nii suureks õnnistuseks, et kui inimene vestlusele ei ilmu, et kohe imestama paneb? Tüüpiline tööandja mõtlemine, justkui nagu see töö, mida nad pakuvad või see töövestlusele kutsumine, et nemad nagu teevad inimesele suure heateo, et üldse kutsuvad..ja siis inimene peaks väga tänulik olema ja leppima alla keskmise palgaga jne:))

Aga miks see inimene siis üldse saatis oma CV? Sinu mõtlemine on vildakas. Mina ei teinud inimesele töövestlusele kutsudes heategu, mina kutsusin vestlusele, sest inimene oli saatnud CV ja motivatsioonikirjaga, millega ta andis teada, et et ta on antud ametikohast huvitatud. Muuseas, ma värbasin juhte, mistõttu need olid head ametikohad, kuid kohale mittetulnud ja sinusuguse kehva suhtumisega inimesed tõesti neid vastutusrikkaid, mainekaid ning heapalgalisi töökohti ei saa. Aga ma tunnistan, et halbu tööandjaid on ka. Aga kui inimene avaldab soovi, et ta on antud ametikohast huvitatud, ta ka kutsutakse kohale, töövestluse ajaks tulevad laua taha kokku mitu juhti, et oma kiire töögraafiku kõrvalt töövestlus läbi viia, kuid kui inimene jätab tulemata, siis no tõsti, kandidaadil pole ikka päris kõik peas korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 17:11; 15.04 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on juba mitmes kord selline olukord, kus tööle kandideerija saadab cv, lepime kokku töövestluse aja, kuid kohale ei tule. Kui 6 kuu või aasta pärast panen uuesti töökuulutuse üles, kordub täpselt sama muster. Täpselt sama kandideerija saadab uuesti cv….noooooh pika mõtlemise peale ikka helistan talle uuesti (sest cv järgi sobiks tööle) lepime uuesti töövestluse aja kokku ja jälle ei tule kohale.

Kuidas teie suhtute sellistesse? Kui juba näete, et saadab teist korda cv, kuid esimesel korral ei tulnud töövestlusele kohale, kas te üldse helistate talle teisel korral?

Praegu jälle on olen olukorras, kus kandideerija saatis sügisel cv, leppisime kokku töövestluse aja, kohale ei tulnud. Täna saatsis uuesti oma cv…..ma kahtlen kas ma talle enam helistada tahan…..

Ma pakun, et sellised üldse ei mäletagi, et nad juba kunagi kandideerisid sellele kohale. Seega pole mingit mõtet uuesti helistada. Mida sellise udupeaga ikka peale hakata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viisakas inimene saadab ka eitava vastuse kui ise lubas või kui inimene on üldse kandideerinud. Milleks see tööotsija peab olema koguaeg viisakas, kohusetundlik ja koogutama koguaeg tööandjate ees? Ei pea!

Kas konkreetsele, mittevastanud tööandjale maksti kätte? Sinu suhtumine on väiklaste, rumalate ja labaste inimeste pärusmaa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 22:49; 15.04 14:18; 15.04 19:58; 16.04 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema kohta tekkis küsimus, et miks on vaja samale ametikohale pidevalt töötajat otsida. Töökoht ei ole koht isiklikeks solvumisteks. Eesmärk on kasumit teenida, mitte sõprussuhteid luua.

Haruldane mõttemaailm. 99% ei saa sellest aru, nende jaoks tööl käimine ongi nagu mingi sõbranjetamine. Kõikidel see onupojapoliitika ja igasugused pugemised ikka ennekõike, firma käekäigu peale mõtlevad harilikult vähesed. Olete ses suhtes erand.

Selles, kui ma eelmisel korral kokkulepitud intervjuule mitte ilmunud ja sellest mitte teavitanud inimest enam ei kutsu, ei ole mitte grammigi midagi isiklikku. Inimene, kes kokkuleppeid ei täida, ei saa lihtsalt olla hea töötaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 22:53; 15.04 22:53; 16.04 10:35; 16.04 11:42; 16.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati võib jätta minemata, kuid viisakas inimene teavitab sellest eelnevalt. Kehtib kõikide lubaduste kohta.

Viisakas inimene saadab ka eitava vastuse kui ise lubas või kui inimene on üldse kandideerinud. Milleks see tööotsija peab olema koguaeg viisakas, kohusetundlik ja koogutama koguaeg tööandjate ees? Ei pea!

Jah, loomulikult. Mõlemad pooled peavad viisakad olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 22:53; 15.04 22:53; 16.04 10:35; 16.04 11:42; 16.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka kunagi ei läinud ühele vestlusele. Tookord elasin teises linnas ning otsisin tööd Tallinna. Äsja oli mulle tüng tehtud, käisin kahes vestlusvoorus, raiskasin oma aega ja raha selleks, hiljem ei tulnud mingit vastustki, kuigi lubati. Ja siis mõtlesin lihtsalt, kui suured on mu võimalused see töökoht saada, kas see sõit sinna töövestlusele üldse tasub ära. Ja leidsin, et ei tasu ja ei läinud kohale.

Miks üldse kandideerisid siis? Kas tasub ära või mitte, peaks ikka enne analüüsitud olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu suhtumine pigem on, kui mingit kättemaksu kuskil näed.

Sina ju kirjutasid, et miks peab tööaotsija viisakas olema kui tööandja pole. Seepärast küsisingi, miks seda konkreetset tööandjat karistati. Või sa ei mõista oma kirjutatut?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 22:49; 15.04 14:18; 15.04 19:58; 16.04 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise värbamisega tegelenud, mistõttu ei osanud ära imestada, et miks mõnikord inimene jätab tulemata.

Kas see töövestlusele pääsemine peaks olema inimesele nii suureks õnnistuseks, et kui inimene vestlusele ei ilmu, et kohe imestama paneb? Tüüpiline tööandja mõtlemine, justkui nagu see töö, mida nad pakuvad või see töövestlusele kutsumine, et nemad nagu teevad inimesele suure heateo, et üldse kutsuvad..ja siis inimene peaks väga tänulik olema ja leppima alla keskmise palgaga jne:))

See on ju teise inimese aja raiskamine. Kui mina planeerin enda päevaplaani 6-7 töövestlust, siis see tähendab, et terve päev olen ma sellega hõivatud ja muud tööd teha ei saa. Kui neist aga ei ilmu kohale mitte ükski (jah on juhtunud seda ka) siis on ka minu päev prügikasti visatud. Mina ju ootan neid…kui ei julgeta helistada, et töövestlus tühistada, siis saada kasvõi sõnum….nii plaju viisakust võiks ikka inimesel olla, kes on juba “kandideeri” nuppu vajutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 09:24; 16.04 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse kandideerisid siis? Kas tasub ära või mitte, peaks ikka enne analüüsitud olema.

Tööd alles otsima hakates tavaliselt puudub teadmine, a la palju sind üldse kuhugi töövestlustele kutsutakse, ei tea ju oma ressursse arvestada jne. Kutsujaid oli kusjuures palju, käisin kenasti kohal, ühes isegi sain teise vestlusvooru, käisin ka seal, aga hiljem mittemingisugust vastust ei saanud. Siis vaatad, et muudkui käid nendel vestlustel, paned sellise papi magama tühisõitudele, seda enam et tööl ju ise tol hetkel ei käinud ja hakkadki vaatama juba ratsionaalse pilguga, et millise kutsuja juures oleks suurem tõenäosus ka valituks saada. Ja näed järgmise kutsuja juures panin juba konkursi kinni.

Saa aru, küsimus ei ole selles, et sa otsustad mitte kandideerimist jätkata, vaid selles, et sa oma otsusest ei teavita.
See, kui osa tööandjaid on sama ebaviisakad ega teavita, ei puutu siinkohal asjasse. Sellisel puhul on igaühel täpselt sama vaba valik mitte selle ebaviisaka tööandja juurde enam tööle kandideerida. Saaksin ka aru, kui tahaksid konkreetsele tööandjale kätte maksta ning kandideeriksid edaspidi kõigil konkurssidel (lisatöö) või informeeriksid sotsiaalmeedias, kuid teisi tööandjaid sellepärast ebaviisakalt kohelda? Täiesti arusaamatu. Sellega maksab tööotsija kätte küll ainult iseendale. Eesti on ikka väga väike.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 22:53; 15.04 22:53; 16.04 10:35; 16.04 11:42; 16.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saaksin ka aru, kui tahaksid konkreetsele tööandjale kätte maksta ning kandideeriksid edaspidi kõigil konkurssidel (lisatöö) või informeeriksid sotsiaalmeedias, kuid teisi tööandjaid sellepärast ebaviisakalt kohelda?

Millest sa räägid?

Mis mõttes? Siin väideti, et “aga tööandjad ise…”. Konkreetsele ebaviisakale tööandjale kättemaksmiseks on tõhusamaid viise, kui oma maine hävitamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 22:53; 15.04 22:53; 16.04 10:35; 16.04 11:42; 16.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes? Siin väideti, et “aga tööandjad ise…”. Konkreetsele ebaviisakale tööandjale kättemaksmiseks on tõhusamaid viise, kui oma maine hävitamine.

Minu jaoks arusaamatu mõttekäik. Esiteks ma pole kellelegi kätte maksnud, teiseks kui too tööandja nii ebaviisakas oleks, siis ma poleks sinna kandideerinudki.

Järelikult oli see keegi teine.
Kusjuures ma saan täielikult aru soovist kätte maksta jobule tööandjale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 22:53; 15.04 22:53; 16.04 10:35; 16.04 11:42; 16.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks kandideerib x haigla lastearst y kliinikusse. Saadab rõõmsalt CV, kutsutakse vestlusele, kuid kohale ei lähe. Mis mulje jääb siis tollest arstist y kliiniku juhatusele? Tõenäoliselt leviks jutt ka teiste arstide vahel, et näed, kuidas käitutakse, sellel inimesel puudub elementaarne viisakus jmt. Samuti võib näites toodud lasteaestil olla tuttavaid kliinikus, kuhu ta tööle kandideeris. Kuidas siis neile järgmine kord otsa vaadata, kui peaks tööalaselt või eraelus kokku sattuma? Ma küll häbeneks silmad peast.

Lastearste on Eestis üldse vaid käputäis järgi jäänud. Pigem ma küsiks nii, et kui mingi kassapidaja kandideerib kuhugi (veel teise linna) ja kohale ei ilmu ja kas arvad, et selle ettevõtte juhtkond mäletab teda ja ta nime ka 15 aasta pärast?:) Ma ise küll selle personalispetsialist nime ei mäleta. Loomulikult kuhugi kassapidajaks ma ei kandideerinud, aga selle eriala esindajaid on ikka hulga rohkem kui lastearste. Teiseks ega need personalivärbajad ka sinna asutusse kivisse raiutud ei ole, eks needki töökohti vahetavad..lahkuski ettevõttest koos teadmisega, et ma vestlusele ei läinud.

Omast kogemusest rääkides, siis jäävad küll ka kassapidajad meelde. Helistasin ühele sellisele “kandideerin igale poole, aga kohale ei tule kuskile” kandidaadile ja uurisin miks ta kandideerib, kui ta kohale ei tule. Natuke midagi kokutas vastu ja viskas toru ära. Mina vähemalt tean, et sellist inimest ma enam ei kutsu ja kolleegidele ütlen ka, et ei tasu kutsuda. Vahetan töökohta ja ikka tean, et ei tasu kutsuda. Lõppkokkuvõttes on tema see, kes on kehvemas seisus ja kõik sellepärast, et ta ei viitsinud kahte lauset kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövestlus, kuid kohale ei tule….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.